PDA

Zobacz pełną wersję : Canon Eos 1000D



Don Pedro
14.05.08, 13:36
Zapodaję, bo to pewnie bedzie przedziałowo i cenowo konkurent E420, D60 i innych tzw. tanich luster: http://www.fotopolis.pl/index.php?n=7286 Robi się ciasno, a jeszcze parę latek temu nie wierzyłem w tak szybki rozwój DSLRów.

Bigman
18.05.08, 13:47
Ciekawe co mu wytną w stosunku do 450 :) W sumie to nie za bardzo jest co wywalać, chyba że zostały pokłady niesprzedanych, zalegających gdzieś 300D i pójdą po zmianie nazwy :). Z analogowych czasów pamiętam że modele czterocyfrowe Canona to była totalna porażka, tutaj pewnie będzie podobnie. Nie żebym źle Canonowi życzył, bo jest to mój system od dawna i jestem bardzo z jego wyrobów zadowolony, ale nie patrzę bezkrytycznie na wszystkie jego propozycje.

Pozdrawiam

Don Pedro
19.05.08, 12:14
Bigman, może przejdą na 3polowy AF? żeby było tanio i jak u innych też amatorsko, do tego jakas taniutka lampka zewnetrzna i się sprzeda i to bez obawy o frekwencje wśród ewentualnych nabywców, w końcu Canon to magiczna nazwa/ niektórzy mówia magnetyczna/ Eos 3000 nie był imho porażką, sporo ludzi go nabyło i sobie chwaliło/ jak mieli nie chwalić skoro przełazili z Zenithów/, a to że jestes kontent z Canona to nie dziwota, system ma wszystko co potrzeba, a nawet o wiele więcej niż inni, Nikon go dogania ,a inni staraja sie nie tracić dystansu. Sam jestem ciekaw co to za model bedzie ten Eos 1000D.

dog_master
19.05.08, 12:45
Pewnie megaokrojone tanie lustro dla ludu ;) Duuuzo mozna ciachnac, naprawde ;)

th3big
19.05.08, 13:30
Tanie lustra przejmują rolę hybryd... wprowadzają ludzi w świat bardziej świadomej fotografii.

grizz
19.05.08, 13:33
Tanie lustra przejmują rolę hybryd... wprowadzają ludzi w świat bardziej świadomej fotografii.

hybryd? jakich hybryd...? Kiedy na rynku pojawiła się jakaś sensowna hybryda?

Nie ma miejsca na hybrydy już od pewnego czasu...

Cena za e4xx, czy d40 juz od dłuzszego czasu jest smiesznie niska.

raven66
19.05.08, 16:50
(..)
Nie ma miejsca na hybrydy już od pewnego czasu...
Cena za e4xx, czy d40 juz od dłuzszego czasu jest smiesznie niska.

Faktycznie, ostatnio widziałem billboard z reklamą MM i Nikonem D40 za 1299 zł z kitowym obiektywem. Toż to mniejsza kwota niż ta, za którą nabyłem swój pierwszy kompakt - Canona S1
:roll:

epicure
20.05.08, 12:12
hybryd? jakich hybryd...? Kiedy na rynku pojawiła się jakaś sensowna hybryda?

Kiedy pojawił się E-330 :). To jest sensowna hybryda, która, jak sama wskazuje, łączy cechy lustrzanki (bo ma lustro i wizjer optyczny TTL) i kompakta (bo ma LV z działającym AF). To, co zwyczajowo nazywa się hybrydami, tak na logikę nie ma w sobie nic hybrydowego - to 100-procentowe kompakty - w dodatku nieudane, bo wcale nie są kompaktowe ;).

th3big
20.05.08, 12:23
hybryd? jakich hybryd...? Kiedy na rynku pojawiła się jakaś sensowna hybryda?

Nie ma miejsca na hybrydy już od pewnego czasu...

Cena za e4xx, czy d40 juz od dłuzszego czasu jest smiesznie niska.

...grizz co jest z Tobą ostatnio nie tak? To co napisałeś nie jest w żadnej mierze sprzeczne z moim stwierdzeniem, że tanie lustra przejmują rolę hybryd wprowadzając początkujących w bardziej świadomą fotografię. Nikt nie starał się określić kiedy proces się rozpoczął. Tanie lustro w zestawie kitowym zajęło miejsce hybrydy.

grizz
20.05.08, 12:55
Napisałeś, ze przejmują... a moim zdaniem już przejęły.
Kiedy ostatnio na rynku pojawiła się jakaś sensowna hybryda, która coś miała do powiedzenia?

th3big
20.05.08, 14:12
Napisałeś, ze przejmują... a moim zdaniem już przejęły.

