PDA

Zobacz pełną wersję : Przesiadka na Olympus



Rafalb7
13.02.19, 16:00
Hej wszystkim,

Obecnie jestem użytkownikiem systemu Canon i zastanawiam się nad zmianą. Znam kilku fotografów, którzy chwalą sobie system Olympusa. Co waszym zdaniem przemawia za tym systemem? Jakie są jego najsłabsze i najmocniejsze strony. Dodam jeszcze, że specjalizuję się w sesjach sportowych i modowych. Tu jest moja strona: http://www.rafalboruch.com
Będę wdzięczny za odpowiedzi :)

Pozdrawiam

Hiszpan63
13.02.19, 16:29
Hej wszystkim,

Obecnie jestem użytkownikiem systemu Canon i zastanawiam się nad zmianą.

Pozdrawiam ... dziwne :shock: ... tu się wielu zastanawia nad zmianą w drugą stronę . Może jednak po prostu rozważ drugi dodatkowy system . I dopytaj swoich kolegów czemu chwalą i za co . Sesje sportowe i owszem .... poza tym będzie trochę lżej ... :wink:

psl
13.02.19, 16:35
Wejdź na kanał YT Jakuba Kaźmierczyka, jest tam kilka filmów w których odpowiada na Twoje pytanie. Np.

https://www.youtube.com/watch?v=8IkiHd93918

DzejPi
13.02.19, 16:43
Hej wszystkim,

Obecnie jestem użytkownikiem systemu Canon i zastanawiam się nad zmianą. ...
Będę wdzięczny za odpowiedzi :)
Pozdrawiam
Przesiadłem się kilka lat temu z Canona. A miałem EOS 5 II i szklarnię kilku L od 24 do 400. I jak miałem to brać na urlop (góry, żeglowanie, rower ..) to konczyło sie w szufladach i kompakcie. Koledzy namówili mnie na Olka. Mają nadal u mnie piwo :wink:. Bo ten sprzęt (w tej chwili EM 1 Mk II i kilka dobrych szkieł ( 12-40 ; 45; 60; 40-150; 100-400) jest w użyciu w sytuacjach o których wyżej i zaspokaja w pełni moje potrzeby i oczekiwania. Dźwigam ponad 2/3 kg mniej niż poprzednio.
Szybkostrzelność a zwłaszcza tryb Pro Cap powinny Ciebie zadowolić przy zdjęciach sportowych. (piszę o EM 1 Mk II)
Przy odbitkach 40cm x 30cm nie widzę żadnej różnicy. w porównaiu z "C".
To jest oczywiście mój punkt widzenia.

dcs
13.02.19, 17:41
@Rafalb7

Zostań ambasadorem czy innym influencerem Olympusa to oszczędzisz na sprzęcie.

jagger
13.02.19, 19:10
@Rafalb7

Zostań ambasadorem czy innym influencerem Olympusa to oszczędzisz na sprzęcie.
O! A jest nabór? ;-)

epicure
13.02.19, 19:21
Można zmienić system z nudów. Czasem to nawet fajna zabawa, choć zawsze kosztowna. Zdjęcia jednak nie będą ani lepsze, ani gorsze niż były.

Rafalb7
14.02.19, 11:03
Przesiadłem się kilka lat temu z Canona. A miałem EOS 5 II i szklarnię kilku L od 24 do 400. I jak miałem to brać na urlop (góry, żeglowanie, rower ..) to konczyło sie w szufladach i kompakcie. Koledzy namówili mnie na Olka. Mają nadal u mnie piwo :wink:. Bo ten sprzęt (w tej chwili EM 1 Mk II i kilka dobrych szkieł ( 12-40 ; 45; 60; 40-150; 100-400) jest w użyciu w sytuacjach o których wyżej i zaspokaja w pełni moje potrzeby i oczekiwania. Dźwigam ponad 2/3 kg mniej niż poprzednio.
Szybkostrzelność a zwłaszcza tryb Pro Cap powinny Ciebie zadowolić przy zdjęciach sportowych. (piszę o EM 1 Mk II)
Przy odbitkach 40cm x 30cm nie widzę żadnej różnicy. w porównaiu z "C".
To jest oczywiście mój punkt widzenia.

Wielkie dzięki za odp. Rozmiary i waga są mega argumentem dla mnie jesli tylko nie stracę na jakości więc na pewno zweryfikuje to wszystko jeszcze raz. Dzięki :)

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -


@Rafalb7

Zostań ambasadorem czy innym influencerem Olympusa to oszczędzisz na sprzęcie.

Dzięki, ale żeby zostać ambasadorem trzeba mieć odpowiednie zasięgi tu i ówdzie :)