PDA

Zobacz pełną wersję : Głosowanie, Retronaprawa 6/2018



helmuth
7.06.18, 12:31
Do naprawy mieliśmy zdjęcie (skan w formacie tif).
Oto on, pomniejszony do wymaganych wymiarów:

201585

Wpłynęły dwie prace, więc zgodnie z zapowiedzią poddaję je pod głosowanie
Głosujemy oczywiście na jedną pracę.

1 - A56
201586

2 - helmuth
201587


Głosowanie trwa 5 dni, do 12 czerwca.

ogc13
7.06.18, 14:27
Zagłosowane :)

And.N
7.06.18, 15:37
Trudny wybór dla mnie:), widzę głosowanie widoczne, przecieki nie potrzebne:)

helmuth
7.06.18, 17:28
... widzę głosowanie widoczne ...Już nie, trochę emocji nie zaszkodzi ;)

Bodzip
8.06.18, 21:11
10 - należy się przeciek :D

helmuth
8.06.18, 21:40
Powiem tak:
jedna praca ma najmniejszą możliwą (przy 10 głosach) przewagę nad drugą. ;)

helmuth
12.06.18, 12:50
Głosowanie zakończone, pora ujawnić autorów.

Wygrał minimalnie helmuth czyli ja :)

Dziękuję A56 za wzięcie udziału w zabawie, głosującym na moją pracę i wszystkim biorącym udział w głosowaniu.
@edorka (https://forum.olympusclub.pl/member.php?u=16214), może kilka słów od "dawczyni" skanu?

PS
Zastanawia mnie brak chętnych do zabawy w tej edycji. :roll:
Zdjęcie za trudne do kolorowania, przesyt "kolorowankami" czy może zabawa się znudziła?

gulasz
12.06.18, 13:43
Ja chyba za cienki bolek jestem na te poprawki, a zaglosowac nie zdążylam.. Przeoczylam to jakos...
Ale z checoa obserwuje Wasze poczynania

helmuth
12.06.18, 13:59
Ja chyba za cienki bolek jestem na te poprawki ...Chyba?
Jak nie spróbujesz, to się nie przekonasz. :-P

edorka
12.06.18, 18:01
Zdjęcie przedstawia mojego Dziadka jako zawiadowcę stacji i zapewne jego współpracowników w 1945r.
Pamiętam tę stację z dzieciństwa. Jako dzieciak biegałam do Dziadka na stację żeby się pobawić, popatrzeć na podróżnych, liczyć wagony w pociągach towarowych. To se ne wrati... :-(
Zagłosowałam na pracę nr 1 bo na niej Dziadek mój wygląda tak, jak go pamiętam.
O technicznej stronie się nie wypowiem, nie znam się choć wiem, że zdjęcie było trudne. Ale czyż nie o to właśnie chodzi? ;-)
Gratulacje dla obu uczestników za chęć :-)
Mam nadzieję, że w kolejnych edycjach będzie jednak więcej uczestników.

Krakman
12.06.18, 21:08
Zastanawia mnie brak chętnych do zabawy w tej edycji. :roll:
Zdjęcie za trudne do kolorowania, przesyt "kolorowankami" czy może zabawa się znudziła?
Baardzo lubię "kolorowanki" Tylko efekt będzie zawsze super na w miarę przyzwoitym zdjęciu.... Dlatego odpuściłem tom razom!:wink:

Dodam, że głosowałem na Twoją pracę......:roll:
Lizus I - Imperator bez imperium.

A56
13.06.18, 06:32
Gratuluje koledze zwycięstwa.
Był problem z tym zdjęciem. Duże ziarno z którym ciężko sobie poradzić (przynajmniej ja tak miałem).
Zrobiłem zdjęcie bardziej ciemne i ziarno trochę się zmniejszyło, ale coś za coś. Straciłem ciekawe światło i szczegóły w zdjęciu.
Postanowiłem zostawić ziarno i skorzystać ze światła. Miałem też problem z dopasowaniem kolorów ubrań. Pochodzę z rodziny kolejarzy więc oddanie kolorów mundurów, czapek to było dla mnie wyzwanie.
No i piesek, który znalazł się na zdjęciu to ciekawy element zdjęcia.

helmuth
13.06.18, 07:45
Gratuluje koledze zwycięstwa.Dziękuję :)

Był problem z tym zdjęciem ...Faktycznie, pisałem o tym wcześniej, ziarno było trudne (dla mnie również) do przeskoczenia.
Co do mundurów kolejarskich, to znałem je "tylko z widzenia" ale na tym zdjęciu jest tylko (zdaje się) dwóch umundurowanych kolejarzy. Więcej jest czapek kolejarskich, pewnie różnią się w zależności od funkcji/hierarchii o czym nie mam bladego pojęcia. Jest kilku nieumundurowanych, którzy są prawdopodobnie w ubraniach roboczych ale jakiego koloru? Szarych czy granatowych?
Spore pole do fantazji dawał ten gość w kapeluszu. Szczególnie, że nie mogłem przypisać do niego nóg. Nogi kolejarza w płaszczu i tego gościa w kapeluszu są tak mało wyraźne, że wygląda, jakby mieli razem tylko dwie nogi. :p
Co do pieska to przyznam, że go nie dostrzegam. Jeśli to jest pudelek to raczej pani trzymała by go na kolana lub przy nogach. W Twojej wersji leży on gdzieś między stopami stojących facetów co raczej do pudelka nie pasuje.
Miękkość i ziarno na zdjęciu daje spory margines przy interpretacji. Mmożna użyć kolorów tak, żeby jakiś kształt podkreślić lub go "schować".

A56
13.06.18, 11:15
Pudel jest na oryginale w tym miejscu gdzie go uwidoczniłem. I to właśnie ta rasa psa. Długo kombinowałem, czy to nie inna rasa, ale zawsze wychodziło na pudla.

helmuth
13.06.18, 11:22
Pudel jest na oryginale w tym miejscu gdzie go uwidoczniłem.Dla mnie jest to prawe kolano kolejarza przyklękującego z lewej strony kobiety ale jak napisałem, miękkie zdjęcie daje wiele możliwości do interpretacji.

Bodzip
13.06.18, 11:29
To chyba nie pudel. Raczej mi na ratlerka wygląda.

Krakman
13.06.18, 21:35
Gdzie wy tam psa widzicie.......?
jeśli nie pudel, nie ratler to może .... dupelek:wink:

helmuth
13.06.18, 22:08
jeśli nie pudel, nie ratler to może .... dupelek:wink:Może jajnik ale na pewno nie bulgot!