PDA

Zobacz pełną wersję : Ja z Olem to nasz pierwszy raz



ORZECHOPCJA
3.08.08, 12:18
Witam wszystkich to takie nasze początki ale jeszcze pare randek i może coś zaiskrzy

grizz
3.08.08, 12:33
Brak ostrości, zbyt ostre światło.

J.Graph
3.08.08, 12:35
Hmmm ... brak pomysłów na fotki ??

No i zdjęcia wrzucasz na forum w rozmiarze 4.71 MB ????
Daj żyć :roll::roll:

_hawk_
3.08.08, 12:41
Zdjęcia słabe, próbuj dalej. btw, raczej już tu nie będę zaglądał - nie mam czasu czekać aż mi się załadują fotki 5MB..

EDIT: o widze że jeszcze lepiej - teraz już prawie 7MB :evil:

ORZECHOPCJA
3.08.08, 13:01
Ok rozumiem, ale to 1 randka i musicie być wyrozumiali nie od razu Rzym zbudowano a te foty to tak poprostu (przy małym co nieco) i może ręka i oko niepewne. Bede robił i doskonalił technike Ola posiadam z dwoma obiektywami i dopiero od 4 dni, wcześniej robiłem Zenit TTL + Pentacon 4/300 + Helios 44M-4

Ania_
3.08.08, 17:41
Pomniejszaj zdjęcia przed wrzuceniem na drugi raz koniecznie!

ORZECHOPCJA
3.08.08, 17:44
W aparacie jest karta SanDisk Extreme III 2G a obok jest miejsce na xD-Picture. Mam pytanie czy moge używać 2 kart jesnocześnie

Karol
3.08.08, 18:18
W aparacie jest karta SanDisk Extreme III 2G a obok jest miejsce na xD-Picture. Mam pytanie czy moge używać 2 kart jesnocześnie

Ech - przejrzyj instrukcję - piszę bez złośliwości - wiele tam przydatnych informacji.

Pewnie, że możesz używać jednocześnie - w senie - wybierasz w MENU, na której karcie aparat ma zapisywać (nie zapisze na obu na raz). Możesz też kopiować z karty na kartę.

konradkkk
3.08.08, 18:18
instrukcja

K_Puchatek
3.08.08, 20:32
1. Zmniejszaj foty przed wrzuceniem - 800x600 i do 200-250kB to max (inaczej nikt nie będzie czekał 5 minut aż mu się załadują:-P)
2. Instrukcja:!: - w menu wybierasz na której karcie ma zapisywać

Pozdrawiam

ORZECHOPCJA
3.08.08, 20:40
Ok pozmiejszam foty i sorka za taki rozmiar ale niewiedziałem że takie wielkie w ogule wejdą na forum

grizz
4.08.08, 08:17
Ok pozmiejszam foty i sorka za taki rozmiar ale niewiedziałem że takie wielkie w ogule wejdą na forum

ZAINSTALUJ SOBIE SŁOWNIK! -> w ogóle!

ORZECHOPCJA
4.08.08, 16:54
Ok. Dzięki już zinstalowałem :grin: w ogóle

ORZECHOPCJA
5.08.08, 10:28
Witam taki żuczek do mnie zawitał

krzwoj
5.08.08, 10:30
Może się mylę ale ten żuczek wygląda jakby był Tod :???:

ORZECHOPCJA
5.08.08, 10:39
Nie był całkiem żywy i dość agresywny tylko przestraszony silnie ale już czmychnoł w krzaki słychać było jak mały B-17

qazy
5.08.08, 11:09
Tam trochę cień pod żuka ci się nie wkradł ?
Ostatnio próbowałem robić fotki komarom i nie były zbyt fotogeniczne ... ten żuk tez do tego gatunku należy przynajmniej w tym ujęciu :)
No ale obiekty nie musi byc piękny żeby fotka była dobra.

ORZECHOPCJA
5.08.08, 11:25
Cień widziałem, ale bałem sie go ruszać bo jakieś dzwięki wydawał i spieszyłem sie troszke a tylko wyszły 4 foty bo potem B-17 wystartował i odleciał a jaki dzwięk całkiem niezły bass

ORZECHOPCJA
5.08.08, 12:15
SPAROU z Zenita TTL + Pentacon 4/300 z 50-60metrów

a i w nocy jedno z ola na M czas 40s i F3,5

krzwoj
5.08.08, 12:24
Model świetny, niestety fotka taka sobie. Przede wszystkim centralne ujęcie (zloty podział), po drugie coś jest z kolorami, jakieś takie nie do końca naturalne, no i ostrość nie najlepsza. A tak w ogóle - jako ze psina bardzo wdzięczna - weź kawałek jakiegoś patyka, porzucaj mu i wtedy spróbuj pstrykać, niech będzie jakaś akcja.

diabolique
5.08.08, 12:30
Trochę OT, ale jak przeczytałem tytuł wątka to zastanawiałem się kto kogo rozdziewiczał :D

ORZECHOPCJA
5.08.08, 17:11
UFO w nocy

ORZECHOPCJA
5.08.08, 21:16
to z Knoke Heys

i wiatrak

magnum
5.08.08, 22:08
Leżaki mi nie leżą ;-)

Co do fotki z wiatrakiem to powiedz mi po co koniowi uciąłeś zadek? Fajny sztafaż by z niego był ;-)

ORZECHOPCJA
5.08.08, 22:45
koń miał być cały ale jechałem wozem konnym po nierównosciach i troszke bujało, przypadek

Krzysiek.T
6.08.08, 08:32
Wiatrak interesujący i byłby bardzo dobry gdybyś nie ciachnął konia w pół.

magnum
6.08.08, 21:21
Pręgierz - trochę mało kontrastu i wszystko się zlewa, pozwoliłem sobie troszkę pobawić krzywymi, lepsza? Uwydatnia główny obiekt z tła. Jeżeli masz jakiś sprzeciw to usunę. Po za tym to kadrował bym go bardziej od dołu i bliżej.Masz wersje w kolorze? te plamy pod pręgierzem to krew? ;-) Sam jestem początkującym i dobrze żeby ktoś doświadczony to ocenił czy czasem jakieś gafy nie popełniłem :-(

ORZECHOPCJA
7.08.08, 17:45
Witam mam w kolorze orginał z więkrzym planem, to wykadrowałem troszke i powiękrzyłem. Orginał mam w domu to moge wstawic całość jutro

oryginał, powiększyć, większy - polecam plugin do Firefoxa, poprawia błędy!

rocco
7.08.08, 18:17
W zasadzie, to wypadałoby cały post na czerwono... :mrgreen:

ORZECHOPCJA
7.08.08, 20:24
Nie chcę być nie miły ale to forum foto-olympus a nie ortograficzne, ale ok niech Ci będzie p. nauczycielu j. polskiego. Poprawie sie.

PS. czasem trzeba po byczyć

ORZECHOPCJA
7.08.08, 20:27
a takie z podlewanka

Ania_
7.08.08, 20:27
Nie chcę być nie miły ale to forum foto-olympus a nie ortograficzne, ale ok niech Ci będzie p. nauczycielu j. polskiego. Poprawie sie.

PS. czasem trzeba po byczyć
Na drugi raz nie skończy się na poprawianiu. Pisanie na tym forum nie zwalania Cię z zasad ortografii i nie daje przepustki lenistwa i sadzenia takich byków.

paakayttaja
7.08.08, 20:35
Nie chcę być nie miły ale to forum foto-olympus a nie ortograficzne, ale ok niech Ci będzie p. nauczycielu j. polskiego. Poprawie sie.

PS. czasem trzeba po byczyć

Absolutnie absurdalne. Zasady poprawnej pisowni i ortografii uczyli w podstawówce - do tego nie trzeba żadnego forum.

ORZECHOPCJA
7.08.08, 20:39
tak wiem i poprawie się, to taki błędzik malutki i już go nie ma poprostu nie czytajcie tamtych byczków:wink::grin::grin:

PS. a gdy bym był opcokrajowcem to co wtedy?????????

Ania_
7.08.08, 20:45
PS. a gdy bym był opcokrajowcem to co wtedy?????????

kim? :shock:

ORZECHOPCJA
7.08.08, 20:47
wiem to było celowo:grin:

paakayttaja
7.08.08, 20:48
PS. a gdy bym był opcokrajowcem to co wtedy?????????

OBCOKRAJOWIEC robi błędy innego rodzaju. I pewnie nie jeździłby BMW:cool:
Měj se hezky, fešáku.

Ania_
7.08.08, 20:48
wiem to było celowo:grin:
Mam nadzieję... :roll:

Rafał Czarny
7.08.08, 20:56
Orzech, zainstaluj sobie słownik do przeglądarki i przestaniesz gwałcić nasze oczy ortami. Najnowszy FireFox ma wbudowany taki słownik.

rocco
7.08.08, 21:25
Do Operki też jest.

grizz
7.08.08, 21:49
Do Operki też jest.

Od kiedy? Tzn taki co podkreśla w locie.

rocco
7.08.08, 21:54
Od kiedy? Tzn taki co podkreśla w locie.
No w locie to nie...
Jest Aspell.

ORZECHOPCJA
7.08.08, 22:04
dobra skończmy z tym tematem (dla potrzebujących drążyć temat proszę założyć nowy wątek) i zajmijmy się tematem głównym FOTO nie jakimiś pierdołami i błędami w piśmie, bo takich użytkowników którym jakieś słowniki pomagają na forach jest więcej jak 50% :wink::esystem:

grizz
7.08.08, 22:15
To nie jest pierdoła.

J.Graph
8.08.08, 01:18
Do Operki też jest.

Mi to by sie przydała wtyczka któa czyta posty na głos ...

grizz
8.08.08, 08:10
Przecież jest w operze taka możliwość ;)

ORZECHOPCJA
8.08.08, 15:25
Małe makro i ona

damnian
8.08.08, 17:14
niestety :???:

musisz znaleść jakiś konkretny temat i przede wszystkim ciekawszy, brak ostrości, ogólnie kiepsko

ORZECHOPCJA
8.08.08, 17:23
Ostrość szklanki jest ok, okno miało byc właśnie tak. Fota poprawiona programem.

1.PS. Narazie tak pykam i szukam tematu co lepiej mi wychodzi (troszke malo czasu mam)
2.PS. Chyba masz przykurzony monitor zdeczko:wink::grin:

Ania_
8.08.08, 17:28
Ostrość szklanki nie jest ok. Tutaj w ogóle nie ma ostrości. :???: Czy po zmniejszeniu zdjęcia je wyostrzasz?

ORZECHOPCJA
8.08.08, 17:52
A wiesz chyba przed zmniejszeniem, ale niewiem czy trzeba przed czy po

rocco
8.08.08, 18:03
A wiesz chyba przed zmniejszeniem, ale niewiem czy trzeba przed czy po
Po zmniejszeniu.

ORZECHOPCJA
8.08.08, 18:44
Teraz zrobiłem jeszcze raz i co?????

paakayttaja
8.08.08, 20:35
Ekhm, nie o takie wyostrzenie chodziło - po prostu obiekt fotografowany nie jest ostry. I choćbyć nie wiem jak się starał, będzie kicha...

Zamiast tak sobie pykać, pomyśl co chcesz fotografować, poczytaj forum...

ORZECHOPCJA
9.08.08, 09:58
Witam, mam pytanie za 100 punktów, wszyscy mamy extra aparaty od 1700- 4000zł i droższe które maja wszystko i powiedzcie mi taką rzecz poco jaszcze przerabiać zdjęcia w programach komp. np: 15L w tył nie było tych wszystkich bajerów (no ale teraz są i jest super) i ludzie robili fajowe fotki nic ich nie przerabiając, tak wiem że robili ich więcej. Kolega np: m_kola zrobił foto dzieciaczka (fajowa dzieciaczki są super) a koledzy Gundi i Eddie pokombinowali i pozmieniali. Poco. I stąd moje pytanie czy są tacy z was fotografowie że nie muszą obrabiać fotek a robią naszymi super-bajer lustrzankami i tak je mogą ustawić żeby nie było potrzeby zmian w kompie???????

PS.Mam kolegę który jest zawodowcem i tak na prawdę to on mnie namówił na cyfrę+ lustro i podał linki na fora żebym poznał parę chwytów obróbki cyfrowej ale powiedział żebym nie słuchał krytyki wszystkich forumowiczów co do joty bo nie wszyscy umieją robić fotki, poprzerabiają w FS itp i uważają się za wielkich, są i kozacy ale oni się nie wypowiadają tak często na forach jak ktoś zrobi motylka kwiatek makro pejzaż czy inny. Bo przecież człowiek co mam lustrzankę i FS od np. roku to już jest fachura i mistrzem :wink: i myśli sobie tak że jakiś lamus-nowicjusz zrobił leprze foto od niego to mu powiem A CO!!! że kicha i takie tam. JA tak widzę na tym forum ze jest tylko kilka pozytywnych krytyk na nasze foty :grin::grin::grin:

PS-2 MIŁEGO WEEKENDU:grin:

suchar: człowieku, pisz po polsku, bo będę kasował Twoje posty. Szanuj choć trochę swoich rozmówców.

Ania_
9.08.08, 10:54
Witam, mam pytanie za 100 punktów, wszyscy mamy extra aparaty od 1700- 4000zł i droższe które maja wszystko i powiedzcie mi taką rzecz poco jaszcze przerabiać zdjęcia w programach komp.
1. Nie wszyscy. Moje zdjęcia często są wykonywane obiektywem za 35zł.
2. Co to znaczy mają wszystko?
3. Program komputerowy spełnia w tej chwili rolę ciemni fotograficznej. W innych przypadkach może być także sposobem wyrazu artystycznego.



np: 15L w tył nie było tych wszystkich bajerów (no ale teraz są i jest super) i ludzie robili fajowe fotki nic ich nie przerabiając, tak wiem że robili ich więcej.
4. i nie prezentowali ich w internecie.



Kolega np: m_kola zrobił foto dzieciaczka (fajowa dzieciaczki są super) a koledzy Gundi i Eddie pokombinowali i pozmieniali. Poco. I stąd moje pytanie czy są tacy z was fotografowie że nie muszą obrabiać fotek a robią naszymi super-bajer lustrzankami i tak je mogą ustawić żeby nie było potrzeby zmian w kompie???????
5. To może zapytaj tych kolegów?



PS.Mam kolegę który jest zawodowcem i tak na prawdę to on mnie namówił na cyfrę+ lustro i podał linki na fora żebym poznał parę chwytów obróbki cyfrowej ale powiedział żebym nie słuchał krytyki wszystkich forumowiczów co do joty bo nie wszyscy umieją robić fotki, poprzerabiają w FS itp i uważają się za wielkich
6.Ciekawe podejście, więc po co komu wątek oceny zdjęć, jak się jest głuchym na krytykę?




są i kozacy ale oni się nie wypowiadają tak często na forach jak ktoś zrobi motylka kwiatek makro pejzaż czy inny.
7. Co ma do tego fotografia przyrodnicza?



Bo przecież człowiek co mam lustrzankę i FS od np. roku to już jest fachura i mistrzem :wink: i myśli sobie tak że jakiś lamus-nowicjusz zrobił leprze foto od niego to mu powiem A CO!!! że kicha i takie tam. JA tak widzę na tym forum ze jest tylko kilka pozytywnych krytyk na nasze foty :grin::grin::grin:

8. Osobiście czerpię rady od bardziej doświadczonych. Jednak nie rozumiem podejścia ludzi, którzy krytykę odbierają jako atak. Jest objaw zadufania. A ostatnie zdanie to już całkiem nie po polsku napisane. :roll:

dobas
9.08.08, 11:12
Witam, mam pytanie za 100 punktów, wszyscy mamy extra aparaty od 1700- 4000zł i droższe które maja wszystko i powiedzcie mi taką rzecz poco jaszcze przerabiać zdjęcia w programach komp. np: 15L w tył nie było tych wszystkich bajerów (no ale teraz są i jest super) i ludzie robili fajowe fotki nic ich nie przerabiając, tak wiem że robili ich więcej. Kolega np: m_kola zrobił foto dzieciaczka (fajowa dzieciaczki są super) a koledzy Gundi i Eddie pokombinowali i pozmieniali. Poco. I stąd moje pytanie czy są tacy z was fotografowie że nie muszą obrabiać fotek a robią naszymi super-bajer lustrzankami i tak je mogą ustawić żeby nie było potrzeby zmian w kompie???????

PS.Mam kolegę który jest zawodowcem i tak na prawdę to on mnie namówił na cyfrę+ lustro i podał linki na fora żebym poznał parę chwytów obróbki cyfrowej ale powiedział żebym nie słuchał krytyki wszystkich forumowiczów co do joty bo nie wszyscy umieją robić fotki, poprzerabiają w FS itp i uważają się za wielkich, są i kozacy ale oni się nie wypowiadają tak często na forach jak ktoś zrobi motylka kwiatek makro pejzaż czy inny. Bo przecież człowiek co mam lustrzankę i FS od np. roku to już jest fachura i mistrzem :wink: i myśli sobie tak że jakiś lamus-nowicjusz zrobił leprze foto od niego to mu powiem A CO!!! że kicha i takie tam. JA tak widzę na tym forum ze jest tylko kilka pozytywnych krytyk na nasze foty :grin::grin::grin:

PS-2 MIŁEGO WEEKENDU:grin:

ja się staram zrozumieć co tu jest napisane. I na prawdę nie potrafię. Jakoś to jest chaotycznie napisane i zlewa się w całość :/

helmuth
9.08.08, 11:45
...Kolega np: m_kola zrobił foto dzieciaczka (fajowa dzieciaczki są super) a koledzy Gundi i Eddie pokombinowali i pozmieniali. Poco...
1. m_kola o to prosił
2. jeśli tak czytasz jak piszesz (reszty tekstu nie zrozumiałem), to nie dziwię się , że masz kłopot ze zrozumieniem tego, po co jest to forum i co się tu w ogóle dzieje

ORZECHOPCJA
9.08.08, 11:58
Dobra już nie będę filozował ani się mondralował Przepraszam wszystkich bo zachowałem się niewłaściwie:cry: wezmę się za robotę związaną z foto i może coś z tego bedzie

Ps. Miłego Weekendu:grin::grin::grin: