PDA

Zobacz pełną wersję : Rozdzilczość, a format odbitek?!



adler13
4.06.04, 15:44
Witajcie. Mam do was pytanie, mozliwe, iz padli juz na forum, ale nie doszukalem sie takeigo topicu, wiec pisze. Mam Olympusa C-450 Zoom. W aparacie tym, dostepne sa tylko 3 rozdzielczosci:
SQ2 640x480
SQ1 1024x758
HQ 2288x1712
SHQ 2288x1712

Mam pytanie: Czy macie moze tabele przeliczania tych rozdzielczosci na format odbitek? Wiem, ze moge uzyskac takie informacje w fotolabie, ale z racji tego, ze mialem wypadek, nie moge za bardzo wychodzic poza skromne progi mojego domu. Chodzi mi o to, jakie foramty moge uzyskac z danych rozdzilczosci, sby jakosc byla zadowalajaca.

Pozdrawiam:)

Przeniesione do "Porady dotyczące fotografii" przez vodnik

krzwoj
5.06.04, 09:51
Czesc, zerknij moze tutaj:

http://www.agfa.imagecenter.pl/index_kursy.php?inp=kursy.html

a wogole pod tym adresem znajdziesz wiele innych ciekawych rzeczy.
Pozdrawiam

wdylag
5.06.04, 10:07
http://solex.com.pl/kodak/index.php?dzial=12

Szym
8.06.04, 13:40
Ja mam C470 i mam jeszcze jedno pytanie co do rozdzielczości. W menu mogę wybrać wersję 3:2 co to oznacza?

wrocek
8.06.04, 14:32
[Szym] Ustawienie 3:2 oznacza, ze takie beda proporcje zdjecia. Jest to przydatne przy robieniu zdjec przewidzianych do robienia odbitek w labie, bo bez dalszego kadrowania mozna uzyskac odbitki 15x10 cm.

wrocek
8.06.04, 14:37
[Adler13] Wydaje mi sie, ze optymalna jest rozdzielczosc HQ. Pozwala bez pogorszenia jakosci odbitek wykadrowac fragment zdjecia i zajmuje stosunkowo malo miejsca na karcie pamieci. Mniejsze rozdzielczosci moga okazac sie za male jesli bedziemy potrzebowac wykorzystac fragment zdjecia.
Na potrzeby labu wazniejsze jest zeby przygotowac zdjecia w odpowiednich proporcjach. Dla zdjec 15x10 cm bedzie to 3:2. Najlepsza rozdzielczosc to 1800 x 1200 px (albo wieksza).

qwerty
9.06.04, 08:52
nawiąże do tego wątku bo mam ostatnio dziwne doswiadczenie... robię fotki do wydruku zawsze w 3:2. Ostatnie robiłem w HQ i korzystająz z promocji wysłałem do Fotojokera.
Jakie było moje zaskoczenie jak na kilku wydrukach zrobionych w analogicznych wrunkach jak reszta zauwazyłem... piksele?!?!?! Dziwi mnie o tyle że:
1. warunki były te same
2. na ekranie widac tą samą jakosc fotek
3. fotki nie były obrabiane
Dodam że generalnie wywołuje fotki w innym labie i tam nie zauwazyłem takich numerów....

vodnik
9.06.04, 12:31
Wniosek: Fotojoker sucks.