PDA

Zobacz pełną wersję : Retronaprawa, edycja 7/2018



helmuth
3.07.18, 14:14
Tym razem mamy do zabawy skan zdjęcia. Zadanie polega na retuszu i naprawie uszkodzeń a dodatkowo pokazanie zdjęcia w kolorze. Ponieważ wygląda jakby zdjęcie wystawało poza skan, dopuszczalna jest zmiana kadru.
Można nadesłać tylko jedną wersję (BW lub kolor) a można także przysłać obie.
Mamy na to czas 7 dni, po których pokażę nadesłane prace. Jeżeli będą choćby dwie w BW albo dwie w kolorze- bez podania autora i odbędzie się głosowanie. Pozostałe zasady tak jak dotychczas.


Oto skan, który nadesłała @edorka (https://forum.olympusclub.pl/member.php?u=16214)

202262



Skan w pełnej rozdzielczości do pobrania tu (https://drive.google.com/file/d/1SJrZFgcGUWUhp_v7OlHDcUkf2iBwyxbk/view?usp=sharing)




Po naprawie zdjęcie powinno mieć 900 px w pionie.
Swoich wersji naprawionych zdjęć nie wklejamy do wątku, tylko wysyłamy na adres:
retronaprawa@gmail.com
Prace można nadsyłać do 9 lipca, do godz 24.00

helmuth
10.07.18, 14:04
Termin minął a ja nie mam żadnej pracy :(
Zdjęcie za trudne czy ludzie mają inne, ciekawsze (jak to w wakacje ;)) zajęcia?
Możliwości są następujące:
1. zmienić zdjęcie i wyznaczyć nowy termin
2. zostawić zdjęcie i przedłużyć termin
3. przeczekać wakacje i powtórzyć edycję
Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Saboor
10.07.18, 15:17
Zostaw do września.

helmuth
10.07.18, 16:42
Zostaw do września.
Czyli opcja 3?

And.N
10.07.18, 17:17
Pewnie należałoby wydłużyć termin, albo powtórzyć edycję. W sumie na to samo wyjdzie, ale czy aż do września ? Może na początek do końca miesiąca lipca, albo np. do 10 sierpnia (to będzie cały miesiąc). Twoja decyzja:). Przyznam, raz usiadłem do tej Retronaprawy na ok. 15 min., później jakoś nie miałem czasu...

Saboor
10.07.18, 18:22
Pewnie należałoby wydłużyć termin, albo powtórzyć edycję. W sumie na to samo wyjdzie, ale czy aż do września ?
Poprostu: niech sobie będzie.(na razie)

And.N
10.07.18, 18:34
Poprostu: niech sobie będzie.(na razie)
Niech sobie będzie, też jestem za, ale jak ma być do tego belka (czy nawet nie) to wskazany byłby (nowy) termin przyjmowania prac.

Saboor
10.07.18, 18:44
Podwieszę bez terminu, ok?

And.N
10.07.18, 19:23
Podwieszę bez terminu, ok?
To już nie wiem, prowadzący Helmuth, powinien mieć decydujące zdanie (tak, sądzę):)

helmuth
10.07.18, 19:39
Podwieszę bez terminu, ok?Może do końca lipca?
Potem zobaczymy. Może ci co zwykle biorą udział w zabawie, wrócą z wakacji do tego czasu. :)

Saboor
10.07.18, 21:14
helmuth, Ok. To Twoje podwórko, Ty decydujesz.


To już nie wiem, prowadzący Helmuth, powinien mieć decydujące zdanie (tak, sądzę):)To oczywiste, stąd znak zapytania.

helmuth
11.07.18, 21:42
Przyjrzałem się zdjęciu i coś mi nie pasuje. Albo zdjęcie wystaje poza skan (jest krzywo zeskanowane) albo tam jest jakaś dekoracja (otwór w ścianie/murze) nie całkiem objęta w kadrze.
Postanowiłem dopuścić tym razem zmianę kadru tak, aby to nie wyglądało jak błąd skanowania.
Informację o tym umieściłem w pierwszym poście.

Krakman
14.07.18, 21:55
Szczerze? To nie bardzo wiem z której strony to ugryźć.... :???:

helmuth
14.07.18, 22:01
Szczerze? To nie bardzo wiem z której strony to ugryźć.... :???:Jest jeszcze czas. coś wymyślisz :p

helmuth
23.07.18, 22:11
Wpłynęła pierwsza paca :)

edorka
24.07.18, 11:09
Może przeszukam raz jeszcze moje albumy i znajdę cosik łatwiejszego? :-P

helmuth
24.07.18, 18:56
Może przeszukam raz jeszcze moje albumy i znajdę cosik łatwiejszego? :-PSzukajcie a znajdziecie :)
Każde zdjęcie może się przydać.

helmuth
1.08.18, 13:53
Minął termin przysyłania prac, należy przejść do dalszego etapu.
Przysłano dwie prace ale głosowania nie będzie, ponieważ obie prace są tego samego autora.
Aby jednak jakiś ruch był w wątku, zrobię wyjątek i pokażę obie prace.


Oto prace nadesłane przez @zbyma72age:


202986
202985

Dziękuję autorowi.



Komentarze mile widziane.

And.N
1.08.18, 15:17
Minął termin przysyłania prac, należy przejść do dalszego etapu.
Przysłano dwie prace ale głosowania nie będzie, ponieważ obie prace są tego samego autora. ...

Hmm..., coś tam wczoraj wysłałem, widać nie doszło:
202987
Żeby nie było, nie mam pretensji:) Może wylądowało w spamie, może jakaś moja wina.

Moja wysłana retronaprawa, chyba mogę wstawić...:

202988

PS.
Helmuth, a dlaczego nie ma Twojej wersji ?... nieładnie :wink:, a taki długi termin był:)

helmuth
1.08.18, 21:45
Hmm..., coś tam wczoraj wysłałem, widać nie doszło ...Doszło- nie zauważyłem :oops:.
Miałem chwilę czasu, siadłem do kompa, żeby zamknąć edycję. Zajrzałem w pocztę i nic nie zauważyłem. Po Twoim poście zajrzałem jeszcze raz i tym razem zobaczyłem.
Nie mam usprawiedliwienia, pewnie mózg od upałów mi rozmiękł.
Mogę tylko przeprosić za mój błąd i podziękować z nadesłanie pracy.
Nie będę nic w wątku zmieniał, niech będzie wiadomo dlaczego takie zakończenie tej edycji.

... a dlaczego nie ma Twojej wersji ?... nieładnie :wink:, a taki długi termin był:)Właśnie dlatego.
Na początku miałem chwilę więc sporo popracowałem stempelkiem i taki "półprodukt" sobie zapisałem na potem.
Poem nie było czasu a na koniec, kiedy chciałem dokończyć, nie mogłem znaleźć mojego "półproduktu". Na zaczynanie od początku brakło czasu.

And.N
2.08.18, 15:38
Doszło- nie zauważyłem :oops:.
Miałem chwilę czasu, siadłem do kompa, żeby zamknąć edycję. Zajrzałem w pocztę i nic nie zauważyłem. Po Twoim poście zajrzałem jeszcze raz i tym razem zobaczyłem.
Nie mam usprawiedliwienia, pewnie mózg od upałów mi rozmiękł. ...
Nie ma sprawy:smile: Upały faktycznie dają się we znaki, mnie też, a urlop się skończył niestety...
Co do retronaprawy jak teraz tak patrzę to mogłem rozjaśnić nieco niektóre twarze i nogi. Wyglądałoby lepiej

pandzia
19.08.18, 09:00
lepiej poczekac

And.N
19.08.18, 10:20
lepiej poczekac
Na co poczekać ?

Ola_Olga
19.08.18, 10:24
Na co poczekać ?

Zignoruj. Nabijanie postów.