PDA

Zobacz pełną wersję : Moje fotki anora ;)



anora
1.07.08, 16:53
Witam wszystkich chce dodac pierwsze zdjecia do oceny i poprawki. Liczę na cenne uwagi i opinie:wink:
Pozdrawiam:grin:

zeroprocent
1.07.08, 17:01
wyciagnij kolory, popraw kontrast, pomysl nad jakims niebem

(odnosnie zdjecia nr 1)

Ania_
1.07.08, 21:08
Masz stary widzę cmentarz... kombinuj w tym kierunku... ale za dnia, bez tej okropnej lampy ;) porób niestandardowe kadry, uwypuklij detale, postaraj się oddać klimat takiego miejsca, a zapewne wyjdzie coś z tego całkiem sensownego.

Igorra
1.07.08, 22:59
1- ładna okolica :D szkoda bardzo tego nieba :( i rzeczywiście kontrast można by było wyciągnąć ;) 4- opuszczony grobowiec mi się podoba :D z tyłu widać fajnie tak ciemno i to też dodaje trochę uroku....
3- takie dośc proste ujęcie ale jest kontrast pomiędzy kwitnącym kwiatem a ususzającym się :D muszka taka sobiew. MOga być trochę ostrzejsza ;)
_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
O np. tak: (poniżej :P) tylko nie wiem czy nie przesadziłam :P ale na szybkiego bardzo ;)

P.S .........karta grafiki :/ .....

Igorra
1.07.08, 23:05
O np. tak: (poniżej :P) tylko nie wiem czy nie przesadziłam :P ale na szybkiego bardzo ;)

P.S .........karta grafiki :/ .....:esystem2:

anora
2.07.08, 08:32
Wiem na pierwszym niebo fatalne, ale trochę nie nadawało sie do focenia bo było bardzo jasane i bezchmurne-dlatego wyszły te przepały:cry:
No igorra druga wersja widoku lepsza żywsze kolory, ale dalej to niebo:cry:
Niestety cmentarza narazie nie zrobię o innej porze bo ten jest bardzo daleko, nie w mojej okolicy...
może znajdę jakiś inny:grin:

kuba1984
2.07.08, 11:52
Pierwsza fota mi się podoba. Tak na szybko spróbowałem coś poprawić z tym niebem? Może tak?;-)

radlakos
2.07.08, 12:02
Moim zdaniem niebo nic nie wnosi do tej foty. Na szybko wykadrowałem w ten sposób + zabawa z krzywymi

Daniello
2.07.08, 13:07
Też tylko jedynka mi się w miarę podoba.
Poszedłem za ciosem i również prezentuje swoją wizję :)
(bardzo fajny pomysł: "nie podoba się obróbka" - to pokaż swoją wersję)

a_wykrota
2.07.08, 16:41
Widzę tą fotkę tak jak Radlakos w kwadracie bez nieba.

Igorra
2.07.08, 18:49
Mi się podoba fota daniello albo ta z zamianą nieba ;)

anora
2.07.08, 20:13
hmm no w sumie macie racje to niebo nic nie wnosi:wink: bo chciałam pokazać fajny widoczek z tymi snopkami siana bo były bardzo ładne:grin: Radlakos potoba mi sie twoja wersja

anora
3.07.08, 11:45
Dodaję kolejne zdjęcia...

Deadpunk
3.07.08, 15:32
Sam jestem zielony, więc nie należy mnie traktować zbyt poważnie :).
Ale na pierwszym z tej serii spróbowałbym przyciąć tę drogę i domki powyżej bardziej skupiając się na Pani.

Ale jak mówiłem jest spora sznasa, że się mylę.

radlakos
3.07.08, 16:01
Radlakos potoba mi sie twoja wersja
cieszę się , że mogłem pomóc. Z ostatniej serii MZ wyróżnia się środkowe - ładna przestrzeń, fajna pani, szkoda jedynie przepałów

Ania_
3.07.08, 18:59
Anora, środkowe foto naprawdę bardzo fajne. Co do uwag - Radlakos ma rację, musisz uważać na światło i przepalenia, to raz. Dwa możesz na drugi raz spróbować poczekać, aż twarz skieruje w Twoją stronę. Jeśli ta Pani, to ktoś znajomy lub z rodziny, to warto się na niej skupić. Uważam, że postać jest naprawdę fotogeniczna. Co do kadru, to nie ustawiaj jej tak centralnie, ale poczytaj trochę o podziale. Na pewno dużo Ci to ułatwi, bo modelka, miejsce, chwila doprawdy świetne.

anora
4.07.08, 08:31
Dzięki za wszystkie komentarze:wink:
Jak już jestem przy ludziach to dodam teraz zdjęcia z ulicy...:cool:
Byłam na spacerku i pstryknełam kilka fotek

anora
4.07.08, 08:45
Z tym zdjęciem miałam watpliwosci czy go wstawić, bo robiłam go w biegu i troszke mi sie poruszyła ręka:cry:

Igorra
4.07.08, 10:46
7 mi się podoba- fajna parka :grin:
a zdjecie do którego miałas wątlibości rzeczywiście troche poruszone ale pani ma fajną mine. Patrzy chyba w to samo mijesce co te piesek :D ale ja bym wycieła tego gościa w żółtej koszuli bo troche rozprasza. Spróbuj skupić kadr tylko na pani z pieskiem.To takie moja amatorskie porady8 :roll:

anora
4.07.08, 11:16
No nie weim:grin:może masz racje igorra ale ja spróbowałam obciac te starsze panie co siedza na ławce...
I jak które lepsze??

Igorra
4.07.08, 11:21
Nadal pozostaje przy zswoim zdaniu..... :-P

a_wykrota
5.07.08, 12:51
Mam kilka rad;) Może się przydadzą.
Street fajnie wygląda w B&W - z małą winietką - pobaw się trochę w PS w przechodzenie do czerni i bieli. Nadaj jakąś winietkę. Pokombinuj - jest tego trochę na forum. Poszukaj a napewno znajdziesz.
Poczytaj trochę o kompozycji na zdjęciach - mocnych punktach , złotym podziale itp itd. Tu masz link : http://fotopolis.pl/index.php?n=699
Po zmniejszeniu wyostrzaj fotki - zawsze zdjęcie traci na kompresji. Jak wyostrzysz nie będzie tego tak widać.
Pozdrawiam

diabolique
5.07.08, 15:37
Fachowcem nie jestem, ale coś od siebie dodam. Dla mnie zdjęcia ludzi są ciekawe, jeśli są pokazane w jakimś kontekście. Ot sam facet sznurujący buta (czy poprawiający skarpetkę) to nic ciekawego, ale gdyby obok był znak "zakaz zatrzymywania się" albo "uwaga dzieci" (ten z biegnącymi dziećmi) to wiązanie buta nabrałoby zupełnie innego sensu :-)
Przed pstryknięciem warto się właśnie rozejrzeć za ciekawym "umiejscowieniem" ludzi. Bo inaczej nawet poprawnie zrobione zdjęcie będzie zwykłym, szybko zapomnianym pstrykiem.

PS. Foty nr 9 nikomu bym nie pokazywał i szybciutko skasował z kompa ;-)

anora
5.07.08, 17:58
Dzięki za wszystkie komentarze:)Postaram sie poprawić:wink::wink::-P
Dzięki wykrecik za linka

anora
11.07.08, 21:23
nastepne zdjęcia...okien:wink:
jeszcze raz dzieki za komentarze i prosze o kolejne:grin: