PDA

Zobacz pełną wersję : popRAWka z nagrodą - Runda 1



And.N
3.05.19, 10:03
popRAWka z nagrodą - Runda 1

Zaczynamy zapowiadany cykl z nagrodą składający się z trzech rund (edycji popRAWki).
Zasady, regulamin, obowiązuje taki sam jak w zwykłej popRAWce

Po zsumowaniu wyników z trzech rund zwycięzca otrzyma nagrodę - licencje na program Machinery HDR Effects.

211068

Jest to program do edycji fotografii wykorzystujący technikę HDR, ale z jednego RAW-a, czy nawet JPG, można uzyskać fajne, ciekawe efekty.
Jest bardzo dużo gotowych presetów, które oczywiscie można jeszcze sobie dostosować. Soft jest ciągle rozwijany i ulepszany.
Z programem można zapoznać sie pod tym linkiem : http://www.machineryhdr.com/pl/

Podziękowania dla Jacka_Z, który był inicjatorem tego konkursu, jak i oczywiście dla głównego sponsora, oraz właściciela forum.

__________________________________________________ ______________________________

W pierwszej rundzie mamy do wywołania plik RAW, który otrzymałem dzięki uprzejmości Jacka_Z.
Tak właściwie to otrzymałem 3 RAW-y, ale zwycięzcę tej rundy będę również prosił o nadesłanie RAW-a. Większy wybór nie zaszkodzi:),
najwyżej zachowam do ewentualnego późniejszego wykorzystania w popRAWce.
Fotografia przedstawia plac Dżami al-Fana w Marrakeszu. Zdjęcie było robione z ręki więc wysokie iso i z szumami trzeba będzie pewnie trochę powalczyć.

Plik NEF z Nikona D800, załączę także uniwersalny DNG

Rodzaj edycji Klasyka - nie ma ograniczeń jeśli chodzi o użyte programy.
Więcej o dozwolonym zakresie obróbki w regulaminie.

Termin nadsyłania prac mija 10.05.2019 (piątek) o godz. 18:00.

Zwracam uwagę na zgodny z regulaminem rozmiar pracy, dla poziomu 1280 pix dłuższy bok .

Oryginał
(plik JPG z LR na domyślnych ustawieniach)
211069

Plik RAW: 211070
Plik DNG:211071
|Regulamin konkursu (https://forum.olympusclub.pl/threads/80997-popRAWka-Regulamin-konkursu)|

Prace wysyłamy na adres: poprawka.andtor2@gmail.com



PS.
Jeśli nie będzie to stanowiło problemu proszę wysyłać prace bez danych EXIF.
Chodzi o zachowanie pełnej anonimowości prac w głosowaniu.

Powodzenia i miłej zabawy.

And.N
5.05.19, 20:00
Jak na razie skromnie na skrzynce, jedna praca.

Jacek_Z
8.05.19, 08:52
I jak? Przybyło?

Bodzip
8.05.19, 10:15
I jak? Przybyło?
Przybędzie. Nigdy człowiek nie może wygrać walkowerem :D

And.N
8.05.19, 14:40
Przybyło, ale liczę, że tradycyjnie kilkanaście prac będzie.
Na obecną chwilę 5 prac na skrzynce. Zostały jeszcze 2 dni.

Cru
8.05.19, 18:31
Jakoś nie mam pomysłu na tą pracę. Dojrzewa w LR, może się jeszcze z dzień z nią prześpię [emoji846]

And.N
8.05.19, 18:41
Wygląda na to, że będą podobne prace, ale jak zwykle liczę na głosujących iż dokonają (nie łatwego pewnie) wyboru.

Jacek_Z
9.05.19, 11:06
Mam sporo zdjęć prawie identycznych bo siedzieliśmy w tej kawiarence z widokiem na plac chyba godzinę. Co parę minut robiłem zdjęcie by dostać niebo o fajnej jasności. Nie za ciemne i nie za jasne.
Jestem ciekawy co zobaczę.

Z innej beczki. Jak ktoś opuści edycję to w praktyce zero szans na wygraną.

ogc13
9.05.19, 11:40
Jedna więcej - wrzuciłem jotpeżka :)

And.N
9.05.19, 14:53
...Z innej beczki. Jak ktoś opuści edycję to w praktyce zero szans na wygraną.
Zgadza się, teoretycznie powiedzmy by były szanse jakby w dwu edycjach ktoś zajął 1 miejsce, a jedną opuścił (ale tylko teoretycznie:) ). Zachęcam do udziału bo nigdy nie wiadomo co głosującym przypadnie do gustu i faworyci wcale nie muszą wygrać, a nagroda fajna. Na chwilę obecną 9 prac na skrzynce.

...Jestem ciekawy co zobaczę. ...
Liczę na Twój udział w głosowaniu:), nawet sobie nie wyobrażam abyś nie głosował:wink::)

helmuth
9.05.19, 15:28
... faworyci wcale nie muszą wygrać ...Oooo! Są już faworyci? Ciekawe! :roll:

And.N
9.05.19, 15:42
Oooo! Są już faworyci? Ciekawe! :roll:
Pisząc o "faworytach" miałem powiedzmy na myśli pierwszą szóstkę z cyklu ostatnich 10 popRAWek (https://forum.olympusclub.pl/attachment.php?attachmentid=211045&d=1556816585). (ja nie biorę udziału czyli można powiedzieć o "faworytach" pierwsza siódemka)
Jeśli o mnie chodzi zawsze wybieram prace drogą selekcji i faworytów (autorów) nie mam.
Choć mi nieco "dogryzasz" i na Ciebie głosuję jak mi się praca podoba, chyba nie zaprzeczysz ?:)

And.N
10.05.19, 18:21
Moi drodzy mam awarię swojego głównego komputera:cry:. Ciemny ekran, brak żadnych sygnałów dźwiękowych z biosu. Na razie nie wiem co padło...
Postaram się ogarnąć wstawienie prac (muszę je ponownie ściągnąć z poczty) z drugiego kompa tylko na nim nie mam nic związanego z popRAWką.
Będzie zatem opóźnienie, ale powinno się udać. Proszę o cierpliwość.

Edit.
Pacjent na szczęście ożył:). Pomogło wyjecie kości pamięci, karty graficznej, odpięcie dysków, odkurzenie skrzynki i ponowne złożenie.
Zapraszam do głosowania (https://forum.olympusclub.pl/threads/119067-G%C5%82osowanie-popRAWka-z-nagrod%C4%85-Runda-1?p=1361265#post1361265) w 1 Rundzie konkursu.