PDA

Zobacz pełną wersję : FotoAlbum 3.4.0.0. (freeware)



Jeronimo
30.06.04, 19:55
https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (http://olympusclub.pl/pub/FotoTime_FotoAlbum_3_4_0_0.zip)FotoAlbum 3.4.0.0. (freeware)
Bardzo dobry program do katalogowania zdjec. Za jego pomoca mozna organizowac kolekcje fotografi w dowolny sposob, przegladac, drukowac, stworzyc wygaszacz ekranu oraz tapete na pulpit. Ma mnostwo filtrow dzieki ktorym moza w szybki sposob odszukac dane zdjecie. Umozliwia prezentacje tych samych zdjec w roznych kategoriach (albumach) bez potrzeby fizycznego powielania plikow na dysku. Narzedzie moze takze pobierac zdjecia wprost z aparatu cyfrowego oraz moze byc wykorzystywane do przygotowania plyt CD ze zdjeciami.

wrocek
30.06.04, 23:07
Mam update do wersji 3.4.1. Moge podeslac na forum, ale nie wiem jak to zrobic. Plik zajmuje ok. 4,5 MB czyli tyle co caly program :-).

Jeronimo
1.07.04, 00:41
@wrocek czy to nadal jest wersja free? no i jesli to 4,5MB to pewnie to jest sama wersja a nie update.

wrocek
1.07.04, 05:41
To jest jednak update. Instaluje się na wczesniejszej wersji. Prawdę mówiąc nie wiem na czym polega róznica. Pewnie usuneli jakies drobne bledy. Zreszta sprawdz: menu Help/Check for FotoAlbum Updates.

Jeronimo
1.07.04, 11:10
Ja sie w takie rzeczy jak autoupdate nie bawie!!! Watpie zeby producent wypuscil nowa wersje za free bo na stronie jest juz tylko wersja platna. Za dobrze mi chodzi (od 1,5 roku) ten program zebym sprawdzal czy po wgraniu update za paredziesiat dni wyskoczy monit shareware. Niektore programy tak maja ze wychodza dwie wersje za free i shareware rownolegle... w pewnym momencie w wersji free autoupdate prowadzi do wersje platnej.

Tak naprawde to juz nie wiem o co chodzi na strone producenta..
FotoAlbum Pro 4.3.0.1 - License: Shareware with 21 day free trial
FotoAlbum Standard 4.3.0.1 - License: Free for paid subscribers

Wersja ktora jest na naszej stronie to wersja freeware FotoAlbum 3.4.0.0.

O.T.
Uwazam ze jak ktos chce w pelni bezpiecznie korzystac z naszej starej wersji to powinien na poczatku w Opcjach programu powylaczac wszystko co dotyczy polaczenia z internetem (Sync). No i przy tworzeniu albumu ustawic opcje [Pc Only (Never sync to web)] zamast standardowej opcji [Auto (Web & PC)]. Jesli ktos ma firewalla to zablokowac dostep FotoAlbumowi do netu.
A wszystko to po to zeby nie miec pozniej problemow ze nagle wgrala sie jakas nowa wersja platna albo ze cos program wariuje (probuje wgrywac do netu zdjecia na strone fototime - do ktorem pewnie i tak nie mamy uprawnien). Ja przynajmniej tak robie od 1,5 roku i wszystko chodzi spox.

Pozdro

wrocek
22.10.05, 16:37
To jest strona producenta:
http://www.fototime.com/pages/products

Ale teraz dostępna jest tylko wersja płatna (21 dni trial) :cry:.

Jeronimo
12.11.05, 00:28
w celu propogowania tego programu stworzylem ponizszy link (mozna go dodac do sygnaturki i w ten sposob zrobic mala reklame :D):

http://skocz.pl/fotoalbum_

Jeronimo
28.11.07, 01:31
no myślę ze juz czas odkleić ten temat... program jest stary i ma trochę wad (jak np. nie czytanie RAWow) ale największym plusem jest to ze jest za darmo (to chyba jedyne miejsce w sieci gdzie jeszcze można znaleźć taka wersje tego programu). Ja nadal używam tego programu i nadal go gorąco polecam...

pozdrawiam

kisi
28.11.07, 09:03
Rzeczywiście fajny program pod warunkiem ze ktos trzyma wszytskie fotki na dysku... Ja ich juz mam 20GB i musze zgrać na DVD i wtedy program odpada. W takich sytuacjach tylko WhereIsIt ktory miniaturki indeksuje sobie sam i trzyma w jednym pliku na dysku. Jak potrzebujesz sie odwolac do jakiegos zdjecia prosi o wlozenie odpowiedniej plytki. Prawda ze proste. Zreszta program ten obsluguje nie tylko obrazki, ale i mp3 i inne pliki.

Kaz de Wro
28.11.07, 09:55
Czy programik porównywalny w jakiś sposób do Picasa?

Jeronimo
28.11.07, 10:14
raczej trudno go porownac do czegokolwiek.... piccassa ma mnostwo dodatkow a ten program to raczej sluzy tylko do katalogowania.

tu masz linka do platnych wersji (nowszych i pewnie z bajerami jak w picassa) http://www.fototime.com/fotoalbum

https://forum.olympusclub.pl/imgimported/2007/11/facapture-1.jpg
źródło (http://www.fototime.com/ftweb/images/ft/homepageimages/fotoalbum/facapture.jpg)

Wyglad nadal podobny do wersji darmowej, po lewej masz albumy, na gorze po prawej skale czasowa itd. (reszte chyba opisalem juz w tym poscie)

Mirek54
28.11.07, 10:14
Jak potrzebujesz sie odwolac do jakiegos zdjecia prosi o wlozenie odpowiedniej plytki. Prawda ze proste.

