PDA

Zobacz pełną wersję : Retronaprawa, edycja 10/2018



helmuth
6.11.18, 16:08
Tak jak obiecałem, tym razem edycja typu "pokoloruj drwala".
Zasady:
- retuszujemy, naprawiamy uszkodzenia (jeśli uznamy że trzeba) i kolorujemy
- proszę o usunięcie exifu
- w nazwie pliku podajemy nick autora
- zdjęcie ma mieć 900 px w pionie




Tym razem mamy na to 5 dni, po których pokażę nadesłane prace. Jeżeli będą choćby dwie - bez podania autora i odbędzie się głosowanie. Pozostałe zasady tak jak dotychczas.
Zdjęcie do zabawy znalazłem w internecie. (https://pixnio.com/pl/vintage-zdjecia/historia-fotografii/historia-zdjecia-mezczyzna-ubrany-kowboj-ptak)


205729
Zdjęcie w pełnej rozdzielczości do pobrania tu (https://drive.google.com/open?id=15B4S2VL6X6WPKj06CNFk2Tie_gei72jX)
Swoich wersji naprawionych zdjęć nie wklejamy do wątku, tylko wysyłamy na adres:
retronaprawa@gmail.com
Prace można przysyłać do 11 listopada 2018 r, do godziny 24.00

jkr
8.11.18, 15:30
Nie widzę tu regulaminu, ile pixeli ma mieć dłuższy bok?

helmuth
8.11.18, 15:57
Myślałem, że to wystarczy:

Pozostałe zasady tak jak dotychczas.
Dotychczas było 900 px w pionie ale dla porządku umieszczę informację w pierwszym poście. :wink:

jkr
8.11.18, 16:05
Myślałem, że to wystarczy:

Dotychczas było 900 px w pionie ale dla porządku umieszczę informację w pierwszym poście. :wink:O 900px w pionie wiedziałem, ale jeśli jest brak takiej informacji to lepiej zapytać.:???:

jkr
12.11.18, 09:38
A tu co tak cicho, są jakieś prace?

helmuth
12.11.18, 10:41
… są jakieś prace?Termin nadsyłania prac minął, Twoja jest jedyna.
Oto ona:
205940

jkr
12.11.18, 11:41
Jeżeli głosowania nie ma to chociaż Ty wypowiedz się co myślisz o tej pracy.

helmuth
12.11.18, 11:59
... chociaż Ty wypowiedz się co myślisz o tej pracy.Nieźle dobrane kolory, gorzej z precyzją kolorowania.
W wielu miejscach kolory biorą się jakby z sąsiednich partii zdjęcia.
Czerwony kolor na niebieskiej koszuli (a może niebieski na różowej? :roll:), brązowy rękaw granatowego swetra, granatowy kolor na brązowej nogawce czy niebieska trawa za plecami faceta.
Następnym razem dokładniej nanoś kolory. ;)

jkr
12.11.18, 12:19
Nieźle dobrane kolory, gorzej z precyzją kolorowania.
W wielu miejscach kolory biorą się jakby z sąsiednich partii zdjęcia.
Czerwony kolor na niebieskiej koszuli (a może niebieski na różowej? :roll:), brązowy rękaw granatowego swetra, granatowy kolor na brązowej nogawce czy niebieska trawa za plecami faceta.
Następnym razem dokładniej nanoś kolory. ;)Ok. Dzięki za szczerość, ale i ja tym się odwzajemnię. Zdjęcie jest automatycznie pokolorowane + trochę ręcznej roboty. Wady, które wymieniłeś ja również widzę, ale tu trzeba więcej poświęcić czasu, a zależało mi tylko na uczestnictwie, a nie zdobyciu 1 miejsca.

helmuth
12.11.18, 12:23
Zdjęcie jest automatycznie pokolorowane ...Możesz coś więcej?

jkr
12.11.18, 12:30
Proszę:
https://eloblog.pl/automatyczna-koloryzacja-czarno-bialych-fotografii/

helmuth
12.11.18, 18:22
Proszę: ...Sprawdziłem- efekty rzeczywiście "takie se".
Najbardziej spodobali mi się pancerni :-P