PDA

Zobacz pełną wersję : Ditl 04.11.2018



edorka
3.11.18, 13:20
https://forum.olympusclub.pl/imgimported/2013/01/ditl-1.png
źródło (http://www.infbase.net/ditl/ditl.png)

DiTL 04.11.2018



Na zdjęciu pokazujesz jak spędziłeś dzień, którego tyczy się dana edycja DITL. Pokaż zdjęcie, które mówi o tym gdzie byłeś, co robiłeś, jak się czułeś. Może chcesz nam coś pokazać, czymś wzruszyć, zaciekawić? Może chcesz zwrócić na coś uwagę? Może po prostu pokaż nam zdjęcie ze spaceru. Różnorodność zdjęć jest mile widziana.

||Zobacz galerie dotychczasowych akcji DITL (https://galeria.olympusclub.pl/index.php?cat=12)||Zobacz poprzednie akcje DITL (https://forum.olympusclub.pl/forums/71-Wystawy-DitL)||


Kolejna akcja DITL. Kto chciałby się sprawdzić w roli dokumentalisty? Kto ma ochotę, ma czas by fotografować tego dnia, niech po prostu zrobi zdjęcie i doda je do galerii DITL (zgodnie z opisem zamieszczonym w regulaminie). A wszystko w myśl tego co napisał swego czasu Rafrog, a co zostało przytoczone jako cytat powyżej.
Myślę, że bez kłopotu każdy znajdzie sobie coś szczególnego do sfotografowania w tym dniu.

Regulamin publikacji w galerii DITL:

Publikujemy zdjęcia wykonane tylko w podanym terminie.
Można pokusić się zrobienie zdjęcia o zaproponowanych godzinach.
Na zdjęcia czekamy przez 2 dni po terminie. Później dodawanie zdjęć będzie zablokowane, przypominać będą o tym stosowne komunikaty.
Do zdjęć należy dodać opis. Przy umieszczaniu pliku w galerii DITL należy podać:

Jako tytuł dla swojego zdjęcia, wprowadzamy opis wg. schematu: "godzina-miejsce-autor",
Drugi wiersz to krótki opis sytuacji.
Foty nieopisane będą usuwane z powiadomieniem w wątku by nie było zaskoczenia, "że co się stało, przecież dodałem"

Każdy z uczestników ma możliwość dodania tylko jednego zdjęcia.
wielkość zdjęcia to maksimum dłuższy bok 1080px


<--- kilka słów prowadzącego --->:

Witam wszystkich :-) Jestem edorka, chyba mnie znacie ;-) Będę dla Was prowadzić akcje Ditl i Witl.

Przeczytajcie proszę uważnie pierwszy post, ponieważ od tej edycji następują niewielkie zmiany.
W trakcie akcji Ditl/Witl zdjęcia wrzucamy jako posty do wątku.
Nie będzie możliwości oceny zdjęć tak jak dotychczas ilością gwiazdek/punktów.
W zamian oczekuję Waszych licznych komentarzy ;-)
Serdecznie zapraszam do udziału w zabawie.

And.N
3.11.18, 14:16
W jaki sposób będzie się dodawać zdjęcia ?

koronax
3.11.18, 14:31
Chyba fotki na emaila do edorki miały być wysyłane.
A jeszcze jedno pytanko. DITL 04.11. Tylko zdjęcia z 04.11 czyli niedzieli mogą być ? Czy ewentualnie z dziś z soboty 03.11 także się mieszczą ? Tak pytam gwoli ścisłości.

Saboor
3.11.18, 14:37
Zdjęcia dodajemy, jak posty w wątku. To optymalne rozwiązanie, prawda edorka?

And.N
3.11.18, 14:38
Chyba fotki na emaila do edorki miały być wysyłane. ...
Trzeba by to na początku podać i po nagłówku data do poprawienia. Proszę nie odbierać jako czepianie się:)
Fajnie, że Ditl się pojawił.

Edit.