Na moim archiwum sie bestia zwiesila :mrgreen: .Pomaga tylko zapis w notesie :razz:
Kazde opakowanie to dwie plytki DVD w 90-ciu %

grizz
28.11.07, 11:54
digiKam :)

Fotoalbum kiedys uzywałem, ale digikam Wymiata :)

wrocek
28.11.07, 17:01
Witam po długiej nieobecności.
Używam programu FotoAlbum od kilku lat. Po poznaniu jego możliwości i drobnych niedogodności, można bardzo wygodnie zarządzać archiwami zdjęć. Zaletą programu jest dla mnie to, że nie ingeruje on w sposób umieszczenia plików na dysku (ale wszystkie muszą być zebrane w jednym głównym katalogu). Ja trzymam je w podkatalogach wg dat wykonania. Cała struktura albumów jest wirtualna, pozwala na wyszukiwanie i grupowanie zdjęć w dowolny sposób.
Zdjęcia mogą być archiwizowane na płytach i wyszukiwane tak samo jakby były na dysku.

Przy okazji mam pytanie: jak zakupić legalnie najnowszą wersję, ale z płatnością w złotówkach, w Polsce?

Jeronimo
28.11.07, 21:47
Hej Ryszard jestem milo zaskoczony.... myslalem ze ten temat umrze smiercia naturalna a tu taka ladna opinia. Podpisuje sie pod nia obiema rękoma ;-)

Kiedys probowalem namierzyc jakas firme w PL co moze posredniczy w sprzedazy.... byl nawet okres ze czekalem na jakies pelne wersje dołaczone do jakies gazety komputerowej. Niestety od pewnego momentu wycofano darmowe wersje, weszly tzw. free 4 30day i wszystko jest na jednej stronie :(

pozdrawiam

grizz
28.11.07, 21:54
Hej Ryszard jestem milo zaskoczony.... myslalem ze ten temat umrze smiercia naturalna a tu taka ladna opinia. Podpisuje sie pod nia obiema rękoma ;-)

Kiedys probowalem namierzyc jakas firme w PL co moze posredniczy w sprzedazy.... byl nawet okres ze czekalem na jakies pelne wersje dołaczone do jakies gazety komputerowej. Niestety od pewnego momentu wycofano darmowe wersje, weszly tzw. free 4 30day i wszystko jest na jednej stronie :(

pozdrawiam

jak Ci się podoba, to kup... 30$ to nie majątek... zwłaszcza przy obecnym kursie.

Jeronimo
28.11.07, 22:28
nigdy nic nie kupowalem w $ i jakos mi sie do tego nie spieszy :P jakby bylo w PL to pewnie nawet bym kupil..... (no ale nie dyskutujmy o moich zboczeniach :D), pozdrawiam

wrocek
28.11.07, 22:34
Znalazłem coś takiego:
http://www.dreamsoft.com.pl/product_info.php/cPath/62/products_id/434

Wysłałem zapytanie o szczegóły. Niezły kurs dolara :-(.

grizz
28.11.07, 22:46
nigdy nic nie kupowalem w $ i jakos mi sie do tego nie spieszy :P jakby bylo w PL to pewnie nawet bym kupil..... (no ale nie dyskutujmy o moich zboczeniach :D), pozdrawiam

Zapewniam CIę, zaden ból... kupiłem Operę jeszcze jak była płatna ;)

wrocek
28.11.07, 22:50
Zapewniam CIę, zaden ból... kupiłem Operę jeszcze jak była płatna ;)
A jak zapłacić? Mam konto w mBanku, ale nie mam żadnej karty kredytowej pozwalającej płacić w dolarach, ani nie mam ochoty na jeden zakup zakładać konta PayPal.

grizz
28.11.07, 22:51
Ja mam kartę inteligo, która działa jak "wypukła"... mbank czegoś takiego nie oferuje?

Oleryk
28.11.07, 22:54
Czy czasem ten Dreamsoft nie akceptuje zapłaty w złotówkach?
Bo wydaje mi się, ze tak.

fotomic
28.11.07, 23:00
Ja mam kartę inteligo, która działa jak "wypukła"... mbank czegoś takiego nie oferuje? karta kredytowa wypukła w mbanku pozwala płacić w necie, można też sobie zakupić kartę elektroniczną(specjalnie do zakupów w necie)

Harpo
28.11.07, 23:43
Na moim archiwum sie bestia zwiesila :mrgreen: .Pomaga tylko zapis w notesie :razz:
Kazde opakowanie to dwie plytki DVD w 90-ciu %

O w mordę jeża! :shock: Pytanie za 100 pkt.: ILE TAM JEST ZJĘĆ ? ;)

kisi
29.11.07, 10:48
Z tego co sie orientuję to mozna robic z mBANKu przelewy na konta walutowe. Wiec mozesz dokonać przelewu na ich konto (mBANK zamieni PLN na US$ wg kursu) i po sprawie.