PDA

Zobacz pełną wersję : e-bolowy debiut...



e-bola
15.07.08, 22:01
Witam...

Na dzień dobry się z Wami oficjalnie przywitam, bo odkąd jestem na forum to jeszcze tego nie uczyniłem :oops: ... Chciałbym Was prosić o ocenę, krytykę i rady dotyczące poniższych fotek. To moje początki i Wasze sugestiie są nie do przecenienia.... Dodam tylko że oryginały zrobiłem w .jpg i ciutkę poprawiłem przepały w LR, nie wyostrzałem po zmniejszeniu...

Z góry dziękuję i pozdrawiam

K_Puchatek
15.07.08, 22:23
...nie wyostrzałem po zmniejszeniu...



No i właśnie to jest moim zdaniem błąd - ujęcie fajnie wypatrzone (kolorowe bardziej mi pasi) ale razi brak ostrości...:-P

Smerf Maruda
15.07.08, 22:27
Fajne, ciekawa perspektywa, dobre wykorzystanie szerokiego kąta. Kolory lepsze, bo widać ograniczoną paletę barw, ładnie to wygląda.

I zawsze wyostrza się po zmniejszeniu. Inaczej tracisz ostrość.

e-bola
15.07.08, 22:44
Dziękuję za opinie! Wasze rady z pewnością wezmę sobie do serca... Grunt to nie popełniać dwa razy tego samego błędu. Przybyła mi jedna kropelka wiedzy i doświadczenia... a przede mną jeszcze całe ich morze... :)

Smerf Maruda
15.07.08, 22:48
Na forum nie nauczysz się robić zdjęcia! Nikt Ci tu nie da dobrych porad - każda sytuacja jest inna, do każdej trzeba podejść inaczej! Czytaj książki, przeglądaj albumy, chodź na wystawy, oglądaj galerie dobrych zdjeć w internecie. Ale tutaj nauka nie wyjdzie.

Nauczysz się techniki, obróbki zdjęć - to przydatne, ale z robieniem zdjęć ma jedynie tylko trochę wspólnego.