PDA

Zobacz pełną wersję : FL-50 kompatybilność



wojtek1234
15.10.19, 20:05
Dzień dobry,
Poszukuję lampy do OM-D E-M5 Mark II. Będzie używana sporadycznie. Chciałbym zapytać się czy FL-50 pasuje do OM-D E-M5 Mark II ?

henry1
15.10.19, 20:31
Lampa jako lampa powinna działać. Podobno nie działa w niej tylko podświetlenie AF.
Tak kiedyś obiło mi się o uszy, ale trzeba by to sprawdzić.

wojtek1234
15.10.19, 20:45
Lampa jako lampa powinna działać. Podobno nie działa w niej tylko podświetlenie AF.
Tak kiedyś obiło mi się o uszy, ale trzeba by to sprawdzić.

Dziękuję. Potrzebuję coś mocnego na rzadkie okazje. Trafia mi się taka lampka prawie nówka za małe pieniążki. Nie wiem czy brać. Może jeszcze ktoś zabierze głos ?

henry1
15.10.19, 20:59
Poszperaj tu :
https://forum.olympusclub.pl/forums/80-Oświetlenie-micro-4-3/page4

Makromaniak
15.10.19, 21:01
Ja uważam że taka wielka lampa do mikrusa jest niewygodna, FL-50 to wyjątkowa "kobyła". Wielka moc nie jest potrzebna, bo podst ISO to 200 (czyli już na wstępie moc lampy podawana dla 100 rośnie o połowę) Dzięki większej głebi ostrości można mniej przymykać obiektyw. Moim zdaniem lampka o mocy 36 spokojnie wystarcza, no chyba ze chcesz błyskać na jakies duże odległości (koncerty, sport itp) albo strzelać seriami i potrzebne jest szybkie ładowanie i zapas mocy. Tak wiec trochę zależy co chcesz oswietlać. No i warto szukać wersji lamp z literka R - sterowanie bezprzewodowe bardzo przydaje.

henry1
15.10.19, 21:08
Używałem FL-50 z XZ-1, nie było tak źle. :mrgreen:

wojtek1234
15.10.19, 21:33
Szperałem ale jednoznaczności nie znalazłem :). Trafia mi się taka lampka za mniej niż 300 PLN. Nie wiem jaka decyzję podjąć...

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

Właśnie. Niedawno przesiadłem się z pełnej klatki na tego mikrusa. FF z lampą 580 EX współpracowała pięknie. Korzystałem wyłącznie z błysków odbitych i nie było problemu w kościele czy dużych pomieszczeniach. Zawsze szukałem czegoś od czego mógłbym odbić światło. Co chcę oświetlać ? Powiedzmy różne imprezy/ uroczystości. Nie ma czasu i możliwości na dodatkowe oświetlenie. Ostatnio użyłem po raz pierwszy Olka na takiej imprezie wykorzystując małą lampkę z zakupionego zestawu. ISO od 800 do 1600 w zależności od miejscówki. Efekt różny ale brakuje wyraźnie mocy.

henry1
15.10.19, 21:43
Lampa na pewno będzie działać. Jedynie podświetlenie AF ( taka czerwona lampka ze wzorkiem ) się nie zaświeci.
Pozostałe funkcje lampy powinny działać bez problemu.

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

Trzysta zł nie majątek, jak nie spełni Twoich oczekiwań to sprzedaż ją na znanym portalu. :wink:

wojtek1234
15.10.19, 22:18
Ale ta lampka ze wzorkiem jest ważna ;). Dzięki za podpowiedzi. Chyba dołożę jednak trochę kasy i kupię coś dedykowanego.

Makromaniak
16.10.19, 00:01
Ale ta lampka ze wzorkiem jest ważna ;). Dzięki za podpowiedzi. Chyba dołożę jednak trochę kasy i kupię coś dedykowanego.

Najlepsza relacja cena/jakośc to moim zdaniem OLY FL-600. Można znależć za 600. Ma dokładnie wszystko, nieduża, ale na 4 AA więc szybko ładuje. Lampki do mikrusów na 2 AA (jak FL-36) wolno ładyją, zwłaszcza po kilku błyskach. Jesli szukasz większej mocy niz LP36 do pomieszczeń i odbić to chyba jakies metze, bo OLY ma ceny dosyc odjechane na nowości jak np FL-900

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -


Używałem FL-50 z XZ-1, nie było tak źle. :mrgreen:


ja używałem XZ-10 z FL-600 ale w trybie zdalnym, wiec było naprawdę wygodnie :-)