PDA

Zobacz pełną wersję : Głosowanie popRAWka z nagrodą i Wyniki - Runda 1



And.N
10.05.19, 19:39
popRAWka z nagrodą Runda 1 - Głosowanie

Sponsor nagrody:
211270

Witam i zapraszam do głosowania w Rundzie 1 popRAWki z nagrodą.
Mamy w sumie 15 prac więc można głosować maksymalnie na 3 prace.
Nie jest to oczywiście obowiązkiem, można głosować na dwie lub tylko
na jedną. Z swej strony "namawiam":wink: do wykorzystywania przysługujących głosów.
Prosiłbym tylko o nie głosowanie na więcej niż trzy prace.

Termin głosowania 3 dni czyli do 13.05.19 (poniedziałek)

Po zakończonym głosowaniu zostaną ujawnieni autorzy prac.
Jeśli ktoś sobie nie życzy ujawnienia proszę o informację na priv

Numer danej pracy znajduje się nad zdjęciem.
Autorem pliku RAW jest Jacek_Z.

Dla chętnych do pobrania paczka z pracami
(z numerem 00. w paczce jest oryginał jpg):
211271

Oryginał (plik JPG z LR na domyślnych ustawieniach)
211272



PROPOZYCJE popRAWkowe

1. Bodzip
211273

2. dudidu
211274

3. sikor
211275

4. Mirek63
211276

5. A56
211277

6. Wiejo
211278

7. henry1
211279

8. ogc13
211280

9. DzejPi
211281

10. Cru
211282

11. Witold
211283

12. tropic
211284

13. paparapa
211285

14. a123
211286

15. jck
211287



Na temat konkretnych prac wypowiadamy się (pozytywnie/negatywnie) po zakończonym głosowaniu, i do takiej dyskusji zachęcam.

W trakcie głosowania oczywiście można ogólnikowo się wypowiadać. Offtopy też mogą być:smile:

Powodzenia wszystkim życzę.

Cru
11.05.19, 13:12
Miłe wspomnienia :)
Wychodząc w nocy przy jednej z bocznych uliczek można było załapać się na niekomercyjną, domową wersję hariry przygotowywaną w saganie przez miłą staruszkę, lokalsi byli zawsze mega mili :)

And.N
11.05.19, 14:15
Przekroczyliśmy liczbę 10 głosujących więc nieco przecieknę jak się sytuacja przedstawia.
Lidera brakuje i głosowanie dość wyrównane.
Na 1 miejscu trzy prace.
Na 2 miejscu dwie prace (z różnicą jednego głosu do prowadzących)
Na 3 miejscu także dwie prace o głos za tymi na 2 miejscu.
Bez głosu jak na razie pozostaje 5 prac.

henry1
11.05.19, 18:32
A moja to gdzie ??? :roll:
W pierwszej, drugiej, trzeciej, czy w czwartej grupie ??????? :cry:
:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

And.N
11.05.19, 19:21
A moja to gdzie ??? :roll:
W pierwszej, drugiej, trzeciej, czy w czwartej grupie ??????? :cry:
:mrgreen::mrgreen::mrgreen:
Żebym to ja wiedział:grin:, to i tak bym nie powiedział:), a nie wiem, bo na laptopiku teraz siedzę i nie pamiętam autorów prac według numerów, a tu nie mam podglądu prac z ich autorami. Także nie pomogę pomimo szczerych chęci:wink::wink: Trzeba uzbroić się w cierpliwość do ogłoszenia wyników
Belki do głosowania niestety nie ma komu wstawić, dopiero jak wróci Jacek_Z (na ostatni dzień głosowania) być może belka się pojawi.
Przyznaję, że o tym wiedziałem, ale już nie chciałem przedłużać tej rundy tylko ze względu na to, aby ta belka do głosowania była od początku.

jkr
11.05.19, 19:23
A moja to gdzie ??? :roll:
W pierwszej, drugiej, trzeciej, czy w czwartej grupie ??????? :cry:
:mrgreen::mrgreen::mrgreen: Mogłeś przesłać mi zdjęcie i 30+ na flaszkę i już jeden głos miałbyś.:)

henry1
11.05.19, 20:41
Mogłeś przesłać mi zdjęcie i 30+ na flaszkę i już jeden głos miałbyś.:)

Na takie rozwiązanie duma i honor mi nie pozwala. :shock:
Ale dzięki za szczere chęci. :mrgreen:

And.N
11.05.19, 20:56
Na takie rozwiązanie duma i honor mi nie pozwala. :shock:
Ale dzięki za szczere chęci. :mrgreen:
Jestem pewny, że jkr żartował, no może zabrakło jednej emotki z przymrużeniem oka:).

henry1
11.05.19, 21:07
Jestem pewny, że jkr żartował, no może zabrakło jednej emotki z przymrużeniem oka:).

Przecież wiem, że żartował. :mrgreen:
Toż to zabawa, a nie walka o przeżycie. :mrgreen::mrgreen::mrgreen:
Ale jakieś "jaja" muszą być, aby było wesoło. :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

And.N
11.05.19, 21:52
Przecież wiem, że żartował. :mrgreen:
Toż to zabawa, a nie walka o przeżycie. :mrgreen::mrgreen::mrgreen:
Ale jakieś "jaja" muszą być, aby było wesoło. :mrgreen::mrgreen::mrgreen:
Dokładnie, w pełni się zgadzam:)
Tak mnie trochę zmyliła Twoja wypowiedź (czy raczej ta emotka na końcu):

Na takie rozwiązanie duma i honor mi nie pozwala. :shock:
Zbyt serio to potraktowałem:)

Jacek_Z
12.05.19, 19:35
lokalsi byli zawsze mega mili :)
Bo ja wiem. Nie w turystycznym Marrakeszu czy Fezie. Jak na tym mogli zarobić to nawet pozowali do zdjęć nagle pomijając niby zakazy religijne. Co innego na wsiach, tam nam się zdarzyło być poczęstowanymi herbatką, bezinteresownie.

..
Belki do głosowania niestety nie ma komu wstawić, dopiero jak wróci Jacek_Z (na ostatni dzień głosowania) być może belka się pojawi.
Wróciłem, belka jest.
Widzę prace. W tym zdjęciu trudne było to, że ludzie stojący na brzegu placu, na dole byli słabiej oświetleni. Wygląda to cos jak winieta od dołu. Ale ciężko to zniwelować.

And.N
12.05.19, 19:41
Dzięki za belkę do głosowania.

Cru
12.05.19, 19:44
Naciagacze też się znajdowali, koleś zmuszając do robienia zdjęć z wężem na placu w marrakeszu to chyba klasyka gatunku [emoji846] ale myśmy omijali główne szlaki, więc nie było tak źle.

Najgorzej było w okolicach Voulubillis, tam nas koleś tak napastowal o kasę że nie chciał odpuścić, pol dnia za nami chodził, przypadkiem spotkaliśmy marokanska studentkę, która ładnie po angielsku mówiła, nieco pomogła z kolesiem [emoji846][emoji16]

And.N
13.05.19, 17:30
Jestem dziś trochę "zaganiany" i nie było czasu przecieknąć wcześniej:)
Na 1 miejscu jedna praca z minimalną przewagą nad pracą na miejscu drugim.
Na 3 miejscu (dwa głosy za poprzedzającą) jedna praca i zaraz za nią na miejscu 4 także jedna praca.
Bez głosu 3 prace. Zostały jeszcze 2 godz. głosowania, więc może jeszcze stawka się pozmieniać.
@Jacek_Z (https://forum.olympusclub.pl/member.php?u=14929) liczę na Twój udział w głosowaniu...

