PDA

Zobacz pełną wersję : HDMI control



pswiatki
9.12.20, 15:43
Niedawno zacząłem streaming video z mojego OM-D E-M10 MkII. Akurat z komunikatorem ZOOM, ale to raczej ma mniejsze znaczenie. Używam video grabbera HDMI --> USB. Wszystko działa OK, ale jestem ciekawy jednego ustawienia aparatu, które zalecają wyłączyć - HDMI control. Wiem, że HDMI umożliwia sterowanie w obie strony (np. już lata temu konsolę PS3 mogłem zgasić z pilota TV do kórego była ona podłączona przez HDMI). Domyślam się, że może podobnie jest w przypadku aparatu cyfrowego i da się sterować przynajmniej niektórymi jego fukcjami poprzez kanał powrotny połączenia HDMI? Nawiasem: dźwięk z mikrofonów aparatu domyślam się NIE idzie w strumieniu przez HDMI?
Ktoś z Was może coś wie w tym temacie? Jedno już przetestowałem - zdalne sterowanie z aplikacji androidowej przez WiFi nie jest możliwe gdy aparat jest w trybie video.

Jack
11.12.20, 13:56
Domyślasz się poprawnie w kwestii funkcji HDMI Control :-) Jeżeli w celu przeglądania zdjęć i filmów na telewizorze podłączymy aparat poprzez HDMI, a telewizor obsługuje funkcję sterowania HDMI, to wtedy pilotem od telewizora możemy obsługiwać również aparat (np. przerzucać zdjęcia, wyświetlać indeks).