PDA

Zobacz pełną wersję : Szkoła Mistrzów Fotografii - konkurs



a_wykrota
19.07.08, 10:04
Nie wiedziałem gdzie to zamieścić. Dałem tu.
Bardzo fajny konkurs Gazety Wyborczej. Co tydzień w piątek płyta do gazety - ze: Szkołą mistrzów fotografii. Do tego kilka kategorii konkursowych i możliwość wygrania nagród. (Nikon d60, publikacja na łamach Wyborczej i dyplomy).
Daje link do strony z opisem:
http://wyborcza.pl/0,91507.html

suchar
19.07.08, 10:38
Jest dział "Konkursy fotograficzne" :roll: Przeniosłem.

Wygląda interesująco, aczkolwiek pierwszy odcinek z wczoraj był taki sobie, niewiele ciekawego moim zdaniem.

a_wykrota
19.07.08, 10:45
Zobaczymy może się rozkręcą;) Taka publikacja w GW była by fajną nagrodą:)

suchar
19.07.08, 10:51
Zobaczymy może się rozkręcą;) Taka publikacja w GW była by fajną nagrodą:)

W Dużym Formacie - czemu nie? :)

BTW. Oprócz tego, że co piątek w głównej gazecie jest sama Szkoła, to co poniedziałek w Dużym Formacie są sylwetki znanych fotografów.

aga_piet
19.07.08, 11:02
No, ja mam kilka gotowców, niektóre tematy pode mnie zrobili :D
Tylko ta nagroda... jakiś badziewiacki :nikonbe: obniża rangę konkursu ;)

Rafał Czarny
19.07.08, 11:24
Ale wczoraj nie było płyty.

suchar
19.07.08, 12:42
Ale wczoraj nie było płyty.

Bo chyba nie dają żadnej płyty, tylko to papierowe i internetowe jest. Czy się mylę?

qbic
19.07.08, 13:02
No, ja mam kilka gotowców, niektóre tematy pode mnie zrobili :D
Tylko ta nagroda... jakiś badziewiacki :nikonbe: obniża rangę konkursu ;)


E tam sprzedasz na allegro....

a_wykrota
19.07.08, 13:17
Czytałem gdzieś na gazeta.pl , że płyty miały być.... jeszcze jak przedsięwzięcie było w fazie konspektu. Możliwe, że coś dadzą. Who knows?

Rafał Czarny
19.07.08, 18:42
Czytam wolno za to uważnie. W odróżnieniu od matki moich dzieci, która czyta dwa razy szybciej, ale dwa razy mniej zapamiętuje. :wink:

Może rzuciła się komuś (oprócz mnie) w oczy niekonsekwencja w wypowiedziach Krzysztofa Millera (w wywiadzie).

Fragment nr 1.
Pytanie:
Co zrobić, jeśli chcemy na wakacjach sfotografować tubylca? Pytać go czy pstrykać bez pozwolenia?

Odpowiedź Millera:
Ja nigdy nie pytam o zgodę. Ale nigdy też nie fotografuję z ukrycia. Bywa, że ktoś protestuje. Wtedy pokazuję mu zdjęcie, jeśli domaga się skasowania, kasuję.

Fragment nr 2.
Dwa akapity dalej w tym samy wywiadzie czytamy:
Pytanie:
Jest sens robić zdjęcia z samochodu przez szybę?

Odpowiedź Millera:
Często tak robię, bo ludzie mnie nie widzą i są naturalni....

No i bądź tu mądry i czytaj Wyborową... :roll:

suchar
19.07.08, 19:35
Też to widziałem. Coś się z tą gazetą od jakiegoś czasu bardzo niedobrego dzieje i zaczyna mi to działać na nerwy :/

Próbowałem zrozumieć Regulamin tego ich konkursu zamieszczony w internecie i tam jest jakiś hardcore. Może nieuważnie czytałem, ale coś mi się to nie łączy z tym, co piszą gdzie indziej, poza regulaminem. Np. dziwny zapis, że tylko zdjęcia dodane w 14 dni od ogłoszenia konkursu wezmą udział w konkursie, a gdzie indziej trąbią, że do 12 września można zgłaszać. Może moja wina, ale nie mam siły i ochoty wertować ten ich regulamin znów i pewnie swoich zdjęć nie zgłoszę.

a_wykrota
19.07.08, 22:59
Oj Pan Michnik widzę nam podpada;) Też nie mogłem przebrnąć przez ten regulamin, ale zdaje mi się, że zdjęcia można dodawać przez cały okres trwania konkursu.

aga_piet
19.07.08, 23:03
Możesz dodać już teraz wszystkie zdjęcia, bo znane są tematy. Jednak co tydzień jest temat główny, w ten piątek podali "O miłości" i na ten temat można dawać tylko przez ileś dni. Rozumiesz - możesz dać wcześniej ale nie możesz później.
:)

suchar
19.07.08, 23:11
Oj Pan Michnik widzę nam podpada;) Też nie mogłem przebrnąć przez ten regulamin, ale zdaje mi się, że zdjęcia można dodawać przez cały okres trwania konkursu.

Nie, nie podpada, przynajmniej mi. Po prostu od jakiegoś czasu Wyborcza staje się dla mnie zbyt efekciarska, nie odpowiada mi to. Kurczę, nie o tym miało być :)

Jeśli ktoś rozgryzie na 100% ten regulamin, to niech da znać, będę wdzięczny. Tymczasem udaję się w góry.
Pzdr

Peniek242
20.07.08, 12:18
Czytam wolno za to uważnie. W odróżnieniu od matki moich dzieci, która czyta dwa razy szybciej, ale dwa razy mniej zapamiętuje. :wink:

Może rzuciła się komuś (oprócz mnie) w oczy niekonsekwencja w wypowiedziach Krzysztofa Millera (w wywiadzie).

Fragment nr 1.
Pytanie:
Co zrobić, jeśli chcemy na wakacjach sfotografować tubylca? Pytać go czy pstrykać bez pozwolenia?

Odpowiedź Millera:
Ja nigdy nie pytam o zgodę. Ale nigdy też nie fotografuję z ukrycia. Bywa, że ktoś protestuje. Wtedy pokazuję mu zdjęcie, jeśli domaga się skasowania, kasuję.

Fragment nr 2.
Dwa akapity dalej w tym samy wywiadzie czytamy:
Pytanie:
Jest sens robić zdjęcia z samochodu przez szybę?

Odpowiedź Millera:
Często tak robię, bo ludzie mnie nie widzą i są naturalni....

No i bądź tu mądry i czytaj Wyborową... :roll:

Ja to rozumiem tak, że nigdy nie ukrywa się np. w samochodzie by zrobić zdjęcie ale często jadąc samochodem robi zdjęcia gdy zauważy coś ciekawego. A, że dużo widzi to właściwie nie musi wychodzić z samochodu ;-)

raven66
25.07.08, 11:55
Mnie zaciekawiło to zdanie "Ja w ogóle nie używam lampy błyskowej. Staram się robić wszystko w świetle naturalnym. Każde użycie lampy spłaszcza zdjęcie i wprowadza sztuczność.".

Nie wiem, może się nie znam, ale już wielokrotnie na tym forum czytałem, że prawidłowe użycie lampy wcale takiego efektu nie musi wprowadzać. To jak to jest - w reporterce się nie używa?

grizz
25.07.08, 11:58
Każdy robi tak jak lubi ;)

aga_piet
25.07.08, 12:02
Ja wielokrotnie spotkałam się z taką opinią. Jest wiele szkół, gdzie lampa błyskowa jest be :)

rocco
25.07.08, 13:24
Mnie zaciekawiło to zdanie "Ja w ogóle nie używam lampy błyskowej. Staram się robić wszystko w świetle naturalnym. Każde użycie lampy spłaszcza zdjęcie i wprowadza sztuczność.".
Mnie nie dziwi, sam się tak staram. Z lenistwa.
Niestety, czsem się nie udaje.


Nie wiem, może się nie znam, ale już wielokrotnie na tym forum czytałem, że prawidłowe użycie lampy wcale takiego efektu nie musi wprowadzać.
Bo tak jest. na przykład ten poradnik bardzo mnie oswiecił, i to dosłownie:
http://foto.jasiu.pl/index.html
Ale i tak leniwy jestem :|


To jak to jest - w reporterce się nie używa?
Używa się, używa i to praktycznie bez non-stop.
Reporter nie może sobie pozwolic na utratę "tego jedynego ujęcia" bo akurat nie założył lampy w sanki.

prestigemedia
25.07.08, 15:08
Nic specjalnego, przynajmniej 1 odcinek + 1 dodatek w DF. W zasadzie powiedziałbym nawet, że "komercyjny" ten kurs, chociaż może coś się polepszy...

Gazeta współpracuje z http://www.photoblog.pl/ widziałem, że już setki zdjęć jest zgłoszonych do konkursu...

qazy
25.07.08, 22:57
Każdy robi tak jak lubi ;)
jest chyba trochę tak że jak cię stac na super obiektywy z jasnymi szkłami to mozesz sobie na takie wypowiedzi pozwolić jak cię nie stac to robisz często nie gorsze fotki z lampą.
czyba ze cię nie stac a tak gadasz to masz problem z ego hehe...
generalnie mi się wydaje ze dobry fotograf z lampą robi co chce i mu ona nie przeszkadza a raczej pomaga.
Jest też kwesta wyboru. Na zasadzie "z lampa moze by wyszło ... ale ja nie robie z lampą"
reguła jest taka ze nie ma reguły :)))
_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________

Nic specjalnego, przynajmniej 1 odcinek + 1 dodatek w DF. W zasadzie powiedziałbym nawet, że "komercyjny" ten kurs, chociaż może coś się polepszy....

wydaje mi sie ze te artykuły w zamierzeniu autorów miały raczej natchnąć niż nauczyć. pewnie każdy wyniesie coś innego z ich lektury.

Ania_
26.07.08, 09:05
Nic specjalnego, przynajmniej 1 odcinek + 1 dodatek w DF. W zasadzie powiedziałbym nawet, że "komercyjny" ten kurs, chociaż może coś się polepszy...

Gazeta współpracuje z http://www.photoblog.pl/ widziałem, że już setki zdjęć jest zgłoszonych do konkursu...

Już ja widzę, jak jury je selekcjonuje :lol:

Tekst jak tekst... nie jest tragiczny, ale w sumie nie jest to żadne "odkrycie Ameryki" :???:

Daniello
27.07.08, 13:54
Zarejestrowałem się i nie przychodzi mail z aktywacją konta...
Jak u Was?

grizz
27.07.08, 14:37
W spamie nie siedzi?

Daniello
28.07.08, 14:23
Dziś dostałem maila aktywacyjnego...

Sebastian_T
8.08.08, 19:25
To ja tak skromnie się pochwalę, że w dzisiejszej Wyborczej, na 22 stronie, nr 3, jest moja fotka ;-) (w ramach tego konkursu, dział "Powiedz mi, jak mnie kochasz".
Może i temat oklepany, no ale... ;-)

m_kola
8.08.08, 19:35
To ja tak skromnie się pochwalę, że w dzisiejszej Wyborczej, na 22 stronie, nr 3, jest moja fotka ;-) (w ramach tego konkursu, dział "Powiedz mi, jak mnie kochasz".
Może i temat oklepany, no ale... ;-)

Gratulacje! Już gdzieś wcześniej (nie na tym forum) chyba widziałem tą fotkę:)