PDA

Zobacz pełną wersję : Głosowanie, Retronaprawa 1/2019



helmuth
10.06.19, 08:05
Do naprawy mieliśmy zdjęcie nadesłane przez stpmana w formacie raw
Oto ono, wywołane w Zonerze na ustawieniach domyślnych i pomniejszone.

211985




Do oceny mamy trzy prace (pełna rozdzielczość po kliknięciu w zdjęcie)
1. helmuth
211983



2. antor2
211982


3. cissic
211984


Każdy głosujący dysponuje jednym głosem, głosowanie trwa 5 dni (do 15 czerwca).

stpman
10.06.19, 08:29
Zagłosowane :)
Jestem pod wielkim wrażeniem waszej pracy!

Bodzip
10.06.19, 08:47
Mam jeden głos ?
Chciałbym dać każdemu po 1 :)

jkr
10.06.19, 08:56
Tu jest problem, każda z tych prac zasługuje na głos.

helmuth
10.06.19, 09:19
Mam jeden głos ?
Chciałbym dać każdemu po 1 :)


Tu jest problem, każda z tych prac zasługuje na głos.Chcielibyście mieć łatwiej niż ci, którzy naprawiali? Też się pomęczcie. :-P

henry1
10.06.19, 15:44
Chcielibyście mieć łatwiej niż ci, którzy naprawiali? Też się pomęczcie. :-P

To było złośliwe. :wink:

:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

And.N
10.06.19, 16:11
Część postu i dalsza dyskusja dotyczącą spraw technicznych (wielkości obrazka w poście) przeniesiona do wątku Dyskusja ogólna (https://forum.olympusclub.pl/threads/114416-Retronaprawa-dyskusja-ogólna/page4?p=1362679&viewfull=1#post1362679)


Zagłosowane :smile:
Jestem pod wielkim wrażeniem waszej pracy!
Będąc na Twoim miejscu pobrałbym te 3 wersje (wpierw powiększając je do rzeczywistych rozmiarów 1800 x 1200 px), zapisał na pendrive i dał do Labu zrobić odbitki 10 x 15 cm. To nie będzie duży koszt, góra 3 zł., a czasami na papierze może wyglądać nieco inaczej niż na ekranie monitora (Twojego monitora, czy czego tam używasz... np.laptopa).

helmuth
10.06.19, 16:38
To było złośliwe. :wink:

:mrgreen::mrgreen::mrgreen:Wiem :twisted:

And.N
10.06.19, 18:33
Pierwszy przeciek z głosowania mógłby już się pojawić:)

helmuth
10.06.19, 19:44
Przeciek- jedna praca wysforowała się do przodu. Dwie pozostałe prawie równo ale sporo z tyłu.

stpman
10.06.19, 23:08
andtor2 myślę, że w formacie 10x15cm, to zdjęcie po naprawie będzie i tak wyglądało wspaniałe w stosunku do zniszczonego oryginału :)

helmuth
12.06.19, 23:12
Hej! Coś się zacięło.
Nie ma więcej chętnych do głosowania?

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

Pora na kolejny przeciek- sytuacja bez zmian.
Dalej jedna praca mocno z przodu a dwie pozostałe różnią się jednym głosem.

Bodzip
13.06.19, 07:37
Heniu, a Ty głosowałeś ? Przecież na pewno jedna z nich podoba Ci się bardziej niż pozostałe :)

helmuth
13.06.19, 10:04
Heniu, a Ty głosowałeś ?Nie bardzo wiem co masz na myśli zadając to pytanie, dam więc dwie odpowiedzi.
Jeżeli chodzi o frekwencję to tak.
Jeżeli chodzi o przewagę pracy prowadzącej, to jest ona na tyle duża, że mój jeden głos nie jest w stanie nic zmienić :wink:

Bodzip
13.06.19, 15:44
Chodziło mi o frekwencję, ale też masz prawo głosować - jakaś praca przecież podoba Ci się bardziej niż inna.
Z drugiej strony: popędzasz innych do głosowania, to by było jakoś głupio samemu nie głosować, ot co :mrgreen:

helmuth
13.06.19, 16:00
... popędzasz innych do głosowania ...Wypraszam sobie! :evil:
Nie popędzam tylko przypominam. :mrgreen:

jurec
13.06.19, 20:08
A czy są jakieś profity z głosowania np. kiełbasa :mrgreen:.

helmuth
15.06.19, 08:15
Wygrał cissic
Gratulacje dla zwycięzcy!

Wyniki głosowania:
1 miejsce: cissic- 17 głosów
2 miejsce ex aequo: andtor2 i helmuth- 6 głosów

Bodzip
15.06.19, 09:03
Powiem tak, miałem dylemat między 1 i 3.
Wkurzony, że "nie ma mi być łatwiej" zagłosowałem na 1 :D
Gratulacje cissic
i gratulacje Heniu - Twoja też fajna jest. Żeby nie było, że się podlizuję - ja tak nie potrafię obrabiać. A jeśli już to by mi miesiąc zajęło :D

jurec
15.06.19, 09:17
Gratulacje cissic - myślę, że decydująca była twarz malca :grin:.

gulasz
15.06.19, 10:28
Gratulacje - u mnie chyba jakoś twarzy zadecydowała o przyznanym głosów
dobra robota Panowie!
to przyznajcie się ile wam zajęło takie jedno zdjęcie?

And.N
15.06.19, 11:03
Gratulację dla zwycięzcy. Spodziewałem się podobnego wyniku głosowania:), to był również mój faworyt.
Swoją pracę chyba niepotrzebnie pod koniec wyostrzyłem filtrem górnoprzepustowym. Do zwycięskiej pracy tylko jedna uwaga, można było nieco obrócić w prawo, ale to szczegół. Jeśli chodzi o czas to nie liczyłem ile mi zeszło, ale sądzę, że z 5, może 6 godzin. (oczywiście nie za jednym razem).

cissic
15.06.19, 16:30
Dzięki za głosy i ogólnie wszystkim za fajną zabawę. Sporo się nadłubałem przy tej fotce, bo wyszło mi jakieś 10-12 godzin rozłożonych na 4 dni. Wyszło by mniej, ale nie miałem tabletu graficznego, który w takim dzierganiu jest niezastąpiony. Najwięcej roboty było z dzieciakami, a zwłaszcza z chłopakiem, który był totalnie sfatygowany. Podczas pracy wyszedłem z założenia, że korzystam tylko z materiału wyjściowego, bez elementów "obcych". I tak:

1) Dziewczynka mniejsza była praktycznie bezproblemowa. Ludzkie twarze są symetryczne na takim pomniejszeniu, więc wyciąłem prawą stronę twarzy i wkleiłem jako lewą.
2) Chłopczyka praktycznie nie było, więc narysowałem go od zera stemplem. But lewy, to fragment buta prawego, a twarz chłopca, to twarz dziewczynki po odpowiedniej modyfikacji transform (twarz jest bardziej dziecinna, jest niższa, trochę bardziej pucułowata i w lustrzanym odbiciu). Uznałem, za wielce prawdopodobne, że dzieci były rodzeństwem i taki port będzie "etyczny" dla naszego zdjęcia. Brzmi to trochę górnolotnie, ale praca ze starymi zdjęciami budzi we mnie sporą dawkę emocji ;)
3) Dziewczyna większa miała delikatnie widoczne rysy, ale z braku tabletu zdecydowałem się na przeszczep ust i oczu od młodszej dziewczynki. Oczywiście wszystko poddałem lekkiej transformacji i na przeźroczystości 50%.

To chyba wszytko. Poniżej wklejam propozycję zdjęcia z ramką. Uważam, że tak zdjęcie powinno wyglądać po wydruku. Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz wszystkim dziękuję.


212083

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

Jakby kogoś interesowały kroki mojej renowacji, to poniżej wklejam mega krótki i lekko prymitywny film. Nie ma tu nieprawdopodobnych rzeczy i nie dzieje się magia, ale komuś, kto chce zacząć się bawić w takie rzeczy, to może coś pomoże


https://www.youtube.com/watch?v=RYTgmoTS2lI&feature=youtu.be

helmuth
15.06.19, 18:36
... myślę, że decydująca była twarz malca :grin:.To było najtrudniejsze w tym zdjęciu, reszta to kwestia gustu oceniającego. Cissic najwięcej się "nadłubał" przy twarzy i to zaprocentowało. Przyznam, że ja poszedłem na łatwiznę i wkleiłem inną twarz znalezioną w necie.
Najwięcej czasu w moim przypadku zajęło znalezienie odpowiedniej twarzy, reszta to żmudna ale prosta robota. W sumie zajęło mi to podobnie jak andtorowi.
W zwycięskiej pracy nie podoba mi się jedynie kolor- wydaje mi się zbyt "rudy". Kolor oryginału musiał MZ być łagodniejszy. Obecne "zrudzienie" to MZ efekt zestarzenia emulsji ale to tylko moje zdanie, które nie wpłynęło na oddanie mojego głosu. :wink:

Muminek
15.06.19, 18:50
Gratulacje, pięknie obrobione.

stpman
15.06.19, 21:41
Jestem pod wielkim wrażeniem waszych prac :)
Powiem szczerze, że w zwycięskiej pracy najbardziej podobała mi się kolorystyka o zachowanie oryginalnej sepii.

P.S macie ochotę na coś więcej? To bym podesłał jeszcze jedno bardzo wymagające zdjęcie, na którym mamy tego samego gajowego, który stoi pod płotem na zdjęciu z tej edycji.

And.N
15.06.19, 21:48
Dawaj:) Więcej wersji to masz wybór:) i jakaś większa motywacja jak jest rywalizacja:wink:

stpman
15.06.19, 21:53
To jeśli helmuth wyrazi zgodę i chęć to jutro podeślę mu nowe zdjęcie.
Również wymagające, ale za to z bardzo ciekawą historią, która jeśli tylko będziecie mieli ochotę wam przytoczę.
Nawet jeśli nie ułatwi wam to rywalizacji to chociaż ja umili, bo będziecie wiedzieli co na tym zdjęciu jest :)

helmuth
17.06.19, 08:30
To jeśli @helmuth (https://forum.olympusclub.pl/member.php?u=6333) wyrazi zgodę i chęć to jutro podeślę mu nowe zdjęcie.Wyrażam zgodę i chęć. :wink:
Każda stara fotka mile widziana. :grin:

stpman
17.06.19, 08:38
helmuth mam nadzieję, że dostałeś mojego maila ze zdjęciem do naprawy :)

helmuth
17.06.19, 14:10
Dostałem, wkrótce nowa edycja :)