PDA

Zobacz pełną wersję : Kolejne strzały



Paolo905
24.07.08, 22:03
Witam ponownie. Ostatnio miałem możliwość wypróbowania mojego Olka w troszeczkę innych warunkach (jak dla mnie :-)). Proszę Was o komentarz do zdjęć oraz informację co można jeszcze z nich wyciągnąć - jeżeli się da :-)
Pozdrawiam grono Specjalistów

grizz
24.07.08, 22:17
A może coś innego niż znaczki pocztowe?

Piotr Grześ
24.07.08, 22:20
Grizz ma rację, wstaw większe, to się odniesiemy, narzazie nijako.

Paolo905
24.07.08, 22:50
:-) dobry tekst, na początku nie zlapalem. Mam nadzieję, że nie za wielkie tym razem

Piotr Grześ
24.07.08, 22:53
Rozmiar tak, temat, raczej na nie. Uzasadnienie- pierwsze, jakby obiekt się wstydził, i nie jest niestety dobrze podany, drugie w zamiarze szokujące, jest zwykłym turystycznym pstrykiem.

Smerf Maruda
24.07.08, 22:56
Piotr Grześ powiedział wszystko.

Paolo905
24.07.08, 23:06
dzieki, pierwsze zdjęcie było robione z zaskoczenia - obiekt nie pozował. Fotki rzeczywiście są wakacyjne (jesteście WIELCY) ale powiedzcie, co powinno być inaczej aby były ok? ewentualnie może ktoś weźmie je na swój warsztat i spróbuje coś z nich wyciągnąć?

J.Graph
24.07.08, 23:50
Z pierwszego nic sie nie da wyciągnąć bo nieostre strasznie ...
Po za tym modelki nie ustawie :lol:

Drugie spaprane bo walone na hama fleszem i sie cienie porobiły :roll:

Czyli ja sie nie podejmuje :)
Ale nie poddawaj sie ... Korzystaj z rad i bierz je pod uwage gdy będziesz znowu robił zdjęcia :)

Pozdro

Paolo905
26.07.08, 01:06
hm, trochę psyche mi siadła. pierwsza fotka wydawała mi sie bardzo klimatyczna i przez to fajna ale chyba to nie wszystko ;-( pozostaje walczyć dalej.

k@czy
26.07.08, 03:15
co ci siadlo ??? po takim tekscie nie spodziewalbym sie jakiegos komentarza, a juz na pewno nie krytycznego, bo zawalu mozesz dostac i bedzie dopiero ktos mial wyrzuty... moze wez sobie urlop...? poczytaj cos, zrelaksuj sie... no normalnie sie martwie....
kolezanki i koledzy: tak nie moze byc! napiszcie cos pozytywnego o zdjeciu, bo bedziemy mieli pierwsze zejscie na forum!

Dziadek
26.07.08, 16:38
co można jeszcze z nich wyciągnąć - jeżeli się da :-)

Dziewczyna bardzo miła, tło chociaż rozmyte jednak trochę przeszkadza, zwłaszcza te pionowe rury.
Może by to tak zmienić

armar
26.07.08, 18:09
Dziewczyna bardzo miła, tło chociaż rozmyte jednak trochę przeszkadza, zwłaszcza te pionowe rury.
Dziadek szaleje w PS :)
Mi się poprawione bardziej podobają, choć kadrowałbym trochę poniżej biustu

Paolo905
29.07.08, 22:27
i co teraz mam napisać :-)? mi też poprawione bardziej się podobają. coś mi się wydaje, że musiałbym 400 fotek w PS-ie obrobić żeby było co oglądać :-) a tak serio to mozna znaleźć gdzieś informacje jak przeprowadzić taki retusz? chętnie bym się nauczył. Dzieki za wsparcie.

krzwoj
29.07.08, 22:40
Zerknij tutaj: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic712204.html

Poza tym w Googlach znajdziesz tego mnóstwo.

Paolo905
29.07.08, 23:24
Ups, serdeczne dzieki - będzie co czytać i czym sie pobawić. Podaję pod waszą konstruktywną opinie jeszcze jeden wakacyjny pstryk z moimi dziewczynkami. jedyną moja ingerencją w PS było zmniejszenie i wyostrzenie - reszta dziewicza :-). Widziałem już, że na ostatnim planie mam sieć energetyczną (i to błąd) ale może jest tam coś fajnego? Pozdrawiam i dzięki.

k@czy
30.07.08, 07:31
kable nie problem w porownaniu z WB. mam nadzieje, ze zona tak naprawde sie nie spalila, bo jesli tak, to do dermatologa biegiem ...:wink: a poza tym to takjak zauwazyles-balagan w tle nie pomaga, kolor nieba tez jest nieprzyjemny w wyniku zlego WB. popraw sie :)

kasprzyk
4.08.08, 13:39
Ta druga fotka mi się podoba, masz ładne modelki - wykorzystaj to.

:arrow: Dziadek - szczena mi opadła, jakbym miał takie zdolności, to z moich gniotów arcydzieła bym robił :)
pzdr

Dziadek
4.08.08, 15:19
:arrow: Dziadek - szczena mi opadła, jakbym miał takie zdolności, to z moich gniotów arcydzieła bym robił :)
pzdr

Dzięki, ale to nie talent, tylko uważne czytanie książek Scotta Kelbyego.
Ciągle do nich wracam i pomału zaczynam rozumieć o czym pisze.
Sprawia mi to ogromną frajdę, bo faktycznie mogę moje stare fotki trochę popoprawiać.

Zaczynałem przygodę z PS-em pod okiem Janka Muzykanta w Klubie OKO jak również naprzykrzam się pozostałym uczestnikom czwartkowych spotkań.
Nakupowałem wiele książek o PS-ie ale sporo czasu upłynęło nim zacząłem rozumieć o czym tam piszą :D

Zachęcam więc wszystkich chętnych do lektury książek wspomnianego Autora.
Właśnie zrozumiełem o co chodzi w przechodzeniu na tryb LAB! Naprawdę rewelacja!

qazy
4.08.08, 23:32
i co teraz mam napisać :-)? mi też poprawione bardziej się podobają. coś mi się wydaje, że musiałbym 400 fotek w PS-ie obrobić żeby było co oglądać :-) a tak serio to mozna znaleźć gdzieś informacje jak przeprowadzić taki retusz? chętnie bym się nauczył. Dzieki za wsparcie.

Widzisz ten retusz (swoją drogą pierwsza klasa) tylko pokazuje że fotka musi jeszcze być warta żeby sie nią w PS pobawić. Masz modelki :) pod ręką zrób im w różnych sytuacjach pełną kartę zdjęć. Pokombinuj w różnym oświetleniu, z różnej perspektywy. Zobaczysz będzie tam dużo 100 razy ciekawszych fotek niż to zamieszczone.
PS nie jest po to żeby stwarzać treść tam gdzie jej nie ma za pomocą podrasowanej formy.... ale sie wymądrzyłem :-P

Dziadek
5.08.08, 06:29
Pobawiłem się trochę ostatnią fotką i wyszło mi tak jak widać poniżej.
Nie traktuj tego poprawiania tak całkiem poważnie. Chodzi właśnie o to by zdjęcie dopieścić, zwłaszcza to pokazywane w necie.
Jest takie powiedzenie starych stolarzy - "klej najlepiej trzyma, gdy go ni ma"
to samo obowiązuje w naszych zabawach. Najlepsze są te poprawki, których się nie dostrzeże.
I nic na siłę. To ma sprawiać radość. :D
Z tych 400 zdjęć wybierz 10 Twoim zdaniem najlepszych, zrób kopie i ćwicz i ćwicz i ćwicz :D
Brzmi to dość banalnie, ale jak opanujesz jakąś technikę to ją wykorzystasz, po jakimś czasie znowu coś się nauczysz i jeszcze raz przejrzysz swoje zdjęcia poprawiając je.
Życzę Ci przede wszystkim dużo cierpliwości.
Popatrz na to poprawione zdjęcie pod kątem szukania błędów - staraj się je wychwycić i usunąć.