PDA

Zobacz pełną wersję : popRAWka 11/2018



And.N
19.05.18, 20:34
200988

popRAWka 11/2018


Witam i zapraszam do udziału w 11 edycji zabawy i zarazem pierwszej w drugim cyklu 10 popRAWek.
Autorem RAW-a jest dudidu.
Udostępniony zostanie także plik DNG jeśli ktoś miałby problem z otwarciem RAW-a z rozszerzeniem NEF.

Rodzaj edycji klasyka+, czyli nie ma ograniczeń jeśli chodzi o użyte programy.
Pozostałe zasady jak w tradycyjnej edycji klasyka. Więcej w regulaminie.

Termin nadsyłania prac mija 28.05.2018 (poniedziałek) o godz. 18:00.

Zwracam uwagę na zgodny z regulaminem rozmiar pracy, dla poziomu 1200 pix dłuższy bok .

Oryginał
(plik JPG z LR na domyślnych ustawieniach)
200989

Plik NEF do pobrania: 200990
Plik DNG do pobrania: 200991
|Regulamin konkursu (https://forum.olympusclub.pl/threads/80997-popRAWka-Regulamin-konkursu)|

Prace wysyłamy na adres: poprawka.andtor2@gmail.com


PS.
Jeśli nie będzie to stanowiło problemu proszę wysyłać prace bez danych EXIF.
Chodzi o zachowanie pełnej anonimowości prac w głosowaniu.

Proszę też pamiętać aby zamiast nazwy pliku wpisać swój nick.

Powodzenia i miłej zabawy:)

gulasz
22.05.18, 23:47
nie jest to łatwa fota - ciekawe jak wyjdzie obróbka ;)

Bodzip
23.05.18, 07:49
nie jest to łatwa fota - ciekawe jak wyjdzie obróbka ;)
No nie wiem. Ja już mam. Jakieś 1,5 minuty.

jkr
23.05.18, 08:08
nie jest to łatwa fota - ciekawe jak wyjdzie obróbka ;)To wszystko zależy jaki wynik chcemy osiągnąć, jak nam się podoba to zdjęcie.

henry1
23.05.18, 11:10
Jak znowu nikt nie zagłosuje na moje "DZIEŁO" to się zastrzelę z procy z celownikiem optycznym. :evil:

helmuth
23.05.18, 11:16
Jak znowu nikt nie zagłosuje na moje "DZIEŁO" to się zastrzelę z procy z celownikiem optycznym. Na Twoim miejscu kupiłbym rewolwer i poderżnął sobie gardło :-P

nie jest to łatwa fota ...MZ to bardzo łatwa fota i niewiele trzeba z nią kombinować.
Problem w tym, żeby tak pokombinować, aby (jak to kiedyś napisał chyba A56) trafić w gust oceniających ;)

henry1
23.05.18, 11:22
Na Twoim miejscu kupiłbym rewolwer i poderżnął sobie gardło :-P



Dzięki za dobrą radę, może będzie mniej bolało. :roll::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

jkr
23.05.18, 12:33
Mam taką sugestię czy Prowadzący poprawkę mógłby poinformować każdego uczestnika jaki ma przypisany nr jego praca, oczywiście jest to dodatkowa robota.

A56
23.05.18, 16:23
Mam taką sugestię czy Prowadzący poprawkę mógłby poinformować każdego uczestnika jaki ma przypisany nr jego praca, oczywiście jest to dodatkowa robota.

Ja zostawiam sobie zdjęcie do czasu głosowania w komputerze i raczej nie mam kłopotu z rozpoznaniem swojego zdjęcia.
Dodatkowo na zdjęciu zostawiam drobny ślad, aby być pewnym, że się nie mylę. Robię coś, co inni nie powinni zrobić
To zaoszczędzi Andrzejowi czasu na pisanie każdemu informacji.

easy_rider
23.05.18, 16:28
Na Twoim miejscu kupiłbym rewolwer i poderżnął sobie gardło :-PTo bardzo niehigieniczne - można dostać zakażenia :shock:


Mam taką sugestię czy Prowadzący poprawkę mógłby poinformować każdego uczestnika jaki ma przypisany nr jego praca...No bez przesady - żeby nie odróżnić swojej pracy?
Wystarczy zdjęcie obrobić inaczej niż inni... :mrgreen:

Bodzip
23.05.18, 17:22
Dodatkowo na zdjęciu zostawiam drobny ślad, aby być pewnym, że się nie mylę.
Skąd wiedziałeś, że ja też ? :wink:

helmuth
23.05.18, 17:25
To bardzo niehigieniczne - można dostać zakażenia :shock:Myślisz, że zakażenie trudno się leczy po śmierci?
To może kupić sznur i się utopić (w czystej wodzie) :roll:

Krakman
23.05.18, 19:56
Jak znowu nikt nie zagłosuje na moje "DZIEŁO" to się zastrzelę z procy z celownikiem optycznym. :evil:
Polecam celownik laserowy... Taki modny, na filmach SF i akcji często używana taka czerwona kropeczka pięknista... :roll:

And.N
23.05.18, 22:53
Mam taką sugestię czy Prowadzący poprawkę mógłby poinformować każdego uczestnika jaki ma przypisany nr jego praca, oczywiście jest to dodatkowa robota.
Nie jest to dobry pomysł.


Ja zostawiam sobie zdjęcie do czasu głosowania w komputerze i raczej nie mam kłopotu z rozpoznaniem swojego zdjęcia.
Nie wyobrażam sobie aby było inaczej:)
Jeśli na szybko obrabiamy zdjęcie, wysyłam do popRAWki i zaraz je usuwamy z dysku (bo zajmuje niepotrzebnie miejsce na dysku "aż" ok 1MB :wink:) to rzeczywiście może być później problem z rozpoznaniem swojej pracy.

Mam zachowane na dysku prace (wszystkich autorów) z wszystkich poprawek jakie prowadziłem, łącznie z RAW-ami i jeszcze nie myślę kasować.

Jeżeli jednak ktoś nie rozpoznaje swojej pracy bo ją usunął z dysku, czy jest aż tak bardzo podobna do innej, proszę o zapytanie na priv. Na pewno odpowiem.

jkr
24.05.18, 06:50
[QUOTE=andtor2;1339360JJeżeli jednak ktoś nie rozpoznaje swojej pracy bo ją usunął z dysku, czy jest aż tak bardzo podobna do innej, proszę o zapytanie na priv. Na pewno odpowiem.[/QUOTE]Wiadomo, że pracę się zachowuje, chodziło mi o duże podobieństwo i jeżeli Ty możesz ją wskazać to jest ok.

paparapa
24.05.18, 20:52
To bardzo niehigieniczne - można dostać zakażenia :shock:


Trzeba najpierw zdezynfekować i nie będzie zakażenia....
Pozostaje też bardziej higieniczna metoda strzału w głowę.... z gumy w majteczkach....oczywiście świeżutko wypranych :)

And.N
26.05.18, 14:02
Witam, jestem ostatnio trochę zaganiany i mało piszę:)

Na tą chwilę mamy 7 prac na skrzynce. W pierwszym poście pisałem, prosiłem (tak też mówi regulamin):

"Proszę też pamiętać aby zamiast nazwy pliku wpisać swój nick." (wystarczy tylko sam nick, taki jak na forum, bez "przekręcania")

Dwie prace w nazwie nie mają nicku autora , a jest tylko "DSC_2769". Jednego autora wiem, drugiego autora nie wiem (mogę się tylko domyślać, ale pewny nie jestem) jaki ma nick na forum.

Dwie prace (jedna bardziej, druga trochę mniej) są dość "mocno" potraktowane obróbką i już jakby bardziej pasowały do edycji -> nasze wizje. Postanowiłem jednak je przyjąć, niech głosujący tu rozstrzygają:)

Dziadek
27.05.18, 22:43
Ósmy! .

And.N
27.05.18, 22:50
Ósmy! .
Nie, nie:) już nie ósmy, coś tam przybyło wcześniej:)

henry1
28.05.18, 00:13
28. :mrgreen:

And.N
28.05.18, 00:26
28. :mrgreen:
Aż tak dobrego wynik nie ma:mrgreen: i bardzo dużo brakuje do takiej liczby prac:)

henry1
28.05.18, 16:17
Aż tak dobrego wynik nie ma:mrgreen: i bardzo dużo brakuje do takiej liczby prac:)

To data wysłania "dzieła". :mrgreen:

ogc13
28.05.18, 16:21
Poszło :)

henry1
28.05.18, 16:23
]Poszło :)[/B]

Na Berdyczów ??? :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

ogc13
28.05.18, 16:27
Nie no chyba doszło.
Andtor tylko raz "zignorował" mojego maila :)