PDA

Zobacz pełną wersję : Retronaprawa, edycja 1/2019



helmuth
2.06.19, 13:10
Pojawił się nowy materiał do zabawy więc zaczynamy nową edycję.
Tym razem "dawcą" jest @stpman.
Jest to zdjęcie w formacie raw. Tak wygląda po wywołaniu w Zonerze na ustawieniach domyślnych i pomniejszone



211797


"Dawca" chce aby zdjęcie po naprawie było bez ramek i można je było wydrukować w formacie 15x10cm.
Nie zastrzegł rodzaju monochromu (nie było mowy o kolorowaniu) więc dopuszczam zarówno czarno-białe jak i barwienia typu sepia.
Tu (https://drive.google.com/open?id=0B5ms3-y7MTViSlhsYWo2OWlveWJycVZxR0RpUDFraXN0N05z) jest zdjęcie w pełnej rozdzielczości
Zdjęcie nadesłane po naprawie powinno mieć rozmiar 1800x1200px. Proszę zachować niepomniejszone zdjęcie bo wymagany rozmiar może jeszcze się zmienić.
Swoich wersji naprawionych zdjęć, nie wklejamy do wątku tylko wysyłamy na adres retronaprawa@gmail.com
Termin nadsyłania prac upływa 09.06.2019, o godz 24:00.
Miłej zabawy.

helmuth
3.06.19, 11:52
Jakaś cisza... :roll:
Czyżby nie było chętnych, czy za łatwe? Żadnych problemów? :wink:

DzejPi
3.06.19, 12:27
Jakaś cisza... :roll:
Czyżby nie było chętnych, czy za łatwe? Żadnych problemów? :wink:
Chętni są. Problemy przed nami! :wink:

helmuth
3.06.19, 15:10
Chętni są.No to się cieszę :grin:

cissic
3.06.19, 23:37
Ale fatalne zagniecenie...

UPDATE
Trochę podłubałem i kurde tu jest sporo cerowania. Tego się nie da się pyknąć w jeden wieczór. Szkoda, że jestem na wakacjach, bo w domu robota by szła szybciej ;)

helmuth
4.06.19, 11:59
Ale fatalne zagniecenie...
Najgorszy jest fragment przechodzący przez środkowe dziecko, tam trzeba będzie sztukować.
Poza tym, po powiększeniu widać łuszczącą się emulsję. Jest co dłubać. :)

PS
Jeśli będzie taka potrzeba, rozważę przedłużenie terminu. Nie ma co się zniechęcać już na początku.

cissic
4.06.19, 14:35
Nie zniechęcam się. Lubię taką dłubaninę. Najgorsze, że tu nie ma w pełni zdrowego fragmentu. Całe zdjęcie jest porysowane, ale to też może być atut jeśli założy się, że zdjęcia nie da się przywrócić do stanu początkowego ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

cissic
7.06.19, 01:59
Dobra chyba skończyłem. Pozostało kilka bzdurek, do wyczyszczenia i wybór ostatecznego odcienia sepii. Koloru nawet nie biorę pod uwagę. MZ szkoda ciąć tych ramek. Jak foto jeszcze pójdzie to na błyszcz, to będzie koniec świata ;)

stpman
7.06.19, 06:50
cissic pokaż obie wersje, z ramkami i bez ramek :)

cissic
7.06.19, 16:58
@cissic (https://forum.olympusclub.pl/member.php?u=7458) pokaż obie wersje, z ramkami i bez ramek :)

Dokończę parę detali i pokażę dwie wersje

helmuth
7.06.19, 17:07
Dokończę parę detali i pokażę dwie wersjePrzypominam dla porządku :wink: :


Swoich wersji naprawionych zdjęć, nie wklejamy do wątku tylko wysyłamy na adres retronaprawa@gmail.com

cissic
7.06.19, 18:11
Jasna jasność i oczywistość. Wyśle Wam dwie wersje, a może nawet jedną z ramką. Najwyżej sobie potem obetną na pliku w wielkości oryginalnej ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

helmuth
7.06.19, 20:37
Jasna jasność i oczywistość. Wyśle Wam dwie wersje, a może nawet jedną z ramką.Jeżeli będą choć dwie prace, od dwóch różnych autorów (spełniające wymagania), ogłoszę głosowanie bez podania autorów.
Jeżeli nie- pokażę Twoje prace. :)

stpman
7.06.19, 23:14
Czekam z niecierpliwością na efekty waszej pracy :)

cissic
8.06.19, 09:42
Dzisiaj jestem w drodze. W nocy kończę detale i wysyłam plik na maila retronaprawy

And.N
8.06.19, 16:33
Największą trudność (dla mnie i chyba nie tylko) na tym zdjęciu sprawia najmniejsza postać:)
Na tym "utknąłem" jak na razie...

cissic
9.06.19, 00:34
Wysłałem dwie wersje z ramką i bez. Robota ciężka, dużo sztukowania z kapelusza, a robota właściwie nie ma końca, bo ciągle wyłażą jakieś uszkodzenia, na które wcześniej nie zwracało się uwagi ;)

helmuth
9.06.19, 14:07
Czekam na następne, już tylko 10h zostało. :wink:

And.N
9.06.19, 15:34
Poszło.

helmuth
9.06.19, 15:45
A więc będzie głosowanie. :mrgreen:

cissic
9.06.19, 17:12
Ze swojej strony mogę napisać, że największy dylemat miałem z wyblakłą twarzą wyższej dziewczyny. Chłopaka nie było, więc go odtworzyłem. Kilka rzeczy dodałem, bo sporo jest tu zgubionych detali, a w okolicy dachu zionie wręcz pustka. Żałuje tylko, że nie miałem swojego tabletu graficznego, bo myszka jest kijowa do takiej roboty ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

cissic
9.06.19, 17:12
A więc będzie głosowanie. :mrgreen:

Pudło każdy ma gwarantowane


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

And.N
9.06.19, 17:24
Pudło każdy ma gwarantowane
Pewnym być nie można:), a jak do 24:00 wpłyną jeszcze 2 prace ?:)
Oczywiście chciałbym, można by zobaczyć jak inni sobie poradzili i może czegoś nauczyć

cissic
9.06.19, 17:27
Mam nadzieję na jak największą ilość prac. Największa przyjemność, to podpatrywanie warsztatu innych. Zwłaszcza w sytuacji, gdy fota jest tak zmasakrowana jak ta z naszej zabawy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

And.N
9.06.19, 18:04
Kierownik Retronaprawy powinien dać przykład i zwiększyć frekwencję swoim udziałem:wink::)
Żartuje oczywiście, bo nie zawsze ma się czas, a tu ładnych parę godzin trzeba spędzić na "dłubaniu".