PDA

Zobacz pełną wersję : multi metering



patrixjer
14.06.03, 19:50
mam C740 -od miesiaca- jak juz pisalem na jednym z tematow , jestem z niego zadowlony, choc jest tu wiele funkcji, parktycznie średnio przydatmych do amatorszczyzny, a niektóre się wręcz powtarzają w innych kompilacjach, za ruskie chiny nie moge jednak zlapac o co chodzi z multi metering i spot metering, w wersji angielskiej instrukcji jest to bardzo zamotane, jak ktos ma odrobine cierpliwosci, niech postara mi sie to wyjasnic na jakims przykladzie,
kolejna sprawa to kontrast- w bardzo sloneczną pogodę przy obiektach mocno naslonecznionych np. bialych lub niebo- inne tj., te ciemniejsze wychodzą nienaturalnie ciemne, dajcie znac jak zredukowac ten efekt do minimum: probowalem juz zmiany ekspozycji, saturacji, kontastu- szczerze mówiąc z mizernym efektem, najlepszym roziwazaniem jak dotychczas to programowa obróbka zdjęcia, no ale chyba przy tego typu aparatach nie o to akurat chodzi... :idea: :idea:

miro
15.06.03, 21:19
w scenach kontrastowych albo gdy sie fotografuje pod slonce, kierujesz obiektyw na ciemniejszy obiekt, naciskasz spust do polowy a potem ustwiasz dopiero wlasciwy kadr i robisz zdjecia.

max
17.06.03, 09:31
A co z opcja multi metering w menu? u mnie jest nieaktywna nie moge w nia wejsc

miro
17.06.03, 19:12
multimetering okresla najbardziej optymalna ekspozycje po dokonaniu pomiaru oswietlenia w osmiu roznych pumktach obrazu w c730 dziala, ale c 740 tego nie ma... :(

miro
17.06.03, 19:28
zapomnialem dodac, to kwesti czysto softwerowa, a nie wiem i zreszta watpie zeby mozna bylo upgradetowac soft ....

max
20.06.03, 07:40
Znalazłem! multimetering mozna włączyć podczas programowania jednego z czterech własnych ustawień, przynajmniej wtedy jest aktywna opcja on off, a czy działa? to jeszcze nie miałem okazji sie przekonać ale skoro jest to chyba działa.

miro
20.06.03, 10:39
max masz racje dziala :D

patrixjer
20.06.03, 16:54
multimetering okresla najbardziej optymalna ekspozycje po dokonaniu pomiaru oswietlenia w osmiu roznych pumktach obrazu w c730 dziala, ale c 740 tego nie ma... :(
chyba jakies nieporozumienie, ja mam c740 razem z funkcja multimetering, stąd było moje pytanie

miro
21.06.03, 08:36
ja tez mam ale do tej pory byl nie aktywny. Teraz max wszystko nam wyjaSNIL

patrixjer
22.06.03, 22:16
no dobra, ale w jakiej sytuacji jest to (multimetering) wykorzystywany? mówiąc prościej- po ruskiego kiepa to wymyślili , skoro i tak ekspozycję, ostrość itp. pierdoły ustwic mozna manualem :?: :?: