PDA

Zobacz pełną wersję : filtry szare i połówkowe - system



Kolega
4.05.21, 19:05
Cześć.
Poszukuje zestawu, coś w stulu systemu cokin, dopasowanego do systemu m4/3. Chodzi mi w szczególności o małe gabaryty, holder slim ( na jeden filtr) i filtry szare i połówkowe.
Możecie polecić jakąś firmę?
Miałem cokina p, ale dosyć duże gabaryty jak na obiektywy m4/3, które posiadam.

canimo
6.01.23, 14:56
Zalezy.
Jak duze masz obiektywy, jaka kase chcesz na to wydac. Czy polowki maja byc prostokatne (ustawianie linii przejscia na dowolnej wysokosci), czy okragle.

Cokin. Ja uzywam drozszych, szklanych Nisi, jest jeszcze drozej Lee. B&H tez ma swoj system, tez nietani..
Nisi niestety ten mniejszy system na obiektywy do 70mm, czyli praktycznie maks sr 68. Na 72mm juz bys musial wziac wieksze. Niezaleznie od tego, ze mniejszy system Nisi system ma w nazwie 75mm to pierwszy pierscien jest 68 (mocno mylace)

Sa tez rozne magnetyczne-wtedy okragle. Jest jeden srednio drogi, magnetyczny system, ktory ma w okreglej, szarej polowce sciete boki i jest jakas (nieduza) mozliwosc poruszania gora/dol.
Nie mialam w reku i nie mam czasu na zadne targi foto, moze ktos probowal? Chyba to jeden z K&F. To srodek oferty, jakosciowo i cenowo. Opinii wlasnej nie mam.

VF -Foto, chyba czeskie, magnetyczne; Bambousek uzywa. Czesi miewaja niezle produkty, o korzystnym stosunku cena/jakosc.

A juz znalazlam. Te magnetyczne z mozliwoscia ruchu to rowniez chinczyk, nazywa sie to B.way zestaw Magnetic Landscape Filters.