PDA

Zobacz pełną wersję : Międzyforumowe nr 6 - Z CIEMNOŚCI



Czarna_Offca
15.05.18, 18:10
Zapraszam wszystkich uczestników do wzięcia udziału w szóstej edycji międzygalaktycznoforumowych Zadań Tematycznych
https://forum.olympusclub.pl/imgimported/2012/03/icon_smile-1.gif
źródło (http://www.canon-board.info/images/smilies/icon_smile.gif)

Tematem zwełnionym jest: Z CIEMNOŚCI. Interpretacja tematu jest dowolna, liczy się przede wszystkim Wasza kreatywność
https://forum.olympusclub.pl/imgimported/2012/03/icon_smile-1.gif
źródło (http://www.canon-board.info/images/smilies/icon_smile.gif)

Termin nadsyłania prac: 22 maj 2018 do godziny 24:00

Osoby zainteresowane proszę wysyłać zdjęcia na maila: tematyczne.forumowe@gmail.com

Regulamin znajdziecie tutaj: REGULAMIN - między-galaktyczny (https://forum.olympusclub.pl/threads/115098-Mi%C4%99dzy-furomowo-galaktyczny-REGULAMIN?p=1334114#post1334114)

Wyłonienie zwycięzcy - 4 dni

Głosowanie i komentarze w odrębnym wątku.

Proszę pamietać o przesyłaniu prac zgodnych z regulaminem (podpis, rozmiar i nie zapominajcie o podaniu nazwy forum)

And.N
15.05.18, 18:18
Było jakieś podsumowanie poprzedniej edycji, czy mi umknęło?

Ola_Olga
15.05.18, 18:36
Było jakieś podsumowanie poprzedniej edycji, czy mi umknęło?

Chyba Ci nie umknęło, nie było.:roll::roll:
Dziwnie jakoś.

helmuth
15.05.18, 19:10
Dziwnie jakoś.Alleluja i do przodu! :grin:

henry1
15.05.18, 19:48
" Z CIEMNOŚCI "

Trzeba będzie zejść do piwnicy i zgasić światło. :cry::shock::mrgreen:

Bodzip
15.05.18, 22:12
Było jakieś podsumowanie poprzedniej edycji, czy mi umknęło?


Chyba Ci nie umknęło, nie było.:roll::roll:
Dziwnie jakoś.


Alleluja i do przodu! :grin:


" Z CIEMNOŚCI "

Trzeba będzie zejść do piwnicy i zgasić światło. :cry::shock::mrgreen:
Nic nie piszcie, bo za defetyzm żółte kartki dają :(

lisiajamka1
15.05.18, 22:19
" Z CIEMNOŚCI "

Trzeba będzie zejść do piwnicy i zgasić światło. :cry::shock::mrgreen:
... do lodówki chyba bliżej:mrgreen:

henry1
15.05.18, 22:47
... do lodówki chyba bliżej:mrgreen:

Faktycznie, niby bliżej, ale tam zawsze pali się światło. :shock::mrgreen:

Czarna_Offca
16.05.18, 09:23
od podsumowania jest Jacek :D Jakąś czarną robotę musi hm.. robić :D

wyszomir
16.05.18, 09:42
Faktycznie, niby bliżej, ale tam zawsze pali się światło. :shock::mrgreen:

Jeżeli pali Ci się również po zamknięciu drzwiczek, to masz niesprawną lodówkę :lol:

helmuth
16.05.18, 12:13
Było jakieś podsumowanie poprzedniej edycji, czy mi umknęło?

od podsumowania jest Jacek :D Jakąś czarną robotę musi hm.. robić :DA Ty się durny sam męczyłeś!
200910

henry1
16.05.18, 12:36
Jeżeli pali Ci się również po zamknięciu drzwiczek, to masz niesprawną lodówkę :lol:

Wieczorem sprawdzę, możesz mieć rację. :shock::cry:

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -


A Ty się durny sam męczyłeś!
200910


:roll::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen :

Czarna_Offca
17.05.18, 07:54
z Olka nie mam jeszcze żadnej pracy skrzyneczce :(

stpman
17.05.18, 14:22
A doczekamy się podsumowania w formie tabeli dla poprzedniej edycji?

Ola_Olga
17.05.18, 17:13
z Olka nie mam jeszcze żadnej pracy skrzyneczce :(
Jakoś mnie to nie dziwi.

stpman
17.05.18, 19:23
Jakoś mnie to nie dziwi.

A to niby dlaczego?

Ola_Olga
17.05.18, 19:36
A to niby dlaczego?

Sam zapytałeś czy doczekamy się podsumowania poprzedniej edycji. Jakoś nie doczekaliśmy się do tej pory i tu m.in jest odpowiedź na Twoje pytanie dlaczego może to zniechęcić ludzi do brania udziału w kolejnych edycjach. W prowadzeniu tego konkursu brakuje chyba trochę tzw. profesjonalizmu. Ale może marudzę?:wink:

stpman
17.05.18, 20:09
Ale może marudzę?:wink:

Raczej nie ;) Też tak to widzę, ale co ja się tam będę odzywał...

Koriolan
17.05.18, 20:22
konkurs jest amatorski więc nie przesadzajmy od razu z profesjonalizmem.
Natomiast ewidentnie brakuje czasu, serca a co za tym idzie- absolutnie koniecznej w takich przypadkach rzetelności i systematyczności.

Ola_Olga
17.05.18, 20:39
konkurs jest amatorski więc nie przesadzajmy od razu z profesjonalizmem.
Natomiast ewidentnie brakuje czasu, serca a co za tym idzie- absolutnie koniecznej w takich przypadkach rzetelności i systematyczności.
W drugim zdaniu wymieniłeś elementy... profesjonalizmu:)

helmuth
17.05.18, 23:29
Natomiast ewidentnie brakuje czasu, serca a co za tym idzie- absolutnie koniecznej w takich przypadkach rzetelności i systematyczności.Do prowadzenia konkursu/zabawy nie wystarcza sam entuzjazm. ;)

jkr
18.05.18, 10:31
Biorąc udział w konkursie czy to wysyłając pracę czy też tylko głosując, każdy chce poznać wyniki jak najszybciej. Myślę, że to jest na tyle oczywiste, że prowadzący czy organizator powinien o to zadbać.

Czarna_Offca
18.05.18, 15:53
Ankieta jest podpisana nickami. Od Jacka nie mam żadnego info odnośnie podsumowania

stpman
18.05.18, 21:25
Ale ankieta na naszym forum pokazuje wyniki głosowania tylko z naszego forum czy z wsztkich trzech for?
No to jednak dość istotne...

Czarna_Offca
19.05.18, 10:03
Tylko z naszego forum. Jednak, na każdym forum ankieta jest uzupełniona o nicki

Jacek_Z
20.05.18, 00:13
Było jakieś podsumowanie poprzedniej edycji, czy mi umknęło?
Nie było, wrzuciłem dopiero teraz.


Natomiast ewidentnie brakuje czasu, serca a co za tym idzie- absolutnie koniecznej w takich przypadkach rzetelności i systematyczności.
Absolutnie racja.

Czarna_Offca
20.05.18, 08:44
Jacek_Z należy się 100 batów na goły zadziec :D :D :D oczywiście za karę :D

Jacek_Z
20.05.18, 10:54
Obiecanki cacanki. ;)
Ja jestem tak zajęty, że nawet nie piszę usprawiedliwienia. Wymienianie tego co mam/miałem do zrobienia by zajęło pół godziny, a czasu mi brak. 2 plenery (jeden już był, drugi 24-27 maja - wtedy też zniknę), duże targi gdzie kilkanaście hostess obsługuje kilku klientów, oceny końcowe w szkole, konsultacje prac dyplomowych, perturbacje z samochodem - to tylko część, te grubsze sprawy.

Koriolan
20.05.18, 19:01
To po co bierzesz się za coś na co nie wystarcza Ci czasu ?
Cała ta zabawa ma swój rytm.
Po czym dwa tygodnie trzeba czekać na wyniki.

Jacek_Z
21.05.18, 14:51
Z czasem jest różnie. Czasami go nie mam. Jeśli ja mam tyle czasu ile mam, a nikt sie nie garnie do ciagnięcia konkursu to mamy opcje dwie. 1. W ogóle nie mieć nic. 2. Mieć to co mamy.


Konkurs prowadzi Offca, nie ja Wyniki są po zakończeniu głosowania, o ile Offca podstawi w ankiecie nicki. Wolałbym by offca robiła wszystko, w tym te tabelki, ale ją to przeraża.


Jest jak jest. Generalnie wszędzie widzą, że korzystać ludzie chcą, ale angażować się i dawać coś od siebie to już zdecydowanie mniej. Ja zapraszam ludzi z pomysłami i chęcią działania. Mogę stworzyć warunki do działania i to nawet na 3 forach, może ktos ma pomysł na inny konkurs itp. Wystarczy PW.

stpman
24.05.18, 16:34
Zapytam nieśmiało... Kiedy możemy się spodziewać prezentacji prac i ankiety?

Ola_Olga
24.05.18, 18:39
Zapytam nieśmiało... Kiedy możemy się spodziewać prezentacji prac i ankiety?
Nie czytałeś tego?:


Z czasem jest różnie. Czasami go nie mam. Jeśli ja mam tyle czasu ile mam, a nikt sie nie garnie do ciagnięcia konkursu to mamy opcje dwie. 1. W ogóle nie mieć nic. 2. Mieć to co mamy.
Czyli musisz poczekać aż Jacek_Z będzie miał czas. I mamy cieszyć się z tego co mamy, albo nie będziemy mieli wcale.
:shock:

edorka
24.05.18, 18:53
Konkurs prowadzi Offca, (.........) Wolałbym by offca robiła wszystko, w tym te tabelki, ale ją to przeraża.




Nie czytałeś tego?:


Czyli musisz poczekać aż Jacek_Z będzie miał czas. I mamy cieszyć się z tego co mamy, albo nie będziemy mieli wcale.
:shock:


To Offca tylko posty pisze? :shock: To co z niej za prowadząca?:roll:
Osobiście wolę już nic niż to co (nie)mamy.

stpman
25.05.18, 21:47
Osobiście wolę już nic niż to co (nie)mamy.

Powiem tak... Jeżeli to ma tak wyglądać, że 3 dni po zakończeniu zbierania prac nadal nie ma głosowania to należałoby się poważnie zastanowić czy ma sens dalej to ciągnąć na siłę. (No chyba, że Offcy stało się coś poważnego).

Nie wiem po co Offca się tego podejmujesz nie mając na to czasu... Trochę to bezsensu...

P.S Ostatnia aktywność Offcy to 23.05, czyli była na forum dzień po zakończeniu zbierania prac.

Bodzip
26.05.18, 08:18
Wszystkie Wasze powyższe wpisy...
Napisałem dokładnie to samo. Napisałem że użytkowniczka świeżo zarejestrowana na naszym forum raptem ni z gruszki ni z pietruszki bierze się za organizację trudnego technicznie projektu. Użytkowniczka, która nie ma na naszym forum ani galerii, ani swoich zdjęć, ani wypowiedzi pod innymi zdjęciami, użytkowniczka, która posiłkuje się międzyforumowym adminem, użytkowniczka która właśnie zawaliła kolejny konkurs....
Napisałem to wszystko już kiedyś. Nawiasem mówiąc z całym szacunkiem dla Offcy - bez brzydkich słów i obrażania. I co ??
Ano nasz moderator - nawiasem mówiąc mój serdeczny kolega, można nawet powiedzieć przyjaciel z wielu, wielu zlotów daje mi ostrzeżenie za sianie defetyzmu.
Wiem, że gdybym nabroił, gdybym kogoś obraził to ostrzeżenie, nawet mandat jest jak najbardziej słuszny. Ale kiedy karzą Cię niesprawiedliwie - to boli.
Bo sama żółta kartka to mi zwisa i powiewa. Ale jak przyjaciel wbija Ci nóż w plecy, to naprawdę boli.
Dlatego ograniczyłem działalność na forum. Jeśli dla adminów ważniejszy jest nowy użytkownik bez reputacji, bez wyrobionej marki, a depcze się starego wyjadacza forumowego to coś tu jest nie tak.
Hmmm, w sumie to teraz nie dziwię się Gowinowi, że mówi to co musi, a nie to co chce.

Saboor
26.05.18, 15:34
Wszystkie Wasze powyższe wpisy...
Napisałem dokładnie to samo. Napisałem że użytkowniczka świeżo zarejestrowana na naszym forum raptem ni z gruszki ni z pietruszki bierze się za organizację trudnego technicznie projektu. Użytkowniczka, która nie ma na naszym forum ani galerii, ani swoich zdjęć, ani wypowiedzi pod innymi zdjęciami, użytkowniczka, która posiłkuje się międzyforumowym adminem, użytkowniczka która właśnie zawaliła kolejny konkurs....
Napisałem to wszystko już kiedyś.
A co ma staż na forum(ilość postów czy zdjęć w galerii) do prowadzenia zabawy czy konkursu? Chęci, pomysł i zaangażowanie - to właściwe kryteria.

Nawiasem mówiąc z całym szacunkiem dla Offcy - bez brzydkich słów i obrażania. I co ??
Ano nasz moderator - nawiasem mówiąc mój serdeczny kolega, można nawet powiedzieć przyjaciel z wielu, wielu zlotów daje mi ostrzeżenie za sianie defetyzmu.
Wiem, że gdybym nabroił, gdybym kogoś obraził to ostrzeżenie, nawet mandat jest jak najbardziej słuszny. Ale kiedy karzą Cię niesprawiedliwie - to boli.
Bo sama żółta kartka to mi zwisa i powiewa. Ale jak przyjaciel wbija Ci nóż w plecy, to naprawdę boli.
Bogdan, weź to jeszcze raz przeczytaj...

Dlatego ograniczyłem działalność na forum. Jeśli dla adminów ważniejszy jest nowy użytkownik bez reputacji, bez wyrobionej marki, a depcze się starego wyjadacza forumowego to coś tu jest nie tak.
"dla adminów" a to przepraszam: admini piszą posty, wklejają zdjęcia czy jakkolwiek użytkują forum? I jeszcze jedno:

Hmmm, w sumie to teraz nie dziwię się Gowinowi, że mówi to co musi, a nie to co chce. Zastaw, nie sezon "na leszcza" :-D
Weź mi wytłumacz, zdeptany stary użytkowniku :-D Co to się z Bodziem porobiło, gdzie facet z ciętą ripostą i pasją do Beskidu?
Jeszcze nie dawno mogliśmy stroonami ciągnąć "mądre gatki" ;-) a teraz??
Same gorzkie żale, wybacz ale płacz o kartę bardziej przystoi "zielonemu userowi" niźli "staremu wyjadaczowi-moderatorobójcy":mrgreen:

Co do meritum: konkursu i prowadzenia - zgadzam się: jest trochę chaosu, ale pamiętam jak zaczynałem z DITL, przy wsparciu admina - też był Sajgon, póki się nie otrzaskałem.
Tu jest podział konkretny: Czarna_Offca: zakłada wątki, prowadzi zabawę Jacek_Z: edytuje ankiety i kończy podsumowaniem(tabelką)
Jak na razie jest sporo potknięć, ale mam nadzieję, że się wyrobią oboje.

edorka
26.05.18, 16:31
Chęci, pomysł i zaangażowanie - to właściwe kryteria.


Co do meritum: konkursu i prowadzenia - zgadzam się: jest trochę chaosu,
Tu jest podział konkretny: @Czarna_Offca (https://forum.olympusclub.pl/member.php?u=50309): zakłada wątki, prowadzi zabawę @Jacek_Z (https://forum.olympusclub.pl/member.php?u=14929): edytuje ankiety i kończy podsumowaniem(tabelką)
Jak na razie jest sporo potknięć, ale mam nadzieję, że się wyrobią oboje.

Może pomysł był i nawet jest ciekawy i fajny to jednak brak dwóch pozostałych, podstawowych, moim zdaniem kryteriów.

Chaos jest i to dość spory, żeby nie powiedzieć duży.

A ten podział prac przy "prowadzeniu" konkursu-zabawy... jakieś kuriozum. Ani Offca prowadzi, ani Jacek podsumowuje.

5 edycji zabawy to dość czasu aby się wyrobić.

Krytykuję bo sama prowadziłam konkurs-zabawę i wszystko robiłam sama. Zrezygnowałam bo brakło mi nie tyle chęci co wiedzy technicznej, która jest jednak bardzo potrzebna,
choćby po to, aby wiedzieć, czy praca konkursowa spełnia wymogi regulaminu.

Czas mam więc jeśli tak ma wyglądać prowadzenie zabawy to mogłabym się podjąć. Ciekawa tylko jestem jak bym została przyjęta na dwóch pozostałych forach.

Krakman
26.05.18, 16:34
Co do meritum: konkursu i prowadzenia - zgadzam się: jest trochę chaosu, ale pamiętam jak zaczynałem z DITL, przy wsparciu admina - też był Sajgon, póki się nie otrzaskałem.
Tu jest podział konkretny: @Czarna_Offca (https://forum.olympusclub.pl/member.php?u=50309): zakłada wątki, prowadzi zabawę @Jacek_Z (https://forum.olympusclub.pl/member.php?u=14929): edytuje ankiety i kończy podsumowaniem(tabelką)
Jak na razie jest sporo potknięć, ale mam nadzieję, że się wyrobią oboje.

Trochę?????Jedno zwala na drugie, Młoda kobietka mam wrażenie nieco obrażalska, albo sporo ma na głowie i nie ogarnia.
Wybacz. Ty z urzędu bronisz sprawy a ja bez urzędowych podległości popieram Bogdana choć "jest politycznie odrębny" :mrgreen:

Saboor
26.05.18, 17:02
edorka, Krakman:
Macie rację, ale i ja mam, nie K(RODO), nie: "z urzędu"; jak napisałem: pamiętam jak sam...itd
widzę, że jest hm... daleko do ideału, ale myślę że temat jest do ogarnięcia, nie przekreślam
Offcy na dzień dobry, bo różne rzeczy mogą się człekowi(i Offcy) przytrafić.
Właśnie, D(RODO) sama Wiesz jak ciężko bywa, a jak na tobie jeszcze ktoś psy i inne zwierzaki wiesza...
nie ułatwia sprawy - nie?

Bodzip
26.05.18, 18:20
A co ma staż na forum(ilość postów czy zdjęć w galerii) do prowadzenia zabawy czy konkursu? Chęci, pomysł i zaangażowanie - to właściwe kryteria.
----
Bogdan, weź to jeszcze raz przeczytaj...
----
"dla adminów" a to przepraszam: admini piszą posty, wklejają zdjęcia czy jakkolwiek użytkują forum? I jeszcze jedno:
Zastaw, nie sezon "na leszcza" :-D
----
Weź mi wytłumacz, zdeptany stary użytkowniku :-D Co to się z Bodziem porobiło, gdzie facet z ciętą ripostą i pasją do Beskidu?
Jeszcze nie dawno mogliśmy stroonami ciągnąć "mądre gatki" ;-) a teraz??
----
Same gorzkie żale, wybacz ale płacz o kartę bardziej przystoi "zielonemu userowi" niźli "staremu wyjadaczowi-moderatorobójcy":mrgreen:
----
Co do meritum: konkursu i prowadzenia - zgadzam się: jest trochę chaosu, ale pamiętam jak zaczynałem z DITL, przy wsparciu admina - też był Sajgon, póki się nie otrzaskałem.
Tu jest podział konkretny: @Czarna_Offca (https://forum.olympusclub.pl/member.php?u=50309): zakłada wątki, prowadzi zabawę @Jacek_Z (https://forum.olympusclub.pl/member.php?u=14929): edytuje ankiety i kończy podsumowaniem(tabelką)
Jak na razie jest sporo potknięć, ale mam nadzieję, że się wyrobią oboje.
Chcesz riposty ?
"... i Ty Brutusie ? "

Saboor
26.05.18, 18:24
Chcesz riposty ?
"... i Ty Brutusie ? "

...contra me?
Ty weź mnie nie strasz! :shock:
Pamiętasz co się stało z Cezarem jak skończył to zaklęcie??

Bodzip
26.05.18, 18:38
Pamiętasz co się stało z Cezarem jak skończył to zaklęcie??
Wiem:
"Być albo nie być..."

Saboor
26.05.18, 18:57
Oto jest pytanie, też już gadasz do czachy, czy to jeszcze nie ten etap.
[emoji75]

helmuth
26.05.18, 19:05
Chęci, pomysł i zaangażowanie - to właściwe kryteria.Czego jej wg Ciebie zabrakło?


Tu jest podział konkretny: @Czarna_Offca (https://forum.olympusclub.pl/member.php?u=50309): zakłada wątki, prowadzi zabawę @Jacek_Z (https://forum.olympusclub.pl/member.php?u=14929): edytuje ankiety i kończy podsumowaniem(tabelką).Nie wiem kto ten podział ustalił ale MZ jest on bez sensu!
Zastanawiam się kogo/czego Ty bronisz? Konkursu czy Offcy?

Saboor
26.05.18, 19:18
Kto? Ano pewnie Jacek, ale głowy nie dam. H(RODO), adwokatem diabła nie jestem, jeżeli zabawa jest fajna, obroni się sama. Offca jest duża, da sobie radę, nie mniej mogło by być marudzenia, to nie pomaga. Serio.

helmuth
26.05.18, 19:34
Offca jest duża, da sobie radę ...Jestem pod wrażeniem Twojego optymizmu. Serio.
Tym bardziej, że Offca nie odezwała się od 20-go. Może już straciła zapał?

Saboor
26.05.18, 23:13
Jestem pod wrażeniem Twojego optymizmu. Serio.
Tym bardziej, że Offca nie odezwała się od 20-go. Może już straciła zapał?

Było wiele inicjatyw, które się powiodły, z OR jakieś fatum czy co? Nie wiem.
Na razie czekam.

helmuth
27.05.18, 01:23
... z OR jakieś fatum czy co? Nie wiem.Nie zauważyłeś, że reanimacja na siłę nie ma sensu?
Tym bardziej, że próbuje się rozciągnąć OR na trzy fora? To nasz pomysł i może powinien zostać na OC?
Jeżeli czekasz, to poczekaj aż ktoś z OC wyrazi chęć zajęcia się tą zabawą zamiast brania kogoś nieznanego, z zewnątrz tylko dlatego, że ma dużo entuzjazmu.

sten
27.05.18, 06:34
Popieram Bogdana.

Saboor
27.05.18, 08:55
Nie zauważyłeś, że reanimacja na siłę nie ma sensu?
Niczego nie reanimuję.

Tym bardziej, że próbuje się rozciągnąć OR na trzy fora? To nasz pomysł i może powinien zostać na OC?
No... nie bardzo, nasza jest tylko nazwa "Oly Rulez", takie zabawy są kawał czasu u Nikoniarzy to się nazywa: "Zdjęcia tematyczne" nie mamy monopolu na tę formę.

Jeżeli czekasz, to poczekaj aż ktoś z OC wyrazi chęć zajęcia się tą zabawą zamiast brania kogoś nieznanego, z zewnątrz tylko dlatego, że ma dużo entuzjazmu.
A czekam, czekam... jak będziecie chcieli i pomysł mieli - wiecie gdzie mnie znaleźć, nie? Leci ksenofobią H(RODO), na serio chcesz wyrobić OC markę: tylko dla OlyTalibów?

Jacek_Z
29.05.18, 00:39
Czyli musisz poczekać aż Jacek_Z będzie miał czas.
Nie prowadzę zabawy.


I mamy cieszyć się z tego co mamy, albo nie będziemy mieli wcale. :shock:
Tak. I napisałem dlaczego. Ja nie będę słodził, ja opisuję rzeczywistość. No chyba, że edorka poprowadzi.


A ten podział prac przy "prowadzeniu" konkursu-zabawy... jakieś kuriozum. Ani Offca prowadzi, ani Jacek podsumowuje.Fakt, wolałbym by osoba prowadząca ogarniała wszystko sama.




Czas mam więc jeśli tak ma wyglądać prowadzenie zabawy to mogłabym się podjąć. Ciekawa tylko jestem jak bym została przyjęta na dwóch pozostałych forach.Dobrze. Na nikoniarzach jest luz, na canon-board posucha. Jedyny kłopot z asymilacją ludzi z zewnątrz jest tutaj. Sorry za szczerość.
Z tego wniosek, że jeśli ktoś ma coś prowadzić na 3 fora to musi to być ktoś z olka, bo to forum nie zaakceptujecie nikogo z canona czy nikona.

Co do aktualnej edycji. Zbieranie zdjęć zakończyło się na 2 dni przed moim wyjazdem na plener (który trwał dni 4 i zakończył się w niedzielę - nie zmyślam, o tym informacja tu jest od dawna https://forum.olympusclub.pl/threads/115134-Plener-fotografowanie-modelek-maj-2018 ). Przed moim wyjazdem offca nie zdążyła, w trakcie .. tez nie, na messengera nie odpisała. Wróciłem, zaglądam - nie ma zdjęć. Napisałem SMS, oddzwoniła. Powiedziała, że
nie ma neta, jest na wiosce gdzie panuje jeszcze epoka kamienia łupanego. Do cywilizacji (tzn Trójmiasta) wróci w środe po południu i wieczorem wrzuci zdjęcia.
W miejscu gdzie ja byłem (Dwór Luboradza) zasięg sieci komórkowej był przy jeziorze, w okolicach pomostu. W budynku zero. Internet - Wi-Fi ale tylko w okolicach recepcji, na piętrze gdzie był mój pokój - nie. Gdy ludzie się bawili, ja około godziny 23 szedłem do recepcji by choć cokolwiek przeczytać, załatwić maile. Mam na to ponad 30 świadków - uczestników i modelki. Swoją droga - modelki były zrozpaczone, bo one nie potrafią już funkcjonować bez FB i Messengera, a fotografowie wymieniali brak zasięgu telefonu i netu jako jedną z zalet imprezy ;)
Tak więc jestem nawet skłonny uwierzyć w to co mówi offca, bo sam doświadczałem czegoś podobnego.
Zastanawiam się nad zawieszeniem konkursu na okres letni, albo (co bardziej prawdopodobne) rozciągnięcia terminarza. Dłuższy czas zbierania zdjęć, danie czasu na wystawienie zdjęć i ankiety (nie natychmiast po zakończeniu zbierania). Widząc jakie są realia - tak chyba będzie lepiej.

Bodzip
29.05.18, 07:47
Jacku, powiedzmy że Ci nie wierzę :)
Wszedłem na mapy zasięgu wszystkich 4 operatorów. Wpisałem Barwice. Nie dość, że każda sieć ma full komórkowe to jeszcze internet w LTE.
Więc albo mijasz się z prawdą, albo za dużo C2H5OH było.
Widzisz, mam rodzinę na Kaszubach i w trójmieście. I często u nich jestem. Jeszcze nigdy nie miałem problemu z zasięgiem. Nigdy.
Nie jest prawdą, że nie tolerujemy nikogo innego (z Canona czy Nikona). to tylko Twoja nadinterpretacja. Nie pierwsza zresztą i pewnie nie ostatnia. Co do Offcy - weź sobie przeczytaj jej pierwszy wpis - ten naj, najpierwszy, a zrozumiesz.
To co napisałeś wyżej - gdyby to było pierwszy i jedyny raz - zrozumiałbym. Ale to jest reguła, permanentnie we wszystkich konkursach.
Nie wiem, ale po drugim czy trzecim konkursie Ulka (gulasz) trochę mnie temperowała... a to że początki, a to że dziewczyna się wyrobi, a to że może nie ma uprawnień.
Teraz to nawet Jej oczy się otworzyły. I nie dziw się że nikt nie chce wrzucać zdjęć. Bo po co ??? Wrzucimy i co ? I jajco - jak na jednej reklamie jest.
Saboor prowadził konkursy - było w terminie i na czas
apz prowadził, też wszystko ok
helmuth podobnie
andtor2 - perfekcjonista.
I nie można powiedzieć, że wyżej wymienieni nie wyjeżdżali. Saboor do szpitala, apz na rejs, Andrzej też miał przerwy. Ale zawsze pojawiało się słowo informujące: dzieciaki, nie będzie mnie trochę. Zastąpi mnie ten i ten albo poczekajcie tydzień.
A tu... wielka cisza. Ani zdjęć, ani wyników, ani tabelek, ani nicków użytkowników. No porażka totalna
...

Wy prowadzicie we dwoje i nie możecie sobie dać rady. Może lepiej odpuścić ?

fret
29.05.18, 09:10
Bodzip ma niestety 100% racji. Ostatnio rzadko zaglądam na fomagowe fora (posłuchałem rady Saboora i wolny czas poświęcam na fotografowanie, zamiast pisać bezsensowne teksty) i obserwuję sytuację z pewnego dystansu. Po pierwsze, to mówienie o początkach ma niewielki sens. Jacek i Ofca przyszli tu jako doświadczona ekipa z Nikoniarzy. Doszło nawet do takiej kuriozalnej sytuacji, że owca próbowała pouczać andtora ;). Problem nie leży w doświadczeniu, tylko w stosunku do forumowiczów, czyli w dokładnym ich olewaniu. Jeśli możliwe było nawiązanie kontaktu z Ofcą, to pewnie było też możliwe skontaktowanie się z jednym z bardzo licznych administratorów/moderatorów i poproszenie o zamieszczenie stosownego komunikatu. Poza tym nieco dziwna wydaje mi się sytuacja, kiedy komórka działa, a internet nie. Ja się z czymś takim nie spotkałem, ale nie upieram się. Dodam jeszcze, że nawet u bardzo tolerancyjnych nikoniarzy zapanowała atmosfera lekkiego wkurzenia.

Saboor
29.05.18, 09:48
Jacek_Z, Czarna_Offca: zapraszam do kąta "Animatora" pogadamy.
podajcie oboje termin na PW.

Koriolan
29.05.18, 12:41
Nie prowadzę zabawy.


Dobrze. Na nikoniarzach jest luz, na canon-board posucha. Jedyny kłopot z asymilacją ludzi z zewnątrz jest tutaj. Sorry za szczerość.
Z tego wniosek, że jeśli ktoś ma coś prowadzić na 3 fora to musi to być ktoś z olka, bo to forum nie zaakceptujecie nikogo z canona czy nikona.



Problem z asymilacją? Przez wiele lat to forum było otwarte na ludzi fotografujących czymkolwiek. Nawet gdy było objete patronatem Olympusa- jedyne ograniczenia "innosystemowe" były chyba w galerii.
Nawet w czasach patronatu Olympusa, były takie dwa-trzy lata gdzie ludziom pytającym "co kupić" odpowiadaliśmy - szukaj u innych producentów bo w Olympusie w tej chwili nie ma nic ciekawego.
nigdy nie było z tym żadnego problemu.

Może To nie społeczność forum jest problemem ?

W problemy z dostępem do netu absolutnie jestem w stanie uwierzyć, mapy zasięgu operatorów to raczej mapa życzeń.

fret
29.05.18, 13:22
...

W problemy z dostępem do netu absolutnie jestem w stanie uwierzyć, mapy zasięgu operatorów to raczej mapa życzeń.

Realnie jest możliwe, że telefon ma zasięg, a net nie dociera? Zawsze jak pojawiają mi się słupki sygnału, to pojawia się też net, ale może mam szczęście :) Nie zawsze chodzi jak burza, ale do wysłania komunikatu nie trzeba zbyt wiele.

Koriolan
29.05.18, 14:50
Realnie mam takie miejsce gdzie telefon pokazuje zasięg, ale nie jest możliwe skorzystanie z czegokolwiek poza SMS . I to wcale nie na jakimś zadupiu.

fret
29.05.18, 15:14
Realnie mam takie miejsce gdzie telefon pokazuje zasięg, ale nie jest możliwe skorzystanie z czegokolwiek poza SMS . I to wcale nie na jakimś zadupiu.

Nie piszę o pokazywaniu zasięgu, tylko o realnie odbytej rozmowie. Nasi milusińscy mogli sobie pogadać przez telefon :)

stpman
29.05.18, 15:32
Aby uciąć wszelkie dywagacje na temat zasięgu sieci komórkowej, pragnę przypomnieć, że Offca była na forum 23.05, czyli dzień po zakończeniu zbierania prac.
Wystarczyło wtedy napisać krótki komunikat.

Ja tego komentował już nie będę, pozostawiam to waszej indywidualnej ocenie.

Pozdrawiam :)

And.N
29.05.18, 16:13
Aby uciąć wszelkie dywagacje na temat zasięgu sieci komórkowej, pragnę przypomnieć, że Offca była na forum 23.05, czyli dzień po zakończeniu zbierania prac.
Wystarczyło wtedy napisać krótki komunikat. ...
Dokładnie. Już byłoby inne podejście uczestników. To mnie też najbardziej zawsze irytowało w konkursach na forum (brak jakiejkolwiek informacji). Wiadomo, są różne przypadki i nie zawsze można wszystko w terminie zrobić, ale akurat w między forumowych tematycznych to się chyba powtarza za każdym razem... Co by nie mówić u nas też fotografia miesiąca podupadła, też żadnego info od apz nie zauważyłem (mam nadzieję, że ma się dobrze, tylko nie ma czasu, jest poza zasięgiem, albo odpuścił już to forum).

Ola_Olga
29.05.18, 18:18
Wystarczyło wtedy napisać krótki komunikat.
I tylko tyle. W zamian za to mamy kolejne dziecinne tłumaczenie po czasie.
Ale może za dużo wymagamy. I strasznie marudzimy....

helmuth
29.05.18, 18:22
Ale widocznie za dużo wymagamy. I strasznie marudzimy....Pewnie dlatego ludzie z zewnątrz mają problemy z asymilacją u nas ;)

Jacek_Z
29.05.18, 18:33
Wszedłem na mapy zasięgu wszystkich 4 operatorów. Wpisałem Barwice. Nie dość, że każda sieć ma full komórkowe to jeszcze internet w LTE.
Więc albo mijasz się z prawdą, albo za dużo C2H5OH było.
1. Barwice są odległe o 7 km.
2. Generalnie nie piję, jak już to wino, dlatego przy imprezach się ewakuowałem.
3. Nie mówię, że to miejsce totalnie odcięte od świata, ale jak czasami w terenie telefon pokazuje internet H+, a ja nie podejmuje działań administracyjnych z telefonu, tylko na laptopie. W nocy, przy recepcji robiłem tylko to co muszę (sprawy firmy). Jeśli chodzi o rozmowy to moja sieć (plus) była prawie ciagle poza zasięgiem, nieco lepiej mieli ci z orange. Ale też bez szału. Jak się tam chodziło po terenie to nagle przychodziła paczka SMS z info o nienawiązanych połączeniach.
4. Nie ja prowadzę konkurs, a mam prawo wyłączyć się na 4 dni z moderowania, szczególnie gdy wokoło biega 5 modelek i 22 fotografów, a każdy coś chce ode mnie.
Lista uczestników, nicki z nikoniarzy, można napisać do któregoś z nich PW jak tam było z telefonami i internetem (albo zapytać w wątku http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=288040 )
Vorlon
passer
Fafniak
Pinokio
Ryw
freebie
abre
lukasz.antoniak
Krzysztof_G
gustaw79
TOP67
anihil
Artur100
Nickt
nikonista02
prfoto
Rozalinda
leon_gd
Radiki
KaarooL
Carlos_lo
boobass

Saboor
29.05.18, 19:16
Prośba: dajcie teraz na wstrzymanie. Mam pomysł na reorganizację, jak nie wypali... Ok? Czas, którego trzeba to dwie edycje.
Obserwujcie i bawcie się!(albo odwrotnie)
To było oczywiście do uczestników. :-D
Reszta do roboty!!

Ola_Olga
29.05.18, 22:49
Co by nie mówić u nas też fotografia miesiąca podupadła, też żadnego info od apz nie zauważyłem (mam nadzieję, że ma się dobrze, tylko nie ma czasu, jest poza zasięgiem, albo odpuścił już to forum).
Też mam nadzieję, że to tylko brak czasu i optymistycznie wykluczam wariant ostatni.

Czarna_Offca
31.05.18, 10:24
dziś pojawi się głosowanie :)

A56
31.05.18, 10:34
dziś pojawi się głosowanie :)

Bardzo przepraszam, dziś pojawi się głosowanie. Tak było by taktowniej . (słowa klucz)

sten
31.05.18, 11:06
dziś pojawi się głosowanie :) Pojawia się i znika, ale nie mam na Twym punkcie bzika jak w piosence, bo czekam i czekam.

stpman
31.05.18, 11:07
Bardzo przepraszam, dziś pojawi się głosowanie

Czepiasz się szczegółów, a powinieneś być wdzięczny, że głosowanie będzie tak szybko...
Niewdzięcznicy...

Krakman
31.05.18, 14:00
Bardzo przepraszam, dziś pojawi się głosowanie. Tak było by taktowniej . (słowa klucz)

Można też wytrychem: Sorry za opóźnienie, dziś pojawi się głosowanie...:roll:

fret
31.05.18, 14:24
... Sorry za opóźnienie...

https://www.youtube.com/watch?v=E-0If8l_K3Y

Czarna_Offca
31.05.18, 18:39
pisałam nie tak dawno o tym, że moje życie ulegnie zmianie i że nie będę mieć dostępu do neta u rodziców... A teraz macie pretensje o to, że głosowanie dopiero będzie dziś.. Nawet pisałam, że rezygnuję z prowadzenia zabawy na trzech forach...

Dziś ostatni raz wrzucam głosowanie na tym forum... Szukajcie sobie kogoś hm.. Waszym zdaniem odpowiedniego :D

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

bo nie mam hiperodjechanego aparatu, który robi zajefajne zdjęcia i nie mam swojej galerii...

henry1
31.05.18, 19:07
Ale jaja, ale jaja. :shock: Jak mawiał listonosz Edziu.

Krakman
31.05.18, 20:17
Ale jaja, ale jaja. :shock: Jak mawiał listonosz Edziu.
Chyba Eurolistonisz...

Jacek_Z
31.05.18, 20:24
OK, zdjęcia i ankieta jest. https://forum.olympusclub.pl/threads/116033-Mi%C4%99dzy-forumowe-nr6-G%C5%81OSOWANIE
Postanowiłem, że robimy sobie przerwę wakacyjną.
Mam zamiar kontynuować konkurs, jest kwestia prowadzącego. Przerwa nam dobrze zrobi.
Jeśli są chętni do prowadzenia to proszę o PW.

Krakman
31.05.18, 20:24
pisałam nie tak dawno o tym, że moje życie ulegnie zmianie i że nie będę mieć dostępu do neta u rodziców... A teraz macie pretensje o to, że głosowanie dopiero będzie dziś.. Nawet pisałam, że rezygnuję z prowadzenia zabawy na trzech forach...

Dziś ostatni raz wrzucam głosowanie na tym forum... Szukajcie sobie kogoś hm.. Waszym zdaniem odpowiedniego :D

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

bo nie mam hiperodjechanego aparatu, który robi zajefajne zdjęcia i nie mam swojej galerii...
Żaden, nawet hiperodjechany aparat sam zdjęć nie robi... To tak dla formalności...
Pamiętaj, że to nie jest forum dla młodych gniewnych... Ludzie są w różnym wieku to i różne postrzeganie tego jak prowadziłaś zabawę... Generalnie, choć sami tacy nie jesteśmy to od prowadzących cokolwiek (może to być wycieczka szkolna czy teleturniej), wymagamy minimum właściwego podejścia bo nie powiem profesjonalizmu, w końcu większość z nas to amatorzy.

Bodzip
31.05.18, 20:48
pisałam nie tak dawno o tym, że moje życie ulegnie zmianie i że nie będę mieć dostępu do neta u rodziców... A teraz macie pretensje o to, że głosowanie dopiero będzie dziś.. Nawet pisałam, że rezygnuję z prowadzenia zabawy na trzech forach...

Dziś ostatni raz wrzucam głosowanie na tym forum... Szukajcie sobie kogoś hm.. Waszym zdaniem odpowiedniego :D

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

bo nie mam hiperodjechanego aparatu, który robi zajefajne zdjęcia i nie mam swojej galerii...
Ja tak delikatnie, bo Piotrek pisał aby się hamować, więc tego no ... :)
Galeria nie majatek można kupić :-P
Wychowałem się w PRL-u. Krzysiek... znaczy Krakman też.
W tych czasach nauczono nas perfekcyjności: w
wykonywanej pracy - bo 20-u doniosło że sabotaż Ludowej Ojczyźnie robisz
w kradzieżach - bo nic nie było, a trzeba było jakoś przeżyć
w ukrywaniu się - bo za bibułę szło się do więzienia (tak lekko licząc)
w odpowiedzialności - bo człowiek jest omylny i często zrobi babola. Ale przyznać się to nie wstyd
Widzisz - jest takie tajne słowo "przepraszam". Ono potrafi bardzo bardzo wiele wybaczyć.
Pozdrawiam cieplutko :)

Saboor
31.05.18, 20:59
Bogdan, bardzo Ci dziękuję za wstrzemięźliwość słowną - serio.
Skoro doszliśmy do takiego momentu, Jacek_Z zapraszam "na dywanik" pogadamy co i jak z konkursem. :-D Czarna_Offca, dziękuję za dotychczasowe edycje.

Czarna_Offca
31.05.18, 21:02
Saboor nie ma za co :)

Przepraszam za to, że mimo starania mi nie wyszło

Pozdrawiam serdecznie całe forum :)

helmuth
31.05.18, 23:44
... jest takie tajne słowo "przepraszam".Tajne?
Chyba rzeczywiście! Ostatnio coraz rzadziej można je usłyszeć. Szczególnie od osób, które Cię nie znają.

Przepraszam za to, że mimo starania mi nie wyszło ...Jakie zrobisz pierwsze wrażenie tak później Cię traktują.
Szansa na zrobienie dobrego pierwszego wrażenia jest tylko na początku (Twój był niezbyt udany), drugiej szansy na zrobienie pierwszego wrażenia nie ma.

Krakman
1.06.18, 00:07
Jakie zrobisz pierwsze wrażenie tak później Cię traktują.
Szansa na zrobienie dobrego pierwszego wrażenia jest tylko na początku (Twój był niezbyt udany), drugiej szansy na zrobienie pierwszego wrażenia nie ma.
Bo to już nie będzie pierwsze wrażenie...

pandzia
19.08.18, 09:01
umknelo mi tez