Zdjęcia dodajemy, jak posty w wątku. To optymalne rozwiązanie, prawda @edorka (https://forum.olympusclub.pl/member.php?u=16214)?
Tak chyba było mówione. Zmylił mnie opis:
"Akcje Ditl/Witl będą miały swoje galerie w swoich osobnych wątkach.", a także:
"a. w polu "Wprowadź domyślny tytuł dla swojego zdjęcia ......"
"w polu 'Wprowadź opis dla fotografii' krótki opis sytuacji. ..."
(sądziłem, że być może przywrócono odrębne Galerie nie powiązane z tą na głównej stronie forum, tak jak było kiedyś - stąd moje pytanie)

tropic
3.11.18, 14:39
Chyba fotki na emaila do edorki miały być wysyłane.
A jeszcze jedno pytanko. DITL 04.11. Tylko zdjęcia z 04.11 czyli niedzieli mogą być ? Czy ewentualnie z dziś z soboty 03.11 także się mieszczą ? Tak pytam gwoli ścisłości.
To DITL startowy, na jeden dzień. Potem będą WITL-e weekendowe lub DITL-e dzienne.

Saboor
3.11.18, 18:15
Poprawiony pierwszy post,chyba że coś przeoczyłem?

edorka
3.11.18, 23:14
W jaki sposób będzie się dodawać zdjęcia ?
jako posty w wątku


Chyba fotki na emaila do edorki miały być wysyłane.
A jeszcze jedno pytanko. DITL 04.11. Tylko zdjęcia z 04.11 czyli niedzieli mogą być ? Czy ewentualnie z dziś z soboty 03.11 także się mieszczą ? Tak pytam gwoli ścisłości.
koncepcja emaila upadła
ten DITL jest tylko jednodniowy, niedzielny


Zdjęcia dodajemy, jak posty w wątku. To optymalne rozwiązanie, prawda @edorka (https://forum.olympusclub.pl/member.php?u=16214)?
tak


Trzeba by to na początku podać i po nagłówku data do poprawienia. Proszę nie odbierać jako czepianie się:)
Fajnie, że Ditl się pojawił.

Edit.

Tak chyba było mówione. Zmylił mnie opis:
"Akcje Ditl/Witl będą miały swoje galerie w swoich osobnych wątkach.", a także:
"a. w polu "Wprowadź domyślny tytuł dla swojego zdjęcia ......"
"w polu 'Wprowadź opis dla fotografii' krótki opis sytuacji. ..."
(sądziłem, że być może przywrócono odrębne Galerie nie powiązane z tą na głównej stronie forum, tak jak było kiedyś - stąd moje pytanie)
a czepiaj się na zdrowie ;-) ja też lubię :-D
sądziłam, że data jest wyraźnie widoczna ale... Saboor przy poprawianiu mojego posta wrzucił na powrót wszystko to, co usunęłam pisząc własnymi słowami nowe zasady dlatego kilka kwestii może mylić


Poprawiony pierwszy post,chyba że coś przeoczyłem?
przeoczyłeś tutka dla mnie ale ogarniemy to :-)

Ola_Olga
3.11.18, 23:50
Brawo dla edorki za podjęcie się prowadzenia Ditla! Rep-system potraktował mnie niestety odmownie, więc plus w pamięci:)

sten
4.11.18, 11:42
Witam.
Zdjęcie do ditl. od sten.
Wbrew temu co widać to nie wiosna. Mgła jesienna i kwitnące pole.
205656

ogc13
4.11.18, 15:45
04.11.2018 13:53 - Home sweet home - ogc13
Jesienny brak ochoty na wyjście z domu :)

205664

DzejPi
4.11.18, 16:00
Bliskie spotkania .
205665

edorka
4.11.18, 16:07
Dziś odkryłam, że mój grudnik znów będzie kwitł :-)
205667

And.N
4.11.18, 16:59
5. 12:56 - Bory Tucholskie - andtor2
205671
(fotka smartfonem, także wiadomo jakość słabiutka)

Bodzip
4.11.18, 17:19
Co można wrzucić w taką pogodę, jak "scy do niecki" ?
Jagusię oczywiście :)
===edit===
12:23-dom-Bodzip

205673

And.N
4.11.18, 17:32
Jagusia jak zwykle fotogeniczna:)

Nie chciałbym się czepiać:wink: (żartuje, tym razem się czepiam:) ), ale Regulamin coś tam mówi:

"Do zdjęć należy dodać opis. Przy umieszczaniu pliku w galerii DITL należy podać:




