PDA

Zobacz pełną wersję : Lampy i kabel synchro vs. e-510



push
25.06.08, 18:32
Witam - temat banalny , ale nie mogę znaleźć na niego odpowiedzi..

byle jaka lampa studyjna (wyzwalana fotocelą , przyciskiem test , lub za pomocą kabla synchro)...



1 czy wbudowana pseudolampa błyskowa w model e-510 uaktywni lampe studyjną za pomocą fotoceli?

2 gdzie wtykam kabel synchro?? tak gdybym niechciał korzystać z wbudowanej lampy błyskowej a co za tym idzie fotoceli...


Proszę o pomoc

MicSzu
25.06.08, 18:36
A więc wbudowana almpka wyzwoli jeśli bedziesz miał fotocelę działajacą na 2gi błysk.
I kabalek wpinasz w sanki lampy błyskowej ( oczywiscie przy użyciu kostki;))

push
25.06.08, 18:40
A więc wbudowana almpka wyzwoli jeśli bedziesz miał fotocelę działajacą na 2gi błysk.
I kabalek wpinasz w sanki lampy błyskowej ( oczywiscie przy użyciu kostki;))


błagam o link do kostki :)

fotocela działająca na 2 błysk - rozwiń myśl jak możesz:) najlepiej łopatologicznie...

MicSzu
25.06.08, 18:44
A wiec tak; Lampa wbudowana robi ''przedbłysk pomiarowy'', którego nie jesteś w stanie zauwazyc a zwykła fotocela zareaguje na niego, w tym celu stosuje się fotocele na 2gi błysk. Nie wiem jak sprawa bedzie wygladała jeśli będziesz wyzwalał ją lampą w manualu wtedy chyba powinno nie byc problemu. A co do kostki to wpisz w okienku ''szukaj'' na allegro ; kostka synchronizacyjna.

Pozdrawiam; MicSzu.

push
25.06.08, 18:48
A wiec tak; Lampa wbudowana robi ''przedbłysk pomiarowy'', którego nie jesteś w stanie zauwazyc a zwykła fotocela zareaguje na niego, w tym celu stosuje się fotocele na 2gi błysk. Nie wiem jak sprawa bedzie wygladała jeśli będziesz wyzwalał ją lampą w manualu wtedy chyba powinno nie byc problemu. A co do kostki to wpisz w okienku ''szukaj'' na allegro ; kostka synchronizacyjna.

Pozdrawiam; MicSzu.



przedbłysk pomiarowy / aka wspomaganie af da radę wyłaczyć...z menu


chyba że o innym przedbłysku mówisz..


znalazłem to http://allegro.pl/search.php?string=kostka+synchronizacyjna

która przypasuje do e-510 ??


sorrka za totalną niewiedzę na temat lamp studyjnych

fotomic
25.06.08, 18:49
Poszukaj fotocel działających na drugi błysk, mają zazwyczaj przełącznik i w tytule jest napisane żę działa na 1 i 2 błysk(czyli nie reaguje na przedbłysk). Można też zakupić kostkę którą wpinasz w sanki a z niej wychodzi kabelek synchro do lampy.

rodia
25.06.08, 19:27
Ustawiając lampę w MANUALu generowany jest tylko jeden błysk (bez żadnych przedbłysków) - wiec w takim przypadku fotocela na 1 błysk wystarczy.

Polecam fotocele MIF - podastwowa przewaga nad innymi fotocelami to, że mają funkcję "uczenia się" błysku. Wystarczy raz błysnąć aby fotocela MIF policzyła ile twoja lampa generuje błysków i reagowała tylko na ostatni. Dzięki temu rozwiązaniu Fotocela mif współpracuje z każdym aparatem nie zależnie od tego ile przedbłysków generuje. Mam taką fotocelę wiec w razie pytań służe pomocą.

http://www.allegro.pl/item375843470_perfekcyjna_fotocela_mif_2_0.html

push
25.06.08, 19:33
DZIĘKI WSZYSTKIM ZA ODPOWIEDZI...

chyba kostka będzie najlepszym rozwiązaniem...


ostatnie pytanie :

czy gdy kupie kostkę podłacze do niej jedną lampe studyjną a drugą ustawie na fotocele to zarówno jedna i druga strzelą w tym samym czasie?


na chłopski rozum powinno tak być...


stosował już ktoś z was taki patent?

rodia
25.06.08, 19:40
DZIĘKI WSZYSTKIM ZA ODPOWIEDZI...
Wiesz od czego są punkty reputacji?



czy gdy kupie kostkę podłacze do niej jedną lampe studyjną a drugą ustawie na fotocele to zarówno jedna i druga strzelą w tym samym czasie?
...
stosował już ktoś z was taki patent?


Taka kombinacja to dokladnie to samo co wyzwolenie lampą wbudowaną. Jak podłączysz kostke syhcnro do aparatu to masz zablokowane podniesienie lampy więc wyzwolenie fotoceli odbędzie się światłem tej lampy podłączonej kabelkiem synchro.

Ja zrobiłem tak z dwoma lampami FL36 i FL50: 36 poszła przez przewód, a 50 przez fotocele i błysło OK. czyli w moim wypadku światło fl36 wyzwoliło fotocelę z podpiętą fl50.

push
25.06.08, 19:46
hehe no już dałem wam po punkcie - jeszcze raz dziękóweczki..

Dempsey
25.06.08, 22:11
Zawsze jeszcze pozostaje możliwość wyzwalania radiowego :-)
Zalety w stosunku do kabli to... brak kabli ;-) Zaś zaletą względem fotoceli jest brak konieczności wizualnego kontaktu (można wyzwalać nawet lampę schowaną za ścianą :-) ) - jeśli zaś ktoś chciałby wyzwalać zdalnie błysk w plenerze w ostrym słońcu, to fotocela może sobie nie poradzić, a radiówka zawsze (najczęściej też wyzwalanie radiowe ma większy zasięg niż fotocela).