PDA

Zobacz pełną wersję : Olympus (C-350, itp.) czy inny?



dolby
28.06.04, 15:16
Witam wszystkich.

Potrzebuję aparatu (tak do ok. 1200 zł) do robienia zwykłych zdjęć (głównie architektura i krajobrazy) i.... nieba !!! (zachodzące słońce). Pytałem się ostatnio w sklepie co polecają w tej granicy i powiedziano mi, że wymiatają Sony (ponoć bardzo dobra optyka, ale co z tego, skoro zoom tylko cyfrowy?) no i Olympus'y (tu wskazanie na serię 7xx, ale ja nie potrzebuję aż tak "drogiego" aparatu). Co jest odpowidnikiem C-4000? bo patrzę na polskiej stronie Olympusa i nie ma tego aparaciku :|.

Mój typ to Olimpiak C-350 ZOOM. Co uważacie na ten temat? Podoła moim "wymaganiom"? Zastanawiałem się swego czasu nad Kodakiem, ale patrzać na jakość zdjęć, to chyba już bym wolał pozostać przy zwykłym kliszowcu :|

PS. Foty będą do wydruku w formacie 10x15 mat.


Pozdrawiam.

vodnik
28.06.04, 20:36
Oly C-4000, swietna optyka - stala jasnosc na calym zakresie zooma, dodatkowo tryb manualny, ktory mysle Ci sie sprzyda kiedy bedziesz chcial poeksperymentowac sam.

Mozna go kupic np tu: http://www.aparaty.ua.pl/

dolby
25.08.04, 09:39
Witam. W wyniku napływu gotówki "wskoczyłem" na troszeczkę wyższy pułap cenowy. Zaoferowano mi nast.ępujące cuda:
Olympus C-4000
C -725
C -760
Canon A75
Canon A80

Wybrałem C725, ponieważ:
- odradzono mi C4000 jako już aparat nieprodukowany, i mogący wystąpić w tzw. drugim obiegu, który nie zawsze jest OK (szkoda).
- C760 wg. sprzedawcy nie miał nic takiego, co by mi się super przydało. Dodam zresztą, że C725 to mój pierwszy cyfrak ;) Wieć jestem żółtodziób :mrgreen:
- W canonach niezabardzo podobał mi się obraz.... mimo, że posiadają (szczególnie A80) ciekawe funkcje.

Do swojej C725 dokupiłem Torbę, ładowarkę GP z akumulatorkami bateryjnymi i XD'eka 128 MB.
Łącznie: 1501 zł. Cena baaardzo atrakcyjna, biorąc pod uwagę, że w innym miejscu oferowano mi..... 1860 zł za taki config :shock:
A sklepik mieści się na powstańców Śląskich w Wawie (Bemowo)...polecama...prznalżey do FotoKlubu, miluteńkka obsługa, tanio.


Pozdrawiam wszystkich forumowiczów, i z góry thx za wszystkie porady które znalazłem na tym forum.

wrocek
25.08.04, 09:45
C-725 do to samo co C-720 tylko z inną kartą pamięci. Ta informacja przyda się jeśli będziesz szukał instrukcji.