PDA

Zobacz pełną wersję : początki z HDR :) E410



bartekotoja
14.06.08, 18:19
Witam wszystkich

Tak jak w tytule, zdjęcia wykonane techniką Hdr :D
oceniajcie i tłumaczcie co źle.

Pozdrowienia dla wszystkich.

ksb
14.06.08, 18:30
Mam nadzieje ze jak w przyszłości minie Ci zachłyśnięcie technijką HDR to zrozumiesz dlaczego te zdjęcia nie są ładne.
Na razie baw sie:)
HDR nie służy do psucia zdjęć:) Jak posujesz kilkanaście fotek to nauczysz siue właściwie gho wykorzystywać.

bartekotoja
14.06.08, 18:32
racja :)
dzieki.

Gundi
14.06.08, 18:32
Tandetą aż kipi, pojechane suwakami do granic wydobywając wszystkie niedoskonałości zdjęć. Zamiast dodać uroku zniszczyłeś zdjęcia.

bartekotoja
14.06.08, 18:35
kurde to ja widze że artysty to ze mnie nie bedzie, wszyscy jestescie lepsi odemnie. masakra...

Gundi
14.06.08, 18:46
kurde to ja widze że artysty to ze mnie nie bedzie, wszyscy jestescie lepsi odemnie. masakra...
Nie pojmuję takiego rozumowania,
Co myślałeś, że strzelisz 2 fotki i jesteś masta? :D

próbuj...
Daliśmy Ci radę, by trochę stonować i nie przesadzać...

Tadeusz Jankowski
14.06.08, 19:01
Bartekotoja,

Na mojego nosa, to po omacku, lecz idziesz w dobra stronę. Chciałbym widzieć mniej przypadkowych rozmaitości, mało mówiących, przekrzykujących się na fotkach, więcej skupienia na jakimś głównym obiekcie i troszkę mniej suwaczkami w prawo. HDR tez musi mieć kompozycję, wymowę, kolory, światło. Metoda ta sama z siebie nie tworzy tych elementów, co najwyżej nakłada na nie jakiś klimacik.
Nie jest źle, ale nadal możesz równie dobrze iść do przodu w stronę sensownych zdjęć, jak i zejść na manowce.

Pzdr, TJ

bartekotoja
14.06.08, 19:15
bo to o to chodzi, że szukam sobie na siłe okazji do robienia zdjęc. W moich oczach one nie są takie tragiczne, suwając tymi suwakami oczekiwalem efektu, takiego jaki wam prezentuje. Tylko mam mało wiedzy, Nie wiem jak zrobić żeby na hdr było bardziej niebieskie niebo, (a moja technika myśle że się mija z tą prawidłową bo ja jedynie zmieniam jasność zdjęcia od ciemnego do przepalonego. nie mam statywu robie zdjęcia z ręki od 2 dni bawie się hdr. i to jest owoc, a że zgniły to już szczegół.

Smerf Maruda
14.06.08, 19:19
Dobrze powiedziane, bartektoja.

Nie szukaj na siłę okazji do robienia zdjęć. To błąd, wiem z doświadczenia, robiłem tak trzy lata i nic z tego nie wyszło. Zamiast tego spędzaj czas z bliskimi, ciesz się życiem i dobrą pogodą, strzel sobie piwko, obejrzyj mecz albo przeczytaj książkę. Okazja sama przyjdzie, wcześniej czy później, a artystą i siepaczem super fajnych fotek nikt z nas być nie musi. I pewno niewielu będzie. Ale to inna historia.

Podsumowując: nic na siłę, będzie dobrze.

S4INT
14.06.08, 19:40
Dla mnie sklejenie HDR'a w Photomatixie i mapowanie tonów to dopiero początek obróbki... Ustalasz sobie co i jak żeby mniej więcej wyglądało, nie raziło, a reszta juą w PSie (pomijając Qbic'a, ale on jest magikiem :D). Zresztą zeleży też co chcesz osiągnąć - ja stosuję HDR'a tylko, gdy nie aparat nie daję rady z rozpiętością sceny, a i wtedy obrabiam go tak żeby nie było widać, że to HDR. Dla mnie ideałami są prace lonelywolf'a (znajdziesz chyba na wszystkich polskich galeriach), Ty może szukasz czego innego w tej technice. W każdym razie próbuj i powodzenia ;]

Darekw1967
15.06.08, 11:58
Witam wszystkich

Tak jak w tytule, zdjęcia wykonane techniką Hdr :D
oceniajcie i tłumaczcie co źle.

Pozdrowienia dla wszystkich.

Nie gniewaj sie ale... nie rozumiesz istoty fotografii HDR.

Cala sprawa polega na naturalnym oddaniu ujecia.

To co pokazales to jakies... dosc mocne znieksztalcone i
zmiksowane swiatla i cienie.

Pewnie robiles to softem... ktory robi HDR-y ale efekt
czesto jest nienaturalny.

Umiescilem zdjecie ktore zlozylem z 2 ekspozycji.

bartekotoja
23.06.08, 16:50
teraz chyba tak ma byc jak ma byc.

bartekotoja
23.06.08, 17:03
a teraz taki mały portrecik.:)

a_wykrota
23.06.08, 19:09
Co do Wypasionego HDR to tak kurcze za cukierkowo to jak dla mnie wyszło. Czuję się po obejrzeniu tego zdjęcia jak po grzybkach niewiadomego pochodzenia:) Plus do tego kadr jest taki sobie.
Po pierwsze krzywy - leci na prawo. Po drugie są drobne rzeczy które odciągają uwagę - patrz to coś w dolnej prawej części zdjęcia ( chyba jakiś komin....)
Co do ostatniego portretu to brakuje mi 2 rzeczy:
- dobrej kompozycji 2 planu (patrz poduszka która ni jak mi nie pasuje)
- słynnego kontaktu wzrokowego modelki z oglądającym zdjęcie - co w portrecie jest chyba najpiękniejsze;)
Pozdrawiam.

RadioErewan
23.06.08, 19:20
teraz chyba tak ma byc jak ma byc.

Hehehe, Czarnobyl, nie jesteś aby daltonistą?

Pozdrawiam

push
23.06.08, 20:40
ja w sumie też zaczynam się bawić z HDR - wiec korzystając z tematu zamieszczę tu 2 sztuki jeszcze ciepłe ;]

http://tkaczykmichal.eu/hdr/hdr1.jpg

http://tkaczykmichal.eu/hdr/hdr2.jpg

Daniello
23.06.08, 20:51
W tych ostatnich dwóch ujęciach nie ma potrzeby robienia HDRa bo rozpiętość tonalna sceny chyba by się dwukrotnie zmieściła w czułości matrycy...

Spłaszczyłeś jasność i zwiększyłeś nasycenie kolorów co można zrobić bez technik przydatnych przy tworzeniu hdrów...

Może poćwicz na na fotach gdzie HDR byłby niezbędny, albo poprawiłby odbiór foty.

bartekotoja
26.06.08, 18:22
nie wiem jak z raw zrobic zdjecia z różnymi naświetleniami(wtedy zdjęcia nie bedą poruszone)..

Daniello
26.06.08, 19:05
Musisz zmienić ustawienie EV na -1/+1 i zapisać. Ale z tego nie będzie HDR'a, to będzie coś tam mniej lub bardziej(raczej mniej) ładnego...

bartekotoja
27.06.08, 10:19
Park malowany pastelami .. .

Darekw1967
27.06.08, 11:40
Park malowany pastelami .. .

Jak zabawic sie w fotomontaze to mozna z roznych ujec i naswietlen zlozyc rozne cuda...

Tylko nasuwa sie pytanie: Czy to nazywa sie fotografia czy dzielem artystycznym bazujacym po czesci na fotografi a po czesci na
transformacjach i foto-reczno-graficznych modyfikacjach.

Jakos majac aparat w rece zalezy mi na oddaniu rzeczywistosci i klimatu.

bartekotoja
27.06.08, 16:19
sama krytyka. to jeszcze bardziej mnie motywuje

majkelx
27.06.08, 17:29
Jak zabawic sie w fotomontaze to mozna z roznych ujec i naswietlen zlozyc rozne cuda...

Tylko nasuwa sie pytanie: Czy to nazywa sie fotografia czy dzielem artystycznym bazujacym po czesci na fotografi a po czesci na
transformacjach i foto-reczno-graficznych modyfikacjach.

Jakos majac aparat w rece zalezy mi na oddaniu rzeczywistosci i klimatu.

Jest fotografia i fotografika, ty preferujesz to pierwsze, autor wątku chyba to drugie (abstrahując od wartości artystycznych)

Darekw1967
27.06.08, 17:59
Jest fotografia i fotografika, ty preferujesz to pierwsze, autor wątku chyba to drugie (abstrahując od wartości artystycznych)

Tylko po co tutaj HDR wtedy ? Jak zaczyna sie papranie obrazu ;)

bartekotoja
27.06.08, 18:24
ej dobra.. dla Ciebie może nie ma wartości artystycznych, ale dla mnie znaczą cos te zdjecia wbrew pozorom poświecilem troche czasu na nie może i nie są super świetne oh i ah jak wasze MADAFAKA fotki ale ja nie cisne nikomu, już sporo sie nasłuchałem... (nie jestem daltonistą), może i jestem kompletnym amatorem, ale chcem się czegoś uczyć,
a wy nastawiacie mnie na samą słabą krytyke.

epicure
27.06.08, 18:31
bartekotoja, obejrzyj w galeriach najlepiej oceniane hdry, zastanów się czym się one różnią od Twoich, a jak już znajdziesz różnicę, to staraj się wyeliminować w następnych zdjęciach. I zanim nie wyeliminujesz, to nie pokazuj zdjęć tutaj, bo usłyszysz identyczne komentarze.

bartekotoja
27.06.08, 18:33
epicure a Ty robisz najlepiej oceniane fotografie na forum??!! o czym ty mówisz..
sugerujesz mi że pokazują tu swoje zdjęcia tylko najepsi... pomysl ..

epicure
27.06.08, 18:37
epicure a Ty robisz najlepiej oceniane fotografie na forum??!! o czym ty mówisz..
sugerujesz mi że pokazują tu swoje zdjęcia tylko najepsi... pomysl ..

W żadnym wypadku. Ale nie zachowuję się jak urażona księżniczka, kiedy spotykam się z krytyką, a próbuję wyciągnąć z tej lekcji jakąś naukę. I nic Ci nie sugeruję, oprócz tego, żebyś czytał ze zrozumieniem.

bartekotoja
27.06.08, 18:44
nie pomyślaleś.

diabolique
27.06.08, 19:06
bartektoja rób tak dalej, a nikt nie będzie cię krytykował.
Bo nikt nie będzie chciał tu zaglądać i narażać się na twoje dziwne odzywki.
z mojej strony to tyle.

Smerf Maruda
27.06.08, 19:21
Przeniosłem, gdzie miejsce tego wątku. Od teraz posty - również autora wątku - nie odnoszące się do załączanych tu fot wylatują w kosmos.

bartekotoja
28.06.08, 00:41
dla mnie rybka. nawet to i lepiej...
Dobra teraz obiektywnie :D

pierwszy bedzie portret dla uśmiechu

Toster_88
28.06.08, 01:52
kosmicznie fajne oczeta :wink: szkoda ze jakis cien wbija sie tam z gory :evil:

bartekotoja
28.06.08, 12:22
no właśnie nie umialem go usunąć paprało mi się to... jak w photoshopie usunąć takie cuś

Pozdrawiam

Toster_88
28.06.08, 13:05
1) stamp tool
2) lekki smudge
3) lekki burn

a_wykrota
28.06.08, 16:46
Stempelek. I usuwasz na dużym zooomie.

bartekotoja
30.06.08, 14:05
w miare to poprawilem.. dzieki za pomoc teraz juz bede wiedzial... :)

bartekotoja
30.06.08, 14:47
ale w sumie... na bardzo dużym zoomie to same pixele widać i ciężko rozpoznać czy włos to włos czy ciemniejszy pixel od poduszki.

S4INT
30.06.08, 15:35
To może troche za duży zoom ;] a zreszta oc się przejmujesz czy "zjesz" parę włosowych pixeli - bo zmiejszeniu do narmalnego rozmiaru i tak nie będzie nic widać ;)
pzdr