PDA

Zobacz pełną wersję : Koriolan- zdjęcia rozmaite



Strony : [1] 2 3 4 5

Koriolan
31.07.08, 19:29
Poprosze o konstruktywna krytykę.

na początek cos z wakacji.

a_wykrota
31.07.08, 20:00
Na pierwszym panuje straszny bałagan. To drzewo mi nie pasuje i ten ktoś przechodzący, który został ucięty z premedytacją:) Fotka jest dodatkowo trochę krzywa - chyba leci na prawo.
Może trzeba było spróbować sfotografować Rotundę z trochę innej perspektywy? Może podejść bliżej i kucnąć? Poczekać aż nikt nie będzie przechodził? Może po prostu odejść kawałek dalej? Może...:)
Druga fotka jest nieco lepsza, posiada niemniej błędy. Cała scena jest źle naświetlona. Lewa część jest w mroku a prawa jest przepalona. Szkoda też uciętej poręczy bo byłby fajny rytm - ale to może wina obiektywu, który nie był zbyt szeroki.
Fotki architektury, które z pozoru są proste do zrobienia w praktyce okazują się ciężkim orzechem do zgryzienia.
Ale czemu by nie próbować dalej?:)
Pozdrawiam

Koriolan
31.07.08, 22:51
Dzięki :)
Stałem na brzegu ruchliwej ulicy. Fotografowałem jakieś 7-10 minut- na wszystkich ujęciach sa samochody, ludzie itd.. To Barcelona. Inne ujęcia były gorsze, sporo wykasowałem od razu. W tych warunkach lepiej sie nie potrafiłem. Może to ujęcie będzie trochę lepsze.

I jedno z urokliwych miejsc dzielnicy Barri Gotic, oraz boczna uliczka od La Rambla

PS czy masz jakiś fajny widoczek na Ostrowiec z Denkowskiej ?

helmuth
31.07.08, 23:46
Czwarte (na marginesie- numeruj zdjęcia, łatwiej będzie je omawiać), to trudny temat: Jak pokazać to co w cieniu, żeby nie przepalić tego co jasne (jeszcze trudniejszy niż na drugim). Tobie się nie udało. B. ładnie pokazałeś to co w cieniu, ale nieba nie ma. Szkoda bo ładnie by wyglądało między tymi kolumienkami. Na piątym okropne przepalenie. Pewnie uratowałby sprawę HDR, ale potrzeba kilku naświetleń tego samego obiektu.

Koriolan
1.08.08, 00:07
6. jeden z wielu motywów a'la Gaudi

wanilia
1.08.08, 11:47
kocham Gaudiego! Bardzo dobra kompozycja, brakuje troszkę kontrastu.:)

Koriolan
2.08.08, 00:09
6a czy tak lepiej ??
7.- jeden z niezliczonych elementów elewacji Sagrada Familia

Koriolan
3.08.08, 00:42
8. I jeden z niezliczonych "przyciągaczy uwagi" na La Rambla

helmuth
3.08.08, 11:07
Wydaje mi się że wybierasz niewłaściwe obiekty do fotografowania, takie które są oświetlone jednocześnie mocnym światłem i w cieniu. Wybieraj na początek takie które są równomiernie oświetlone. Łatwiej będzie uniknąć przepałów czy niedoświetleń. "Przyciągacz uwagi" niezły, ale siedzi w cieniu, a w tle jasny samochód w pełnym słońcu! To się nie może udać ;) Spróbuj poeksperymentować z GO. Często w ten sposób można "pozbyć" się niepotrzebnego tła. W przypadku ostatniego zdjęcia tło wydaje mi się niepotrzebne( ten jasny samochód w pełnum słońcu), może trzeba było stanąć w innym miejscu?

Koriolan
4.08.08, 19:59
Obiekt jak najbardziej był ciekawy.. tylko faktycznie trudny do sfotografowania.. W tle ruchliwa ulica do tego silnie oświetlona.. możliwości odejścia zerowe- wtedy widać tłum oglądających.
9. Abstrakcyjna fotografia podwodna.. mniej wiecej tak widzę pod woda

qazy
4.08.08, 23:19
Wydaje mi się że wybierasz niewłaściwe obiekty do fotografowania, takie które są oświetlone jednocześnie mocnym światłem i w cieniu.
To chyba częsty problem zdjęć wakacyjnych. W pełnym słońcu i to najczęściej jak jest w zenicie. W takich warunkach faktycznie czasami trzeba zrezygnować z ujęcia i jak można zrobić fotkę później jak światło będzie rozproszone...na ale nie zawsze jest szansa na później.
Mi się wydaje że od szczegółów architektonicznych i poszukiwania pustych uliczek w przypadku takiego miasta jak Barcelona ciekawsze byłyby raczej ujęcia z mieszkańcami. Fajnie by było zobaczyć jak i czym to miasto żyje, chciałoby się poczuć ten gwar i harmider a szczególnie np. wieczorem na La Rambla.
Będę tam za tydzień i poprubuję :) (byłem już 2 razy ale bez aparatu)
Moze w końcu po powrocie się odważę i coś wrzuce na forum.

Koriolan byłeś w samej Barcelonie czy gdzieś w pobliżu ?

Koriolan
4.08.08, 23:54
Bazę mielismy w Santa Susanna, jakieś 50 km od Barcelony. Do Barcelony jeździlismy .pociągiem.
Niestety, rodzinny wyjazd z dziećmi raczej wykluczał "Barcelone nocą" i tego typu atrakcje.

qazy
5.08.08, 00:18
ja jadę do malgrat do mar czyli prawie w to samo miejsce :)
tez planuję pociągi do Barcelony.
powiem Ci szczerze że moje fotki z różnych wyjazdów też tak trochę banalnie wyglądały aż w tym roku byłem w Ravennie na wiosnę i była tak brzydka pogoda że musiałem zrezygnować z "tradycyjnych" tematów do fotografowania na wyjeździe. Okazało sie że te nietradycyjne - deszczowe są o niebo ciekawsze i potrafią opowiedzieć lepszą historię o odwiedzonych miejscach. No ale zanim to dobrze do mnie dotarło musiałem wyjechać i teraz liczę ze zostało mi coś z tego spojrzenia :)
Zobaczymy.

rocco
5.08.08, 10:07
Bazę mielismy w Santa Susanna, jakieś 50 km od Barcelony. Do Barcelony jeździlismy .pociągiem.
Niestety, rodzinny wyjazd z dziećmi raczej wykluczał "Barcelone nocą" i tego typu atrakcje.
To fakt, ta kolejka jest bardzo wygodna ale nie jeździ przez całą dobę. Nawet bez dzieci trzeba by wynając autko albo taryfę.
Ja też byłem kiedyś w Santa Suzana :)

Koriolan
5.08.08, 10:57
Samochodem po Barcelonie.. nieee ja się nie piszę.
Wyjazd z dziećmi implikuje zobaczenie miejsc, o których nawet by się nie myślało.
Polecamy akwarium!! rewelacja. To w Gdyni wygląda przy nim jak... no włąsnie jak jakaś niedoróba.
To samo Muzeum (?) Nauki i Techniki. Trzy godziny siedzieliśmy na jednym z 5 poziomów a dziewczyny 8 i 11 lat nie chciały wyjść, planetarium było zarezerwowane do końca dnia.
Niestety odpadł Park Gaudiego i pare innych ciekawostek.

