PDA

Zobacz pełną wersję : Retronaprawa, edycja 4/2019



helmuth
23.07.19, 13:55
Tym razem @stpman (https://forum.olympusclub.pl/member.php?u=18273) przysłał zdjęcie zdjęcia z cesarskiego polowania.
Oto ono, wywołane w Zonerze na ustawieniach domyślnych i pomniejszone.

212942


Tu (https://drive.google.com/open?id=0B5ms3-y7MTViRUFJYVU5SEVBZWc1TlQxZmwzQ2Nqa1BnLWFF) jest zdjęcie w pełnej rozdzielczości.
Jak widać, jedynie nieporuszone na tym zdjęciu są zabite żubry. Z postaciami wyraźnie rozmazanymi wskutek poruszenia już nic się nie da zrobić ale tymi lekko poruszonymi, szczególnie z cesarzem (między pierwszym a drugim żubrem, obok małego chłopca) może da się coś zrobić. :)
Tym razem nie robimy ramki. Zdjęcie po naprawie ma mieć wysokość 1000px.
Termin na wykonane naprawy, jak zwykle tydzień ale dopuszczam też przedłużenie terminu na prośbę któregoś uczestnika.
Swoich wersji naprawionych zdjęć, nie wklejamy do wątku tylko wysyłamy na adres retronaprawa@gmail.com
Termin nadsyłania prac przedłużam do 6.08.2019 (na prośbę andtor2), do godz 24:00.
Miłej zabawy.

sten
24.07.19, 06:10
Witam.
Dal mnie smutny widok.Też jestem poruszony, patrząc na te zastrzelone, zabite dla zabawy żubry.

stpman
24.07.19, 06:57
sten oczywiście smutny widok, ale takie to były czasy... Z drugiej strony, gdyby nie zamiłowanie do polowań Księcia Pszczyńskiego to wielce prawdopodobne, że żubr jako gatunek by już nie istniał...

helmuth
24.07.19, 09:34
Dal mnie smutny widok.Też jestem poruszony ...Istotą tej zabawy jest naprawa nadgryzionego zębem czasu zdjęcia. Nie dopuśćmy więc aby temat zdjęcia miał wpływ na nasze podejście do naprawy. :)

helmuth
29.07.19, 18:58
Nie tego się spodziewałem!
Żadnej pracy jeszcze nie mam a jutro kończy się czas. Czyżby te poruszenia były za trudne? Nikt nie powiedział, że należy je usunąć! Nie na tym polega retropoprawka ;)

And.N
29.07.19, 19:57
Powiem tak, zapomniałem o tej edycji...i do jutra raczej nic nie zrobię.
Proponuję, czy można traktować jako prośbę, przedłużyć termin nawet o tydzień.

helmuth
29.07.19, 21:30
... czy można traktować jako prośbę, przedłużyć termin nawet o tydzień.Przewidziałem taką możliwość w pierwszym poście, więc nie mam wyjścia. :-P
Przedłużam termin o tydzień. Zmieniam termin w pierwszym poście.

helmuth
2.08.19, 08:34
Jest pierwsza praca! :grin:

jkr
2.08.19, 11:33
Jest pierwsza praca! :grin:

To trzeba oblać bo nie będzie drugiej.:-)

helmuth
2.08.19, 11:50
To trzeba oblać bo nie będzie drugiej.:-)Żeby nie to "oblać", zarzuciłbym Ci sianie defetyzmu. :wink:

jkr
2.08.19, 17:48
Jak już chłopaki są na fali to i ja coś wyślę.

And.N
2.08.19, 18:02
Jak już chłopaki są na fali to i ja coś wyślę.
I to się chwali:), ja jutro przysiądę na 2 godzinki do tego zdjęcia (czy tyle wystarczy, to jeszcze nie wiem:) )

jkr
2.08.19, 18:53
I to się chwali:), ja jutro przysiądę na 2 godzinki do tego zdjęcia (czy tyle wystarczy, to jeszcze nie wiem:) )

Andrzejku, wyślę, ale do obróbki.

helmuth
2.08.19, 19:20
Andrzejku, wyślę, ale do obróbki.No to będzie znów się czym bawić. :grin:

helmuth
3.08.19, 20:14
... nie będzie drugiej.:-)Już są dwie prace! :-P

jkr
3.08.19, 20:57
Już są dwie prace! :-PTylko dlatego, że pierwszą opiłem, a serio to tu na ludzi zawsze można liczyć.