Jacek_Z
13.05.19, 20:00
Nie zagłosowałem, celowo, nie podgądałem też wyników. Nie chciałem (ewentualnie) wpłynąc na wynik. Chciałem po prostu napisać co tu pokazaliście po zakończeniu (co niniejszym czynię). Ale ... znając wyniki to widzę, że wygrały prace które mi się najbardziej podobały. czyli 1 i 5.. To jednak zdjęcia nocne i kadry powinny być ciemne, więc prace które mocno rozjaśniono - nie.
14, 13 i 7 - nie pomyślałem o takim sposobie obróbki, a coś w sobie ma. W dodatku właśnie na tych zdjęciach obcięto ten wóz u dołu robiąc lekka panoramę, co wg mnie było wskazane.
Nie podeszły mi prace z udziwnioną czy podrasowaną kolorystyką.
Kto to ten 1 i 5 ?)
Oczywiście gratuluję, choć jeszcze nie wiem komu :)

And.N
13.05.19, 20:11
Zwycięzcą 1 Rundy popRAWki został Bodzip
Gratulacje !!!

(praca 1)
211341

Miejsce 2
A56 (praca 5)
211342

Miejsce 3
sikor (praca 3)
211343




Podsumowanie wyników 1 Rundy.

Punkty wynikają z miejsca jakie praca zajęła w głosowaniu i tak odpowiednio (miejsce / punkty):
1/25 ; 2/20 ; 3/15 ; 4/12 ; 5/10 ; 6/8 ; 7/7 ; 8/6 ; 9/5 ; 10/4 ; 11/3 ; 12/2 ( prace od miejsca 13 i dalsze otrzymują 1 punkt)
211344

Dziękuję wszystkim za udział w zabawie.
Zapraszam także do dyskusji na temat prac.

Zwycięzca 1 Rundy Bodzip proszony jest o nadesłanie RAW-a.


Nie zagłosowałem, celowo, nie podgądałem też wyników. Nie chciałem (ewentualnie) wpłynąc na wynik. ...
Oj tam, autorów prac nie znałeś. Trzeba było głosować i wpływać na wynik, po to głosujemy. Hmm, może ja też nie powinienem głosować bo znam autorów prac...

henry1
13.05.19, 20:25
Gratulacje dla zwycięzcy !!! :mrgreen:

Chwała pokonanym ! :mrgreen:

Podziękowania za głosy na moje "dzieło". :mrgreen::mrgreen::mrgreen:
Chyba po śmierci moje "dzieła" zostaną docenione. :cry:

koronax
13.05.19, 20:27
Moje gratulacje dla zwycięzcy jak i wszystkich uczestników. :grin:

Cru
13.05.19, 20:42
Gratuluję "pudlarzom" i dziękuję za głosy na moją wesołą twórczość [emoji846]

sikor
13.05.19, 20:59
Gratulacje :lol:

Bodzip
13.05.19, 21:05
Uuuups, czyżbym się wreszcie przyłożył ??? :shock:
Dzięki za głosy :)

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -





Zwycięzca 1 Rundy @Bodzip (https://forum.olympusclub.pl/member.php?u=6250) proszony jest o nadesłanie RAW-a.

A nie wiem czy nie powinno być tak, że Ty Andrzej do edycji specjalnej dajesz wszystkie RAW-y ?... bo tak głupio swoje zdjęcie "poprawiać".
===edit2===
Gratulacje dla pozostałych na pudle, a także dla biorących udział w zabawie :)

Muminek
13.05.19, 21:08
Moje gratulacje :)

And.N
13.05.19, 21:42
Uuuups, czyżbym się wreszcie przyłożył ??? :shock:
Niewątpliwie tak:)


A nie wiem czy nie powinno być tak, że Ty Andrzej do edycji specjalnej dajesz wszystkie RAW-y ?... bo tak głupio swoje zdjęcie "poprawiać".
Wspominałem, że te 3 Rundy z nagrodą będą odbywać się na takich zasadach jak zwykła popRAWka. Mam co prawda jeszcze 2 RAW-y od Jacka_Z, ale na jednym są wizerunki osób i tak do końca nie wiadomo czy nie mieli by nic przeciwko.
Drugie fajne z Maroka, garbarnie skór w Fez. Kadzie z barwnikami, niezwykle kolorowe foto, obawiam się tylko (może i niepotrzebnie) podobnych prac i trudny wybór przy głosowaniu. Na pewno coś tam znajdziesz w swoich zasobach ciekawego do popRAWki, bo moje już się kurczą:)
Coś tam wybiorę do tej 2 Rundy:). Planuję rozpocząć jutro ok.18:00, może nieco później.

