PDA

Zobacz pełną wersję : Retronaprawa, edycja 6/2018



helmuth
30.05.18, 08:05
Tym razem mamy do zabawy skan zdjęcia. Zadanie polega na retuszu i naprawie uszkodzeń a dodatkowo pokazanie zdjęcia w kolorze.
Mamy na to czas 7 dni, po których pokażę nadesłane prace. Jeżeli będą choćby dwie- bez podania autora i odbędzie się głosowanie. Pozostałe zasady tak jak dotychczas.



Oto skan, który nadesłała edorka


201333




Skan w pełnej rozdzielczości do pobrania tu (https://drive.google.com/open?id=0B5ms3-y7MTViZ1Vmdi1Za1dGY0NfRUN3YVdhVUNzb0tUcTVV)


Po naprawie zdjęcie powinno mieć 900 px w pionie.
Swoich wersji naprawionych zdjęć, nie wklejamy do wątku tylko wysyłamy na adres
retronaprawa@gmail.com

Prace można nadsyłać do 6 czerwca, do godz 24.00

fido83
30.05.18, 08:57
Obejrzałem pare edycji retronaprawy i to jest niesamowite co potraficie zrobić ze starego zniszczonego czarno-białego zdjęcia. Uzupełnianie ubytków, poprawa wygnieceń i innych artefaktów - to potrafię, ale nadanie koloru wychodzi Wam niesamowicie naturalnie. Czy znajdę gdzieś na forum jakiś autorski tutorial opisujący metodę nakładania barw na czarno-białą fotografię? Ewentualnie ktoś może polecić jakąś stronę, film, który łopatologicznie tłumaczy jak osiągnać taki efekt w PS?

helmuth
30.05.18, 09:09
Ewentualnie ktoś może polecić jakąś stronę, film, który łopatologicznie tłumaczy jak osiągnać taki efekt w PS?Stronę nie bardzo ale sporo tutoriali jest na YT, np tu: https://www.youtube.com/watch?v=C2Srw245R7U albo tu: https://www.youtube.com/watch?v=Z1pGBsBYPUw

And.N
30.05.18, 10:39
I znowu kolor:cry::wink:, trudne zdjęcie. Nie wiem czy przez ten warunek kolorowania się podejmę.:)
Jak pisałem wcześniej nie należę do zwolenników kolorowania starych zdjęć.

helmuth
30.05.18, 10:50
... trudne zdjęcie.Zgadzam się.
Wg mnie trudność polega na tym, że zdjęcie jest b. miękkie a jednocześnie ma duże ziarno. Trudno jest dostrzec granice obiektów do pokolorowania.
Ale może to zaleta? :roll:

... nie należę do zwolenników kolorowania starych zdjęć.Tym razem to życzenie "dawcy" czyli edorki.
Na zdjęciu jest jej dziadek i chciałaby zobaczyć to zdjęcie w kolorze.

edorka
30.05.18, 10:59
I znowu kolor:cry::wink:, trudne zdjęcie. Nie wiem czy przez ten warunek kolorowania się podejmę.:)
Jak pisałem wcześniej nie należę do zwolenników kolorowania starych zdjęć.


Zgadzam się.
Wg mnie trudność polega na tym, że zdjęcie jest b. miękkie a jednocześnie ma duże ziarno. Trudno jest dostrzec granice obiektów do pokolorowania.
Ale może to zaleta? :roll:
Tym razem to życzenie "dawcy" czyli edorki.
Na zdjęciu jest jej dziadek i chciałaby zobaczyć to zdjęcie w kolorze.
Lubię Was i lubię oglądać efekty Waszej pracy.
Pospieszyłam więc z pomocą Heniowi abyście mieli nad czym popracować i ćwiczyć :-)

helmuth
30.05.18, 11:07
Pospieszyłam więc z pomocą Heniowi ...I ja to bardzo szanuję. ;)

A56
30.05.18, 17:11
Benedyktyńska praca z tym zdjęciem. To wezwanie dla zawziętych.

edorka
30.05.18, 20:02
Benedyktyńska praca z tym zdjęciem. To wezwanie dla zawziętych.
Myślę, że helmuth przedłuży czas jeśli zajdzie taka potrzeba :-)
Ze względu na to, że pamiętam to miejsce z dzieciństwa, zależy mi bardzo.
Podpowiem, że ten budynek to stacja kolejowa a ludzie to jej pracownicy. Zdjęcie wykonano w 1945 r.

helmuth
30.05.18, 20:09
Myślę, że @helmuth (https://forum.olympusclub.pl/member.php?u=6333) przedłuży czas jeśli zajdzie taka potrzeba :-).Jeżeli będą sygnały, że potrzeba więcej czasu- nie ma problemu :)

A56
30.05.18, 20:59
Podpowiem, że ten budynek to stacja kolejowa a ludzie to jej pracownicy. Zdjęcie wykonano w 1945 r.

Czy na tym zdjęciu są tylko pracownicy kolei, czy też żołnierze?

helmuth
30.05.18, 21:20
Czy na tym zdjęciu są tylko pracownicy kolei, czy też żołnierze?W 45 roku na pewno byli żołnierze do ochrony stacji.
Widzę dwóch w wojskowych płaszczach (co prawda różnych ale takie były czasy) i jednego z karabinem, w wojskowej czapce. Ten nie ma wojskowego płaszcza ale ma pas na górnym wdzianku. Może to milicjant?

edorka
30.05.18, 21:29
Czy na tym zdjęciu są tylko pracownicy kolei, czy też żołnierze?
Tego nie wiem i już nie mam kogo zapytać.

A56
30.05.18, 23:02
W 45 roku na pewno byli żołnierze do ochrony stacji.
Widzę dwóch w wojskowych płaszczach (co prawda różnych ale takie były czasy) i jednego z karabinem, w wojskowej czapce. Ten nie ma wojskowego płaszcza ale ma pas na górnym wdzianku. Może to milicjant?

Dzięki za odpowiedź. Też tak myślałem.
Ciekawe, czy pudel to własność Pani, czy członek załogi kolejowej.

ogc13
1.06.18, 11:15
Czekam niecierpliwie co wyczarujecie z tego zdjęcia :)

A56
1.06.18, 22:27
Czekam niecierpliwie co wyczarujecie z tego zdjęcia :)

Czary - mary już zrobione. Tylko jak sobie poradzić z ziarnem?
Chyba zostanie, bo jak się za nie biorę to tylko zdjęcie staje się coraz gorsze.
Ciekawe twarze są na tym zdjęciu. Można z nich wyczytać kto jaką pracę wykonuje.
Ciekawy jestem Pana w kapeluszu. Podejrzliwy wzrok, coś mi to przypomina.

helmuth
2.06.18, 11:15
Tylko jak sobie poradzić z ziarnem?Chyba musi zostać ale mam inny problem.
Do kilku postaci nie mogę dopasować nóg! :roll:

A56
2.06.18, 13:22
Chyba musi zostać ale mam inny problem.
Do kilku postaci nie mogę dopasować nóg! :roll:

Z nogami i rękami poradziłem sobie.
Podpowiem jak to zrobiłem.
Przyjrzyj się dokładnie oryginałowi tam możesz zauważyć jak układają się nogi i jaką postawę zachowuje człowiek.
Jak klęczy na jednym kolanie, to druga noga jest z tyłu. Zauważ, że widać buty.

helmuth
5.06.18, 17:36
Panie i Panowie!
Dopiero jedna praca wpłynęła a termin wkrótce mija.
Co jest? Nie ma chętnych czy termin za krótki? :wink:

helmuth
6.06.18, 17:11
Przypominam- dzisiaj o północy mija termin nadsyłania prac!

And.N
6.06.18, 19:28
Mojej pracy nie będzie, jestem ostatnio trochę "zaganiany", a i jakoś weny i chęci brak, także termin nie jest u mnie powodem.

helmuth
6.06.18, 20:17
... jakoś weny i chęci brak ...Rozumiem, też tak czasem mam :grin:
Poza tym nie ma chętnych?

edorka
6.06.18, 20:20
Mojej pracy nie będzie, jestem ostatnio trochę "zaganiany", a i jakoś weny i chęci brak, także termin nie jest u mnie powodem.
Szkoda :cry:
Liczyłam na Twoją pracę.

cissic
6.06.18, 21:46
U mnie są wakacje. Biegam z aparatem i inne rzeczy mi w głowie ;)

helmuth
7.06.18, 08:18
Z powodu mojej nieuwagi nastąpiło opóźnienie. Nie zauważyłem, że jedna z prac nie ma właściwego rozmiaru. Poprosiłem o prawidłowy rozmiar.
Jak się pojawi, natychmiast otworzę wątek z głosowaniem.

PS
Trochę jestem zdziwiony.
Te osoby, które wcześniej zapewniały, że chętnie wezmą udział w "kolorowankach", tym razem nie wzięły udziału w zabawie.