Jako tytuł dla swojego zdjęcia, wprowadzamy opis wg. schematu: "godzina-miejsce-autor",

Drugi wiersz to krótki opis sytuacji.
Foty nieopisane będą usuwane z powiadomieniem w wątku by nie było zaskoczenia, "że co się stało, przecież dodałem"



OK. Regulamin jak dla Ditla dla mnie też wydaje się być zbyt restrykcyjny, pewnie dlatego nikt go nie przestrzega (włącznie ze mną - Drugi wiersz to krótki opis sytuacji - nie mam drugiego wiersza).

edorka
4.11.18, 17:59
Jagusia jak zwykle fotogeniczna:)

Nie chciałbym się czepiać:wink: (żartuje, tym razem się czepiam:) ), ale Regulamin coś tam mówi:

"Do zdjęć należy dodać opis. Przy umieszczaniu pliku w galerii DITL należy podać:




Jako tytuł dla swojego zdjęcia, wprowadzamy opis wg. schematu: "godzina-miejsce-autor",

Drugi wiersz to krótki opis sytuacji.
Foty nieopisane będą usuwane z powiadomieniem w wątku by nie było zaskoczenia, "że co się stało, przecież dodałem"



OK. Regulamin jak dla Ditla dla mnie też wydaje się być zbyt restrykcyjny, pewnie dlatego nikt go nie przestrzega (włącznie ze mną - Drugi wiersz to krótki opis sytuacji - nie mam drugiego wiersza).
Będzie zmienione w kolejnej akcji.
Natenczas proszę traktować luźno "regulamin" :-)

And.N
4.11.18, 18:06
Będzie zmienione w kolejnej akcji.
Bardzo mnie to cieszy, nie ukrywam. Jeśli już coś jest zapisane to się do tego stosujmy, nawet jak to nie ma znamiona żadnego konkursu.
Albo zmieńmy te restrykcyjne zapisy w regulaminie.

Bodzip
4.11.18, 18:24
Dobra, edytowałem :-P
Właściwie poza słowem "dom" wszystko jest w exifie i zamieszczającym :)

And.N
4.11.18, 18:33
Dobra, edytowałem :-P
Właściwie poza słowem "dom" wszystko jest w exifie i zamieszczającym :)
Tyko o EXIF-ie nie ma nic w regulaminie, a raczej powinno być i to byłoby wystarczające zamiast opisów moim zdaniem (zwłaszcza jeśli chodzi o datę i godzinę).
Zdjęcie bez EXIF, oczywiście możemy (czy raczej musimy) wierzyć autorowi, że zostało wykonane w danym dniu.

edorka
4.11.18, 18:38
Tyko o EXIF-ie nie ma nic w regulaminie, a raczej powinno być i to byłoby wystarczające zamiast opisów moim zdaniem (zwłaszcza jeśli chodzi o datę i godzinę).
Zdjęcie bez EXIF, oczywiście możemy (czy raczej musimy) wierzyć autorowi, że zostało wykonane w danym dniu.
ojeżu :roll: będzie wszystko to, co powinno być. To czego być nie musi nie będzie. Zarządzam koniec marudzenia :mrgreen:

Bodzip
4.11.18, 18:39
Zarządzam koniec marudzenia :mrgreen:
Gdzie piwo ? :roll:

edorka
4.11.18, 18:57
Gdzie piwo ? :roll:
U mnie w lodówce :-P

And.N
4.11.18, 19:05
Gdzie piwo ? :roll:U mnie w lodówce :-P
Jak ta lodówka dobrze wyposażona to może bym ją odwiedził (lodówkę ma się rozumieć:wink: )
jako amator piwa:)

Ola_Olga
4.11.18, 19:07
17:38 - TV w domu - Ola_Olga
Na niebie cały dzień była szara płachta, odpoczywamy :)
205688

henry1
4.11.18, 19:12
Dawno, dawno temu pan Józef Melzer, cukiernik, usłyszał historię o rzymskim legioniście dzielącym się z biedakiem swoim płaszczem.
Wracając do domu znalazł podkowę. Po powrocie do domu postanowił, że też coś zrobi dla biednych swojej parafii.
Całe popołudnie i w nocy piekł ciastka w kształcie podkowy, by następnego dnia, a był to 11 listopad, obdarować nimi biednych w swojej parafii.
Za rok inni cukiernicy zaczęli go naśladować i tak powstała tradycja rogali świętomarcińskich.

Tak mówi legenda, a jak było naprawdę. Ano tak, legenda legendą, ale bez tych rogali życie nie byłoby tak piękne. :-P:-P:-P:-P:-P

Dzisiaj 04.11. 2018 / Stół / Smacznego.:-P :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

205690

Ola_Olga
4.11.18, 19:14
Dlaczego zdjęcia są widoczne tylko dla zalogowanych? Tak ma być? edorka, Saboor?

henry1
4.11.18, 19:15
17:38 - TV w domu - Ola_Olga
Na niebie cały dzień była szara płachta, odpoczywamy :)


Masz fajnego towarzysza na jesienne wieczory. :shock: :mrgreen:

edorka
4.11.18, 19:20
Jak ta lodówka dobrze wyposażona to może bym ją odwiedził (lodówkę ma się rozumieć:wink: )
jako amator piwa:)
Zapraszam :-)




Dzisiaj 04.11. 2018 / Stół / Smacznego.:-P :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

205690
Oj jadłabym :-)


Dlaczego zdjęcia są widoczne tylko dla zalogowanych? Tak ma być? @edorka (https://forum.olympusclub.pl/member.php?u=16214), @Saboor (https://forum.olympusclub.pl/member.php?u=8165)?
Nic mi o tym nie wiadomo :shock:

henry1
4.11.18, 19:25
Jagnę dopadła melancholia jesienna. :shock: :mrgreen:

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -


Zapraszam :-)


Oj jadłabym :-)





Ja to już zrobiłem. :mrgreen:

And.N
4.11.18, 19:38
Jak ta lodówka dobrze wyposażona to może bym ją odwiedził (lodówkę ma się rozumieć:wink: )
jako amator piwa:)[
[QUOTE=edorka;1349490]Zapraszam :smile: /QUOTE]
Nie namawiaj, bo dalsza wymiana zdań na priv będzie:) :wink:

Bodzip
4.11.18, 19:43
Heniu, coś wy tam w tym stołecznym Poznaniu kombinujecie. Józef Melzer to Józef a nie jakiś Marcin ...

henry1
4.11.18, 19:48
Heniu, coś wy tam w tym stołecznym Poznaniu kombinujecie. Józef Melzer to Józef a nie jakiś Marcin ...

Podobno legionista miał na imię Marcin. A Józef Melzer był cukiernikiem. Prawdopodobnie był osadnikiem przybyłym do Poznania z Bambergu.

Bodzip
4.11.18, 20:45
Podobno legionista miał na imię Marcin. A Józef Melzer był cukiernikiem. Prawdopodobnie był osadnikiem przybyłym do Poznania z Bambergu.
To się powinien pisać Meltzer, tak mi się wydawać :D

yac
4.11.18, 21:02
Zagroda Kociewska w Godziszewie dysponuje takim oto działającym zabytkiem

205699

Karol
4.11.18, 21:05
Jagusię oczywiście :)
Urocza ta Twoja Jagusia

Koriolan
4.11.18, 21:41
ja mam zdjęcia z wczoraj, a z dzisiaj niestety nic. Szkoda że DITL jednodniowy a nie weekendowy

henry1
4.11.18, 21:50
To się powinien pisać Meltzer, tak mi się wydawać :D

Aleś się uparł, żeby mu zmienić nazwisko. ( RODO ):mrgreen::mrgreen::mrgreen:
Tutaj coś na ten temat :
https://www.ofeminin.pl/kuchnia/przepisy/rogale-swietomarcinskie-poznanski-smakolyk-na-11-listopada/mer0qm2

Ps.
Nie łap mnie za słowa, bo wersji tej legendy jest kilka, ale bardzo zbliżonych.:mrgreen:

Bodzip
4.11.18, 22:04
https://www.ofeminin.pl/kuchnia/przepisy/rogale-swietomarcinskie-poznanski-smakolyk-na-11-listopada/mer0qm2


Z tym certyfikatem, to tak jak z kogutami z Kazimierza :mrgreen: