PDA

Zobacz pełną wersję : Retronaprawa, edycja 5/2018



helmuth
29.04.18, 16:20
Tym razem edycja, która powinna zadowolić Dziadka i Krakmana.
Mamy do zabawy skan negatywu. Zadanie polega na retuszu i naprawie uszkodzeń a dodatkowo pokazanie zdjęcia w kolorze.
Ponieważ jest teraz sporo wolnego i nie każdy ma czas i ochotę siedzieć przy kompie, ustalam czas trwania edycji na 2 tygodnie.
Dopiero wtedy pokażę nadesłane prace. Jeżeli będą choćby dwie- bez podania autora i odbędzie się głosowanie. Pozostałe zasady tak jak dotychczas.


Oto skan, który nadesłał ajan

200377

Skan w pełnej rozdzielczości do pobrania tu (https://drive.google.com/open?id=0B5ms3-y7MTViQXIyUmFTLU5YZDkzbzJuZjdieFl1VThVeG5R)

Po naprawie zdjęcie powinno mieć 900 px w pionie.
Swoich wersji naprawionych zdjęć, nie wklejamy do wątku tylko wysyłamy na adres retronaprawa@gmail.com
Prace można nadsyłać do 13 maja, do godz 24.00

Krakman
30.04.18, 00:02
ja już mam gotowe, ale niech sobie poleży..... :roll:

helmuth
30.04.18, 17:23
ja już mam gotowe ...Mam nadzieję, że przyślesz.

And.N
30.04.18, 17:30
ja już mam gotowe, ale niech sobie poleży..... :roll:
Szybki Bill z Ciebie, ja kolorowania muszę się jeszcze nauczyć (czy sporo poduczyć:) ), a tak nawiasem mówiąc, z tym kolorowaniem to było życzenie właściciela zdjęcia ?

Dziadek
30.04.18, 18:46
A co z chmurami? Można wstawić?

And.N
30.04.18, 18:54
A co z chmurami? Można wstawić?
Chmury to już chyba ostatnio były wstawiane "wedle uznania":wink:, a mnie dalej interesuje to kolorowanie, czy to jest życzenie właściciela pliku ?

helmuth
30.04.18, 20:48
... ja kolorowania muszę się jeszcze nauczyć ...Ja też, jeszcze nigdy tego nie robiłem :)


A co z chmurami? Można wstawić?Można.


... mnie dalej interesuje to kolorowanie, czy to jest życzenie właściciela pliku ?Właściciel (@ajan) nie wyrażał żadnych życzeń do żadnego z nadesłanych skanów.
Ponieważ kończą mi się materiały do zabawy, zaryzykowałem kolorowankę. Tym bardziej, że nie ma na zdjęciu żadnych, dających się rozpoznać postaci.
Mamy 2 tygodnie, jeśli ajan wyrazi sprzeciw- będę się zastanawiał. W najgorszym przypadku edycja się nie odbędzie.


PS
Jeśli zabawa ma mieć dalszy ciąg, proszę o przysyłanie jakichś starych, zniszczonych zdjęć.

And.N
30.04.18, 21:01
Dzięki za odpowiedź. Nie ukrywam wolałbym aby dodatkowe wymagania / obostrzenia co do obróbki pochodziły od właściciela pliku, ale chyba spróbuję zmierzyć się z tym tematem...zgodnie z wolą prowadzącego:)

cissic
30.04.18, 22:35
No wreszcie coś co lubię. Fota nie jest dramatycznie zniszczona i poziom powinien być wyrównany. Będzie ciężki bój o laury ;)
Muszę tylko pomyśleć nad tym kolorem...

helmuth
2.05.18, 19:35
Już trzecią wersję robię, może mi się wreszcie spodoba ;)

And.N
2.05.18, 19:45
Jeszcze nie zacząłem, poza zamianą na pozytyw.

A56
4.05.18, 18:06
Miałem nie brać udziału w tej zabawie, bo nigdy nie kolorowałem czarno-białych zdjęć.
Ale przełamałem się, kiedyś ten pierwszy raz musi być.
To dobry czas bo będę mogł porównać z pracami innych bardziej doświadczonych.forumowiczów.