Koriolan
6.08.08, 23:22
10. Portret sprzed kilku lat.. chyba jeszcze Panasem FZ20

Koriolan
11.08.08, 22:16
z weekendowego wypadu.. panorama Jeziora Biskupińskiego

Koriolan
11.08.08, 23:01
Skutki jednej z ostatnich burz

helmuth
11.08.08, 23:09
z weekendowego wypadu.. panorama Jeziora BiskupińskiegoTo nie jest panorama, to zwykły widok na Jezioro Biskupinskie i do tego nic specjalnego nie pokazuje. Na dodatek mały kontrast i gdzieś kolory uciekły.

K_Puchatek
11.08.08, 23:12
Witam,
Na ostatniej fotce trochę brakuje mi ostrości i przeszkadza badyl na pierwszym planie, przedostatnie zaś całkiem przyjemne (choć sugerowałbym podciągnięcie kolorów i lekkie wyostrzenie) - w tej fotce bardzo pomógłby polar...
Pozdrawiam

Koriolan
11.08.08, 23:13
fakt, uzyłem słowa panorama w znaczeniu potocznym
Z kolorami mam jakiś problem przy obróbce.
W Capture One wydaje mi się że jest w miarę.. potem jpg jest jakby wyprany z kolorów. Czy korekta nasycenia mogłaby pomóc ?
_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________

Witam,
[...] przedostatnie zaś całkiem przyjemne (choć sugerowałbym podciągnięcie kolorów i lekkie wyostrzenie) - w tej fotce bardzo pomógłby polar...
Pozdrawiam

To zdjęcie jest z polarem :oops:

helmuth
11.08.08, 23:29
Z kolorami mam jakiś problem przy obróbce.
W Capture One wydaje mi się że jest w miarę.. potem jpg jest jakby wyprany z kolorów. Czy korekta nasycenia mogłaby pomóc ?Zawsze po "wywołeniu RAW-a masz możliwość dopracować jpg-a w programie do grafiki (np Photo Shop czy Gimp) Trochę zabawy kontrastem, nasyceniem i gammą i oto:

Koriolan
11.08.08, 23:31
Tak zdecydowanie lepiej :) dzieki.

Sebaa
12.08.08, 22:01
f
Z kolorami mam jakiś problem przy obróbce.
W Capture One wydaje mi się że jest w miarę.. potem jpg jest jakby wyprany z kolorów. Czy korekta nasycenia mogłaby pomóc ?
Mam to samo, po wywołaniu jak oglądam JPG'a to WB jakby nie trzymał ustawienia jakie zapodaję...



Zawsze po "wywołeniu RAW-a masz możliwość dopracować jpg-a w programie do grafiki (np Photo Shop czy Gimp) Trochę zabawy kontrastem, nasyceniem i gammą i oto:

No tak, ale to dodatkowa robota, lepiej żeby wynik się zgadzał od razu, zwłaszcza, że jestem cieniutki z programów do obróbki...

Pozdrawiam

Koriolan
12.08.08, 22:21
Sebaa.. kusisz tym 510.. :esystem:

Sebaa
12.08.08, 22:42
Sebaa.. kusisz tym 510.. :esystem:

Heh, chcesz potestować może:?: :grin:

Koriolan
12.08.08, 22:47
niestety jestem out of cash jeśli chodzi o takie przyjemności..
13. Prezes na tarasie- 50-200 w akcji.

Koriolan
15.08.08, 12:09
Opuszczajac watki onanistyczno-sprzetowe:
14. Pałac w Rogalinie - obecnie w remoncie. Próbowałem pobawić sie nasyceniem i kontrastem- jak oceniacie efekt ?

krzwoj
15.08.08, 12:23
Ja widziałbym to bardziej tak:

http://img177.imageshack.us/img177/4220/biskupiniokolicep810369jl4.jpgNiestety jest malutki, ale "źródło" było jakie było - głównie miałem na myśli kadrowanie.

PS. Ze względu na wielkość pliku źródłowego jest niestety tez trochę "przeostrzony".

Koriolan
15.08.08, 12:29
czyli trochę ciaśniej i nie centralnie ?

krzwoj
15.08.08, 12:32
Raczej rzadko stosuje się kadr centralny, poza tym nie tyle chodzi o ciaśniej ile o pewne proporcje miedzy "górą" a "dołem" kadru. Zaznaczam, że jest to tylko moje, subiektywne, zdanie.

grizz
15.08.08, 13:45
Wersja krzywoja MZ lepsza, nie licząc wrednej poświaty na styku drzewa-niebo

krzwoj
15.08.08, 13:49
...nie licząc wrednej poświaty na styku drzewa-niebo

Wynikła ona tylko i wyłącznie ze zbyt małego pliku do obróbki - fakt jest okropna :-)

Koriolan
21.08.08, 23:55
15. W dniu zaćmienia nie było żadnych szans na zdjęcie, ale następnego dnia księżyc był efektowny. Niestety zanim pognałem po aparat i rozłożyłem statyw przyszły wredne ciemne chmury.

helmuth
22.08.08, 11:06
To jest zdjęcie robione ze statywu? Mocno poruszone.

Koriolan
5.09.08, 21:52
16. Wieczorny pokaz balonów- Hynek Cup 2008 w Bielkówku.

alastor
5.09.08, 22:00
Balonowa 16 podoba się, tylko tą siatkę płotek na dole może warto wyciąć (porada początkującego he he). Jakiego ISO użyłeś ?

K_Puchatek
5.09.08, 22:07
Ładnie Ci wyszły te balony - fajny efekt gdy w około prawie ciemno...
Pozdrawiam
PS

Jakiego ISO użyłeś ?
ISO 800 - jest EXIF...:-P

Koriolan
5.09.08, 22:08
Wszystkie na ISO 800.
17. Olimpijski spokój załóg.
200mm z reki przy 1/30..

helmuth
5.09.08, 22:11
Szkoda że ostrość uciekła z 17 :(

Koriolan
5.09.08, 22:17
W EXIFie jest odpowiedź dlaczego :(
18. Petrolinwest ma czym palić w piecu.
19. A tu wystep "solowy"

Koriolan
7.09.08, 21:58
20. UFO!! nad Bielkówkiem!! Przylecieli na piffko?

alastor
7.09.08, 23:21
Szkoda uciętego kosza na 18, ale i tak podoba się.

Koriolan
21.09.08, 22:11
21. O trudnościach związanych z foceniem na ciemnym basenie pisałem w innym watku (onanistyczno-sprzetowym? )
Tu jeszcze jedna próba.

helmuth
21.09.08, 22:31
Nie ma sensu próbować robić zdjęcie płynącej osobie przy migawce 1/80sek. Myślę że 1/250 to minimum.

Koriolan
21.09.08, 22:39
Hmm..
Rekord świata na 50m to jakieś 22s czyli nieco ponad 2m/s
tu będzie raczej bliżej 1m/s co przy 1/80 daje liniowo jakieś 12 mm. Duzo.. i mało.

helmuth
21.09.08, 22:49
Hmm...tu będzie raczej bliżej 1m/s co przy 1/80 daje liniowo jakieś 12 mm. Duzo.. i mało.A policzyłeś ile przemieści się w tym czasie, ręka wyrzucana do przodu albo woda odbita od głowy? A czy uwzględniłeś ruch aparatu w ręku, co przy ogniskowej 200mm nie jest bez znaczenia? :roll:

Koriolan
21.09.08, 23:08
Przyjrzałem się dokładnie i ciało na tym zdjęciu nie jest specjalnie poruszone- jeżeli to palce. Woda natomiast jest "gęsta"

Koriolan
2.11.08, 00:28
Po kilku tygodniach przerwy wrócę do wątku zdjeciowego
22. Dominik

Sebaa
2.11.08, 12:41
Pogodny portret, ale trochę za jasny na czole i jakoś ciaśniej bym kadrował, ale ja się nie znam ;)

Pozdrawiam

Koriolan
2.11.08, 20:56
Prosze ciaśniej :)
Sebaaa.. musimy rzucic hasło trójmiejskiego spotu. Od ostatniego juz rok minał...

Sebaa
2.11.08, 21:22
Podziękował :grin:
O wiele bardziej mi się podoba.
A na spot jak najbardziej jestem chętny.

Pozdrawiam

Koriolan
11.11.08, 00:49
24. Długi Targ wieczorem

helmuth
11.11.08, 01:07
Nietypowo, bo w stronę Motławy. Ja chyba jednak wolę Neptuna :)

Koriolan
30.11.08, 16:34
25. Julka
Córka była dziś na imprezie urodzinowej, organizowanej na ściance wspinaczkowej.
Oto solenizantka.

Koriolan
30.11.08, 16:37
26. Moja Ania -pierwsza zabawa na ściance.
27. W górę!
28. Dla niektórych to nie pierwsza bytnośc na ściance :)

Ania_
1.12.08, 00:27
środkowe najlepsze, tylko mógłbyś wyrównać linie ścianki do pionu :)

Koriolan
3.12.08, 20:31
Postaram się wyrównać.
29. Portret letni ( fotografowała któraś z naszych córek)

Krzyszcz
3.12.08, 21:25
Mamy oceniać pracę córki..? Czy to po prostu prezentacja rodzinnego albumu na forum fotograficznym.

Czy w 26. jest rozmycie gaussowskie na włosach? Robią się nienaturalne...
27. rzeczywiście najlepsze z tej trójki.
Pzdr

Koriolan
4.12.08, 01:43
26. jest wywołane z ORFa i poza tym nie tknięte żadną obróbką.
29...to praca nazwijmy to zbiorowa. Ale jak na lat 8 fajnie poradziła sobie z kadrowaniem. Aha- czy jedno zdjęcie to już album ?

droplet
4.12.08, 15:27
Portrety:
22@#49 - wygląda na przypadkowe tło i strzał lampą między oczy. lampa chyba odbiła się nawet na ścianie
@#51 - kiepskie światło a właściwie tylko na czole i ostrość jeśli w ogóle to na nosie
25@#55 - nie obcinaj podbródka, reszta poprawna ale nie porywa

spróbuj może na początek poszukać naturalnego światła, może okno i starać się ustawiać ostrość na oczy.

29@#58
Niestety nic nie widzę ciekawego w tym portrecie.
1. nieciekawe światło,
2. niebo przepalone
3. centralny kadr
4. oczu prawie nie widać
5. pani jakby nie obecna
6. pan prawie zamknął oczy z powodu ostrego światła
7. Para zresztą nienaturalnie spięta

Niestety takie zdjęcia zostawia się w albumie rodzinnym.
Unikaj zbyt ostrego światła i zwróć uwagę co jest na drugim planie.

Dobre zdjęcia przychodzą z czasem ale dobrze by było najpierw obejrzeć inne dobre porównać je sobie z swoimi.

Sorry, ale taki jest mój bardzo subiektywny odbiór.

Koriolan
7.01.09, 20:13
Ale mi się dostało ;-)

30. Ptaszysko. Poproszę o konsultację-może Mysikróliczkę ? Podobno nazywa się potrzeszcz. ?

hijacintus
7.01.09, 20:25
Raczej kwiczoł.

B2irdy
7.01.09, 20:37
30 jest nieostra, no i te gałęzie w kadrze przeszkadzają.

Koriolan
7.01.09, 20:40
niestety robione przez szybę...

Ania_
10.01.09, 18:10
Owszem kwiczoł. :) Lubią wcinać jarzębinę. :wink: Z reguły wtedy można do nich dość blisko podejść.

Koriolan
21.02.09, 23:42
Po dłuższej przerwie powrócę do tego wątku "rodzinnym" pstrykiem
31. Z drogi śledzie Ania jedzie.
32. Krajobraz zimowy.

Sebaa
22.02.09, 01:11
Krajobraz całkiem mi się podoba, ale mogłeś do niego podejść "naokoło" :mrgreen:

Chyba że te ślady to zmierzone :mrgreen:

Pozdrawiam

salvadhor
22.02.09, 08:27
Rodzinne zdjęcie - fajne, takie rodzinne.

A krajobrazik - ładna powierzchnia śniegu, ale przesunął bym kadr w lewo, omijając dachy domostw. Ślady na śniegu - czemu nie, nadają charakter zdobycia niezmierzonego pustkowia :)

helmuth
22.02.09, 11:05
A krajobrazik - ładna powierzchnia śniegu, ale przesunął bym kadr w lewo, omijając dachy domostw. Ślady na śniegu - czemu nie, nadają charakter zdobycia niezmierzonego pustkowia :)Troszkę za dużo domostw i za rzadki ten lasek aby mogło to "robić za" pustkowie:p Pozbył bym się tgo czerwonego zafarbu na śniegu. Czy mi się zdaje, czy dodałeś lekką winietę? MZ nie pasuje.

Koriolan
22.02.09, 11:16
Dziękuję za komentarze.
Przebrałem kadry i ten ze śladami podoba mi się najbardziej.
Dachy domostw są 360stopni naokoło- jak wyjdę 30 m zza biurka to mam taki właśnie widok.
W lewo wlazłbym mocno w słońce. W prawo jest mało zachęcająca huśtawka, zjeżdżalnia i konstrukcja batutu.
Zdjecia bez żadnej obróbki- jpg z puszki ( ustawienie medium) zmniejszony Irfanem do 800x600. Kurcze, jpgi z Irfana nie mają EXIFA, te z PSE miałyby.
Ta winieta to prawdopodobnie efekt zastosowania polara- przy kątach zbliżających się do 0/180 jego działanie jest znacznie mniej efektywne.

Koriolan
1.03.09, 13:05
Wczorajszy spacer po molo i okolicach zaowocował kolejna próbą ujarzmienia C-AF. Oczywiście na mewach.
33. Dwie mewy
34 Mewa
Po przyjściu do domu i przejrzeniu kadrów wypowiedziałem szpetne słowo. fajnie, ale po co zostawiłem obiektyw otwarty na 3,5 skoro przy ISO 400 miałem czasy 1/1000 i poniżej..
Przymknąłbym do 5 -miałbym o połowę więcej ostrych zdjęć.
Chyba umówię się z dog_masterka na lekcję z focenia ruchomych obiektów.

Nie wiem czy odważę sie wrzucic zdjecia molo czy morza- p.Tadeusz ostatnio zrobił to świetnie.

salvadhor
1.03.09, 13:14
Pierwsze zdjęcie bardzo fajne - akcja jest, ostrość też, podoba mi się.

Koriolan
1.03.09, 17:24
35, 36- Mewy raz jeszcze

W 35 podoba mi się akcja
w 36- fajne ułożenie skrzydeł

37. Zachód słońca. Niebo miało niesamowity kolor. Od niebieskiego po czerwony. Nie wiem na ile udało mi się je oddać.

38. Molo widziane z sopockiej plaży.

rocco
1.03.09, 17:56
Pierwsze fajne, dynamiczne.
Idealne do wklejenia w jakiś nudny widoczek :mrgreen:

helmuth
1.03.09, 18:49
W mewa1 i mewa3 fajnie złapane, dynamiczne. W mewy4 niestety, mewa w tle przeszkadza, zniekształca mewę na pierwszym planie.

Koriolan
15.05.09, 23:53
Ostatnio wątek zamarł.. rzadko udaje mi się sfotografowac coś interesującego dla postronnych :)

ale nie moge odmówić sobie wklejenia kadru z warsztatów Olympusa w Gdańsku
stałeczka 150 w akcji
39) ***

Sebaa
16.05.09, 14:46
Ostatnio wątek zamarł..
Echhh... u mnie to samo :mrgreen: ...

Poprzednie mewy - bardzo fajne ujęcie.



ale nie moge odmówić sobie wklejenia kadru z warsztatów Olympusa w Gdańsku
stałeczka 150 w akcji
39) ***

Właśnie nie mogę sobie darować, że nie wiedziałem o tych warsztatach... 150 wymiata. Na portrecie to sie nie znam, ten mi się podoba, co najwyżej skadrowałbym go ciaśniej - taka tam luźna uwaga :mrgreen: ...

Pozdrawiam

Koriolan
16.05.09, 15:04
Ciaśniej mówisz... prosze
40)
150/f2, pełna dziura, chyba z FLką a nie z lampami studyjnymi.

Sebaa
16.05.09, 15:29
A dziękuję.

Na poprzednim trochę ładniejsze światło, tutaj jakby zbyt przyjarane lampą. Albo mój monitor coś nie teges ...

Koriolan
14.06.09, 21:57
41,42 43
Trzy Anie :) Moja najwdzięczniejsza modelka.

Koriolan
30.08.09, 00:38
Tym razem wakacyjny wyjazd nie przyniósł zbyt wielu ciekawych kadrów do pokazania.
44 Anioł stróż

helmuth
30.08.09, 01:04
Ciekawe!
Długo się wpatrywałem i nic mi nie pasowało :grin:
Tapeta z widokiem morza? To czemu stopy rozchlapują wodę?
Cień od lampy na powierzchni morza? To czemu taki krótki?
W końcu dostrzegłem, że to nie jest cień.
Jak to zrobiłeś? :)

Pietrucha
30.08.09, 01:09
Najpierw poszedł krótki flesz a później sekudna (pół) naświetlania? ;) Jestem ciekaw czasu. Chociaż wtedy anioł byłby bardziej rozmazany? Dwa błyski? Też jestem ciekaw, bo wygląda nieźle.

Agulka
30.08.09, 01:13
Lampa błyskowa i długi czas naświetlania?
W pierwszej chwili pomyślałam, że to fototapeta z cieniem dziewczynki :)

Koriolan
30.08.09, 01:15
Ciekawie wyszło, prawda?
Jedyne co zrobiłem w PSE to resize z wyostrzeniem i "autokolor", zresztą w batchu z pól tysiącem inych zdjęć.
Mówię że Anioł Stróż :)

EXIF z RAWa mówi, że lampa na pierwszą kurtynę. To nie jest cień tylko zarejestrowany ruch.
czas 1s.
Żałuje,z e nie miałem mydelniczki na lampe, światło byłoby bardziej miękkie.
Mam kilka takich zdjęć- pierwsze przypadkiem później zacząłem "szukać", ale to wydaje mi się najlepsze.

Polecam wtyczkę do Firefoxa np FxIF- wystarczy na zdjeciu nacisnąć prawy i juz jest EXIF (jesli zdjęcie je posiada)

Pietrucha
30.08.09, 01:21
Intrygujące w tym zdjęciu jest to że to właśnie nie jest ruch, a jakby dwie postacie. Że ten anioł się nie rozmazał sunąc dalej wzdłuż plaży.

mads
30.08.09, 01:57
Fota z Aniołem naprawdę zacna. :)

Tak z ciekawości spytam, Autorze wątku jak długo robisz zdjęcia lustrzanką?

helmuth
30.08.09, 11:58
Fota z Aniołem naprawdę zacna. :)Efekt intrygujący ale sama fota pozostawia wiele do życzenia:
-krzywy horyzont
-kiepski kadr (za dużo pustego za plecami dziewczynki)
-trochę MZ za jasno
Jak poprawisz, będzie MZ dużo lepiej :wink:

Koriolan
30.08.09, 12:09
Jak pisałem- żałowałem że nie zabrałem mydelniczki. Kadr kiepski bo centralny- ale asekurowałem się nie wiedząc, czy młoda nie wyjdzie mi z kadru

Horyzont jest krzywy - nie skupiłem się na poziomicy :))
Postaram się poprawić wieczorem

mads
30.08.09, 13:08
Helmuth - Tak, chodziło mi o sam efekt, nie fote jako calosci. Zgadzam sie w 100% z Toba. :)

Koriolan
6.09.09, 22:53
Stawiałem nowy komputer i nie przymierzyłem sie jeszcze do walki z poprzednim kadrem.
Moze tym razem cos innego

45 W Side

helmuth
6.09.09, 22:57
Kolory ładne ale kadr kompletnie przypadkowy, tytuł (MZ) nie pasuje do obrazka.

Koriolan
6.09.09, 23:00
Dobiłeś mnie- dreptałem w tym miejscu kilka minut kombinując, jak ten widoczek pokazac.. gdy chłopiec w pomarańczowej koszulce wszedł mi w kadr , ujęcie mi się spodobało.

helmuth
6.09.09, 23:10
...gdy chłopiec w pomarańczowej koszulce wszedł mi w kadr , ujęcie mi się spodobało.MZ, mogłeś jeszcze chwilę poczekać, aż wejdzie dalej. Teraz chłopiec jest jak niepotrzebny element w kadrze. Ale to tylko moje zdanie, niekoniecznie muszę mieć rację :wink:

Igorra
7.09.09, 14:39
helmuth zgadzam się, chłopiec rzeczywiście wygląda jakby nagle, niespodziewanie wszedł w kadr :)

Mirek54
7.09.09, 14:57
moze tak?

iszi
7.09.09, 15:16
Ja bym raczej widział to tak
23107

Koriolan
7.09.09, 15:34
Dzięki!
Dla mnie ten krajobraz był nieco zbyt "pusty"
ale faktycznie bez chłopca w kadrze wygląda lepiej.

helmuth
7.09.09, 15:38
Na dole sam nieciekawy piach- można obciąć. Coś w kierunku Mirka ale może jednak ciąć niżej- ok. 1-2cm poniżej prawej palmy?

iszi
7.09.09, 15:43
Piach może tylko troszkę wykadrować na wysokości tej plamy(nie więcej), chociaż ja bym wystemplował i zostawił jak jest. Może dlatego, że lubię przestrzeń na zdjęciach.

helmuth
7.09.09, 15:49
W końcu to Twoje zdjęcie :grin: ale wyprostuj koniecznie horyzont :wink:

wanilia
7.09.09, 21:21
Z całego wątku najbardziej podoba mi się zdjęcie na sciance, do poprawki wg wskazówek Mysikrólika :grin:

Koriolan
20.10.09, 13:24
Ośmielony fotką Von Gregoriusa z galerii wrzucę coś takiego.
46 Trzy syreny
SW 790 z wody :)

Wiejo
20.10.09, 19:45
Jak to z dzieciakami sympatyczne i zabawne. Od strony technicznej szersze ujęcie objęło by trzy głowy w całości a ta z lewej jest niepotrzebnie przycięta.

Dawid
20.10.09, 22:09
szkoda że poucinane trochę

kasprzyk
20.10.09, 22:57
i tak sympatycznie wyszło :)

pzdr

zibi1303
20.10.09, 23:00
świetny moment, szkoda że ucięte.. mam wrażenie że dwie z lewej dziewczynki poruszone albo nieostre, ale ciutke

Paluszek
21.10.09, 22:57
Trzy syrenki szalenie sympatyczne. O cięciu glowy jw.

Koriolan
21.10.09, 23:09
Dziękuję odwiedzającym. Niestety SW790 zanim zrobił zdjęcie to ten nadmuchiwany krokodyl na którym siedziały dzieciaki był już na Cyprze :))

kowalikster
21.10.09, 23:17
Lubie takie "mocne" ujęcia. Moc jest ukryta w rozbrajających uśmiechach. Przy takich fotach nieważna jest technika, sprzęt itd. tylko chwila sama w sobie.

Koriolan
22.10.09, 00:15
to jeszcze trochę emocji.
47. pierwszy lot

Koriolan
24.10.09, 09:42
48. Wieża kościoła w Kościelcu

Koriolan
22.11.09, 21:37
Po kilku tygodniach kompletnej posuchy fotograficznej, dzis była okazja przestrzelać nieco sprzęt :)
Wybraliśmy sie na Hel - szczerze polecam poza sezonem.
Wraz z obowiązkowym fokarium.
49 Foka szara
50. Plaza na Helu .. po sezonie

JacekO
22.11.09, 21:49
Widzę, że foczka pozowała na życzenie. Sympatycznie.:grin:

Koriolan
22.11.09, 22:28
Pozował(a) tutaj.. niestety wyszło poruszone..
I migawka z jesiennego portu.
51 Foka
52 W helskim porcie.

Dawid
22.11.09, 23:22
Czym ją tak rozbawiłeś:) ??

JacekO
22.11.09, 23:23
Te statki ustawione tak gęsiego całkiem fajnie. Ciachnąć by lewym dolnym rogu ten kawałek i będzie lepiej (MSZ).

Koriolan
22.11.09, 23:40
Dzieki :)
to jeszcze dwa focze portrety.. chyab już wystarczy

JacekO
23.11.09, 00:37
Chyba starczy. Choć foka III jest OK.

Ps. Co tak pusto u Waści w galerii?

waruga
23.11.09, 05:33
Z foczkami fotki do przyjecia .. 49. 51. foka III

Pogoda nie sprzyjala jak widac... wiec co tu dodac.

Wiejo
23.11.09, 07:42
Zdjęcia z fokami zabawne i z przyjemnością pooglądałem. Spore wrażenie zrobiła na mnie wieża w nocy na której ciekawie zagrało światło. Zdjęcia z portu i plaży głównie przez brak słoneczka nie przyciągają.

Koriolan
23.11.09, 08:31
Dziękuję za wypowiedzi :).
W sobotę pogoda była lepsza i światła było więcej.. ale jak to czasem bywa młoda zameldowała ze boli ja ucho i z wyjazdu nici. Wczoraj było już listopadowo.

W tzw sezonie do fok w nie sposób się dopchać a i zwierzęta są bardziej spłoszone.

waruga
23.11.09, 18:47
Ostatnio wątek zamarł.. rzadko udaje mi się sfotografowac coś interesującego dla postronnych :)

ale nie moge odmówić sobie wklejenia kadru z warsztatów Olympusa w Gdańsku
stałeczka 150 w akcji
39) ***

Czyli warsztaty udane, bo fotka dopracowana...

nevra
24.11.09, 21:12
Pierwsza i trzecia foczka- super.

Plaża też ciekawa, choć bardzo smutna. To miejsce aż się prosi o ludzi.

Koriolan
19.12.09, 22:45
Godzinę temu wrócilismy z Długiego Targu.
Termometr pokazywał -15 a przedświąteczny Gdańsk wyglada mniej więcej tak.

helmuth
19.12.09, 22:56
Wieczorem, bez statywu? :-P
Paskudne szumy na niebie, i trochę przycięta iglica na wieży.
Poza tym, całkiem całkiem :)

Koriolan
19.12.09, 22:58
Miałem statyw.. na ramieniu
chyba bym zamarzł gdybym miał go rozkładać.. o moich paniach nie wspomnę...
ISO 1250 tak wygląda bez odszumiania.

helmuth
19.12.09, 23:06
...chyba bym zamarzł gdybym miał go rozkładać.. o moich paniach nie wspomnę...Rozumiem :-P

waruga
19.12.09, 23:24
Przy takiej temperaturze to plus dla Ciebie, ze zabrales sprzet ze soba i fotka jest..Ja bym sie tez nie bawil ze statywem brrr....!Na sama mysl wychodzenia z domu to....:-(

Koriolan
19.12.09, 23:57
To jeszcze (56) Mariacka
i (57) Długi Targ od Zielonej Bramy

helmuth
20.12.09, 00:04
Wydaje mi się, że odszumianie zaszkodziło. Porobiły się plamy :|
57, żeby nie te plamy, byłoby świetne.

Wiejo
20.12.09, 00:10
Nocne dość przyjemnie sie prezentują a miniaturki zachęcaja. Po otwarciu jednak widać, że drobna kosmetyka była by wskazana. Skusiło mnie jednak i widziałbym to tak.

waruga
20.12.09, 00:14
Mariacka jest dla mnie ta uliczka, ktora najchetniej sie przechadzam jak jestem w Gdansku, ma swoj klimat..

Koriolan
20.12.09, 00:16
w takim razie Długi Targ 57a- wywołane w CR i lekko poprawione w PSE

UPDATE: Wiejo- co bys pomajstrował przy tym zdjęciu??

helmuth
20.12.09, 00:21
A gdybyś "powalczył" z niebem nie ruszając reszty? :roll:

Koriolan
20.12.09, 00:23
noo w maski w PS się jeszcze nie bawiłem :)
własnie zanabyłem książkę do PSE i będę się dokształcał.

Qben
20.12.09, 00:37
byłem w sobotę w parku oliwskim i znam ból rozkładania statywu przy -10 :grin:

po takim godzinnym grzebaniu w aparatacie i zmienianiu parametrów miałem już ochotę tylko na jakiś ciepły napój. Niestety tramwaj którym wracałem nie miał nawet ogrzewania..

ps zdjęcia jak zdjęcia, ale ja właśnie proponowałem spotkanie w celu porobienia zdjęć starówki wieczorem w grupie

Koriolan
20.12.09, 00:44
Och ja tylko dokonałem wizji lokalnej :))
"Jestem na kupnie" konkretnego statywu ale na razie nie wiem co wybrać.

Dawid
20.12.09, 00:53
W oryginale plamy na niebie. Wiejo fajnie sobie z tym poradził :) Co do masek to podstawy szybko opanujesz na pewno :) Pozdrawiam

Qben
20.12.09, 00:56
http://www.sklepfotograficzny.pl/statywy/slik/statywy-i-monopody/statyw-PRO-500DX

podobno świetny, sam się na niego zasadzam

Koriolan
29.12.09, 01:27
58 Beata świątecznie
pierwsze nieśmiałe próby świadomego (?) PSucia -nie bijcie.

JacekO
29.12.09, 21:30
Całkiem przyjemna fotka. Ale czy nie lepiej trochę góry obciąć. No i sama modelka tak pochylona do przodu (ale to tylko moje zdanie może spece od portretu coś powiedzą).

