PDA

Zobacz pełną wersję : Głosowanie popRAWka z nagrodą - Runda 3 i Wyniki



And.N
1.06.19, 18:56
popRAWka z nagrodą Runda 3 - Głosowanie

Sponsor nagrody:
211766

Witam i zapraszam do głosowania w Rundzie 3 popRAWki z nagrodą.
Mamy w sumie 8 prac więc można głosować maksymalnie na 2 prace.
Nie jest to oczywiście obowiązkiem, można głosować na dwie lub tylko
na jedną. Z swej strony "namawiam":wink: do wykorzystywania przysługujących głosów.
Prosiłbym tylko o nie głosowanie na więcej niż dwie prace.

Termin głosowania 3 dni czyli do 04.06.19 (wtorek)

Po zakończonym głosowaniu zostaną ujawnieni autorzy prac.
Jeśli ktoś sobie nie życzy ujawnienia proszę o informację na priv

Numer danej pracy znajduje się nad zdjęciem.
Plik RAW mojego autorstwa.

Dla chętnych do pobrania paczka z pracami
(z numerem 00. w paczce jest oryginał jpg):
211777
Oryginał (plik JPG z LR na domyślnych ustawieniach)
211767



PROPOZYCJE popRAWkowe

1. Bodzip
211768

2. Wiejo
211769

3. A56
211770

4. Cru
211771

5. Mirek63
211772

6. henry1
211773

7. dudidu
211774

8. a123
211775




praca poza konkursem
9. DzejPi
211776


Na temat konkretnych prac wypowiadamy się (pozytywnie/negatywnie) po zakończonym głosowaniu, i do takiej dyskusji zachęcam.

W trakcie głosowania oczywiście można ogólnikowo się wypowiadać. Offtopy też mogą być:smile:

Powodzenia wszystkim życzę.

jkr
1.06.19, 19:13
Już głosowanie, a moje dwie czekają na wysłanie, nie mogłem się zdecydować, którą wybrać i widzę, że zaspałem.

henry1
1.06.19, 19:16
Na pracy "9" to nie jest Ulryk, tylko jakiś pomocnik kucharza zamkowego. :shock: :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

And.N
1.06.19, 19:16
Już głosowanie, a moje dwie czekają na wysłanie, nie mogłem się zdecydować, którą wybrać i widzę, że zaspałem.
To szkoda, bo wyjątkowo mała frekwencja..., ale jeszcze będą następne edycje i proszę nie zapominać:wink::)

jurec
1.06.19, 19:21
Oba głosy oddałem na dziewiątkę :mrgreen:.

henry1
1.06.19, 19:25
Zagłosowałem na Bodzipa, i na pisuarda zamkowego z dziewiątki. :wink:
Jeden z nich na pewno wygra. :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Bodzip
1.06.19, 21:14
Zagłosowałem na Bodzipa, i na pisuarda zamkowego z dziewiątki. :wink:
Jeden z nich na pewno wygra. :mrgreen::mrgreen::mrgreen:
Nie trafiłeś, głowę dam sobie urwać z płucami :mrgreen:

And.N
1.06.19, 21:44
Zagłosowałem na Bodzipa, i na pisuarda zamkowego z dziewiątki. :wink:

Nie trafiłeś, głowę dam sobie urwać z płucami :mrgreen:
Ja tam bym sobie nie dawał nic urwać:grin:, ryzykant z Ciebie:wink::mrgreen:

DzejPi
2.06.19, 08:02
Mam drobną uwagę.
Mam pewne wątpliwości co do kadrów prac nr 1 i 8. Po przyjrzeniu się i porównaniu z oryginałami przedstawionymi do obróbki odnoszę wrażenie, że to nie to samo zdjęcie. Na oryginałach tak w pliku RAW i DNG przedstawionych do obróbki w konkursie nie ma po lewej stronie człowieka i fragmentu jakiegoś ekranu. ( szpecących zresztą całe zdjęcie). Skąd to się wzęło.?

Bodzip
2.06.19, 09:14
Mam drobną uwagę.
Mam pewne wątpliwości co do kadrów prac nr 1 i 8. Po przyjrzeniu się i porównaniu z oryginałami przedstawionymi do obróbki odnoszę wrażenie, że to nie to samo zdjęcie. Na oryginałach tak w pliku RAW i DNG przedstawionych do obróbki w konkursie nie ma po lewej stronie człowieka i fragmentu jakiegoś ekranu. ( szpecących zresztą całe zdjęcie). Skąd to się wzęło.?
Ja wytłumaczę, ale dopiero po zakończeniu głosowania. Wytłumaczenie teraz zasugeruje czyje to prace.
Powiem tylko tyle, że to było już kilka razy omawiane na forum.

And.N
2.06.19, 13:57
....Na oryginałach tak w pliku RAW i DNG przedstawionych do obróbki w konkursie nie ma po lewej stronie człowieka i fragmentu jakiegoś ekranu. ( szpecących zresztą całe zdjęcie). Skąd to się wzęło.?

Myślę, że nie nakieruje na autorów prac:). Przyczyną takiego stanu jest użyty program do wywołania RAW. Przykładowo DXO (ale nie tylko) ma inne korekcje obiektywu od tych w Lightroom (oryginał JPG jest z LR). Po korekcji LR przycina nieco kadr i tej wstępnej korekcji dla obiektywu wyłączyć nie można.

Tak poza tym w edycji Klasyka można kadrować i to dość sporo, z regulaminu:
"...Zachowanie zawartości kadru min. 60%. ..."

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

Czas przecieknąć co nieco:)
Dwie prace wysunęły się do przodu, a różnica pomiędzy nimi jednego głosu.
Na 3 miejscu (4 głosy mniej od 2 miejsca) jedna praca, i głos za nią jedna praca na 4 miejscu.
Bez głosu jeszcze 4 prace.

DzejPi
2.06.19, 17:02
Myślę, że nie nakieruje na autorów prac:). Przyczyną takiego stanu jest użyty program do wywołania RAW. Przykładowo DXO (ale nie tylko) ma inne korekcje obiektywu od tych w Lightroom (oryginał JPG jest z LR). Po korekcji LR przycina nieco kadr i tej wstępnej korekcji dla obiektywu wyłączyć nie można.

Tak poza tym w edycji Klasyka można kadrować i to dość sporo, z regulaminu:
"...Zachowanie zawartości kadru min. 60%. ..."

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

Czas przecieknąć co nieco:)
Dwie prace wysunęły się do przodu, a różnica pomiędzy nimi jednego głosu.
Na 3 miejscu (4 głosy mniej od 2 miejsca) jedna praca, i głos za nią jedna praca na 4 miejscu.
Bez głosu jeszcze 4 prace.

Żeby byłą jasność sprawy.
Ja nie kwestionuję zgodności z regulaminem. Ja po oddaniu głosu dopiero zauważyłem, ten (dla mnie szpetny) fragment kadru.. Teraz wiem skąd się wziął.

And.N
2.06.19, 17:15
Powiem szczerze, że nie zwróciłem na to uwagi wcześniej, a powinienem:)

gulasz
3.06.19, 00:12
zdecydowanie 9 ;)

Bodzip
3.06.19, 07:21
Ulka, nie wolno sugerować odpowiedzi, nawet jak się ma znajomego kucharza / rycerza :mrgreen:

And.N
3.06.19, 21:39
Czas na drugi przeciek:) Dwie prace z przodu powiększyły swoją przewagę i dalej miedzy nimi głos różnicy.
Na 3 miejscu 1 praca, o głos za nią trzy prace na miejscu 4.
Bez głosu została jeszcze jedna praca.

henry1
3.06.19, 21:57
Czas na drugi przeciek:) Dwie prace z przodu powiększyły swoją przewagę i dalej miedzy nimi głos różnicy.
Na 3 miejscu 1 praca, o głos za nią trzy prace na miejscu 4.
Bez głosu została jeszcze jedna praca.

