PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z OI Share



fifsztak
29.06.18, 20:05
olympus omd em10 mark ii

1No właśnie z komórką i tym programem na andka działa w ttrybie połączenia prywatnego bez problemu

2.W trybie połaczenia jednorazowego nie dziala po http://oishare/ tzn widzi katalogi nie laduje zdjeć)) jest połaczony do wifi per to per
a) zapora wyłaczona
b) testowałem na 3 komputerach windows 7 windows 10 nic nie łąduje zdjeć (za dużo danych czy to jest nie dopracowane?)
c) zmieniałem karty sd

Postanowiłem postawić na wirtualnej maszynie androida i zainstalować komórkowy oi share -nie działa bo wirtualna maszyna nie daje chyba dostepu do wifi

Postanowiłem potestować programy ze sklepu microsoft na windows 10 typy camera connect ze 3 sztuki (nie działają)

zostaje mi kupić badziewny chinski laptop na andku czy tablet
albo postawić linuxa (znalazłem w sieci soft live pod linuxa)

Mam karte eye fi lub toshiba air card ale one jedzą baterię dosłownie jakoś ich nie lubię po za tym po to jest wbudowane wifi

Macie może jakies inne pomysły?
Na przegladanie zdjeć po sesji na kompie z Windowsem?

grizz
1.07.18, 16:09
Weź kartę. Włóż w czytnik w kompie. Voila.
;) Zajnie Ci to mniej czasu niż zestawianie połącznia.

helmuth
1.07.18, 17:06
Macie może jakies inne pomysły?
Na przegladanie zdjeć po sesji na kompie z Windowsem?Zawsze robię tak jak grizz pisze.
Olympus Share używam zamiast wężyka spustowego i do podglądania ekranu aparatu, jeśli aparat jest nisko postawiony na statywie. Jest to wygodniejsze niż schylanie się. ;)

fifsztak
1.07.18, 21:53
Panowie super ale ja chce rozwiązać problem techniczny ) a nie zwiewać na bok
Podgląd na zywo robionych zdjeć

helmuth
2.07.18, 08:37
Panowie super ale ja chce rozwiązać problem techniczny ...Na czym polega ten problem?

grizz
2.07.18, 15:01
Panowie super ale ja chce rozwiązać problem techniczny ) a nie zwiewać na bok
Podgląd na zywo robionych zdjeć

To nie było na bok, to było lepsze rozwiazanie tego co opisałeś w pierwszym punkcie - tzn. podglad po sesji.

Jak to ma być w trakcie, to rzeczywiście wifi powinno być wygodniejsze niż żonglowanie kartami.

Tak więc:
komp widzi aparat, widzi katalogi, tylko zdjęć nie może podgladać? Pliki widzi? RAW, czy JPG? Można kopiować pliki?

helmuth
2.07.18, 15:16
Jak to ma być w trakcie, to rzeczywiście wifi powinno być wygodniejsze niż żonglowanie kartami.Nie bardzo sobie wyobrażam podgląd na kompie w trakcie. Z kompem w teren?
Chyba, że chodzi o sesję w studio.

edit
Coś mi chodzi po głowie, że aby udostępnić (OMD EM10) zdjęcie bezpośrednio z aparatu, musiałem ustawić raw + jpeg. Rawów nie można przesłać po Wifi.

fifsztak
2.07.18, 15:47
Nie bardzo sobie wyobrażam podgląd na kompie w trakcie. Z kompem w teren?
Chyba, że chodzi o sesję w studio.

edit
Coś mi chodzi po głowie, że aby udostępnić (OMD EM10) zdjęcie bezpośrednio z aparatu, musiałem ustawić raw + jpeg. Rawów nie można przesłać po Wifi.

Ja mam w aparacie raw+jpg

Aparat jest połączony po wifi bezpośrednio z lapkiem
Widzi katalogi natomiast nie widzi zdjęć klikasz i nic nie ładują się.
wysnułem wniosek że na 32gb kartach jest za duzo fotek ("może się męczy")
Dziś powalczę może innym softem do podglądu online w studiu
Coś na pewno zaskoczy

helmuth
2.07.18, 16:19
Wg Olympusa, OI Share nie pracuje z Windowsem a jedynie z Androidem oraz iOS-em.


Coś na pewno zaskoczySpróbuj porady Dobasa: http://dobas.art.pl/blog/olympus-pc/

fifsztak
2.07.18, 18:17
Wg Olympusa, OI Share nie pracuje z Windowsem a jedynie z Androidem oraz iOS-em.
Spróbuj porady Dobasa: http://dobas.art.pl/blog/olympus-pc/

Znam ten program i go mam i nawet powiem ci kolego chyba raz mi zadziałał na windows 7
teraz mam windows 10 i tu moz ebyć jakis bol
Ale za kilka godzin postawie dwa lapki windows 7 i windows 10 i spróbuje pobawić sie moze ruszy dam znać na forum

grizz
2.07.18, 18:19
Ale najpierw sprawdź z czystą kartą i kilkoma zdjęciami, skoro to typowałeś.

fifsztak
3.07.18, 20:41
program https://rebs.biz/cc/index.html działa i to nawet perfekcyjnie
Dziękuje wszystkim za porady
Trzeba tylko ustawic recznie ip oraz nazwe punku dostepowego i ssid .Te 3 parametry i działa

jeszcze raz dziękuje