PDA

Zobacz pełną wersję : Jestem Małgośka, Małgośka L.



gonia
20.07.08, 15:36
Wcale nie są to moje pierwsze foty.

Pstrykałam okazjonalnie jak większość. E-510 mam prawie 3 miesiące i kilka tysięcy zdjęć wytrzaskałam, ale jak dotąd nie jestem z nich zadowolona, bo porównując się z Wami wydaje mi się, że chyba ze mnie fotografa nie będzie. Ale nie mam zamiaru przestać focić, a dopóki nie wstawię kilku zdjęć to nigdy się nie dowiem co robię źle. Tematyka banalna, wiem ale bardziej mi zależy na ocenie techniki. Przy kilku zdjęciach pewnie wyłapiecie babole.

Ale zacznę nietypowo. "Renowuję" stare, uszkodzone zdjęcia, zamieszczam jedno, przed i po obróbce. Czy efekt końcowy "ujdzie"?

aga_piet
20.07.08, 15:47
Ciekawe zajęcie z renowacją starych fotografii. Efekt ok.
Zdjecia architektury dla mnie zupełnie nieciekawe. Brak jakiegoś motywu przewodniego.

a_wykrota
20.07.08, 16:03
Jak dla mnie renowacja naprawdę fajnie wyszło. Można by było jeszcze lekko podostrzyć. Architektura rzeczywiście taka sobie bez tematu. Ciekawi mnie natomiast ostatnia fotka. Gdzie to jest zrobione i co to właściwie jest??:)
ten samochód wisi??:)

gonia
20.07.08, 16:05
Tak - ten samochód wisi na ścianie motelu w Koszalinie. Ciekawa reklama.

A technicznie? Co należy poprawić?
Robione w Raw-ie, pod wieczór, dość ciemno - czy ekspozycja poprawna, balans bieli, kadr?

wujek.samo.h
20.07.08, 16:13
Zdjęcia własne - niestety nie powalają - brakuje w nich czegoś ciekawego, czegoś co zwróci uwagę widzów. Ale nie poddawaj się jeszcze - widzę, że masz wiedzę i umiejętności w grafice komputerowej, a to się przydaje w tym fachu - z pomocą komputera można wyczarować niesamowite rzeczy. Wykorzystaj ten patent!

gonia
20.07.08, 16:31
Dziękuję za wskazówki - "architektki" ze mnie nie będzie.
Hoduję storczyki - kilka zdjęć do uwag.
Porzeczka z działki, nie ze storczyków.

wujek.samo.h
20.07.08, 16:38
Zdecydowanie lepiej.

rodia
20.07.08, 16:58
Za poprzednikami: renowacja OK.
O nareszcie ktoś z koszalina ;)

a_wykrota
20.07.08, 18:13
Porzeczki bardzo smakowicie wyglądają poprawił bym troszkę światła w rawie i dał troszkę kontrastu na krzywych. Co do kwiatków nie wypowiadam się bo po pierwsze się nie znam, a po drugie nie lubię;)

magnum
20.07.08, 19:15
Witaj. Z kwiatów to ostatnie ok, przedostatnie fajne ale chyba niewyostrzone.
pozdr

rocco
20.07.08, 19:23
Ostatnie seria z kwiatuszkami OK.
Pobaw się jeszcze z kontrastem lokalnym, płatki będą miały fakturę.

Maro66
20.07.08, 22:23
Fajna ta seria "roślinna", chociaż faktycznie brakuje trochę faktury płatków.

wanilia
21.07.08, 00:34
Renowacja- rewelacja :wink::lol:
Ostatni kwiatek b. ładny, przedostatni zdecydowanie nieostry- przeszkadza mi troszkę inwazyjny podpis, porzeczki smakowite :)

K_Puchatek
21.07.08, 07:23
1 -> 2 - fajnie wyszło - ciekawe zajęcie
architektura - nijako (choć samochód na ścianie niezły)
Seria kwiatowa całkiem fajna, wyrazista, Wiesz co Chcesz pokazać - jestem bardzo na tak. Pozdrawiam

gonia
21.07.08, 17:21
Bardzo Wam dziękuję, że zechcieliście się wypowiedzieć. Wasze uwagi biorę na poważnie. Wbrew pierwszemu odczuciu jakie odniosłam po uwagach nt. słabej architektury wezmę się za nią jeszcze raz.
W moim otoczeniu sama przeciętność i nic interesującego, a żeby coś z tego wyciągnąć potrzebny jest doskonały "warsztat" a nad tym muszę długo jeszcze popracować, tak więc raczej nieprędko uda mi się sfocić coś co w moim mniemaniu nada się pod Waszą jurysdykcję.
Cieszą opinie o kwiatowych motywach ale i tu zagwozdka z tą "fakturą".
A może więcej zdziałam w "renowacji"?

Poniżej zdjęcie mojego pradziadka, zjechane totalnie, męczę się z nim bezskutecznie, a problem tkwi w odtworzeniu okolic oczu, po wszelakich naprawiankach twarz wygląda nienaturalnie (nie pokaże bo popękacie ze śmiechu).
Czy ktoś z Was sądzi, że da się to naprawić/odtworzyć - łatam te dziury w Gimpie, klonowaniem i łatką, a może nie tędy droga i należy pójść inną metodą?

Ania_
22.07.08, 23:34
Gonia, masz inne zdjęcie tego pana? Swojego czasu też się tym zajmowałam. Przy bardzo zniszczonych zdjęciach trzeba uważać na rysy twarzy, aby nie stracić pierwotnego wizerunku danej osoby. Jeśli masz drugie zdjęcie sprawa będzie zdecydowanie prostsza, bo możesz pokusić się o dorysowanie całych elementów w oparciu o wygląd z innego zdjęcia. Jeśli nie - to stempel, pędzel i bardzo dużo cierpliwości. Zaczynaj od większych załamań - nie musisz ich w 100% wyeliminować, czasami zwyczajnie zdjęcie jest tak uszkodzone, że nie ma szans - wtenczas skupiaj się na częściowej obróbce, nie ingeruj zbytnio.

PS jak masz inne zdjęcie tej osoby, to podwieś :)

Ggrzesiek
23.07.08, 07:43
Ta fotografia to faktycznie duże wyzwanie. Życzę powodzenia.

Ania_
23.07.08, 11:12
załączam moje próby :wink:

aga_piet
23.07.08, 11:21
Mysikrólik ładnie wybrnął ale... faktycznie ciężka sprawa. Oczy są zupełnie zrypane, trzeba improwizować, a tu bez wirtuozerii ani rusz. I duszy chirurga plastycznego.

Mirek54
23.07.08, 12:41
A nie mozna okulary dorobic a`la Stalone z filmu Cobra rozmiar XXl:grin:

gonia
23.07.08, 16:43
Ło matuś!

Mysikróliczku - ale zadałaś mi ćwieka!
Faktycznie można i to chyba niezbyt wygórowanym nakładem sił. Na dodatek pracowałaś w tej pomniejszonej kopii... A ja tyle prób poczyniłam i nadal jest źle, twarz jak groteska.
Nic to, mam doskonały przykład że się da i tego będę się trzymać, choć Bóg Pan jeden wie kiedy wyjdzie mi coś w miarę zadowalającego.

Lucca - świetny pomysł mi podsunąłeś, zamiast stroić Greka może warto poimprowizować, a efekt może byłby bardziej intrygujący niż nieudolna rekonstrukcja twarzy jak nie przymierzając operacja plastyczna z zawiązanymi oczyma.
Dziękuję za uwagę.