Na chwilę obecną rolę hybryd przejęły zaawansowane kompakty. Wg takiego dp Panasonic Lumix DMC-FZ18 czy też Olympus SP-570UZ to hybrydy, ale klasyfikowałbym te aparaty jako zaawansowane kompakty. Wielu nadal nie potrzebuje aparatu z wymienną optyką. Trudno jednak nie zauważyć, że najtańsze lustrzanki stają się hybrydami. Aparat ewoluuje w drugą stronę :-) Małe, poręczne z obiektywem 18-200, który prawdopodobnie nigdy nie zostanie odpięty.


Kiedy ostatnio na rynku pojawiła się jakaś sensowna hybryda, która coś miała do powiedzenia?

Zadałeś przewrotne pytanie. Nie wiem co dla Ciebie jest sensownym, a co nie? ;-) Nie wiem co rozumiesz przez "coś miała do powiedzenia"? ;-)

Fujifilm FinePix S100fs. To czy jest dla Ciebie sensownym i "ma coś do powiedzenia" jest drugorzędne, bo się nadal sprzedaje. Czyli zamiast po najtańszą lustrzankę ktoś sięga po tego Fujika ;-) Dotyczy, to również zaawansowanych kompaktów typu Fujifilm FinePix S1000fd, które zaczynają przypominać hybrydy. Zresztą w przypadku wielu kompaktów jest problem czy klasyfikować je jako zaawansowane kompakty czy też hybrydy.

grizz
20.05.08, 14:17
Nie porównywałbym "zaawansowanych kompaktów" w stylu sp570 czy fz18 do hybryd, czyli tego co kiedys oferowała minolta A1, oly c8080, czy fuji s7000
jednak nie ta półka, nie te możliwości.

Teraz tylko fuji coś próbuje walczyć..., ale ono po prostu nie ma swojego systemu lustrzanek... do 4/3 wchodzic nie chce, a płacenie nikonowi raczej sensu nie ma - przy tanich lustrach... więc coś tam walczy.

th3big
20.05.08, 14:30
Nie porównywałbym "zaawansowanych kompaktów" w stylu sp570 czy fz18 do hybryd, czyli tego co kiedys oferowała minolta A1, oly c8080, czy fuji s7000
jednak nie ta półka, nie te możliwości.

...grizz nie rozmawiamy o tym jaki aparat traktować jako hybrydę, a jaki nie. Rozmawiamy o tym jaki produkt producenci proponują w miejsce hybryd. Wielu nadal nie sięga po tanią lustrzankę lecz droższy kompakt/hybrydę. Zwróć uwagę, że rynek zaawansowanych kompaktów również ewoluuje. Podkreślę jeszcze raz... wielu nie potrzebuje aparatu z wymienną optyką. Dla wielu lustro jest nadal za drogie i zbyt skomplikowane. Producenci to dostrzegają. Dla tych ludzi powstają coraz prostrze konstrukcje powszechnie wyśmiewane na forach, ale świetnie się sprzedające. Powstanie segment super tanich luster, które śmiem twierdzić będą prostrze i tańsze nie tylko od hybryd, ale od sporej cześci zaawansowanych kompaktów.

Skoro Canon uzupełnia ofertę od dołu, to faktycznie duże prawdopodobieństwo, że następca 40D lub coś troszkę wyżej klasyfikowane, ale dalekie od następcy 5D będzie już z FF. Rynek bardzo szybko ewoluuje. Nic dziwnego. Tak jest z wszelką elektroniką.

zibi1303
20.05.08, 14:58
Przytoczone przez was przykłady SP570 czy FZ18 , to nie hybrydy ale nowa kategoria... UltraZoom. Tu kompakty ewoluują w stronę lornetek i kamer, kosztem nawet jakości zdjęć. Hybrydy natomiast szły w stronę jakości fotek i już ich nie ma bo lustra są tańsze ;)

Karol
20.05.08, 15:03
Co do nowego Canona - gdzieś przeczytałem bardzo trafną uwagę uzasadniającą wypuszczenie takiego najniższego modelu - automatycznie EOS 450 ląduje na półce wyżej - nie jest już najniższym modelem...
Na czym jak na czym ale na marketingu to się Canon zna... ;-)

Gundi
20.05.08, 16:37
Soniacz R1 to była dopiero hybryda...

grizz
20.05.08, 16:39
Co do nowego Canona - gdzieś przeczytałem bardzo trafną uwagę uzasadniającą wypuszczenie takiego najniższego modelu - automatycznie EOS 450 ląduje na półce wyżej - nie jest już najniższym modelem...
Na czym jak na czym ale na marketingu to się Canon zna... ;-)

ale z drugiej strony będzie przegrywał porównania z innymi producentami...

Bo bedzie się porównywać aparaty z danych przedziałów cenowych... choćiać pewnie się mylę ;p i c wyjdzie tak czy siak na swoje.

dog_master
20.05.08, 16:47
Prawdziwych hybryd juz pewnie nie bedzie... Sa [stosunkowo] tanie lusterka oraz [stosunkowo] drogie ultrazoomy z trybami PASM i juz nazywane sa hybryda... Oba w podobnej cenie, nie widze tu miejsca na prawdziwe hybrydy... Cena, cena...

Don Pedro
20.05.08, 17:00
Mnie się wydaje, że już powstała półka tanich/w produkcji, bo ich możliwości przewyższaja niektóre TOPy lustrzankowe sprzed lat/, przez co ludziom wydaje się iż prostszych w obsłudze i na ich kieszeń DSLR, a na tej półce ni jak nie mieścił się Canon, przynajmniej cenowo. Jeżeli na takiej półce nie bedzie Canona, to firma finansowo straci na rzecz innych np. "ekologicznych" lusterek Sony. Nawet Nikon nie scierpiał nieobecności wśród kompaktów UZ, czy jak kto woli hybryd i co? i jest P80 Panie i Panowie, forumowicze z długim stażem i wielką ilością postów, po Waszych komentarzach i znajomości tematyki wnioskuję, iż albo jesteście zawodowcami, albo napewno zaawansowanymi miłośnikami foto i Was taka półka nie interesuje, no może przy okazji, ale gro ludzi chce sobie pofotkować coraz to lepszym sprzętem, bez wdawania się w zawiłości różnych systemów i bez wydawania "fortun" na sprzęt, ot takimi tanimi, ale przecież rasowymi aparatami jak chciażby E400/ akurat taki mam/ D40, Eos1000D, które zapewniają nawet na auto nastawach wspaniałe zdjęcia/techniczna strona/ 80% z nich nie wyjdzie poza kit 28-80/105 Pozdrawiam.

Morlok
20.05.08, 19:45
Ja tam nie widzę nic złego w tym, że Canon chce machnąć tanie lustro. Ludziska chcą mieć lustereczo to niech mają.
Co do ich jakości też bym się za bardzo nie martwił. Ktoś kto robi fotki dla przyjemności, pamiątek może być zadowolony. Zawsze będzie mógł zaszpanować sprzętem. W jego mniemaniu oczywiście. Później i tak się dowie, że naważniejszą część aparatu nosimy między uszmi. :-P
Nasza koleżanka Agapiet robi fotki hybrydą i wszyscy cmokają z zachwytu nad nimi. Słusznie zresztą. :wink:
Pozdr.

zibi1303
20.05.08, 20:48
Aga nie robi hybrydą, nie opowiadaj bzdur, robi kompaktem... SP500. Mam taki sam i tez pare fotem sie znalazło w publicznej. Choć mało pokazuje

grizz
10.06.08, 08:04
http://www.dpreview.com/news/0806/08061002Canon1000D.asp

specyfikacja.

andytown
10.06.08, 09:16
ten ruch Canona może olka zaboleć,, dużo korzystał Olek na tym ze tylko nikon walczył z nim na rynku ultra tanich lustrzanek.. na 1 komunie:D

Dar-i-jush
10.06.08, 09:36
http://www.optyczne.pl/1023-nowo%B6%E6-Canon_EOS_1000D_-_lustrzanka_entry-level.html
Po polsku. Właściwie tylko grip mnie zachęca. Pociachany ten Canon ostro.

rocco
10.06.08, 10:09
Za to niebawem będzie 5D Mark II :-P
Ten zapowiada się ciekawie...

piotrek204
10.06.08, 10:15
http://www.optyczne.pl/1023-nowo%B6%E6-Canon_EOS_1000D_-_lustrzanka_entry-level.html
Po polsku. Właściwie tylko grip mnie zachęca. Pociachany ten Canon ostro.

Co masz na mysli "pociachany"?

Przed premiera ludzie sie przescigali w obcinaniu funkcji, jak sie okazalo funkcji ma i to sporo, jak dla amatora wystarczajaco.
Jesli cena bedzie niska to faktycznie bedzie schodzil jak cieple buleczki. Ludzie w supermarketach typu MM brali lustrzanki nie wiedzac co kupuja, ale mogli np kupic nikona tanio (D40x) teraz bedzie 1000D.

Jak dla mnie wygrywa nad niskobudzetowa konkurencja na pewno matryca, testow nie ma, ale pewnie jest to matryca z 400D.
_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________

Za to niebawem będzie 5D Mark II :-P
Ten zapowiada się ciekawie...


Cos mowia ze beda dwie nowosci, za jednym zamachem nastepca 40D i 5D, gdyby oba byly FF to Canon ostro by namieszal. Po cichu na to licze :)

Piotr_0602
10.06.08, 10:30
Jaka jest różnica rozmiarów pomiędzy nowym 1000D a E510/E520 i E410/E420?

Czy Olek w budżetowych body nadal prowadzi w kategorii ROZMIAR i czy różnica jest znacząca? Okrolili 1000D, ale punktów AF ma toto 7.


Oj, a na dpreview.com piszą o tym, że Panas ma podobno oficjalnie wycofać się z 4/3.

piotrek204
10.06.08, 11:15
Jaka jest różnica rozmiarów pomiędzy nowym 1000D a E510/E520 i E410/E420?



Olympusy jeszcze sa chyba mniejsze, jak dla mnie powazna przewaga 1000D nad 520 i 420 bedzie matryca, wizjer, AF

E420 jak sie nie myle nie ma stabilizacji, 1000D ma ja w kitowym obiektywie.

Dar-i-jush
10.06.08, 11:18
Co masz na mysli "pociachany"?

Brak punktowego i 1.5fps w raw. Mnie jednak najbardziej razi brak punktowego, tylko z takiego korzystam. Marketingowo 7 punktów AF jest ważniejsze niż pomiar punktowy. Widać też, że RAW olany, założyli pewnie, że i tak nie będzie wykorzystywany. Teraz każdemu się lustrzankę wciska. Niedługo dojdzie do tego, że tania lustrzanka będzie się od kompaktu różnić tylko rozmiarem i możliwością wymiany obiektywu.

piotrek204
10.06.08, 11:28
Brak punktowego i 1.5fps w raw. Mnie jednak najbardziej razi brak punktowego, tylko z takiego korzystam. Marketingowo 7 punktów AF jest ważniejsze niż pomiar punktowy. Widać też, że RAW olany, założyli pewnie, że i tak nie będzie wykorzystywany. Teraz każdemu się lustrzankę wciska. Niedługo dojdzie do tego, że tania lustrzanka będzie się od kompaktu różnić tylko rozmiarem i możliwością wymiany obiektywu.

Niektorym moze punktowego brakowac fakt, ale pewnie wiekszosc uzytkownikow i tak nie zmieni sposobu pomiaru swiatla nawet gdyby mogli.
Taka grupa docelowa klientow.
AF nie jest chwytem marketingowym, od dawna taki juz jest w najnizszych canonach wiec nie wiedze sensu by mieli go kastrowac na sile, czy jest zbedny? Tak najczesciej mowia posiadacze 3-punktowego....

Dar-i-jush
10.06.08, 11:43
AF nie jest chwytem marketingowym, od dawna taki juz jest w najnizszych canonach wiec nie wiedze sensu by mieli go kastrowac na sile, czy jest zbedny? Tak najczesciej mowia posiadacze 3-punktowego....
Myślałem, ze 9 miał 400 i teraz 450. 7 to krok do tyłu do 350. Ale może kręcę, bo nie śledzę dokładnie tematu. Jak by nie było dla mnie 3 punkty to i tak za dużo. Ale wiem, że niektórzy potrzebują więcej.

Przy okazji, czy wizjer x0,81 to nie jest jakoś mniej niż by się mogło wydawać, że być powinno?

fotomic
10.06.08, 11:48
Niektorym moze punktowego brakowac fakt, ale pewnie wiekszosc uzytkownikow i tak nie zmieni sposobu pomiaru swiatla nawet gdyby mogli.
Taka grupa docelowa klientow.
AF nie jest chwytem marketingowym, od dawna taki juz jest w najnizszych canonach wiec nie wiedze sensu by mieli go kastrowac na sile, czy jest zbedny? Tak najczesciej mowia posiadacze 3-punktowego....żenuła, jeżeli brak punktowego to nic, to ja powiem że każda małpa ma punktowy, a te af to pic na wode :D

Koriolan
10.06.08, 11:56
Jak już wiele razy pisaliśmy- po premierze tego aparatu nasze Olki nie przestaną robić zdjęć i nie rozsypią się w pył. Ale sam fakt że ma napis Canon- czyni z niego groźnego konkurenta dla E420 i E520.
Na spadek cen bym nie liczył bo nie bardzo jest nań miejsce.


Specyfikacja dziwna. Brak punktowego pomiaru, 7 punktów AF. Powiększenie wizjera.. hm...

grizz
10.06.08, 12:05
Nie przesadzacie?

Punktowy? Ilość pun któe AF?


Przecież to ma być dla pstrykacza, który nawet w A, czy M nie przełączy...


Mnie dziwi mała liczba programów tematycznych...


Aparacik jest bardzo, bardzo ok, dla canona, bo da kupę kasy...

Bardzo zły dla fotoamatorów, bo cena 450d nie bedzie taka milutka jak mogłaby byc.

piotrek204
10.06.08, 12:12
Myślałem, ze 9 miał 400 i teraz 450. 7 to krok do tyłu do 350. Ale może kręcę, bo nie śledzę dokładnie tematu. Jak by nie było dla mnie 3 punkty to i tak za dużo. Ale wiem, że niektórzy potrzebują więcej.

400D mial 9 polowy AF, przejety z 30D co bylo ogromnym plusem, 1000D ma zapewne AF z 350D, troche gorszy, ale nie mozna powiedziec ze zly.
_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________

żenuła, jeżeli brak punktowego to nic, to ja powiem że każda małpa ma punktowy, a te af to pic na wode :D

Masz racje, powinni tego zakazac!!!

Mialem 400D z podobnym pomiarem, czyli brak punktowego tylko "centralny" wiec troche wieksze kolko. Nie pamietam zeby byla sytuacja kiedy mi to bardzo przeszkadzalo, nawet majac starego analogowego eosa 500n bez pomiaru punktowego gdzie nie moglem od razu ocenic efektu, udawalo mi sie trudne zdjecia robic.
_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________


Bardzo zły dla fotoamatorów, bo cena 450d nie bedzie taka milutka jak mogłaby byc.

Bardzo dobry dla amatorow bo beda mogli kupic odpowiednik 400D w nizszej cenie.
Naprawde nie potrafie wskazac istotnej wady tego aparatu ktora nie pozwolilaby na robienie ladnych zdjec.

fotomic
10.06.08, 12:54
Bardzo dobry dla amatorow bo beda mogli kupic odpowiednik 400D w nizszej cenie.
Naprawde nie potrafie wskazac istotnej wady tego aparatu ktora nie pozwolilaby na robienie ladnych zdjec. wskaż wadę jakiegokolwiek aparatu na rynku. :mrgreen:

dog_master
10.06.08, 13:36
Faktycznym przełomem byłby superinteligentny aparat dla poczatkujacego... ;) A to to kolejne tanie okrojone lustro i tyle... Fotograf zrobi nim dobre zdjecie, amator bedzie eksperymentowal, a ciocia-z-kompaktem, jezeli nadal nie bedzie to "cos" dla niej za wielkie i drogie", ustawi tryb auto i zdjecie wyjdzie, hm, srednio.

Don Pedro
12.06.08, 12:08
dog_master-nie wiem, czy takie tanie, na razie z obiektywem IS kitowym 1999zł http://www.cyfrowe.pl/aparaty/canon-eos-1000d-i-ob.-18-55-is.html , taniej niż 450, ale to jednak dużo, w tej cenie masz E510 z dual kitem, a dla entuzjastów APS pewnie A300 w dualu też by sie znalazła, wtedy amator ma wszystko: podglad na ekraniku, stabilizację, trzepaczkę.

zibi1303
12.06.08, 12:10
DonPedro ale to jednak Canon a nie jakaś nisza :wink:

Rafał Czarny
12.06.08, 12:45
Jak już wiele razy pisaliśmy- po premierze tego aparatu nasze Olki nie przestaną robić zdjęć i nie rozsypią się w pył.

Mojemu Olkowi na po tych wieściach guma się odkleiła. Serio.

zibi1303
12.06.08, 13:15
A mój zaczął szybciej i ostrzej zdjęcia robić :grin: