PDA

Zobacz pełną wersję : Co zabrać na wakacje !



witus
19.07.08, 20:14
Witam ! Od miesiąca posiadam olka e-510 dual kita + karta 4gb SanDisk Extreme III. We wrześniu jadę do Hiszpanii na wakacje. Co mam dodatkowo wziąć ze sobą ? Jakiś statyw, nie duży, nie drogi ? Jakieś filtry ?

rocco
19.07.08, 20:23
Master Card, koniecznie. Najlepiej co najmniej zrebrną ;)

W temacie, zabierz polaryzator, statyw polecam maly i lekki, np. Slik Mini Pro III (http://www.agito.pl/statywy/slik_minipro_iii.214.35860.html). Mój Szerpa nie zmieścił się w limicie bagażowych kilogramów i kupowałem w Lizbonie jakiegoś, najtańszego Vivitara :/
Koniecznie drugą baterię i drugą kartę, co najmnie 8GB.
Albo data Bank.

epicure
19.07.08, 20:49
Szara połówka też mogłaby się przydać.

kazil
19.07.08, 20:52
Polecam Gorillapod

Morlok
19.07.08, 21:30
Pomysły na zdjęcia i dobry humor :grin:

Eddie
19.07.08, 21:35
Zostaw aparat w domu i zajmij się swoją połówką ;)

dog_master
19.07.08, 21:37
Ja Ci powiem, co ja biore, procz aparatu i szkiel ;p

Torbe - wygodna i duzą, zeby nie zostawiac sprzetu po hotelach etc.

Statyw - na nocne zdjecia obowiazkowo :), niestety mam wielkie bydle pod tytulem Szerpa :/ Tez polecam lekki...

Karty pamieci - wiadomo, ale nie przesadna ilosc [do tej pory 4GB, teraz bedzie 12GB ;p]

Databank - da backupow fotek i nieograniczonej ich ilosci ;p

Filtry - polar i szara polowka - polar sie imho bardzo przydaje, polowka - tez, ale mam nakrecana, wiec ekhm ekhm...

Sciereczki - przede wszystkim, optyka sie brudzi, a ciuchy mi zawsze smugi zostawiaja ;p

Baterie - zawsze mam 3, bo bezpieczniej, a i przy naszej ilosci sprzetu [circa 8-9 roznych ladowarek...] nie zawsze moge naladowac akurat tę baterie ;p wole miec w zapasie.