Bodzip
13.05.19, 22:12
Ok, wysłałem :)

And.N
13.05.19, 22:35
Dzięki.

A56
14.05.19, 06:11
Gratulacje dla zwycięzcy

a123
14.05.19, 16:14
Gratulacje dla zwycięzcy :)

Witold
14.05.19, 16:20
Gratulacje dla zwycięzców, ale i tak wolę swoje (chociaż jestem jedyny) :???:

And.N
14.05.19, 17:46
Gratulacje dla zwycięzców, ale i tak wolę swoje (chociaż jestem jedyny)
Tak zazwyczaj jest, że nasza praca nam się podoba:). @Witold (https://forum.olympusclub.pl/member.php?u=55447), takie dwie techniczne uwagi. Nie kompresuj tak mocno zdjęć, tracą przez to na jakości. Przy zdjęciu o boku 1280 px, waga 220 KB to zbyt mało.
Druga rzecz, zdjęcie nie ma przypisanego profilu (to dotyczy więcej autorów prac w popRAWce). Do internetu stosujemy zwyczajowo sRGB.
Jeśli zdjęcie nie zawiera profilu, użytkownicy monitorów szerokogamutowych mogą zobaczyć mocno przejaskrawione kolory.
Polecam do przeczytania ten artykuł: link (https://tomaszpluszczyk.pl/zarzadzanie-barwa-f-a-q/), zwłaszcza przez użytkowników monitorów szerokogamutowych, ale nie tylko.
Możliwe, że brak profili w pracach to w skutek mojej prośby o usuwanie EXIF, aczkolwiek można usunąć te dane pozostawiając profil koloru zdjęcia.
Jeśli ktoś będzie miał z tym kłopot niech zostawi już ten EXIF, który później sam usunę pozostawiając profil (co dotychczas też robię).

Bodzip
14.05.19, 19:46
Czy u mnie też usuwa profil ?
Exifa wywalam poleceniem:

exiftool -all zdjęcie
Teoretycznie powinien zostać, gdyż Gimp przy powtórnym wgraniu nie pluje się o profil.

And.N
14.05.19, 20:02
Czy u mnie też usuwa profil ?

Wygląda na to, że usuwa, bo po wczytaniu Twojej pracy do Photoshop Elements mam taki komunikat:
211368


Exifa wywalam poleceniem: "exiftool -all zdjęcie "
Teoretycznie powinien zostać, gdyż Gimp przy powtórnym wgraniu nie pluje się o profil.

Również w popRAWce usuwam z prac EXIF programem ExifToolGUI, ale pod Windows jest graficzny interfejs programu i po zaznaczeniu wszystkich danych do usunięcia (All Metadata), odznaczam ICC (to jest właśnie zawarty w zdjęciu profil)

211369

Podejrzewam, że przez polecenie tekstowe usuwasz wszystko. Nawet samo polecenie o tym mówi: "exiftool -all"

Bodzip
14.05.19, 20:32
Podejrzewam, że przez polecenie tekstowe usuwasz wszystko. Nawet samo polecenie o tym mówi: "exiftool -all"
No własnie. Postaram się inaczej. Dzięki :)

And.N
14.05.19, 21:00
No własnie. Postaram się inaczej. Dzięki :)
Albo zostaw ten EXIF, a ja będę usuwał. Co do Gimpa wydaje mi się (głowy nie dam:) ), że jeśli obrazek nie ma żadnego profilu to Gimp przypisuje mu automatycznie sRGB (bez żadnego komunikatu).
"Pluje się" gdy jest osadzony jakiś inny profil (np. Adobe RGB) i wówczas proponuje domyślny roboczy sRGB. Oczywiście można zaakceptować lub nie.

Witold
15.05.19, 16:53
Dzięki za merytoryczną radę. Nie zwróciłem na to uwagi.