PDA

Zobacz pełną wersję : popRAWka 14/2019



And.N
12.08.19, 18:44
213502


popRAWka 14/2019


Witam i zapraszam do udziału w 14 edycji popRAWki
Autorem RAW-a jest Bodzip, zwycięzca poprzedniej edycji.
Udostępniony zostanie także plik DNG jeśli ktoś miałby problem z otwarciem .ORF z Olympus E-30.

Rodzaj edycji Klasyka - nie ma ograniczeń jeśli chodzi o użyte programy.
Więcej o dozwolonym zakresie obróbki w regulaminie.

Termin jeszcze przedłużymy ze wzgledu na okres urlopowy do 10 dni na wysłanie pracy

Ostateczny termin nadsyłania prac mija 22.08.2019 (czwartek o godz. 18:00).

Zwracam uwagę na zgodny z regulaminem rozmiar pracy, dla poziomu 1280 pix dłuższy bok .

Oryginał
(plik JPG z LR na domyślnych ustawieniach)
213503


Plik RAW:213504
Plik DNG: 213505
|Regulamin konkursu (https://forum.olympusclub.pl/threads/80997-popRAWka-Regulamin-konkursu)|

Prace wysyłamy na adres: poprawka.andtor2@gmail.com





Ranking w drugim cyklu 10 popRAWek po 13 edycji:
Punkty wynikają z miejsca jakie praca zajęła w głosowaniu i tak odpowiednio (miejsce / punkty):
1/25 ; 2/20 ; 3/15 ; 4/12 ; 5/10 ; 6/8 ; 7/7 ; 8/6 ; 9/5 ; 10/4 ; 11/3 ; 12/2
213506

PS.

Jeśli nie będzie to stanowiło problemu proszę wysyłać prace bez danych EXIF.
Chodzi o zachowanie pełnej anonimowości prac w głosowaniu.

Powodzenia i miłej zabawy.

And.N
20.08.19, 19:19
Panie i Panowie, zaledwie 4 prace na skrzynce, a do końca terminu już tylko 2 dni.

gulasz
20.08.19, 19:36
czyli trzeba się w tyłki kopnąć i coś wieczorem ogarnąć ;)
moze nie zapomnę ;)

Cru
20.08.19, 21:00
Spokojnie, jest czaaaas [emoji23]

Bodzip
20.08.19, 22:41
Cyrk, też zapomniałem :oops:

Cru
22.08.19, 10:30
Dorzuciłem się do kociołka :D

And.N
22.08.19, 16:47
Moi drodzy popRAWkowicze:). Obecnie na skrzynce jest 8 prac. Mam duży dylemat co do dwu prac i ich zgodności z zapisami dotyczącymi rodzaju edycji Klasyka. Przypomnę je w skrócie, tam gdzie sadzę zostały wyraźnie przekroczone:

..."Można usuwać "przeszkadzajki" w kadrze, typu: linie, słupy energetyczne, przypadkowe osoby, urządzenia p.poż itp. (jeśli nie są jednym z głównych czy głównym tematem zdjęcia). Róbmy to jednak z umiarem nie ingerując zbyt mocno w odbiór zdjęcia oryginalnego. Prace takie mogą zostać wykluczone z konkursu." ...

Prac jest nie za duzo i prosiłbym te dwie osoby o wysłanie wersji "poprawionej" zgodnie z regulaminem. Wyślę jeszcze później potwierdzenie na priv (wysłałem na meil)., ale chyba te osoby wiedzą o jakich pracach mowa.

Bodzip
22.08.19, 16:51
9 prac :)

Cru
22.08.19, 17:00
Moi drodzy popRAWkowicze:). Obecnie na skrzynce jest 8 prac. Mam duży dylemat co do dwu prac i ich zgodności z zapisami dotyczącymi rodzaju edycji Klasyka. Przypomnę je w skrócie, tam gdzie sadzę zostały wyraźnie przekroczone:

..."Można usuwać "przeszkadzajki" w kadrze, typu: linie, słupy energetyczne, przypadkowe osoby, urządzenia p.poż itp. (jeśli nie są jednym z głównych czy głównym tematem zdjęcia). Róbmy to jednak z umiarem nie ingerując zbyt mocno w odbiór zdjęcia oryginalnego. Prace takie mogą zostać wykluczone z konkursu." ...

Prac jest nie za duzo i prosiłbym te dwie osoby o wysłanie wersji "poprawionej" zgodnie z regulaminem. Wyślę jeszcze później potwierdzenie na priv (wysłałem na meil)., ale chyba te osoby wiedzą o jakich pracach mowa.Aha!
Czyli to nie popRAWkowicze, tylko NIEpopRAWkowicze [emoji23]

gulasz
22.08.19, 17:16
czyżby usunęli Karola :) ;) :roll:


Moi drodzy popRAWkowicze:). Obecnie na skrzynce jest 8 prac. Mam duży dylemat co do dwu prac i ich zgodności z zapisami dotyczącymi rodzaju edycji Klasyka. Przypomnę je w skrócie, tam gdzie sadzę zostały wyraźnie przekroczone:

..."Można usuwać "przeszkadzajki" w kadrze, typu: linie, słupy energetyczne, przypadkowe osoby, urządzenia p.poż itp. (jeśli nie są jednym z głównych czy głównym tematem zdjęcia). Róbmy to jednak z umiarem nie ingerując zbyt mocno w odbiór zdjęcia oryginalnego. Prace takie mogą zostać wykluczone z konkursu." ...

Prac jest nie za duzo i prosiłbym te dwie osoby o wysłanie wersji "poprawionej" zgodnie z regulaminem. Wyślę jeszcze później potwierdzenie na priv (wysłałem na meil)., ale chyba te osoby wiedzą o jakich pracach mowa.

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

swoją drogą to by było fajne na pokaż swoją wizję - zamiast Karola walnąć tam różowego flaminga ;)

And.N
22.08.19, 17:21
czyżby usunęli Karola :) ;) :roll: ...
W jednej z prac, tak. Druga ma elementy zarezerwowane dla edycji Nasze wizje :
"tu puszczamy wodze fantazji, i zachowując pierwszoplanowe elementy kadru, bądź elementy główne (nie zawsze są pierwszoplanowe) tworzymy własne wizje kadru. Jako jedyna edycja ta dopuszcza dodawanie efektów np. woda, lustro, płomień, promienie świetlne itp."

Edit.
Prawdopodobnie autorzy prac o których mowa jeszcze nie czytali i nie wiedzą, że w takiej wersji nie mogę ich wstawić pod głosowanie.
Prosiłbym o informację na priv. czy wyślą i kiedy ewentualnie mogą to zrobić. Głosowanie mogę rozpocząć dziś w późnych godzinach wieczornych lub jutro z rana. Później nie będę miał dostępu do komputera stacjonarnego, aż do niedzieli do ok. godz. 18:00 i to byłby ostateczny termin. Tak, wiem, powinienem rozpocząć głosowanie zgodnie z terminem wcześniej ustalonym, ale nie jest to konkurs o nagrody i nie będę taki restrykcyjny:).

gulasz
22.08.19, 23:14
No bez przesady 2 dni nikogo nie zbawia s razie w. ;)
ale atak klonów do głosowania już powstał można wybierać ;)

And.N
22.08.19, 23:27
No bez przesady 2 dni nikogo nie zbawia s razie w. ;) ...
Dostałem odpowiedź od autorów tych "problematycznych" prac, się do niej zastosowałem i głosowanie dlatego mamy już dziś.
Jedna z prac została zmieniona, zgodnie (moim zdaniem) z regulaminem. Drugiej pracy autor nie chciał zmieniać, ale raczej dlatego aby nie przedłużać tej edycji, a musiałby zaczynać obróbkę od początku.