PDA

Zobacz pełną wersję : E-510 Beginner;)



nathanek
9.07.08, 13:55
Witam,

od grudnia 2007 jestem szczesliwym posiadaczem e-510, ponizsze zdjecia sa dziewicze bez obrobek gdyz jeszcze nie dotarlam i nie wtajemniczylam sie w swiat komp.obrabiania zdjec. Wszystkie zdjecia byly wykonane obiektywem 14-54 taki byl w zestawie startowym.

Czekam na Wasze opinie:oops:

nathanek
9.07.08, 14:02
i jeszcze kilka

nathanek
9.07.08, 14:12
kurcze nie wiem czy tak mozna mi zalaczac wiecej fotek :roll::?:

voovoo2
9.07.08, 14:16
Witaj.Fotek jest za duzo i szkoda ze ich nie ponumerowałaś.Tak na szybko,wady:centralne kadry i na niektórych fotkach przepały.Ale nie ma tragedii,dalej będzie lepiej:-)

dobas
9.07.08, 14:18
w sporej ilości zdjęć bije p oczach kompocycja centralna.
Kwiatki, dzieci, wszystko w centrum kadru.

poszperaj w google czy książkach o mocnych punktach i poeksperymentuj podczas kadrowania. Różnicę powienieneś zauważyć po krótkim czasie
_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
Mocne punkty obrazu – Wikipedia, wolna encyklopedia (http://pl.wikipedia.org/wiki/Mocne_punkty_obrazu)


zaklep też sobie fotomanię na DVD (http://www.partner.olympus.pl/plyta.html) przyślą do domu po tygodniu

myślę że sporo wiedzy z tej płyty można wyssać.

pokazuj mniej zdjęć aby było łatwiej sie skoncentrować na kilku a nie kilkunastu

nathanek
9.07.08, 14:23
faktycznie wszystko w centrum:eek:
Poszperam i dziekuje za cenne rady:grin:

dobas
9.07.08, 14:35
Witam,

[..] i nie wtajemniczylam sie w swiat komp.obrabiania zdjec. [..]

zacznij od wtajemniczania się w zasady fotografii takie same od zawsze dla analogów i cyfraków.

czas ekspozycji, głęgia ostrości zasady kompozycji to tylko niektóre z haseł.

i to chyba klucz do sukcesu - obróbka w mim odczuciu to już kosmetyka dobrze zrobionej fotografii, choć sa i tacy, którzy z "beleczego" w Photoshopie robą cuda. Jednak dla mnie w fotografii nie tedy droga :)

K_Puchatek
10.07.08, 22:29
Pierwsze co mi się rzuca w oczy to większość kadrów centralnych. Proponuję troszeczkę poszperać, poczytać, pogogloować ... hasła - złoty podział, mocne punkty - generalnie nie piszę nic nowego - za poprzednikami.
Jeszcze jedno - wrzucaj max. 2-3 zdjęcia na raz, łatwiej coś ocenić/doradzić/napisać :wink:
PS'a według mnie wystarczy liznąć na początek (zmiana rozmiaru, wyostrzanie, kontrast) żeby dobre foty pokazać. Ja na przykład staram się jak najmniej PSuć fotki (a tak w ogóle to wcale bo używam Gimpa :-P ).
No ale ja dopiero zaczynam przygodę z lustrem, więc nie bierz zbyt moich uwag zbyt poważnie ...:lol:

helmuth
11.07.08, 15:56
Podpowiem jeszcze że można obrócić aparat w czasie pstryknięcia i będziesz miał kadr pionowy.