PDA

Zobacz pełną wersję : Propozycja zmian - Ankieta, wasze opinie



stpman
18.02.20, 22:29
Witajcie,

od forumowicza paparapa wypłynęła propozycja dokonania pewnej zmiany w regulaminie konkursu, głównie w celu jego urozmaicenia i uatrakcyjnienia.

Mianowicie... Co wy ma to, aby jeden użytkownik mógł zgłosić dwie prace do konkursu?

Proszę o opinie poniżej, oraz zagłosowanie w ankiecie.

Ja jako skromny prowadzący nie podejmuję się wprowadza takich zmian na własną rękę i oddaję głos w ręce ludu:)

Pozdrawiam i czekam na wasze zdanie.

stpman

helmuth
18.02.20, 23:31
Witajcie,

od forumowicza @paparapa (https://forum.olympusclub.pl/member.php?u=50325) wypłynęła propozycja dokonania pewnej zmiany w regulaminie konkursu, głównie w celu jego urozmaicenia i uatrakcyjnienia.

Mianowicie... Co wy ma to, aby jeden użytkownik mógł zgłosić dwie prace do konkursu?Ciekaw jestem skąd ten pomysł, jaka jest motywacja.

gulasz
18.02.20, 23:32
wg mnie ciut bez sensu - nie raz w sumie miałam więcej niż jedną pracę do konkursu - ale jakoś nie widzę powodów by wysyłać więcej niz 1 zdjecie w temacie per user
ale chętnie posłucham argumentów za
co do zasady jakie decyzje nie zostaną podjęte - to będę z tym ok ;)

Ola_Olga
18.02.20, 23:43
wg mnie ciut bez sensu
Też tak uważam.

paparapa
18.02.20, 23:44
Ciekaw jestem skąd ten pomysł, jaka jest motywacja.

Motywacja stąd, że często prac napływa mało. A jeśli ktoś ma np. dwa fajne zdjęcia w danym temacie to musi wybierać.....
I chyba im więcej zdjęć tym lepiej :) .

helmuth
18.02.20, 23:55
Motywacja stąd, że często prac napływa mało.Tak właśnie myślałem.
Myślę sobie, że czasami niewielka ilość prac spowodowana jest tematem. Dla jednych trudny, dla innych niejasny, nieprecyzyjnie określony a dla jeszcze innych nieatrakcyjny. Komuś, komu ten temat "przypasuje" stworzy się większe szanse wygranej umożliwiając nadesłanie dwóch prac.
MZ to kiepski pomysł.

paparapa
19.02.20, 00:10
Tak właśnie myślałem.
Myślę sobie, że czasami niewielka ilość prac spowodowana jest tematem. Dla jednych trudny, dla innych niejasny, nieprecyzyjnie określony a dla jeszcze innych nieatrakcyjny. Komuś, komu ten temat "przypasuje" stworzy się większe szanse wygranej umożliwiając nadesłanie dwóch prac.
MZ to kiepski pomysł.

A ja widzę to nie przez pryzmat większej szansy na wygraną, tylko przez możliwość robienia większej ilości zdjęć. Nie jakichś albumowych, tylko idących pod ocenę oglądających. Więc trzeba się trochę postarać. Jak by nie patrzeć to ponoć forum fotograficzne .... :)

apz
19.02.20, 10:23
A ja widzę to nie przez pryzmat większej szansy na wygraną, tylko przez możliwość robienia większej ilości zdjęć. Nie jakichś albumowych, tylko idących pod ocenę oglądających. Więc trzeba się trochę postarać. Jak by nie patrzeć to ponoć forum fotograficzne .... :)

Naprzeciw tej propozycji będzie stała tradycja.
Tak to już jest niestety....

paparapa
19.02.20, 11:24
Naprzeciw tej propozycji będzie stała tradycja.
Tak to już jest niestety....

Gdyby "naprzeciw" stała tylko ona , to nie byłoby problemu.... wszak to tylko jeden głos :mrgreen:

helmuth
19.02.20, 11:43
A ja widzę to nie przez pryzmat większej szansy na wygraną ...A jednak wygrana jest ważna- to konkurs. :-P

... możliwość robienia większej ilości zdjęć. Nie jakichś albumowych, tylko idących pod ocenę oglądających. Nie wszyscy lubią robić zdjęcia na zadany temat.
Zwykle każdy ma swoje ulubione klimaty i w ich ramach robi sporo zdjęć. Kiedyś w wątkach autorskich można było liczyć na ocenę oglądających, niezależnie od tematu.

Koriolan
19.02.20, 13:13
A ja widzę to nie przez pryzmat większej szansy na wygraną, tylko przez możliwość robienia większej ilości zdjęć. Nie jakichś albumowych, tylko idących pod ocenę oglądających. Więc trzeba się trochę postarać. Jak by nie patrzeć to ponoć forum fotograficzne .... :)

gdybym miał zrobić zdjęcie o temacie "Mgła" w czasie trwania konkursu czyli poprzednie dwa tygodnie, to nie miałbym co wrzucić. Przy wietrze wiejącym niemal non stop z prędkością powyżej 50 km / h , mgły nie ma nawet na najbardziej mglistym obszarze w okolicy, czyli lotnisku.

Sadze, że wielu z nas na potrzeby konkursu sięga do archiwów. również dlatego, że okres od listopada do lutego to czas wybitnie mało fotograficzny- dzień krótki i ci znas którzy pracują, w tygodniu po ciemku jada do ptracy i po ciemku wracają.

Po ostatnie- sorry ale to będzie sztuczne zwiększanie liczby uczestników konkursów. Niestety, na forum nie ma nas za dużo. A że Olympus nie dostarcza zbyt wielu powodów by nowi użytkownicy aparatów z wymienną optyką wybierali m4/3 - to raczej nas nie przybywa.

Bodzip
19.02.20, 18:13
Ja wiem - to propozycja henry1 - Henry'ego Pierwszego Poznańskiego. Pisał, że pracowity jest. 7 prac... ja pierdziu :shock: No ale chłop się podrapanej mazdy dorobił - szacun :mrgreen: I jeszcze obiecał mi Jagienkę ukraść. Normalnie Banaś to mały pikuś przy nim 219357
Ale, kończąc żart - jestem na nie.
ps. o mgle - kiedyś widziałem zdjęcie naszego kolegi w galerii... normalnie szczena mi opadła do gleby. A teraz jest jeszcze lepsze. Nawet gdybym czarownicę na miotle w tej mgle sfotografował to i tak będzie kicha.

henry1
19.02.20, 18:21
Ja wiem - to propozycja @henry1 (https://forum.olympusclub.pl/member.php?u=3133) - Henry'ego Pierwszego Poznańskiego. Pisał, że pracowity jest. 7 prac... ja pierdziu :shock: No ale chłop się podrapanej mazdy dorobił - szacun :mrgreen: I jeszcze obiecał mi Jagienkę ukraść. Normalnie Banaś to mały pikuś przy nim 219357
Ale, kończąc żart - jestem na nie.
ps. o mgle - kiedyś widziałem zdjęcie naszego kolegi w galerii... normalnie szczena mi opadła do gleby. A teraz jest jeszcze lepsze. Nawet gdybym czarownicę na miotle w tej mgle sfotografował to i tak będzie kicha.



219357

stpman
21.02.20, 22:53
Stosunkiem głosów 2 do 11 propozycja zmian została odrzucona.

Pozdrawiam
stpman