PDA

Zobacz pełną wersję : EXIF i odbitki w labie



wrocek
12.06.04, 08:57
Spotkalem sie z opinia, ze pliki oddawane do labu powinny miec usuniete informacje EXIF. Czy jest jakies uzasadnienie dla takiego postepowania?

vodnik
12.06.04, 11:59
Pierwsze slysze....

hillel
12.06.04, 17:55
ja mialem z tym taka przygode: pierwszy raz gdy zanosilem fotki do wywolania przerobilem je na tify.wyszlo super, ale pan w labie powiedzial ze lepiej przynosic jpegi z aparatu bo lab wykorzystuje informacie z exifa. wiec za drugim razem zanioslem jpegi. i wyszla kicha. lab uzyl exifa do totalnego zaciemnienia fotek. moze to pan nie potrafil, moze to tak dziala, a moze mialem pecha, nie wiem. wiem jedno - w tym labie juz plikow exif odmnie nie zobaczą :)

MichelCat
12.06.04, 20:09
Zaniosłem pliki jpg z informacją exif, ale po obróbce w photoshopie i wyszły dokładnie jak na ekranie.

wrocek
22.06.04, 22:51
Dzisiaj podsłuchalem w MM jak panienka w labie tlumaczyla klientowi, ze ze zdjec nalezy usuwac EXIF, bo inaczej moga wyjsc za ciemne ! I kto tu ma racje?

Czy jest jakis program sluzacy do usuwania EXIFa ze zdjec bez pogorszenia jakosci?

Jeronimo
23.06.04, 00:33
Czy jest jakis program sluzacy do usuwania EXIFa ze zdjec bez pogorszenia jakosci?
EXIFER
http://forum.olympus.hat.pl/viewtopic.php?p=6748#6748

ARF-FOTO
25.06.04, 23:39
ja nic nie usuwam i dostaję to co chcę, może panienka z MM sama zwaliła fotki klienta a teraz ciemnotę mu wciskała

nawet żadna literatura fachowa od foto nie wspomina o wpływie danych EXIF na odbitkę w labie oraz o potrzebie wykasowania tych danych

Halski
9.01.05, 00:28
Fotolab automatycznie rozjasnia albo przyciemnia zdjęcia,ogólnie robi autokorektę,czasami to dobrze ale czasami jak np.samemu się ustawia zdjęcie żeby wyszło ciemniej lub samemu po prostu sobie ustawiamy bo mamy taką zachciankę,a maszyna jest tak skalibrowana że robi wydruki tak a nie inaczej.

Przykład:w Swinoujsciu był ładny zachód słonca,na auto wyszło tak sobie,wiec przyciemniłem korzystająć z korekcji ekspozycji,dałem na -,wyszło świetne zdjęcie,zaniosłem do fotolaba,maszyna zrobiła korektę na + i wyszło zdjęcie nie tak jak chciałem,a po usunieciu EXIF,maszyna robi tak jak ja przyciemniłem,czyli bez swojej korekcji