PDA

Zobacz pełną wersję : Zdjęcia Darka



dareksu2
21.06.08, 23:57
Witam serdecznie po raz kolejny.
Tym razem zamieszczam parę kwiatków. Proszę o oceny.
Te złe i te dobre, a także wszelkie wskazówki zawsze będą mile widziane.

Pozdrawiam

Ania_
22.06.08, 00:16
Całkiem przyzwoite zdjęcia kwiatów i w sumie tylko tyle. Co można zmienić na plus? Poczekać na trochę lepsze światło, które mogłoby je korzystniej oświetlić i nadać im to "coś". Bo co do ostrości i kadrów to IMHO w porządku.

PS w ostatnim tylko może lepsza by była ostrość na dolny kwiat, nie na górę.

Mirek54
22.06.08, 00:18
Jedni twierdza,ze kwiaty to banalny temat i nie wart zachodu,dodaja,ze prawdziwy fotograf "kfiatkow" nie fotografuje jak i zachodow i wschodow.Tak jak prawdziwy menszczyzna:wink: (mezczyzna)nie jada ciastek tortowych.
Faktem jest,ze pokazanie piekna kwiatu to takie podejscie do niego i sfotografowanie,zeby zachwycil swoja uroda.Samo zlapanie w kadr,poczekanie jak automat ustawi ostrosc i pstryk,to rzeczywiscie banal.
Ty tak chyba zrobiles.Typowe standartowe podejscie do rozy.Fotki ostre i-chyba nic wiecej.Jednak kolor i stonowanie jest na plus.Pobawil bys sie tym srodkowym-mozna z niego jeszcze cos zrobic,pozostale ,no wiesz...

kasprzyk
22.06.08, 01:34
lucca - ładnie napisał :)
technicznie - ostrość łokey ;), brakuje tego czegoś, wiesz, jakby to był kwiat paproci, kwitnący raz w roku i to chyba dzisiaj w najkrótszą noc... :)
pzdr

dareksu2
22.06.08, 22:46
Dzięki za komentarze,

załączam pokombinowany (ale czy nie przekombinowany) kwiatek nr. dwa

Mirek54
23.06.08, 00:03
Jak by lepiej. A moze tak?:?::wink:

dareksu2
23.06.08, 00:31
No rzeczywiście,
centralnie jest znacznie lepiej, obrócona wygląda jakby spoglądała w górę,
i podkolorowana ma coś w sobie. I ten blur.
Obrócenie to chyba ostatnia rzecz jak by mi przyszła do głowy żeby poprawić to zdjęcie. Do tej pory moje edycje opierały się tylko na tym aby poprawić ostrość, jasność, kolorystykę zwykle zostawiałem bez zmian, ale widze że głębsza ingerencja w zdjęcie może przynieść (czasem) jeszcze więcej korzyści.
No cóż - jesteś specjalistą w tym temacie - przeglądałem Twoje kwiatki - są super.
Dzięki za porady.

Pozdrawiam