Na sto procent moja. :cry:

A na dwieście procent Bodzip znowu wygra, głosowałem na niego. :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

And.N
3.06.19, 22:07
Jutro się okaże:grin:

henry1
4.06.19, 19:13
Gratulacje dla zwycięzcy !!! * :mrgreen:
Chwała pokonanym ! :mrgreen:

* ( Domyślacie się kto wygrał :mrgreen::mrgreen::mrgreen: )

Jeśli ktoś głosował na moje "dzieło", serdeczne podziękowania. :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -


Gratulacje dla zwycięzcy !!! * :mrgreen:
Chwała pokonanym ! :mrgreen:

* ( Domyślacie się kto wygrał :mrgreen::mrgreen::mrgreen: )

Jeśli ktoś głosował na moje "dzieło", serdeczne podziękowania. :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

I nikt nie docenił mojego "dzieła" :cry:

And.N
4.06.19, 19:43
Tak oto dobrnęliśmy do końca tego cyklu składającego się z 3 Rund popRAWki.

Podsumowanie po 3 i ostatniej rundzie
Punkty w tabeli wynikają z miejsca jakie praca zajęła w głosowaniu i tak odpowiednio (miejsce / punkty):
1/25 ; 2/20 ; 3/15 ; 4/12 ; 5/10 ; 6/8 ; 7/7 ; 8/6 ; 9/5 ; 10/4 ; 11/3 ; 12/2

211849

Zwycięzcą cyklu 3 Rund popRAWki został Bodzip211847
Gratulacje !!! 211846

Miejsce 2 A56
Miejsce 3 Mirek63

Zwycięzca otrzyma licencję na program Machinery HDR Effects.

Sponsor nagrody:
211848
W sprawie dostarczenia nagrody proszę o kontakt kol. @Jacek_Z (https://forum.olympusclub.pl/member.php?u=14929) z zwycięzcą.



Jeszcze oczywiście podsumowanie 3 Rundy popRAwki

Punkty w tabeli wynikają z miejsca jakie praca zajęła w głosowaniu i tak odpowiednio (miejsce / punkty):
1/25 ; 2/20 ; 3/15 ; 4/12 ; 5/10 ; 6/8 ; 7/7 ; 8/6 ; 9/5 ; 10/4 ; 11/3 ; 12/2 ( prace od miejsca 13 i dalsze otrzymują 1 punkt)
211853


Zwycięzcą 3 Rundy popRAWki został A56
Gratulacje !!!

(praca 3)
211850

Miejsce 2
a123 (praca 8)
211851

Miejsce 3
Mirek63 (praca 5)
211852


Dziękuję wszystkim za udział w zabawie.
Zapraszam także do dyskusji na temat prac.


PS.
Autorem pracy 9 z Krzyżakiem jest kol. DzejPi
Wywołała duży uśmiech (w pozytywnym sensie oczywiście) u osoby na zdjęciu.

PS2
Zwycięzca 3 Rundy @A56 (https://forum.olympusclub.pl/member.php?u=15102) proszony jest o nadesłanie RAW-a do pierwszej Edycji cyklu 10 popRAWek, które planuje przeprowadzić jeszcze w tym roku.
Przed przerwą wakacyjno/urlopową będzie jedna lub maksymalnie 2 popRAWki.

Ola_Olga
4.06.19, 20:00
Bodzip - gratulacje!!

henry1
4.06.19, 20:05
Brawo Bodzip ! :mrgreen:

Gratulacje jako pierwszy już złożyłem. :mrgreen:

Bodzip
4.06.19, 20:40
Czekajcie, czekajcie - teraz to ja tylko lub aż dwa punkty zaliczyłem.
Andrzej się musi wypowiedzieć ot co :)

henry1
4.06.19, 20:47
Czekajcie, czekajcie - teraz to ja tylko lub aż dwa punkty zaliczyłem.
Andrzej się musi wypowiedzieć ot co :)

Ale w trójboju HDR zwyciężyłeś.

Muminek
4.06.19, 20:52
Czekajcie, czekajcie...
Nie ma na co czekać, GRATULACJE :)

Cru
4.06.19, 20:59
Gratulacje dla zwycięzców edycji oraz przede wszystkim dla króla ringu :D
Dziękuję głosującym na moją pracę :)

And.N
4.06.19, 21:12
Czekajcie, czekajcie - teraz to ja tylko lub aż dwa punkty zaliczyłem.
Andrzej się musi wypowiedzieć ot co :)
Może przez fioletowe niebo...

Bodzip
4.06.19, 21:34
Ok, żeby było poprawnie i politycznie :)
Bardzo serdecznie dziękuję za wyróżnienie moich prac.
Ta trzecia od samego początku mi się nie podobała - tzn. moja wersja jakoś mi nie leżała. No nic - było, minęło.

I teraz mamy problem.
Pisałem już w tej sprawie do Andrzeja. Ja po prostu nie chcę tej nagrody :mrgreen:
Naprawdę, nie robię sobie jaj.
Program jest świetny, pamiętam jeszcze w wersji "Beta" jak @BIKER (https://forum.olympusclub.pl/member.php?u=12106) testował ten program na wszystkie strony, i wychodziło mu to fantastycznie.
Dlaczego nie chcę:
Jest kilka powodów:

po pierwszym zafascynowaniu kilka lat temu - po prostu mi przeszło. Nie przepadam za HDR'em.
jak większość z Was wie - pracuję na Linuxie, a Machinery to program napisany na platformę Windows.
Teoretycznie nie ma problemów - jest "Wine", jest "Virtualbox", jest wreszcie osobna partycja. Ale jak nie lubię HDR, tak też nie przepadam za Windows.
Mam na Linuxa kilka naprawdę dobrych programów do HDR, które w zupełności mi wystarczają


Cóż, mogę się zrzec na kogoś kto zajął drugie miejsce, albo wskazać kogoś całkiem innego (z forum oczywiście).
A może Wy coś zaproponujecie ? dogrywka ? :)

Andrzej @andtor2 (https://forum.olympusclub.pl/member.php?u=10600) usilnie namawia mnie aby przyjąć wygraną, ale proszę zrozumcie - te trzy punkty argumentów powyżej powinny chyba przechylić szalę decyzji.

Kurcze, strasznie się cieszę, że wygrałem 211868

BIKER
4.06.19, 21:45
No to przyjmij i moje gratulacje, a nagrodę bierz i basta- zasłużyłeś:grin:

henry1
4.06.19, 21:46
Eeee Tam, odbierz nagrodę i zorganizuj konkurs z nagrodą. :mrgreen:
Problem rozwiąże się sam. :mrgreen:

Będziesz SPONSOREM. :mrgreen:

And.N
4.06.19, 22:55
Bogdan to oczywiście Twoja decyzja. Te powody można by "obalić":). Program można z powodzeniem używać do jednego RAW-a, jego obróbki, lub chociażby częściowej (np. wydobywanie detali) i efektem końcowym nie musi być "cukierkowy HDR".
Jeśli definitywnie rezygnujesz (jeszcze się zastanów:) ) nagroda przechodzi na następną osobę, która w cyklu 3 popRAWek uzyskała najwięcej punktów w trakcie głosowań. Proszę to uzgodnić z Jacek_Z, który pośredniczy w przekazaniu nagrody od sponsora tego konkursu.

Jacek_Z
5.06.19, 00:09
Gratulacje dla Bodzip, a w kwestii nagrody to widzę trzy możliwości:
1. Bodzip przyjmie nagrodę (a skoro to jego, to może dac komu chce i nie musi nas o tym informować, to nawet nie musi być forumowicz)
2. Nagrodę dostanie A56, jako że to on zajął drugie miejsce.
3. Bodzip przeznaczy licencje na nagrodę w konkursie, na zasadach jakie sam określi.
Decyzja? :)

Bodzip
5.06.19, 06:58
Gratulacje dla Bodzip, a w kwestii nagrody to widzę trzy możliwości:
1. Bodzip przyjmie nagrodę (a skoro to jego, to może dac komu chce i nie musi nas o tym informować, to nawet nie musi być forumowicz)
2. Nagrodę dostanie A56, jako że to on zajął drugie miejsce.
3. Bodzip przeznaczy licencje na nagrodę w konkursie, na zasadach jakie sam określi.
Decyzja? :)
Dla Adama. Jest dla mnie wzorem doskonałej obróbki.
Gratulacje A56 :)

A56
5.06.19, 07:14
Dla Adama. Jest dla mnie wzorem doskonałej obróbki.
Gratulacje @A56 (https://forum.olympusclub.pl/member.php?u=15102) :)

Gratuluje zwycięstwa i nagrody. Szkoda, że nie masz ochoty jej przyjąć, ale rozumiem i szanuje decyzje.
Dziękuje, że wskazałeś drugą osobę do nagrody, ale ja tak jak Ty mam swój program do obróbki zdjęć (Ps) i raczej bardzo rzadko korzystam z innych programów. Ten program, który jest nagrodą już mam i leży niewykorzystywany na dysku. Proponuję następną osobę, która zajęła w tym konkursie trzecie miejsce. Mam nadzieję, że się przyda i będzie wykorzystywany.
Dziękuje Bogdanie za miłe słowo.

Hiszpan63
5.06.19, 08:27
Nie sprowadzajcie nagrody do poziomu nietrafionego prezentu gwiazdkowego :idea:

Bodzip niech zasponsoruje wraz z A56 kolejną edycję jakiegokolwiek konkursy i niech nagroda będzie nagrodą :!:

henry1
5.06.19, 09:08
Ale jaja. :shock::shock::shock: :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

PS.
Gdybyście przypadkiem trafili szóstkę w Totka, to możecie scedować na mnie, chętnie przyjmę. :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

And.N
5.06.19, 09:19
...Proponuję następną osobę, która zajęła w tym konkursie trzecie miejsce. ...
Uważam to za dobre rozwiązanie, skoro Bodzip nie ma zamiaru używać systemu Windows, a A56 ten program już posiada i nie potrzebuje drugiej licencji. @Jacek_Z (https://forum.olympusclub.pl/member.php?u=14929), prośba o kontakt z kol. Mirek63 w sprawie otrzymania nagrody.

Mirek63
5.06.19, 11:53
Ja podobnie, jak Bodzip, w domu tylko z Debiana korzystam. Szkoda, żeby leżał niewykorzystany.

henry1
5.06.19, 12:01
A może w takim razie dajcie kierownikowi andtor2 za wkład pracy w prowadzeniu konkursu i i prezentowaniu naszych "dzieł ". :mrgreen:
Tabelki też musi robić ku naszej chwale. :wink:
To taka propozycja ( Proszę mnie nie bić ) :mrgreen:

Bodzip
5.06.19, 12:30
Ja podobnie, jak Bodzip, w domu tylko z Debiana korzystam. Szkoda, żeby leżał niewykorzystany.
Ale się porobiło :mrgreen:
Co dowodzi, że ludowi pracującemu miast i wsi bardziej zależy na zabawie niż na nagrodach :)

DzejPi
5.06.19, 12:42
A może w takim razie dajcie kierownikowi @andtor2 (https://forum.olympusclub.pl/member.php?u=10600) za wkład pracy w prowadzeniu konkursu i i prezentowaniu naszych "dzieł ". :mrgreen:
Tabelki też musi robić ku naszej chwale. :wink:
To taka propozycja ( Proszę mnie nie bić ) :mrgreen:
Jestem ZA.

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -


Ale się porobiło :mrgreen:
Co dowodzi, że ludowi pracującemu miast i wsi bardziej zależy na zabawie niż na nagrodach :)
I to dobrze o nas świadczy! To znaczy, że jeszcze jesteśmy normalni ! (na ile można dzisiaj tak mówić, myśleć):grin:

a123
5.06.19, 12:42
Gratulacje dla zwycięzcy rundy 3 :)


Gratulacje dla zwycięzcy wszystkich 3 rund :)


Dzięki za głosy na moją poprawkę :)

Bodzip
5.06.19, 12:42
Jestem ZA.
Ja jak Wałęsa: jestem ZA, a nawet ZA :D

Hiszpan63
5.06.19, 12:44
Ale jaja. :shock::shock::shock: :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

PS.
Gdybyście przypadkiem trafili szóstkę w Totka, to możecie scedować na mnie, chętnie przyjmę. :mrgreen::mrgreen::mrgreen: ... trafiłem we wczorajszym losowaniu . Była pierwsza z brzegu. Zaczynało się 6,9 ... wysyłać Ci kupon ?? :mrgreen:

henry1
5.06.19, 13:11
... trafiłem we wczorajszym losowaniu . Była pierwsza z brzegu. Zaczynało się 6,9 ... wysyłać Ci kupon ?? :mrgreen:

6,9 to ja sam potrafię. :-P:mrgreen::mrgreen::mrgreen: skreślić. :mrgreen:

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -


Ale się porobiło :mrgreen:
Co dowodzi, że ludowi pracującemu miast i wsi bardziej zależy na zabawie niż na nagrodach :)

Pewnie nie byłoby problemu, gdyby Olek zasponsorował jakiś obiektyw serii 300 PRO lub więcej jako nagrodę. :wink:
To każdemu do aparatu by pasowało, chociaż kto to wie... :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

And.N
5.06.19, 13:29
A może w takim razie dajcie kierownikowi @andtor2 (https://forum.olympusclub.pl/member.php?u=10600) za wkład pracy w prowadzeniu konkursu i i prezentowaniu naszych "dzieł ". :mrgreen:
Tabelki też musi robić ku naszej chwale. :wink: ...

Jestem ZA.
"Kierownik" posiada program Machinery HDR Effects, wygrany w międzyforumowych RAWkach (https://forum.olympusclub.pl/threads/114706-popRAWka-Edycja-Specjalna-RAW-nr-3-G%C5%82osowanie-i-Wyniki/page3?p=1330258&viewfull=1#post1330258):), ale dzięki za uznanie:)


Ja podobnie, jak Bodzip, w domu tylko z Debiana korzystam. Szkoda, żeby leżał niewykorzystany.
W takim razie może 4 osoba z kolejności w tabeli, czyli a123 nie odmówi...

henry1
5.06.19, 15:18
"Kierownik" posiada program Machinery HDR Effects, wygrany w międzyforumowych RAWkach (https://forum.olympusclub.pl/threads/114706-popRAWka-Edycja-Specjalna-RAW-nr-3-G%C5%82osowanie-i-Wyniki/page3?p=1330258&viewfull=1#post1330258):), ale dzięki za uznanie:)


W takim razie może 4 osoba z kolejności w tabeli, czyli @a123 (https://forum.olympusclub.pl/member.php?u=44294) nie odmówi...

Jestem ostatni w kolejności, bez punktu, na mnie nie liczcie. :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Cru
5.06.19, 15:36
Niezłe jaja :D
Nikt nie chce nagrody? ;)

henry1
5.06.19, 15:50
Niezłe jaja :D
Nikt nie chce nagrody? ;)

Sponsor się obrazi. :cry:

DzejPi
5.06.19, 16:17
Biorąc po uwagę dotychczasową dyskusję, proponuję (serio) nagrodę przyznać henry1 za niewątpliwe zasługi w to, że konkurs ten jest konkursem "z ludzka duszą i twarzą" a nie tylko walką na wyniszczenie konkurenta!

Cru
5.06.19, 16:59
Ja proponuję nagrodę dać sponsorowi, za trud przygotowania dla Was licencji [emoji23]

henry1
5.06.19, 17:08
Biorąc po uwagę dotychczasową dyskusję, proponuję (serio) nagrodę przyznać henry1 za niewątpliwe zasługi w to, że konkurs ten jest konkursem "z ludzka duszą i twarzą" a nie tylko walką na wyniszczenie konkurenta!


Proszę mi nie dawać nagród, mi nie należnych. Są zwycięzcy i oni powinni otrzymać tą nagrodę.
Mogą nią dysponować wg swego uznania. Sugerowałem zwycięzcy odbiór nagrody i zasponsorowanie następnego konkursu.
Ja się bawię uczestnicząc w tej fajnej zabawie i sprawia mi to radochę.
To, że fanów moich "dzieł" jest coraz mniej mi to nie przeszkadza, ale cieszy mnie to, że raz po raz ktoś przez pomyłkę zagłosuje na moją pracę.
Lubię jak jest wesoło, nie lubię jak ktoś zabawę traktuje jak wojnę o dominację nad innymi uczestnikami.

A swoją drogą niezłe jaja wyszły, śmiejmy się, to lepsze od aerobiku.
:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgr een::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:: mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgre en::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::m rgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -


Ja proponuję nagrodę dać sponsorowi, za trud przygotowania dla Was licencji [emoji23]

:mrgreen:

Jest już nowa poprawka. :roll: a w niej Qń do obrobienia. :mrgreen:

And.N
5.06.19, 17:18
Biorąc po uwagę dotychczasową dyskusję, proponuję (serio) nagrodę przyznać henry1 za niewątpliwe zasługi w to, że konkurs ten jest konkursem "z ludzka duszą i twarzą" a nie tylko walką na wyniszczenie konkurenta!
Bardzo doceniam wkład, aktywność, kol. @henry1 (https://forum.olympusclub.pl/member.php?u=3133) w popRAWce. Sądzę, że popRAWka nigdy nie była (i mam nadzieję, że nie jest) "walką na wyniszczenie konkurenta". Szkoda, że tak mało dyskusji o pracach po zakończonych głosowaniach. Jeśli ktoś o cos konkretnie pytał w związku z obróbką nie pamiętam aby przykładowo zwycięzca danej edycji nie podzielił się wiedzą (nie chciał tego zrobić). Ta zabawa w zamyśle miała mieć tez charakter edukacyjny i czasami to się zdarzało w formie opisu obróbki, bądź dyskusji.

Co do nagrody za cykl ostatnich trzech popRAWek. Na początku było powiedziane, że zwycięzca 3 Rund otrzymuje nagrodę. Taką naturalną koleją rzeczy wydaje mi się, gdy zwycięzca zrzeka się nagrody, powinna ona przejść na następna osobę, która uzyskała najwięcej punktów. Mamy taką sytuację, że z pierwszej trójki, dwie osoby używają Linuxa, a jedna osoba program już posiada. Tu także ma coś do powiedzenia inicjator tego konkursu z nagrodą Jacek_Z, który uzgadniał pewne rzeczy zarówno z sponsorem jak i właścicielem forum. "Ja tu tylko sprzątam":), znaczy się prowadziłem ten konkurs z nagrodą. Osobiście jestem raczej za następną osobą z tabeli według punktacji ( co pisałem już wcześniej). Ostateczną decyzję niech podejmie @Jacek_Z (https://forum.olympusclub.pl/member.php?u=14929).

a123
5.06.19, 18:22
Tą kolejną osobą do nagrody jestem ja, również uważam, że mi się nie należy, bo 4 miejsce to nie 1 a nawet nie "pudło". Jeśli osoba decyzyjna uzna, że to ja ją dostanę, to nagrodę przyjmę z miłą chęcią.

henry1
5.06.19, 18:30
Hurrra ! jest chętny. :shock:
Może problem się rozwiąże. :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Bodzip
5.06.19, 18:47
Tą kolejną osobą do nagrody jestem ja, również uważam, że mi się nie należy, bo 4 miejsce to nie 1 a nawet nie "pudło". Jeśli osoba decyzyjna uzna, że to ja ją dostanę, to nagrodę przyjmę z miłą chęcią.
I masz za to plusa. Nie krygujesz się tylko "prowde godos" :)
A tak gwoli ścisłości. Naprawdę szkoda aby dobry program leżał, bo jak wcześniej pisałem - Linux, niechęć do HDR itp. Więc by leżał.
Mam w Linuxie dwa fajne programy do składnia HDR-ów: Luminancehdr oraz fotoxx.
Luminance to potężna kobyła wymagająca sporej mocy obliczeniowej, ale robi piękne składanki. Posiada sporo funkcji m.in. usuwanie "duszków" obróbkę bezpośrednio z *.ORF (RW2, NEF, itp)
fotoxx to znów program malutki bazujący tylko na jpg, png, tiff - ale za to szybki i dokładny.
Najnowszy Gimp też już sobie radzi ze składaniem HDR-ów, oczywiście nie dorasta jeszcze do PS, ale zawsze coś tam można grzebnąć na szybko.
...
Jak jest z pisaniem programów - coś wiem, bo trochę się tym zajmuję. Doceniam więc chęci sponsora. Szkoda że tak (głupio, paskudnie, śmiesznie, fatalnie) wyszło.
Dzięki Heniowi jest za to wesoło :)
Więc bawmy się dalej :)

And.N
5.06.19, 18:49
Tą kolejną osobą do nagrody jestem ja, również uważam, że mi się nie należy, bo 4 miejsce to nie 1 a nawet nie "pudło". Jeśli osoba decyzyjna uzna, że to ja ją dostanę, to nagrodę przyjmę z miłą chęcią.
Moje zdanie znasz, myślę, że Jacek_Z je podzieli.

jkr
5.06.19, 19:02
Gratulacje dla a123 za wygranie głównej nagrody i to jest dowód na to, że czwarty na liście też może wygrać.

henry1
5.06.19, 19:07
Zwycięzcy konkursu już gratulowałem. :mrgreen:

Teraz gratuluję zwycięzcy nagrody. :mrgreen:

Cru
5.06.19, 19:13
Jest nawet takie powiedzenie, że czwarci będą piersiami czy coś .... [emoji16][emoji6][emoji6][emoji6]

jkr
5.06.19, 19:16
Jest nawet takie powiedzenie, że czwarci będą piersiami czy coś .... [emoji16][emoji6][emoji6][emoji6] Ostatni będą pierwszymi, to znam.

henry1
5.06.19, 19:16
Jest nawet takie powiedzenie, że czwarci będą piersiami czy coś .... [emoji16][emoji6][emoji6][emoji6]

Raczej tak :
Gdzie trzech się nie bije, tam czwarty ze szczęścia wyje. :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Mirek63
5.06.19, 20:08
Gratulacje dla zwycięzcy, zdobywcy nagrody i w ogóle dla Nas wszystkich. a123 niech Ci dobrze służy programik. andtor2, rozumiem, że w następnej edycji popRAWki HDR. :mrgreen::mrgreen::evil::evil:

Jacek_Z
6.06.19, 00:54
:) fakt, jest zabawnie z tą nagrodą :)
No to a123 - przyślij mi swojego maila, na PW.