Koriolan
14.01.10, 12:59
(59-61) Kilka ciepłych zdjęć z dzisiejszego marznięcia na zewnątrz.

Zmniejszone jpg na laptopie- na wszelki wypadek kolorów i innych rzeczy nie ruszałem.

JacekO
14.01.10, 14:44
Podoba mi się pierwsze. Kapitalnie uchwycone to czarne ptaszysko.

Koriolan
14.01.10, 15:03
niestety miałem torbie 50-200 a 70-300 zostało w domu.... bliżej podejść się nie dało, a z innej strony miałbym w tle tę paskudną suszarkę ciuchów, której kawałęk widać na jednym ze zdjęć.

jolly
14.01.10, 15:16
Fajnie uchwycone ptaki. Najbardziej chyba podoba mi się 3 ze względu na to drzewo, które jest w całym kadrze. Gałęzie obwieszone owocami i siedzące ptaszki. Ładnie to wygląda, kolorki też fajne. Na pierwszym kos też fajnie uchwycony. Może troszkę szkoda tego dachu w tle.
Ale gratuluję takiego spotkania. Ja jakoś nie mam szczęścia ostatnio do chwytania ich w kadr.

Koriolan
14.01.10, 15:29
ja wyszedłem zza biurka :)
ptaszory siedzą na tej rajskiej jabłoni i nawet bardzo się nie boją.
Podchodziłem coraz blizej i bliżej. Ale cholerna suszarka coraz bardziej wchodziła mi w kadr -nie było sensu dalej się skradać.

Z dedykacją dla jolly'ego

Lolita
14.01.10, 15:40
A jak byś ciachnął górę z tą suszarką (faktycznie brzydką)?

jolly
14.01.10, 16:08
A suszarka jest na stałe zamontowana? może da radę ją przestawić?

masakrer
14.01.10, 16:34
1 i 3 fajne. A suszarka powinienes sie zajac na powaznie :mrgreen:

waruga
14.01.10, 19:40
Ptaszki ladnie uchwycone w scenerii zimowej..

Koriolan
14.01.10, 21:37
Kolejny raz walka na basenie

ciężko było
ImageDescription - OLYMPUS DIGITAL CAMERA

ExposureTime - 1/80 seconds
FNumber - 3.50
ExposureProgram - Aperture priority
ISOSpeedRatings - 1250
FocalLength - 200 mm

Dawid
14.01.10, 23:29
Z "ptakowych" 1 mi się podoba :) trafiłeś w moment :)

jolly
15.01.10, 09:56
Basenowe średnio wyszło, niestety. Może warto było podciągnąć iso wyżej, wtedy skróciłby się czas i byłaby szansa na ostre zdjęcie. Jest w miarę jasno więc i szumy byłyby myślę akceptowalne, nawet na iso 2000.

grizz
15.01.10, 10:52
Basenowe średnio wyszło, niestety. Może warto było podciągnąć iso wyżej, wtedy skróciłby się czas i byłaby szansa na ostre zdjęcie.

Ja tam widze przestrzeloną ostrość. Linia oddzielająca tory (jak to dziadostwo się nazywa?) jest ostrzejsza od pływaczki.

jolly
15.01.10, 11:10
Grizz, tak, chyba masz rację.

Qben
15.01.10, 17:47
oj pływaczka marna bardzo. Podoba mi się ten ptak z rozwartym dziobem, szkoda że nie można było bliżej:-P

Mirek54
15.01.10, 18:12
Na te warunki 1/80 to za dlugo.

Koriolan
16.01.10, 17:16
Dziękuję gościom :)
Mirek ma racje- przejrzałem kadry i zdjęcia są poruszone.
Mój błąd, trzeba było albo przejśc na "S", ustawić na nie dłużej niz 1/125 i potem ciągnac z ORFa albo w ogóle w manualnym.

Z dzisiejszej wycieczki do Rzucewa nad zamarznięta Zatokę Pucką

jolly
16.01.10, 17:24
Mroźne krajobrazy ładne. Lubię takie drzewa pomalowane na biało, a jeszcze jak świeci słoneczko, to jest tak pięknie.
W trzecim zdjęciu chyba jest trochę ciasno tej wysepce drzew. Troszkę szerzej bym kadrowała, by było troszkę przestrzeni po bokach.

Qben
16.01.10, 17:35
ostatnie zimowe zdjęcia ładne, chyba jutro jak słońce dopisze też się wybiorę w plener ( nie aż tak daleko):)

Koriolan
16.01.10, 18:02
z letniego remanentu

Qben
16.01.10, 18:11
czyżby moja radosna tfórczoŚĆ Cię do tego zainspirowała?
broda +2cm:grin:

Koriolan
16.01.10, 18:23
Poniekąd też :)

NightCrawler
16.01.10, 19:27
Zimowe fajne.
Te z plaży takie "ciepłe" :) Po prostu coś idealnego na mroźne wieczory (ale wydaje mi się czy leci lekko w prawo?).

helmuth
16.01.10, 19:31
Niestety- leci :???:
Czy tak trudno, mając Adobe Photoshop Elements, sprawdzić poziom?

Koriolan
17.01.10, 15:06
Helmuth i NightCrawler macie rację, , niechlujnie wyszło

Poprawiam się, wyprostowałem i obciąłem tez nieco dół

Krajobraz zimowy szerzej- z dedykacją dla Jolly.
czy lepiej? hmm

waruga
17.01.10, 16:42
Bojer fajnie zlapany... a gdzie zeglarz lodowy, sternik ? :-)

Qben
17.01.10, 18:17
achhh ten polar:-P zdjęcia pozytywnie(jakoś cieplej się robi na moment chociaż:grin:)

Koriolan
17.01.10, 21:17
waruga, skoro prosisz...

yac
17.01.10, 21:48
To na zatoce ten bojer?.

Koriolan
17.01.10, 21:51
Z dzisiejszej (już wczorajszej) wycieczki do Rzucewa nad zamarznięta Zatokę Pucką

jolly
17.01.10, 22:44
Krajobraz zimowy pokazany szerzej bardzo mi się podoba. Czuć przestrzeń :grin:
Bojer - ciekawie, minimalistycznie.

waruga
18.01.10, 21:42
Pojawil sie "latajacy" zeglarz... Fajny tryptyk..

Koriolan
19.01.10, 01:19
to jeszcze cos z tego wypadu

galka91
19.01.10, 10:05
Ostatnie zdjęcie do mnie nie trafia, ten bałagan w kadrze przeszkadza.. Poprzednie ok ;)

nevra
25.01.10, 22:45
Bojerki sympatyczne, choć popracowałabym nad balansem bieli. Jest różny na tych fotkach. Na pierwszym za dużo magenty, na drugim chyba cyjanu, na trzecim czerwieni?

Ostatnia fotka na nie. Gdybyś ten żagiel umiejscowił w dziurze między gałęziami, mogłoby być ciekawiej.

NightCrawler
25.01.10, 22:54
Helmuth i NightCrawler macie rację, , niechlujnie wyszło

Poprawiam się, wyprostowałem i obciąłem tez nieco dół

Krajobraz zimowy szerzej- z dedykacją dla Jolly.
czy lepiej? hmm

Lepiej :)

nataszach
26.01.10, 09:27
ostatnie troche nie teges, dol obciety...
Pozdrawiam

bartek86
26.01.10, 09:47
A mi sie podobają, każde ma fajny klimat i ten ostatni "bałagan" też bo pokazuje przez gałęzie co tak na prawde sie dzieje.

Koriolan
31.01.10, 22:08
zima jest wspaniała

bartek86
31.01.10, 23:28
Widze po lewej słoneczko, trzeba było tam zrobić zdjęcia :)

marwis
31.01.10, 23:29
sympatyczne ujęcie... w Parku Krajobrazowym? Od piątku sporo śniegu napadało.
@ bart zdjęcia w pełnym słońcu na śniegu nie zawsze najlepiej wychodzą MSZ

Dawid
31.01.10, 23:32
To Ci córeczkę przysypało :) Ja już wiosny się doczekać nie mogę :)

bartek86
31.01.10, 23:40
No tak w pełnym słońcu to zaraz przypał by się zrobił.

Koriolan
1.02.10, 09:11
tu jest więcej słońca

marwis
1.02.10, 10:22
Koriolan, bo ludzie pomyślą że w Gdańsku słońce na kartki jest :wink:

waruga
1.02.10, 16:53
Klimat fotki fajny.. chociaz widac, ze slonce jest reglamentowane...:-) ale taka pora roku.

Koriolan
1.02.10, 18:33
ke co? słońca było pod dostatkiem
ale to jest LAS!

Koriolan
7.03.10, 19:15
aby wątek zupełnie nie zamarzł... widok z Chopoka
Przynzam że mam kłopot z obróbką śniegu- żadne z uzyskanych kolorów tak do końca mi nie pasują.
Nie mam RAWa ( SW 790)

Lolita
7.03.10, 19:18
Ale dużo śniegu tam w tym roku :shock:
A wracając do zdjęcia muszę poweidzieć, że ze śniegiem to trudna sprawa. A jeżeli do tego dochodzi ostre słońce już całkiem ciężko. Uważam,, że wyszło Ci nawet dobrze :wink:

jackowlew
7.03.10, 19:19
Wrażenie mam że krzywe pozatym ok.

Koriolan
7.03.10, 19:26
Ale dużo śniegu tam w tym roku :shock:


No właśnie śniegu było mało -sporo km fajnych tras zamkniętych z braku śniegu.

chimol
7.03.10, 19:33
to taka moja skromna wersja:oops: Nie prostowałem, ale krzywo chyba nieco jest.


https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (http://img256.imageshack.us/img256/8448/wsniegu.jpg)

U Ciebie śnieg jest niebieskawy lekko. To od niebieskiego nieba może byc takie wrażenie. Choć jak przyciemniłem Twoją fotke to snieg się robił niebieskie. To też chyba znak, że nie jest idealnie biały.
Widoczek fajny. Pozdrawiam

waruga
7.03.10, 19:42
Wyglada na ladny widoczek a, ze troche krzywo...

Koriolan
7.03.10, 20:28
a może taka wersja??

Mirek54
7.03.10, 20:53
A tez sie zabawic lubie:grin:
Wersja chimola pierwsza klasa-znakomita

waruga
7.03.10, 20:59
Tu wyraznie pogoda sie poprawila..:-) Ladnie.

Koriolan
7.03.10, 21:00
Mirek, pojechałeś tam i zrobiłeś drugie zdjecie?????:shock:

Mirek54
7.03.10, 21:10
Mirek, pojechałeś tam i zrobiłeś drugie zdjecie?????:shock:
No przecie cienie sa to i slonce musialo byc-moze nie zauwazyles:wink:.To takie okragle na gorze i w oczy razi:grin:

Koriolan
7.03.10, 22:40
jeszcze jedno zimowe

waruga
7.03.10, 23:16
Gdzie wlasciciele desek.. zjechali na nogach :-) Fajna fotka.

Koriolan
25.04.10, 20:11
korzystając z wiosny i nie dojścia do skutku spotkania na Helu- wybraliśmy się na dobrze znaną trójmiejskim Olymaniakom Wyspę Sobieszewską

waruga
25.04.10, 20:49
Grobla podoba sie...

helmuth
26.04.10, 00:10
Mnie też :grin:

Koriolan
26.04.10, 00:22
dzięki :)

mam kilka zdjęć z pierwszej w sezonie akcji stawiania łódki po wywrotce, ale muszę je jakoś fajnie pokazać.
Tymczasem- moja córka "podchodząca" sójkę.
Po tej przygodzie zapragnęła czegoś ze zdecydowanie dłuższym obiektywem niż SW790


I cudownie śpiewający kos.


Przed wyjściem z domu zastanawiałem się co zabrać- 50-200 czy 70-300. Wybrałem źle...

Koriolan
2.05.10, 11:21
Możliwości "portretowe" 70-300 sa całkiem całkiem :)

chimol
2.05.10, 11:36
dzięki :)
Przed wyjściem z domu zastanawiałem się co zabrać- 50-200 czy 70-300. Wybrałem źle...

Prawo Murphy'ego zadziałało :wink:
Portrecik miły dla oka, naturalny. Podoba mi się.
Pozdrawiam

waruga
2.05.10, 11:57
Wiosenny portrecik podoba sie....

Koriolan
2.05.10, 23:46
Pień całkowicie pokryty porostami- nie tylko od pólnocy

Koriolan
3.05.10, 18:49
Widok z wieży widokowej Rowokól na Gardno i Morze B.

Może byc do konkursu na obróbke RAWa

Wiejo
3.05.10, 21:19
Podchodzenie sójki i śpiewak kos tematy fajne ale jakoś giną w kadrze i tylko dzieki opisowi można trafnie interpretować. Portrecik bardzo przyjemny i sympatyczny. Porośnięty pień jako ciekawostka. Z wieży widokowej w tej przestrzeni ostrości trochę brakuje.

Koriolan
5.06.10, 20:45
z dzisiejszego wyjazdu do Fromborka

wzgórze katedralne widziane z Wieży Wodnej

Dawid
5.06.10, 22:08
Chmurki super. Reszta wydaje się taka blada:roll:

Thomasso
5.06.10, 23:05
Chmurki super. Reszta wydaje się taka blada:roll:

Wlasnie mam podobne odczucia. Choc moze nie blada. Raczej mdla, plaska, jakby namalowane akwarela. Wolalbym bardziej wyraziste, kontrastowe.

Tom

Koriolan
5.06.10, 23:34
hmmm może to bardziej przypadnie wam do gustu.
Ponadto dwa kadry z inscenizacji oblężenia Fromborka podczas Wojny Głodowej 1414r.

Dawid
5.06.10, 23:57
msz lepsze ;)

Qben
6.06.10, 10:44
Właśnie sobie uświadomiłem, że prawie rok czytałem Twojego nicka jako "Korolian" :grin:

Wzgórze katedralne i drugi kadr z bitwy okej.(Na pierwszym moim zdaniem za duży bałagan, nie wiem gdzie zaczepić oczy.)

buzka
6.06.10, 11:23
Jak dla mnie na uwage zasluguje portrecik z poprzedniej strony :) Frombork ciekawy, zwłaszcza niebo nad nim. :) Może przydałoby się jakoś przekadrować, np. ja osobiście uciąłbym większość zieleni na dole.
Kadry z bitwy jakoś nie przemawiają, choć drugi jak dla mnie lepszy od pierwszego.

Thomasso
6.06.10, 11:39
Właśnie sobie uświadomiłem, że prawie rok czytałem Twojego nicka jako "Korolian" :grin:

A to nie jest "Korolian"??? :shock:

:wink: Cholercia, fakt, tez czytalem "Korolian" :-P

Tom

waruga
6.06.10, 12:52
Jak dla mnie jedynka oraz dwojka.

czterytrzecie
6.06.10, 15:00
na fotce nr 2 fajna dynamika tych rycerskich potyczek

Koriolan
6.06.10, 18:21
Cóż- warunki nie były tak komfortowe jak te w Zamościu (thx gospodarzom)- kilku licencjonowanych fotografów biegało po terenie a reszta widzów w tym ja zza sznurków, w dodatku kasztanowce nie dość że zwisały nam na głowach to jeszcze tworzyły bardzo ostrą granicę światło-cień- mam sporo ujęc gdzie tułów jest silnie oświetlony a od pasa w dół ciemno.

Mi właśnie podoba się pierwsze ze względu na tę czerwoną tarczę(?)

Koriolan
29.07.10, 21:52
Chwile temu podpytywałem o studio w 3City.
Ponieważ warunki lokalowe mam :)) i finanse się znalazły- zakupiłem namiot bezcieniowy, dwie lampy 100Ws, statywy, parasolki i postanowiłem pobawić się sam.

Nie zabrałem dziś lustrzanki - załączam pierwsze próby zrobione Panasłoikiem FZ20- zacną kiedyś hybrydą.
Lampy wyzwalane fotocelą przez wbudowaną lampe.
świciłęm przez ściany namiotu- bez użycia parasolek

Co powinienem poprawić? - chodzi mi o oświetlenie obiektów, ekspozycję, ew ułożenie przedmiotów.

Jutro zamierzam zrobić to "na poważnie"

Dawid
30.07.10, 01:26
Zdjęcia mają być do katalogu ? ;)

Koriolan
4.08.10, 00:23
Tak, i chyba do druku "wiekszoformatowego" (ca 80x60 cm)
a oto efekt chyba końcowy

Dawid
4.08.10, 01:23
Trochę późno już.., ale mam wrażenie czy nie są lekko przeostrzone ? Czy tak ma być ?

Koriolan
4.08.10, 11:46
pewnie przeostrzyło się trochę przy zmniejszaniu
Ale "oryginał" wyostrzałem w PSie.

Za mocno?

Dawid
5.08.10, 08:06
Odnoszętakie wrażenie ale pewien nie jestem ;)

Subtelly
5.08.10, 15:22
No fakt, ciut za bardzo przeostrzone. Szczególnie na krawędziach widać, aż się przyszumiło tam...
Pozdrawiam : )

Koriolan
30.08.10, 23:19
Mała reminiscencja z urlopu

rol6
31.08.10, 07:50
Fajne miejsce - pozazdrościć widoku. :wink:

Chciałbym się jednak przyczepić do tego że horyzont masz w połowie kadru, a powinien być w 1/3 lub w 2/3. W tym wypadku na niebie nic się nie dzieje, natomiast "ziemię" masz bardzo interesującą więc dlaczego nie pokazałeś więcej dołu?

Są to moje subiektywne odczucia, którymi nie musisz się sugerować. :grin:

Igorra
31.08.10, 09:49
Miejsce ładnie ale mnie też kadrowanie nie przypadło do gustu, na niebie jak mówi kolega wyżej rzeczywiście nic się nie dzieje, a na dole poucinane wszystkie roślinki :|

Koriolan
31.08.10, 11:16
Fotografowałem z górnej stacji zjeżdżalni w akwaparku.
Kadrowanie dołu utrudniał mi płot- jego fragment widać w lewym dolnym rogu.

Pewnie można było zrobić to lepiej- popatrzę jeszcze w inne ujęcia.

Koriolan
26.12.10, 23:15
Przez ostatnie miesiące więcej zdjeć oglądałem niż sam zrobiłem- czasem tak trzeba.
We wsi moich teściów jest ładny kościół- staram się tam wrócić od czasu do czasu z aparatem. Niestety, oświtlenie zewnętrzne skasowano.

Kadr po zabawie programem Machinery- inspiracja z forum

madziazywczak
27.12.10, 09:23
o ile kadr nawet mi podchodzi. i nawet podobają mi się te cienie na budynku tak obróbka jest po prostu fatalna.

Koriolan
27.12.10, 09:47
wjechałaś mi na ambicję ;-)
spróbowałem jeszcze pobawić się tym kadrem- tym razem bez HDRowania.

Thomasso
27.12.10, 11:21
Ta druga wersja zdecydowanie (IMHO) lepsza, choc bez szalenstw. Siakies dziwnie krzywe mi tez wyglada.. hmm..

T.

madziazywczak
27.12.10, 23:05
moim zdaniem druga wersja duzo lepsza

bernard74
28.12.10, 10:57
No druga wersja lepszejsza od pierwszej. , pozdrawiam:)

rol6
30.12.10, 12:48
Również w miom odczuciu druga wersja jest lepsza. :grin:

Koriolan
1.01.11, 12:38
W Sylwestra dzieciaki (naszych przyjaciół i nasze) przebrały sie tak śmiesznie, że ad hoc zorganizowaliśmy małą sesję zdjęciową.
Nie mam żadnego doświadczenia ze światłem studyjnym- dzieciaki się grzały a my usiłowaliśmy dobrać jakieś parametry ekspozycji. Tło niestety wąskie, brak miejsca - ale zabawa była przednia .
Poniżej jakaś próbka. Mam wrażenie, ze wszystko jest miękkie, żeby nie powiedzieć, nieostre

rol6
1.01.11, 14:56
Radość i dobra zabawa takie nam odczucia oglądając Twoje ostatnie zdjęcie. Oddałeś klimat, a że technicznie nie jest idealnie nie musisz się zbytnio przejmować. :grin:

Koriolan
1.01.11, 17:42
I tak, i nie.
gdyby to były przypadkowe zdjęcia zrobione tym co było pod ręką - mógłbym "przymknąć oko" na te braki.
Przy dwóch lampach studyjnych regulacji mocy etc- to juz tylko brak umiejętności.

rol6
3.01.11, 09:20
W takim razie z Twoją kwestią negatywnej samooceny nie będę dyskutował. :wink:

Nie mniej jednak jak napisałem wcześniej zdjęcie przeze mnie jest odbierane bardzo pozytywnie.

Koriolan
25.04.11, 22:48
Mamy na forum osobny watek dotyczący psów- uwalniajac watek z okowów lodu wstawie jednak u siebie.
002/11

Saba

rol6
26.04.11, 07:55
Bardzo sympatyczne zdjęcie. :grin:

Ładne kolorki, dobrze uchwycona ostrość, ciekawy kadr.

robm28
26.04.11, 08:02
Bardzo ciekawe kadry - mi się najbardziej podoba koścółek w Kościelcu . pozdrawiam

Saboor
26.04.11, 08:06
I tak, i nie.
gdyby to były przypadkowe zdjęcia zrobione tym co było pod ręką - mógłbym "przymknąć oko" na te braki.
Przy dwóch lampach studyjnych regulacji mocy etc- to juz tylko brak umiejętności.


Cześć! Ale z ciebie Maruda! jeszcze trochę i zaczniesz się biczować, potem odziejesz włosienicę i na pielgrzymkę do Mekki Ruszysz (bo dalej od częstochowy)!:-P:mrgreen::mrgreen:
Fota jest Kapitalna, wesoła, dynamiczna i tak ma być!


Mamy na forum osobny watek dotyczący psów- uwalniajac watek z okowów lodu wstawie jednak u siebie.
002/11
Saba

Przesympatyczna Saba, moment też i to przy taakim braku umiejętności!:-P:mrgreen:
Piękne foty! Wrzucaj więcej!

Pozdrawiam
Ja