And.N
4.05.18, 18:11
Miałem nie brać udziału w tej zabawie, bo nigdy nie kolorowałem czarno-białych zdjęć.
Ale przełamałem się, kiedyś ten pierwszy raz musi być.
To dobry czas bo będę mogł porównać z pracami innych bardziej doświadczonych.forumowiczów.
Oj tam, tez nie mam takiego doświadczenia:) Tu chyba tylko Krakman i może cissic, Dziadek, ma większe doświadczenie.
Dobrze, że termin długi, bo jakoś trudno mi się zebrać do obróbki tego zdjęcia:) Tak w ogóle zanosi się na rekord frekwencji w tej zabawie:)

helmuth
4.05.18, 20:42
... nigdy nie kolorowałem czarno-białych zdjęć.Nie Ty jeden ;)

ajan
4.05.18, 22:15
Ja też, jeszcze nigdy tego nie robiłem :)

Można.
Właściciel (@ajan) nie wyrażał żadnych życzeń do żadnego z nadesłanych skanów.
Ponieważ kończą mi się materiały do zabawy, zaryzykowałem kolorowankę. Tym bardziej, że nie ma na zdjęciu żadnych, dających się rozpoznać postaci.
Mamy 2 tygodnie, jeśli ajan wyrazi sprzeciw- będę się zastanawiał. W najgorszym przypadku edycja się nie odbędzie.

PS
Jeśli zabawa ma mieć dalszy ciąg, proszę o przysyłanie jakichś starych, zniszczonych zdjęć.

Nie mam żadnych życzeń, nie wnoszę sprzeciwu, śledzę wątek, nie biorę udziału bo nie mam takich zdolności.
Napis na pomniku " MARSZAŁKOWI JÓZEFOWI PIŁSUDSKIEMU BUDOWNICZEMU POLSKI ODRODZONEJ 1930 " Zburzono w 1949 r. Negatyw płytka szklana.
Pomnik Niepodległości poświęcony pamięci Marszałka Józefa Piłsudskiego, odsłonięty 11 listopada 1930 r. w Siedlcach. Wzniesiony z kamieni polnych tworząc zarys województwa wileńskiego.
Rozebrany po zakończeniu II wojny światowej przez władze nowego systemu. Zdjęcie z lata 1932 roku z kolekcji własnej Tomasza Nasiłowskiego.
200579

200580 fotografia z "fotopolska.eu"

cissic
5.05.18, 23:26
Oj tam, tez nie mam takiego doświadczenia:) Tu chyba tylko Krakman i może cissic, Dziadek, ma większe doświadczenie.

Zdaje się ostatnią retro zabawę przegrałem właśnie z Tobą ;)

And.N
5.05.18, 23:35
Zdaje się ostatnią retro zabawę przegrałem właśnie z Tobą ;)
Nie wiem jaką masz na myśli, ale w ostatniej Retronaprawie nie brałem udziału, Ty chyba też i nie kojarzę abyś w jakiejś brał udział:)
Chyba, że to dawno było w popRAWce...(tylko nie sądzę aby było też wtedy wymagane kolorowanie)

cissic
5.05.18, 23:54
Może coś z pomyliłem, ale z tego co pamiętam mam już zaliczone dwie retronaprawy. Może to się jakoś inaczej nazywało, ale na 100% było to poprawianie starych i popsutych fotografii :)

helmuth
6.05.18, 09:37
ajan, dzięki za wyjaśnienia.

... z tego co pamiętam mam już zaliczone dwie retronaprawy. Może to się jakoś inaczej nazywało ...Być może retronaprawy, w sensie naprawiania starych zdjęć w edycjach popRAWki.
W Retronaprawie, którą ja prowadzę jeszcze nie brałeś udziału.
Do tej pory, w Retronaprawie brali udział:
A56, andtor2, Dziadek, Krakman, tropic i ja.

cissic
6.05.18, 11:09
Być może retronaprawy, w sensie naprawiania starych zdjęć w edycjach popRAWki.

No i się wyjaśniło, bo faktycznie to były zabawy w ramach popRAWek. Dzięki Panowie :)

helmuth
10.05.18, 18:05
Przypominam o zabawie!
Zostało trzy dni a skrzynka ciągle pusta ;)

And.N
10.05.18, 18:19
Właśnie, ciągle nie mogę się za to zabrać:) Na weekend jeszcze wyjazd mi się szykuje...
No nie wiem czy dam radę...

A56
10.05.18, 19:16
Moja praca będzie. Jeszcze kilka poprawek i wyślę.

Krakman
10.05.18, 19:36
Ja wysłałem..... o mało nie zapomniałem o tym...

helmuth
10.05.18, 19:55
No nie wiem czy dam radę...Liczę na Ciebie :)

Ja wysłałem ...Jest :)

helmuth
13.05.18, 18:39
Czekam na Dziadka!
Pytał o niebo, to chyba coś wymyślił ;)
Jeśli jeszcze ktoś chce pokazać swoją pracę, jeszcze ma chwilę. :)

Dziadek
13.05.18, 23:23
Poszło!
Dobrze, ze o mnie wspomniałeś bo myślałem o 14.05.2018

helmuth
13.05.18, 23:41
Poszło!Doszło :)
Na razie jest 5 prac, może jeszcze ktoś przyśle. Jutro pokażę nadesłane prace i rozpoczniemy głosowanie.