PDA

Zobacz pełną wersję : popRAWka 3/2019 - Głosowanie i Wyniki



And.N
2.02.19, 19:42
popRAWka 3/2019 - Głosowanie

Witam i zapraszam do głosowania w 3 Edycji popRAWki.
W sumie nazbierało się 19 prac. Całkiem niezła frekwencja

Można głosować maksymalnie na 4 prace. Nie jest to oczywiście obowiązkiem, można głosować
na trzy, dwie lub tylko na jedną. Z swej strony "namawiam":wink: do wykorzystywania przysługujących głosów.
Prosiłbym tylko o nie głosowanie na więcej niż cztery prac.

Termin głosowania 3 dni czyli do 05.02.19 (wtorek)

Po zakończonym głosowaniu zostaną ujawnieni autorzy prac.
Jeśli ktoś sobie nie życzy ujawnienia proszę o informację na priv

Numer danej pracy znajduje się nad zdjęciem.

Paczka zip z pracami będzie w następnym poście.


Oryginał
(plik JPG z LR na domyślnych ustawieniach)
208111





PROPOZYCJE popRAWkowe

1. Bodzip
208112

2. zbyma72age
208113

3. henry1
208114

4. dudidu
208115

5. andtor2
208116

6. A56
208117

7. Cru
208118

8. ogc13
208119

9. Witold
208120

10. Mirek63
208121

11. DzejPi
208122

12. a123
208123

13. jck
208124

14. sikor
208125

15. Wiejo
208126

16. Ola_Olga
208127

17. easy_rider
208128

18. paparapa
208129

19. gulasz
208130



Na temat konkretnych prac wypowiadamy się (pozytywnie/negatywnie) po zakończonym głosowaniu, i do takiej dyskusji zachęcam.

W trakcie głosowania oczywiście można ogólnikowo się wypowiadać. Offtopy też mogą być:smile:

Powodzenia wszystkim życzę.

And.N
2.02.19, 19:44
Dla chętnych do pobrania paczka z pracami. Z numerem 00 w paczce jest poglądowy JPG.
208131

gulasz
2.02.19, 19:58
a jednak trochę obrazków przybyło ;)

henry1
2.02.19, 20:12
a jednak trochę obrazków przybyło ;)

Konkurencja znowu dopisała. :evil:
:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

Obejrzałem, Porównałem, Przepadłem. :shock: :evil:

Cru
2.02.19, 20:14
A niech to dunder świśnie, liczna konkurencja [emoji846]

paparapa
2.02.19, 20:30
A niech to dunder świśnie, liczna konkurencja [emoji846]

I co teraz? :)

Cru
2.02.19, 20:40
I co teraz? :)Wiadomo, zwycięstwo, sława, drogie samochody, seks afery itp [emoji23]

henry1
2.02.19, 21:20
Wiadomo, zwycięstwo, sława, drogie samochody, seks afery itp. [emoji23]

Tak to tylko w polityce. :shock::cry:

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

Wspomogłem konkurencję w zwycięstwie nad moim "dziełem" :evil:

:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Bodzip
2.02.19, 21:30
A ktoś tu płakał, że mało :D
Głos(y) oddane :)

yac
2.02.19, 21:31
Tak to tylko w polityce. :shock::cry:


Dlatego taka frekwencja.../ a powinna być to funkcja społeczna /
--------------
Przespałem konkurs , ale za to wyżyłem się w głosowaniu :mrgreen:

Bodzip
2.02.19, 22:30
Już za niedługo,
już za momencik
i jeden głosik
przeciek wykręci

:mrgreen: :mrgreen:

henry1
2.02.19, 23:26
Już pora na hydraulika. :mrgreen:

And.N
2.02.19, 23:54
Widzę czuwacie:wink::) Przeciekam zatem:)
Dość wyrównane głosowanie. Na 1 miejscu dwie prace, zaraz za nimi na 2 miejscu trzy prace. Jeden głos mniej ma na 3 miejscu sześć prac. Bez głosu jeszcze 5 prac.

sikor
3.02.19, 01:03
Głosy rozdzielone :lol:

ogc13
3.02.19, 15:21
Decyzje podjęte.

gulasz
3.02.19, 15:24
Decyzje podjęte.
moje także
jeszcze 2 osoby i bedzie przeciek :mrgreen:

And.N
3.02.19, 18:35
Dobrnęliśmy do drugiego przecieku:) Uprzejmie donoszę zatem, na 1 miejscu jedna praca z małą przewagą dwu głosów. Na 2 miejscu dwie prace. Na 3 miejscu jedna praca. Na 4 miejscu dwie prace. Na 5 miejscu cztery prace. Od 2 miejsca różnice minimalne o głos. Bez głosu pozostają na obecną chwilę 3 prace. Jeszcze może się sporo zmienić, ale zależy wszystko od głosujących.

Cru
3.02.19, 22:53
Coś czuję, że jestem w tej złotej trójce bez głosu [emoji23]

And.N
4.02.19, 17:31
Coś czuję, że jestem w tej złotej trójce bez głosu [emoji23]
Więcej optymizmu:), tak nawiasem mówiąc już tylko 2 prace bez głosu.
Została nieco ponad doba na głosowanie, zapraszam do zamieszania w obecnej stawce.
Może dobrniemy do trzeciego przecieku, a sytuacja się trochę zmieniła...

henry1
4.02.19, 22:51
Więcej optymizmu:), tak nawiasem mówiąc już tylko 2 prace bez głosu.
Została nieco ponad doba na głosowanie, zapraszam do zamieszania w obecnej stawce.
Może dobrniemy do trzeciego przecieku, a sytuacja się trochę zmieniła...

Liczę na wyrozumiałość głosujących. :oops:
:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

apz
5.02.19, 04:40
Zagłosowalem z poziomu rozdzielczości HD. Być może kompresja zjadła mi zabiegi uczestników dbałych o szczegóły, ale trudno "taki mamy klimat"...u

And.N
5.02.19, 12:18
Dziękuję za udział w głosowaniu. Każdy ma swój gust i kryteria oceny. Nie wydaje mi się koniecznym aby posiadać monitor do wyboru prac.

helmuth
5.02.19, 14:58
Zagłosowalem z poziomu rozdzielczości HD. Być może kompresja zjadła mi zabiegi uczestników dbałych o szczegóły, ale trudno "taki mamy klimat"...uNie bardzo rozumiem tego "poziomu rozdzielczości HD".
Czy można mówić o szczegółach na ekranie HD, w oderwaniu od jego wielkości?

And.N
5.02.19, 16:06
Nie bardzo rozumiem tego "poziomu rozdzielczości HD".
Czy można mówić o szczegółach na ekranie HD, w oderwaniu od jego wielkości?
Mogę tylko podejrzewać, że z ekranu jakiegoś urządzenia mobilnego. Jak ktoś nie ma innej możliwości wolę, aby zagłosował nawet z takiego ekranu niż wcale.

Wiejo
5.02.19, 18:02
Oddałem głosy z poziomu odczuć a i tak ponownie nie obyło się bez kartki

And.N
5.02.19, 18:54
Mamy 30 głosujących, trzeci przeciek zatem na godzinę przed końcem głosowania:).
Na 1 miejscu jedna praca, na 2 miejscu 1 praca, różnica minimalna. Od ostatniego przecieku nastąpiła zmiana miejsc, praca będąca właściwie od początku na miejscu pierwszym, teraz jest na drugim (druga awansowała na pierwsze miejsce). Trochę za prowadzącą dwójką, na miejscu 3 dwie prace. Zaraz za nimi, dwie prace na miejscu 4. Bez głosu jedna praca.

henry1
5.02.19, 19:53
Żeby się nie spóźnić i być pierwszym. :mrgreen:

Gratulacje dla zwycięzcy !!! :mrgreen:

Chwała zwyciężonym ! :mrgreen:

Podziękowania dla głosujących na moje "dzieło". :mrgreen:
( Nadzieja umiera ostatnia ) :cry:

Cru
5.02.19, 19:55
Dzięki za głosy na moją pracę :)
Gratulacje dla "podiumistów" :D

paparapa
5.02.19, 20:09
Gratulacje dla zwycięzców.
Na moim monitorze "wygrana " praca ma zmasakrowane niebo... pomarańczowe chmury. Zastanawiam sie czy to mój monitor się rozjechał, czy faktycznie tak jest.

dudidu
5.02.19, 20:13
Nareszcie wygrała praca którą wybrałem. :) Gratulacje!

Cru
5.02.19, 20:16
Gratulacje dla zwycięzców.
Na moim monitorze "wygrana " praca ma zmasakrowane niebo... pomarańczowe chmury. Zastanawiam sie czy to mój monitor się rozjechał, czy faktycznie tak jest.

Myślę, że monitor się Tobie nie rozjechał :)

And.N
5.02.19, 20:19
Zwycięzcą edycji 3/2019 został A56
Gratulacje !!!

(praca 6)
208215

Miejsce 2
andtor2 (praca 5)
208216

Miejsce 3 ex aequo
gulasz (praca 19)
208217

Miejsce 3 ex aequo
easy_rider (praca 17)
208218




Podsumowanie wyników 3 Edycji.
Punkty wynikają z miejsca jakie praca zajęła w głosowaniu i tak odpowiednio (miejsce / punkty):
1/25 ; 2/20 ; 3/15 ; 4/12 ; 5/10 ; 6/8 ; 7/7 ; 8/6 ; 9/5 ; 10/4 ; 11/3 ; 12/2 ( prace od miejsca 13 i dalsze otrzymują 1 punkt)
208219
Chyba pierwszy raz tak się rozłożyły miejsca, że za 3 głosy przysługuje tylko 1 punkcik.


RANKING po 3 Edycji.
Punkty wynikają z miejsca jakie praca zajęła w głosowaniu i tak odpowiednio (miejsce / punkty):
1/25 ; 2/20 ; 3/15 ; 4/12 ; 5/10 ; 6/8 ; 7/7 ; 8/6 ; 9/5 ; 10/4 ; 11/3 ; 12/2
208220

Jeśli ktoś zauważy błędy w tabelach proszę o informację na priv lub w wątku.

Dziękuję wszystkim za udział w zabawie.
Zapraszam także do dyskusji na temat prac.

Zwycięzca A56 proszony jest o nadesłanie RAW-a do następnej edycji popRAWki.

henry1
5.02.19, 20:30
Starzy liderzy powrócili. :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

sikor
5.02.19, 20:47
Gratulacje dla zwycięzcy :shock:

And.N
5.02.19, 20:48
...Na moim monitorze "wygrana " praca ma zmasakrowane niebo... pomarańczowe chmury. Zastanawiam sie czy to mój monitor się rozjechał, czy faktycznie tak jest.
Tak do połowy nieba (ja akurat kadrowałem górę) te chmury wpadają lekko w pomarańczowy kolor, ale zwycięska praca jak dla mnie też przesadzona z kolorystyką. Ogólnie to nie jestem zwolennikiem zbytniej obróbki, "kreowania nowej rzeczywistości":wink:, choć czasem i mnie fantazja poniesie:).

paparapa
5.02.19, 20:56
Myślę, że monitor się Tobie nie rozjechał :)

:):):) No to super. A ja myślałem, że w tej zabawie chodzi o najlepiej obrobionego rawa, no przynajmniej poprawnie :))))

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -


Tak do połowy nieba (ja akurat kadrowałem górę) te chmury wpadają lekko w pomarańczowy kolor, ale zwycięska praca jak dla mnie też przesadzona z kolorystyką. Ogólnie to nie jestem zwolennikiem zbytniej obróbki, "kreowania nowej rzeczywistości":wink:, choć czasem i mnie fantazja poniesie:).

Ok , ale m już nawet nie chodzi o kolory. Na tej inwersyjnej "duuuużej" chmurze ponad ziemią i na malutkiej powyżej widniej a jak byk prążki jak izobary :)))). Tam nie ma ciągłości przejścia tonalnego.

And.N
5.02.19, 21:04
... A ja myślałem, że w tej zabawie chodzi o najlepiej obrobionego rawa, no przynajmniej poprawnie :))))
Takie było założenie tego konkurs:). @paparapa (https://forum.olympusclub.pl/member.php?u=50325) Twoja praca ma też mocno nasycone kolory. Nie jestem za tym aby w pełni starać się oddać rzeczywistość jaka była (to wie zresztą najlepiej autor zdjęcia), ale "bajkowe" kolory też mi nie odpowiadają.
Osobiście głosowałem na prace nr: 7,8,17,19 (kolejność porządkowa). O gustach nie ma co dyskutować:)


...Ok , ale m już nawet nie chodzi o kolory. Na tej inwersyjnej "duuuużej" chmurze ponad ziemią i na malutkiej powyżej widniej a jak byk prążki jak izobary https://forum.olympusclub.pl/images/smilies/icon_smile.gif))). Tam nie ma ciągłości przejścia tonalnego.
Zgadza się, też to zauważyłem, jest na krawędzi chmury taka "obwódka" jakby. Cóż odpowiedzieć, nie zawsze najlepsza praca od strony technicznej wygrywa. Trzeba mieć trochę szczęścia, trafić w gust głosujących. Nie każdy z głosujących zwraca uwagę na technikalia. Z werdyktem się godzimy i bawimy się dalej:).

Ola_Olga
5.02.19, 21:11
O gustach nie ma co dyskutować:)
To prawda.
Nie widać tym razem kto głosował.

And.N
5.02.19, 21:18
...
Nie widać tym razem kto głosował.
To prawda, jednego zaznaczenia nie zrobiłem w ankiecie "Upublicznij głosy". Dość szybko to zauważyłem, niestety nie ma takiej możliwości edycji Ankiety aby to zmienić (czy usunięcia samej ankiety).
Trzeba by w zasadzie skasować wątek (angażować moderatora) i robić od nowa. Już dawno nie było przypadku aby ktoś głosował na siebie, sadzę, że teraz też tak było.

Ola_Olga
5.02.19, 21:22
Drobiazg, nie ma sensu kasować.

Bodzip
5.02.19, 21:28
Gratulacje :D
Będę nieskromny - najbardziej podobała mi się ... moja :mrgreen: :-P
...gdybym tak trochę więcej ostrości w centrum kadru, eeech :roll:

And.N
5.02.19, 21:28
Drobiazg, nie ma sensu kasować.
Mogłem unieważnić wątek po pierwszej osobie głosującej (wtedy to zauważyłem) i zrobić od nowa, podjąłem jednak taką decyzję aby tego nie robić.
Fakt, coś za często mi się zdarzają jakieś "przeoczenia", starość nie radość:). Obiecuję popRAWę:)

A56
5.02.19, 21:29
Dziękuję za gratulacje.
Co do obróbki to mnie też moja praca nie przypada do gustu.
W początkowej wersji miałem bardziej realistyczny krajobraz. Ale zauważyłem że ostatnie poprawki wygrywały prace mocno przesadzone, więc postanowiłem też tak zrobić i jak widzicie trafiłem w gust głosujących.

And.N
5.02.19, 21:57
...Będę nieskromny - najbardziej podobała mi się ... moja :mrgreen: :-P
...gdybym tak trochę więcej ostrości w centrum kadru, eeech :roll: Bodzip , jak wiesz ja akurat przykładam sporą uwagę do aspektów technicznych i mam zastrzeżenia do odszumiania. Na tle gór (i nie tylko) są widoczne takie "kropy", "ciapki". W innych pracach tego nie ma. To mi się głównie nie spodobało i od razu rzuciło w oczy. zbyma72age, zwracaj uwagę na kompresję. Twoja praca dużo przez to straciła na jakości. 100 KB dla zdjęcia o boku 1200 px to zdecydowanie za mało.

henry1
5.02.19, 21:58
To jeszcze poproszę o krytykę mojej. :mrgreen:

And.N
5.02.19, 22:04
To jeszcze poproszę o krytykę mojej. :mrgreen:
To raczej będzie wyrażenie mojego gustu, a nie krytyka:).
Bardziej wolę kolor w tej scenerii. Co do obróbki, mi szum jednak wadzi tu i jak dla mnie zbyt duży kontrast pomiędzy pierwszym planem, a górą zdjęcia.

henry1
5.02.19, 22:10
To raczej będzie wyrażenie mojego gustu, a nie krytyka:).
Bardziej wolę kolor w tej scenerii. Co do obróbki, mi szum jednak wadzi tu i jak dla mnie zbyt duży kontrast pomiędzy pierwszym planem, a górą zdjęcia.

Dziękuję. :mrgreen:

Gładka jakoś mi nie pasowała, więc ją trochę pokryłem ziarnem. :cry:

And.N
5.02.19, 22:13
...Gładka jakoś mi nie pasowała, więc ją trochę pokryłem ziarnem. :cry:
Tak się domyślałem, dlatego napisałem "jednak" :)

henry1
5.02.19, 22:13
Ciekawe, kto był tak odważny, że zagłosował na moje "dzieło". :mrgreen:

a123
5.02.19, 22:14
Gratulacje dla zwycięzcy :)

Dzięki za głosy na moją popRawkę :)

Bodzip
5.02.19, 22:41
@Bodzip (https://forum.olympusclub.pl/member.php?u=6250) , jak wiesz ja akurat przykładam sporą uwagę do aspektów technicznych i mam zastrzeżenia do odszumiania. Na tle gór (i nie tylko) są widoczne takie "kropy", "ciapki". W innych pracach tego nie ma. To mi się głównie nie spodobało i od razu rzuciło w oczy. @zbyma72age (https://forum.olympusclub.pl/member.php?u=3275), zwracaj uwagę na kompresję. Twoja praca dużo przez to straciła na jakości. 100 KB dla zdjęcia o boku 1200 px to zdecydowanie za mało.
No to nie wiem co się porobiło, bo wysłane zdjęcie ma 753,5 kB
a gmail informuje, że załącznik ma 736 kB.

oryginał:

208233

Cru
5.02.19, 22:42
Ja głosowałem na 5, 8, 12 i 19.

Dobrej nocy [emoji3526]

And.N
5.02.19, 22:44
No to nie wiem co się porobiło, bo wysłane zdjęcie ma 753,5 kB
a gmail informuje, że załącznik ma 736 kB.

O tej kompresji pisałem do zbyma72age

Bodzip
5.02.19, 22:47
O tej kompresji pisałem do zbyma72age
Ok, nie zrozumiałem :)

helmuth
5.02.19, 23:43
... zauważyłem że ostatnie poprawki wygrywały prace mocno przesadzone, więc postanowiłem też tak zrobić i jak widzicie trafiłem w gust głosujących.Dawno nie czytałem tak cynicznej wypowiedzi.
Wierzyłem w to, że obrabiam zdjęcie jak swoje, jak bym chciał je umieścić w swoim albumie.
Okazuje się, że chęć wygranej jest silniejsza. :???:

PS1
Nie gratuluję zwycięstwa.

PS2
Szkoda, że nie mogę sprawdzić, komu przyznałem głos.

Ola_Olga
5.02.19, 23:58
Szkoda, że nie mogę sprawdzić, komu przyznałem głos.
Możesz. Liczba i nick kursywą - te na które głosowaleś.

A56
6.02.19, 00:02
Dawno nie czytałem tak cynicznej wypowiedzi.
Wierzyłem w to, że obrabiam zdjęcie jak swoje, jak bym chciał je umieścić w swoim albumie.
Okazuje się, że chęć wygranej jest silniejsza. :???:



Widzisz kolego, jak poprzednie prace miały mocno przesadzoną obróbkę w kolorystyce, to nikt zwycięzcy tego nie napisał.
Jak mnie się przytrafiło to dostałem łomot. I co teraz mam sobie pomyśleć?
Skąd mogłem wiedzieć, że na moją pracę większość zagłosuje, możesz mi to wyjaśnić
Już tu pisano że trzeba trafić w gust głosujących. Ciekaw jestem kto bierze udział w tej zabawie i nie myśli aby jego wersja podobała się najbardziej>

sikor
6.02.19, 00:09
:):):) No to super. A ja myślałem, że w tej zabawie chodzi o najlepiej obrobionego rawa, no przynajmniej poprawnie :))))

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -



Ok , ale m już nawet nie chodzi o kolory. Na tej inwersyjnej "duuuużej" chmurze ponad ziemią i na malutkiej powyżej widniej a jak byk prążki jak izobary :)))). Tam nie ma ciągłości przejścia tonalnego.


Takie było założenie tego konkurs:). @paparapa (https://forum.olympusclub.pl/member.php?u=50325) Twoja praca ma też mocno nasycone kolory. Nie jestem za tym aby w pełni starać się oddać rzeczywistość jaka była (to wie zresztą najlepiej autor zdjęcia), ale "bajkowe" kolory też mi nie odpowiadają.
Osobiście głosowałem na prace nr: 7,8,17,19 (kolejność porządkowa). O gustach nie ma co dyskutować:)


Zgadza się, też to zauważyłem, jest na krawędzi chmury taka "obwódka" jakby. Cóż odpowiedzieć, nie zawsze najlepsza praca od strony technicznej wygrywa. Trzeba mieć trochę szczęścia, trafić w gust głosujących. Nie każdy z głosujących zwraca uwagę na technikalia. Z werdyktem się godzimy i bawimy się dalej:).

Biadolimy, ale przecież ponad 1/3 z nas głosowała na tę pracę. Ja to traktuję jako zabawę i wprawki, napinać się i trafiać w gusta raczej nie będę. :mrgreen::lol:

And.N
6.02.19, 00:10
...Szkoda, że nie mogę sprawdzić, komu przyznałem głos. helmuth , oczywiście, że możesz sprawdzić. Prace na które się głosowało zmieniają czcionkę na kursywę (będąc zalogowanym).
Dziwie się trochę, że o tym nie wiesz, bo dużo razy było to mówione.
To moje wybory (7,8,17 i 19):

208236

gulasz
6.02.19, 00:31
no dla mnie zwycięska praca była zbyt przekolorowana - dlatego przepadła w przedbiegach
dlatego ode mnie poszedł tylko jeden głos - dla ogc13 czyli nr 8 - która to praca wydała mi się najlepsza i szczerze zdziwiło mnie że dostała tylko 6 głosów
jak teraz patrzę na prace nr 2 - to nie wiem z jakich powodów odpadła w selekcji - bo teraz mi się podoba

co do obróbki - to każdy obrabia jak woli - obojętne dla mnie jest czy praca jej autorowi się podoba czy sam uważa że przesadził ;) w końcu to tylko zabawa

BTW dziękuję na głosy na moją fotę - robioną na szybko - niemal w ostatniej chwili przypomniałam sobie że do 18 poprawkę trzeba wysłac - na szczęście starczyło na pudło :) :) :)


a swoją drogą - cieszy tak ożywiona dyskusja po wynikach :)

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

btw - nie ma już opcji weryfikacji kto jak głosował ??
dlaczego ??

And.N
6.02.19, 00:41
...jak teraz patrzę na prace nr 2 - to nie wiem z jakich powodów odpadła w selekcji - bo teraz mi się podoba...
Może powodem jest bardzo słaba jakość (wielka kompresja JPG), praca ma zaledwie 100KB. Pisałem o tym w poście #44


btw - nie ma już opcji weryfikacji kto jak głosował ??
dlaczego ??
Pisałem. Post #39 i post #42.

helmuth
6.02.19, 00:44
@helmuth (https://forum.olympusclub.pl/member.php?u=6333) , oczywiście, że możesz sprawdzić. Prace na które się głosowało zmieniają czcionkę na kursywę (będąc zalogowanym).OK, widzę swój głos.
Szkoda, że nie widzę głosów innych uczestników zabawy.



Już tu pisano że trzeba trafić w gust głosujących. Ciekaw jestem kto bierze udział w tej zabawie i nie myśli aby jego wersja podobała się najbardziej>Widzisz kolego, trafić w gust głosujących a celować ich gust, to dla mnie różnica.
Ale podlizywać się publiczności i się do tego przyznawać? :-P

gulasz
6.02.19, 00:46
Może powodem jest bardzo słaba jakość (wielka kompresja JPG), praca ma zaledwie 100KB. Pisałem o tym w poście #44

akurat tu mówiłam o miejscu nr 2 - czyli Twojej pracy a nie o nr 2 doslownie (niefortunnie sformułowałam myśl ) ;)
ale chyba już wiem - kadr wolałam oryginalny bez zbędnych imo przycięć


Pisałem. Post #39 i post #42.
aaa fakt - nie skumałam - a nie śledziłam bacznie wątku

And.N
6.02.19, 00:49
OK, widzę swój głos.
Szkoda, że nie widzę głosów innych uczestników zabawy. ...
Czy to naprawdę takie istotne ? Przecież nawet nie brałeś udziału w tej edycji. Swoim wyborem też nie podzieliłeś się na forum, a przy jawnym głosowaniu i tak byłoby to widoczne:)
Edit.

akurat tu mówiłam o miejscu nr 2 - czyli Twojej pracy a nie o nr 2 doslownie (niefortunnie sformułowałam myśl ) https://forum.olympusclub.pl/images/smilies/icon_wink.gif
ale chyba już wiem - kadr wolałam oryginalny bez zbędnych imo przycięć
Przeczytałem i tak zrozumiałem, dosłownie: praca nr 2
Dobrze, że nie głosowałaś, bo byłaby dogrywka:)

helmuth
6.02.19, 01:02
Przecież nawet nie brałeś udziału w tej edycji.Nie ma obowiązku brać udział w każdej edycji.
Chyba, że coś się zmieniło? :roll:

Swoim wyborem też nie podzieliłeś się na forum, a przy jawnym głosowaniu i tak byłoby to widoczneDlaczego miałem chwalić się swoim wyborem, skoro i tak powinno być to widoczne dla innych?
Może zmieniłeś reguły a ja o tym nie wiem? W takim razie to moja wina.:oops:

And.N
6.02.19, 01:05
Helmuth, chyba miałeś dziś zły dzień...
Dobrej Nocy życzę.

helmuth
6.02.19, 01:08
Nie odpowiesz, prawda?
No bo po co, Ty tu rządzisz.

gulasz
6.02.19, 01:56
Helmuth - już o tym była mowa w tym wątku :)
też nie doczytałam

chilloucik - w następnej edycji - hope so że będzie uzupełnione ;)

a co do tego po co to nam - ja akurat lubię patrzeć jak ktoś głosował post faktum - lubię widzieć inny punkt widzenia
po tylu latach na forum - mniej więcej wiesz kto co pokazuje i jaki styl fotografii uprawia - i czasami takie odniesienie jak głosuje też daje jakiś ogląd (ja czasmi wracam do niektórych prac po głosowaniu.. bez możliwości spr kto jak głosował - pewnie z reguły bym tego nie robiła

może zagmatwane - nieważne
dobranoc :)

A56
6.02.19, 04:03
Widzisz kolego, trafić w gust głosujących a celować ich gust, to dla mnie różnica.
Ale podlizywać się publiczności i się do tego przyznawać? :-P

Masz dziwne spojrzenie na zabawę i podlizywanie się.
Napisać prawdę to coś złego?
A tak nawiasem, to podobała mi się praca nr 1 i ta praca dostała mój głos, bo najbardziej była zbliżona do mojej pierwotnej wersji.
Teraz widzisz jak bym wyszedł na tej wersji. Miałem nosa, by coś zrobić co podoba się większości.

helmuth
6.02.19, 12:31
Helmuth - już o tym była mowa w tym wątku
też nie doczytałam Ja doczytałem. Nie zgadzam się więc na stawianie mi zarzutu, że "swoim wyborem też nie podzieliłem się na forum". Gdyby nie błąd andtora wszyscy mogli by zobaczyć mój wybór, nie musiałbym się nim dzielić.

... ja akurat lubię patrzeć jak ktoś głosował post faktum - lubię widzieć inny punkt widzenia Dla mnie równie ważne jest zobaczyć komu jeszcze (oprócz mnie) spodobała się moja wersja. Każdy głos cieszy ale niektóre bardziej :-P

Masz dziwne spojrzenie na zabawę ...
Miałem nosa, by coś zrobić co podoba się większości.Moje spojrzenie jest proste- zrobić tak, żeby mi się spodobało.
Jeżeli spodoba się komuś jeszcze to cieszy ale robić "pod publiczkę"? I jeszcze się tym chwalić?

And.N
6.02.19, 12:42
..Dlaczego miałem chwalić się swoim wyborem, skoro i tak powinno być to widoczne dla innych?
Może zmieniłeś reguły a ja o tym nie wiem? ...

Nie odpowiesz, prawda?
No bo po co, Ty tu rządzisz.

...Gdyby nie błąd andtora wszyscy mogli by zobaczyć mój wybór, nie musiałbym się nim dzielić. ...
Skoro doczytałeś i wiesz, to po co pytasz ?:) Złośliwość ?, czy mam jeszcze indywidualnie posypać głowę popiołem przed Tobą ?, o to chodzi ?:wink::)

helmuth
6.02.19, 13:01
... czy mam jeszcze indywidualnie posypać głowę popiołem przed Tobą ?, o to chodzi ?:wink::)Nie musisz nic sobie posypywać ale postaraj się zrozumieć proste pytanie.

Dlaczego miałem chwalić się swoim wyborem, skoro i tak powinno być to widoczne dla innych?Dla ułatwienia podkreśliłem najistotniejszy fragment.
Odpowiesz teraz?

Ola_Olga
6.02.19, 13:31
helmuth, nie możesz w końcu odpuścić? Mielisz to samo do znudzenia.

And.N
6.02.19, 13:32
Tak, powinno być widoczne, dlaczego nie jest, napisałem.
Odpowiadając na podkreślone, może właśnie dlatego bo nie jest widoczne:wink:, a poważniej mówiąc czy ja od Ciebie tego wymagam ? Żeby było jasne, NIE i specjalnie mnie to nie interesuje.
Helmut, prośba, zakończmy tą bezsensowną dyskusję, bo to żenujące i nudne dla czytających. Masz całkowitą rację, ja się pomyliłem, i / lub nieprecyzyjnie wysłowiłem.

A56
6.02.19, 14:40
Moje spojrzenie jest proste- zrobić tak, żeby mi się spodobało.
Jeżeli spodoba się komuś jeszcze to cieszy ale robić "pod publiczkę"? I jeszcze się tym chwalić?

Mamy kolego inne spojrzenie na fotografię. Ja się niczym nie chwalę, tylko dzielę się z innymi moimi uwagami, dzielę się tym co zrobiłem. Ktoś może z tego wyciągnąć wnioski dla siebie.
Każdy ma prawo zrobić jak uważa, nikomu niczego nie chcę narzucać.
Teraz boję się, że w następnej poprawce mogę otrzymać zbyt dużo głosów i znowu będzie łomot.
Mam nadzieję, że będziecie głosować na inną pracę niż moja:grin:

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -



Ok , ale m już nawet nie chodzi o kolory. Na tej inwersyjnej "duuuużej" chmurze ponad ziemią i na malutkiej powyżej widniej a jak byk prążki jak izobary :)))). Tam nie ma ciągłości przejścia tonalnego.

Zgadzam się z kolegą. Podzielę się z innymi tym dlaczego to mi się przytrafiło.
Nie zwróciłem dostatecznej uwagi po dokończeniu obróbki w Ps.
Kiedy miałem zdjęcie już gotowe, trzeba było nadać zdjęciu głębię 8 bit, zmienić przestrzeń kolorów z Adobe RGB na sRGB, pomniejszyć obraz do wymaganych regulaminem wymiarów.
W tych operacjach popełniłem błąd. Poniżej pokażę zdjęcie, które tych błędów nie ma
.208238

helmuth
6.02.19, 16:09
Mamy kolego inne spojrzenie na fotografię.Nie zmieniaj kolego tematu.
Mówiliśmy o podejściu do zabawy a nie do fotografii. Nie mam nic do Twojego podejścia do fotografii. :)

A56
6.02.19, 16:12
Nie zmieniaj kolego tematu.



No właśnie.

Hiszpan63
6.02.19, 16:46
Żaden nie odpuści , cooo ??? :roll: ... idźcie lepiej szkiełka poczyścić przed kolejnym foceniem zamiast po próżnicy klawiaturę wycierać . Słabo się to czyta ...

henry1
6.02.19, 16:53
Hej, Panowie, to tylko zabawa. Trzeba tak obrobić RAW'a aby znalazł jak najwięcej fanów.
Nie ważne jak, byle zmieścić się w dopuszczalnych przez regulamin kryteriach.
Jako, że jest punktowany ranking w tej zabawie, to nie ma co się dziwić, że uczestnicy chcą załapać się na pudło.
To w pewnym stopniu nobilituje w gronie uczestników.
Raz zaszalałem i trafiłem na sam szczyt pudła. Czy to oznacza, że moje "dzieło" robiłem pod publikę ?
Ot, tak wyszło.
Mi zazwyczaj udaje się złapać jednego fana mojego "dzieła" i mam radochę.
W końcu jeśli jest współzawodnictwo, to czymś trzeba tych głosujących przyciągnąć. A gusty głosujących są przeróżne, o nich nie będziemy dyskutować.
Polecam nadal bawić się dobrze i nie doszukiwać się niecnych działań uczestników.
Pokój Panowie Pokój, bez nienawiści.

PS
Teraz mi się dostanie. :cry:

And.N
6.02.19, 16:59
PS
Teraz mi się dostanie. :cry:
Dostało by Ci się +rep. ale system nie pozwala.

DzejPi
6.02.19, 17:24
Dostało by Ci się +rep. ale system nie pozwala.
Na szczęście mi regulamin pozwala :grin: .

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

[QUOTE= PS
Teraz mi się dostanie. :cry:[/QUOTE]
No i się Tobie dostało.:mrgreen:

henry1
6.02.19, 17:42
O, dziękuję, ja to tak dla ochłodzenia atmosfery. :cry:

DzejPi
6.02.19, 17:47
O, dziękuję, ja to tak dla ochłodzenia atmosfery. :cry:
ja tam nie jestem hydrometeorologiem i nie znam sie za bardzi na ochładzaniu atmosfery i dziurze ozonowej:grin:. Jestem staszym człowiekiem i to mnie nie za bardzo cieszy ale "zabawa" w gronie sympatycznych, życzliwych sobie ludzi bardzo cieszy!

paparapa
6.02.19, 19:02
Teraz boję się, że w następnej poprawce mogę otrzymać zbyt dużo głosów i znowu będzie łomot.
Mam nadzieję, że będziecie głosować na inną pracę niż moja:grin:


Masz teraz przechlapane. Nie zazdroszczę ci. Wiesz co, może najbezpieczniejszym i najlepszym wyjściem dla ciebie będzie odpuszczenie kilku kolejek. Wrócisz do "zabawy" jak sprawa trochę przyschnie. :mrgreen:

henry1
6.02.19, 19:27
Masz teraz przechlapane. Nie zazdroszczę ci. Wiesz co, może najbezpieczniejszym i najlepszym wyjściem dla ciebie będzie odpuszczenie kilku kolejek. Wrócisz do "zabawy" jak sprawa trochę przyschnie. :mrgreen:

Niby dlaczego, tak to tylko w polityce, jak coś spartolisz to dostajesz mniej eksponowany stołek na przeczekanie. :evil:
A56 bierz udział w każdej poprawce, jak obrobisz RAW'a i czym się kierowałeś obrabiając go to nas nie powinno interesować.
My albo go zaakceptujemy i oddamy na niego głos, albo nie.
I to by było na tyle w tym temacie. :wink:

helmuth
6.02.19, 20:03
Pokój Panowie Pokój, bez nienawiści. Gdzie dostrzegłeś nienawiść?
Nie jesteśmy politykami (przynajmniej ja nie jestem) i potrafimy wymieniać poglądy bez nienawiści. :wink:

And.N
8.02.19, 18:36
W związku z tym, że były pytania o Ankietę i głosowanie utajnione (przez mój błąd) zamieszczam jeszcze raz ankiety. W drugiej znajdują się nicki użytkowników jak głosowali, dzięki uprzejmości grizz -a.
Osoby, które mogą być zainteresowane to uczestnicy tej popRAWki: @Bodzip (https://forum.olympusclub.pl/member.php?u=6250), @zbyma72age (https://forum.olympusclub.pl/member.php?u=3275), @henry1 (https://forum.olympusclub.pl/member.php?u=3133), @dudidu (https://forum.olympusclub.pl/member.php?u=45034), @A56 (https://forum.olympusclub.pl/member.php?u=15102), @Cru (https://forum.olympusclub.pl/member.php?u=55395), @ogc13 (https://forum.olympusclub.pl/member.php?u=46535), @Witold (https://forum.olympusclub.pl/member.php?u=55447), @Mirek63 (https://forum.olympusclub.pl/member.php?u=14666), @DzejPi (https://forum.olympusclub.pl/member.php?u=15025), @a123 (https://forum.olympusclub.pl/member.php?u=44294), @jck (https://forum.olympusclub.pl/member.php?u=16234), @sikor (https://forum.olympusclub.pl/member.php?u=6192), @Wiejo (https://forum.olympusclub.pl/member.php?u=2910), @Ola_Olga (https://forum.olympusclub.pl/member.php?u=14526), @easy_rider (https://forum.olympusclub.pl/member.php?u=14779), @paparapa (https://forum.olympusclub.pl/member.php?u=50325), @gulasz (https://forum.olympusclub.pl/member.php?u=6540), a także helmuth .

Ankieta popRAWki 3/2019
208296

Ankieta z nickami głosujących:
208297