PDA

Zobacz pełną wersję : Aparat Olympus E-M10 MK III + 14-42 IIR praca



Przemekdl
29.05.19, 19:14
Dziś pierwszy raz użyłem bezlusterkowca. Jest to Aparat Olympus E-M10 MK III + 14-42 IIR. Dotychczas w ręku miałem lustrzanki i kompakty. Czy to normalne, że trzymając w ręku bezlusterkowca czuje się pracę silniczka? Nie jest głośno, ale ciągle czuć, że coś pracuje. Czy tak działają bezlusterkowce czy u mnie coś nie tak. Trudno się przyzwyczaić.

Bodzip
29.05.19, 19:43
Stabilizacja szumi. Było już o tym na forum.

ajan
29.05.19, 22:06
https://forum.olympusclub.pl/threads/116979-OMD-M10-Mark-III-ha%C5%82as-g%C5%82o%C5%9Bna-praca?highlight=stabilizacja+omd+m10+iii

Recenzja "dziesiątki", gdy kogoś interesowało:

http://www.epicure.pl/olympus-e-m10-iii/ (http://www.epicure.pl/olympus-e-m10-iii/)


Dziś pierwszy raz użyłem bezlusterkowca. Jest to Aparat Olympus E-M10 MK III + 14-42 IIR. Dotychczas w ręku miałem lustrzanki i kompakty. Czy to normalne, że trzymając w ręku bezlusterkowca czuje się pracę silniczka? Nie jest głośno, ale ciągle czuć, że coś pracuje. Czy tak działają bezlusterkowce czy u mnie coś nie tak. Trudno się przyzwyczaić.

Przemekdl
31.05.19, 20:12
Jeszcze zapytam czy do tego zestawu można zakładać filtry 37 mm. Planuję na stałe nosić Marumi UV 37 mm z najtańszej serii fit. Na urlop nad morzem zaś polaryzacyjny Marumi z serii dhg. Takie filtry sprawdzą się w tym bezlusterkowcu? Dziękuję za wcześniejsze odpowiedzi.

Jack
1.06.19, 10:06
Można nosić na stałe filtr UV w ramach ochrony przedniej soczewki, mając nadzieję, że najtańszy filtr nie będzie miał wpływu na jakość obrazu. Filtr polaryzacyjny jest chyba jedynym filtrem, którego działania nie da się symulować programem edycyjnym, więc posiadanie go, szczególnie nad morzem, może być pożyteczne. Planując zakup obiektywu polaryzacyjnego, rozważ jego średnicę. Moim zdaniem, mógłby również pasować także do innych posiadanych (lub planowanych) obiektywów, a do małej średnicy, czyli 37 mm, można go dopasować pierścieniami redukcyjnymi (step-up). Może mały obiektyw z większym filtrem będzie wyglądał nieco zabawnie, jednak decydując się na takie rozwiązanie, można spokojnie wydać więcej kasy na filtr najwyższej jakości. Pierścienie redukcyjne są dużo tańsze :-)

Przemekdl
2.06.19, 16:57
Mój test posiadanego sprzętu w pomieszczeniach wskazuje, że obiektyw z kitu daje niestety ciemne zdjęcia. Tak jest przy zdjęciach w pomieszczeniach w trybie auto. Aparat kupiłem by zastąpić nim aparat z Samsunga Galaxy 7. Może w trybie ustawień manualnych wycisnę coś więcej.

jurec
2.06.19, 17:39
Ciemne zdjęcia w trybie auto - coś takiego - zepsuty aparat :mrgreen:.

Bodzip
2.06.19, 21:16
Mój test posiadanego sprzętu w pomieszczeniach wskazuje, że obiektyw z kitu daje niestety ciemne zdjęcia. Tak jest przy zdjęciach w pomieszczeniach w trybie auto. Aparat kupiłem by zastąpić nim aparat z Samsunga Galaxy 7. Może w trybie ustawień manualnych wycisnę coś więcej.
Wiesz, tu na forum jest taka zasada, że nikt się nie przyznaje że robi na "Auto" - bo to straszna siara jest :mrgreen:
Nawet najbardziej doświadczeni wycinają exifa aby nikt nie widział, że na auto robią :-P
A teraz poważnie - przestaw aparat z "iAuto" na "A", ustaw przysłonę na 3,5; podnieś ISO do 400. Zrób zdjęcie i wstaw na forum.

jurec
2.06.19, 21:38
Wiesz, tu na forum jest taka zasada, że nikt się nie przyznaje że robi na "Auto" - bo to straszna siara jest :mrgreen:
Nawet najbardziej doświadczeni wycinają exifa aby nikt nie widział, że na auto robią :-P
A teraz poważnie - przestaw aparat z "iAuto" na "A", ustaw przysłonę na 3,5; podnieś ISO do 400. Zrób zdjęcie i wstaw na forum.

Jeśli zdjęcie wyjdzie poruszone zamocuj aparat na statywie i użyj wężyka :wink:.