PDA

Zobacz pełną wersję : Gimbal do m43

cissic
11.02.22, 13:51
Szukam jakiegoś lekkiego gimbala pod m43 z lekką stałką w stylu Panasonic Lumix G f/1.7 II ASPH. Dzisiaj kilka godzin łaziłem po lesie z FeiyuTechem pod większy system i czuję, że ręka jest do wymiany. Fajnie gdyby to był budżetowy sprzęcik. Macie jakieś pomysły?

m_a_g
11.02.22, 16:21
DJI Ronin? Jakiś czas temu zaproszono mnie to udziału w wideo reklamowym jednej z firm z którymi pracowaliśmy, i wszystko było kręcone A6400 + jakaś mała stałka + DJI Ronin właśnie. Miałem okazję trochę się pobawić i nie był to super ciężki sprzęt - z drugiej strony nie sądzę aby jakikolwiek gimbal był projektowany pod kilkugodzinne wycieczki po lesie :-)

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

PS. Konkretnie zobacz sobie DJI Ronin SC (jest kilka innych modeli), robiony specjalnie pod małe bezlusterkowce.

epicure
11.02.22, 17:02
Zhyiun Crane-M.

cissic
11.02.22, 18:47
DJI Ronin? Jakiś czas temu zaproszono mnie to udziału w wideo reklamowym jednej z firm z którymi pracowaliśmy, i wszystko było kręcone A6400 + jakaś mała stałka + DJI Ronin właśnie. Miałem okazję trochę się pobawić i nie był to super ciężki sprzęt - z drugiej strony nie sądzę aby jakikolwiek gimbal był projektowany pod kilkugodzinne wycieczki po lesie :-)

PS. Konkretnie zobacz sobie DJI Ronin SC (jest kilka innych modeli), robiony specjalnie pod małe bezlusterkowce.

Lżejszy od tego Feiyutecha, którego miałem o "tylko" o 150g. Niby coś, ale w swojej łepetynie wyobraziłem sobie coś jeszcze lżejszego, zwłaszcza na dłuższe trasy. Oprócz zmęczenia ręki nie chciałbym dodatkowo męczyć pleców i nóg. To by była 1/3 dodatkowej masy sprzętu foto w moim plecaku. O ile na kajaku to nie ma większego znaczenia, to w Tatrach wydaje się to zbędną gramaturą

Zhyiun Crane-M.

I to jest super sprawa. Mój Panas ze stałkami nie przekroczy 600 gram, a tu udźwig mam do 720. Dzięki. Idę oglądać testy :)