PDA

Zobacz pełną wersję : Ditl 20.04.2018



hades
17.04.18, 12:43
200074

DITL 20.04.2018

A przy okazji... Bez okazji... Czy musi być jakaś okazja by robić zdjęcia?



Na zdjęciu pokazujesz jak spędziłeś dzień, którego tyczy się dana edycja DITL. Pokaż zdjęcie, które mówi o tym gdzie byłeś, co robiłeś, jak się czułeś. Może chcesz nam coś pokazać, czymś wzruszyć, zaciekawić? Może chcesz zwrócić na coś uwagę? Może po prostu pokaż nam zdjęcie ze spaceru. Różnorodność zdjęć jest mile widziana.


Galeria akcji DITL (https://galeria.olympusclub.pl/thumbnails.php?album=7127)
(https://galeria.olympusclub.pl/thumbnails.php?album=7127)

Kolejna akcja DITL. Jednym kadrem opowiedz o swoim dniu.


Wszystkie akcje DITL (https://galeria.olympusclub.pl/index.php?cat=12)




Zasady publikacji w galerii DITL:


Publikujemy jedno zdjęcie wykonane tylko w podanym terminie.
Można pokusić się zrobienie zdjęcia o zaproponowanych godzinach.
Na zdjęcia czekamy przez 2 dni po terminie. Później dodawanie zdjęć będzie zablokowane.
Do zdjęć należy dodać opis.

w polu "Tytuł pliku" wprowadzamy opis wg. schematu: "godzina-miejsce-autor",
w polu "Opis pliku" można zamieścić krótki opis sytuacji.


Każdy z uczestników ma możliwość dodania tylko jednego zdjęcia.

Ola_Olga
17.04.18, 15:40
Naprawdę Ditl? Ale fajnie :)

And.N
17.04.18, 16:01
I mi się podoba powrót Ditla, a są jakieś szanse aby wyświetlały się wcześniejsze galerie (https://forum.olympusclub.pl/forums/71-Wystawy-DitL) ?
(jeśli nie ma żadnych, to chyba należałoby usunąć te wszystkie poprzednie wątki...)

Saboor
17.04.18, 16:26
Naprawdę Ditl? Ale fajnie :)

jak widać, serio, serio i w nowej odsłonie. :-)


I mi się podoba powrót Ditla, a są jakieś szanse aby wyświetlały się wcześniejsze galerie (https://forum.olympusclub.pl/forums/71-Wystawy-DitL) ?
(jeśli nie ma żadnych, to chyba należałoby usunąć te wszystkie poprzednie wątki...)
Odłożona sprawa na swój czas.

sten
18.04.18, 09:36
Witam. Cieszy powrót Ditla w nowej odsłonie.

Ola_Olga
19.04.18, 17:45
Zaskoczyłam, że to jutro a nie w sobotę. Mhm...

hades
20.04.18, 07:36
Pssst, to dziś ;)

ogc13
20.04.18, 11:55
A ja nie robiłem nigdy ditla :cry:
Nie wiem czy dam radę ...
Te pliki mają mieć jakieś rozmiary określone ?

hades
20.04.18, 14:44
1. Rozdzielczość taka jak do galerii.
2. Nie pliki, a plik, jedno zdjęcie opisujące dzień.
3. Zdjęcie opisane tytułem "godzina-miejsce-autor". Przy czym miejsce nie musi być nazwą miejscowości, a np. funkcją obiektu, w pobliżu, którego zrobiliśmy zdjęcie.

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

I jeszcze ważna informacja. Zdjęcia będą widoczne w galerii, a na pewno na pierwszej stronie w pasku nowości. Może to ważna informacja dla niektórych, że warto przyłożyć się ;).

And.N
20.04.18, 15:39
Z tego co kojarzę Ditl odbywał się w sobotę, później była zmiana na Witl i obejmował weekend czyli można było wstawiać zdjęcia zrobione w sobotę lub w niedzielę.
Fajnie, że Ditl wraca, ale dlaczego wstawiamy zdjęcie zrobione akurat w piątek ? Po pracy nie zawsze jest chęć gdzieś się ruszyć na zdjęcia...

Ola_Olga
20.04.18, 16:02
Z tego co kojarzę Ditl odbywał się w sobotę, później była zmiana na Witl i obejmował weekend czyli można było wstawiać zdjęcia zrobione w sobotę lub w niedzielę.
Tak, tak. Następny poprosimy sobotnio - niedzielny Witl :)


Po pracy nie zawsze jest chęć gdzieś się ruszyć na zdjęcia...

Prawda. Ale może się gdzieś ruszę..

ogc13
20.04.18, 16:08
I jeszcze ważna informacja. Zdjęcia będą widoczne w galerii, a na pewno na pierwszej stronie w pasku nowości. Może to ważna informacja dla niektórych, że warto przyłożyć się ;).

To ja poczekam może jeszcze do przyszłego roku :roll:
Może za rok będę coś miał do pokazania :)

Ola_Olga
20.04.18, 16:15
To ja poczekam może jeszcze do przyszłego roku :roll:
Może za rok będę coś miał do pokazania :)

No coś Ty. Wrzucaj nie marudź:wink:
To nie musi być dzieło sztuki, szkoda że nie można obejrzeć poprzednich ditlów, z reguły wszystkie zawsze dostawały max ilość pkt tzn. 10 (była inna galeria).
To taka zabawa, nie konkurs. Tu nie ma nagród. A zdjęcie możesz wrzucić dowolne, byle wykonane w danym dniu.
Pozdro:)

henry1
20.04.18, 18:16
Nacisnąłem "Prześlij plik" i nie widzę go nigdzie ??? :shock:
A kiedyś był widoczny. :cry:

DzejPi
20.04.18, 18:54
Zrobiłem tak samo i wyskoczył mi komunikat o błędzie.:?:

henry1
20.04.18, 18:57
Zrobiłem tak samo i wyskoczył mi komunikat o błędzie.:?:

A album wybrałeś ???? :shock::mrgreen:

Saboor
20.04.18, 19:25
Powinno być ok.

And.N
20.04.18, 19:38
Powinno być ok.
Rozumiem, że sam wysłałeś i żadnego błędu nie było.

Saboor
20.04.18, 19:41
Był, zdjęcie musi być klepnięte przez Moda/Admina, jak hades zajrzy to to naprawi.
Ja wysłałem z konta testowego: jako Klubowicz i musiałem jako Admin, klepnąć to ustrojstwo.

And.N
20.04.18, 19:53
Był, zdjęcie musi być klepnięte przez Moda/Admina, jak @hades (https://forum.olympusclub.pl/member.php?u=5384) zajrzy to to naprawi.
Ja wysłałem z konta testowego: jako Klubowicz i musiałem jako Admin, klepnąć to ustrojstwo.
W takim razie nie bardzo rozumiem Twoją poprzednią wypowiedź, że wszystko powinno być OK ... bo chyba nie wszystko jest OK ?...

edorka
20.04.18, 19:58
To naprawiajcie to Panowie "czemprędzej" bo preparuję zdjęcie i chciałabym je wrzucić bez problemu.

And.N
20.04.18, 20:01
To naprawiajcie to Panowie "czemprędzej" bo preparuję zdjęcie i chciałabym je wrzucić bez problemu.
Oj tam, do godz 24:00 dziś przecież można spokojnie wrzucać... Jutro to już nie wiem...

hades
20.04.18, 20:05
To ja poczekam może jeszcze do przyszłego roku :roll:
Może za rok będę coś miał do pokazania :)

No właśnie to nie konkurs. Przy okazji takiej akcji robię zdjęcia cały dzień, tym co mam pod ręką. Na koniec lub następnego dnia siadam na 10 minut patrzę co mam na rolce. Najciekawsze idzie do galerii.

Często patrzymy na dzień bardzo schematycznie. DITL umożliwia wyjście na jeden dzień poza siebie i obserwowanie (rejestrowanie) rytmu dnia, tego co uważamy za rutynę, nasze niezmienne otoczenie. Stajemy się na chwilę bardziej uważni. Sądzę, że tak to można opisać i tak to można rozumieć. To nawet nie jest specjalny dzień na zdjęcia, ale dzień na poświęcenie większej uwagi temu co robimy. Bo niekiedy po całym dniu mamy wrażenie, że przed chwilą wstaliśmy, a już jest wieczór. Jak automaty ze zresetowaną pamięcią.

And.N
20.04.18, 20:11
No właśnie to nie konkurs. Przy okazji takiej akcji robię zdjęcia cały dzień, tym co mam pod ręką. Na koniec lub następnego dnia siadam na 10 minut patrzę co mam na rolce. Najciekawsze idzie do galerii.

Często patrzymy na dzień bardzo schematycznie. DITL umożliwia wyjście na jeden dzień poza siebie i obserwowanie (rejestrowanie) rytmu dnia, tego co uważamy za rutynę, nasze niezmienne otoczenie. Stajemy się na chwilę bardziej uważni. Sądzę, że tak to można opisać i tak to można rozumieć. To nawet nie jest specjalny dzień na zdjęcia, ale dzień na poświęcenie większej uwagi temu co robimy. Bo niekiedy po całym dniu mamy wrażenie, że przed chwilą wstaliśmy, a już jest wieczór. Jak automaty ze zresetowaną pamięcią.

Dalej nie rozumiem dlaczego jest lepszy piątek od soboty...do Ditla...

tropic
20.04.18, 20:14
A ja się zapytowuje "gdzie jest moje dzieło" ?!?

hades
20.04.18, 20:16
Dalej nie rozumiem dlaczego jest lepszy piątek od soboty...do Ditla...

A dlaczego sobota jest lepsza od piątku?

henry1
20.04.18, 20:20
Był, zdjęcie musi być klepnięte przez Moda/Admina, jak hades zajrzy to to naprawi.
Ja wysłałem z konta testowego: jako Klubowicz i musiałem jako Admin, klepnąć to ustrojstwo.

I tak się zdobywa sprawność "KLEPACZA". :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

hades
20.04.18, 20:20
Problem rozwiązany.

And.N
20.04.18, 20:23
A dlaczego sobota jest lepsza od piątku?
Po pierwsze, że taka tradycja od powstania Ditla (pomijam już Witl), a dlaczego sobota lepsza, pewnie dlatego, że większość tą sobotę ma wolną, a piątek raczej większość nie ma wolnego od pracy...
no ale może to nie ma znaczenia ?:wink: , dla organizatora...(to przecież... tylko 8 godzin...)

hades
20.04.18, 20:25
A ja się zapytowuje "gdzie jest moje dzieło" ?!?

Twój DITL wymagał jeszcze potwierdzenia moderatora. Już kliknąłem.

ogc13
20.04.18, 20:30
Wrzuciłem bo mi Ola z Olgą kazały :)
Jak nie ma sensu to wywalcie.

And.N
20.04.18, 20:36
A ja się zapytowuje "gdzie jest moje dzieło" ?!?
Może dlatego nie ma, że nie opisałeś właściwie zdjęcia:


3. Zdjęcie opisane tytułem "godzina-miejsce-autor". ...

hades
20.04.18, 20:49
Po pierwsze, że taka tradycja od powstania Ditla (pomijam już Witl), a dlaczego sobota lepsza, pewnie dlatego, że większość tą sobotę ma wolną, a piątek raczej większość nie ma wolnego od pracy...
no ale może to nie ma znaczenia ?:wink: , dla organizatora...

A czym jest dzień wolny? Zresztą wolny od czego? I tak pracujemy, tyle że przeważnie w domu. Ewentualnie zabieramy rodzinę gdzieś, czy sami zajmujemy się odkładanymi sprawami (na dzień wolny), ale to też zajmuje czas. Wtedy też nie mamy czasu na zdjęcia.

To jest właśnie ten schemat, którym psuje nam szyki. Czemu fotografia ma rejestrować tylko dzień wolny? Bo wtedy mamy na nią czas? W takim razie co robimy przez resztę pracującego tygodnia na forum fotograficznym?

A tradycja... to nie jest tak. Po prostu poszliśmy nieco na łatwiznę wyznaczając sobie DITL-e w dni wolne. Dopisek: To nie znaczy, że nie odbędzie się jakiś DITL akurat w dni powszechnie uważane za wolne.

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -


Wrzuciłem bo mi Ola z Olgą kazały :)

To ta klubowiczka co ma dwa konta ;).


Jak nie ma sensu to wywalcie.

Nie ma szans :).

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -
andtor2, dobrze, że zwróciłeś uwagę na dzień wolny, bo mogłem doprecyzować o co mi chodzi, a przy okazji podsunąłeś mi pewien pomysł. :D

And.N
20.04.18, 20:50
A tradycja... to nie jest tak. Po prostu poszliśmy nieco na łatwiznę wyznaczając sobie DITL-e w dni wolne. Dopisek: To nie znaczy, że nie odbędzie się jakiś DITL akurat w dni powszechnie uważane za wolne. ..

No cóż, to tylko Twoje zdanie...Nie uważam aby to było pójście na "łatwiznę" wyznaczając Ditla w dni "wolne". To było pójście pragmatyczne, aby była większa frekwencja.
Skoro tego nie widzisz, trudno.. proponuję następny Ditl w poniedziałek, a następny w czwartek:wink: lub zawsze w piątek:wink:

hades
20.04.18, 21:12
No cóż, to tylko Twoje zdanie...Nie uważam aby to było pójście na "łatwiznę" wyznaczając Ditla w dni "wolne". To było pójście pragmatyczne, aby była większa frekwencja.
Skoro tego nie widzisz, trudno.. proponuję następny Ditl w poniedziałek, a następny w czwartek:wink: lub zawsze w piątek:wink:

Piątek był pewną wypadkową. Koniec tygodnia roboczego to zwykle luźniejszy dzień, ale dzień powszedni. Takie filozoficzne połączenie dnia wolnego z jeszcze pracującym.

Zauważ, że nie upieram się przy dniach powszednich jako terminy DITL-ów. Zacytowałeś zresztą dopisek, który zrobiłem, a który wskazuje, że dni wolne też będę brał pod uwagę jako dobre terminy.

Frekwencja? Ok, a jeśli dzień wolny będzie deszczowy, ponury, nie będzie miało się na nic ochoty, to zrobimy zdjęcie tego braku ochoty? Wymyślamy sztuczne powody, które blokują nas jako obserwatorów, fotografów codzienności.

Ogólnie rzecz biorąc wskazuje, że DITL nie jest kroniką dni wolnych, ale codzienności. Dni wolne wyłączają całą gamę zdarzeń, które tylko w dni robocze są możliwe do zarejestrowania. Poza tym różnorodność okazji do DITL-a jest konieczna by się nie znudził, by był ciekawy fotograficznie, by galeria zaskakiwała tym co się w niej znajdzie. Zauważ, że DITL robiony np. co drugą sobotę w miesiącu, to taka rutyna, jak praca. A robimy zdjęcia chyba po to by się od niej oderwać.

Saboor
20.04.18, 21:44
WiTL, był wypadkową z dyskuji prowadzącego i DiTLowiczów. Taki układ najbardziej pasował i frekwencja
była większa, choć od idei DiTLa odeszła całkowicie.
Może hadesie ożyw i WiTLa,
Do WiTLa będą trafiać bardziej wypieszczone fotki(te na które trzeba wyskoczyć)
do DiTLa zaś, te z naszej codzenności(strzelone z biodra)
I te, i tamte są fajne.

Ola_Olga
20.04.18, 21:48
Wrzuciłem bo mi Ola z Olgą kazały :)Jak nie ma sensu to wywalcie.
Można? Można:) I o to chodziło. Nikt Ci nie wywali, spoko.


To ta klubowiczka co ma dwa konta ;).
Nieprawda. Jedno konto dwojga imion.:wink:

A skoro dyskusja dotyczy wyboru dnia ditlowego, to też - jak andtor2 - byłabym raczej za sobotą/niedzielą. Ale co tam. W piątek też można jak się chce. O jejku, żebyśmy tylko takie problemy mieli...

hades
20.04.18, 21:53
WiTL, był wypadkową z dyskuji prowadzącego i DiTLowiczów. Taki układ najbardziej pasował i frekwencja
była większa, choć od idei DiTLa odeszła całkowicie.
Może @hades (https://forum.olympusclub.pl/member.php?u=5384)ie ożyw i WiTLa,
Do WiTLa będą trafiać bardziej wypieszczone fotki(te na które trzeba wyskoczyć)
do DiTLa zaś, te z naszej codzenności(strzelone z biodra)
I te, i tamte są fajne.

Ale już to napisałem, nawet wprost. Nawet można przewidzieć kiedy będzie następna edycja :). Jeśli ktoś zgadnie to może napisać o tym dopiero w środę 25 kwietnia, inaczej ban na 7 dni ;).

Nigdzie nie napisałem, że będzie jakiś sztywny DITL. Będzie po prostu nieprzewidywalny :). A w zbiorze nieprzewidywalności ujęte są także WITL-e, dni wolne, i inne.

Jedynie reguły są niezmienne. Przy okazji, drodzy uczestnicy, zwróćcie uwagę by wpisać (nie każdy to zrobił) odpowiedni tytuł. Zasady akcji są w pierwszym poście. Kronikarska dokładność tego wymaga ;). Jeśli ktoś chce poprawić to proszę o PW.

henry1
20.04.18, 21:57
Ale już to napisałem, nawet wprost. Nawet można przewidzieć kiedy będzie następna edycja :). Jeśli ktoś zgadnie to może napisać o tym dopiero w środę 25 kwietnia, inaczej ban na 7 dni ;).

Nigdzie nie napisałem, że będzie jakiś sztywny DITL. Będzie po prostu nieprzewidywalny :). A w zbiorze nieprzewidywalności ujęte są także WITL-e, dni wolne, i inne.

Jedynie reguły są niezmienne. Przy okazji, drodzy uczestnicy, zwróćcie uwagę by wpisać (nie każdy to zrobił) odpowiedni tytuł. Zasady akcji są w pierwszym poście. Kronikarska dokładność tego wymaga ;). Jeśli ktoś chce poprawić to proszę o PW.

To ja zapomniałem się podpisać. :oops:
Taka przypadłość wieku starczego. :cry:

Ola_Olga
20.04.18, 22:01
Nigdzie nie napisałem, że będzie jakiś sztywny DITL. Będzie po prostu nieprzewidywalny :). A w zbiorze nieprzewidywalności ujęte są także WITL-e, dni wolne, i inne.
Może być jak dla mnie:)

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -


To ja zapomniałem się podpisać. :oops:

A kto inny mógłby buszować w ogródku sąsiadki?:wink:

henry1
20.04.18, 22:03
Może być jak dla mnie:)

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -



A kto inny mógłby buszować w ogródku sąsiadki?:wink:

Każdy, ale nie każdy ma sąsiadkę z ogródkiem. :mrgreen:

ogc13
20.04.18, 22:06
A kto inny mógłby buszować w ogródku sąsiadki?:wink:
No proszę. Kolega się zasadził na sąsiadkę ale nie przyszła no to cyknął kwiatuszka do DITLa :)

henry1
20.04.18, 22:08
No proszę. Kolega się zasadził na sąsiadkę ale nie przyszła no to cyknął kwiatuszka do DITLa :)

Dobrze, dobrze, szczegóły pomińmy milczeniem.:cool::mrgreen:

Saboor
20.04.18, 22:43
Dobrze, dobrze, szczegóły pomińmy milczeniem.:cool::mrgreen:Ale nikt o detale buszowania z sąsiadką nie pyta...

edorka
21.04.18, 08:15
Podoba mi się pomysł niespodziewajkowego Ditl'a, Witl'a i innych :-)

hades
23.04.18, 21:31
Podoba mi się pomysł niespodziewajkowego Ditl'a, Witl'a i innych :-)

Przynajmniej jednej osobie się to podoba :).

--

Podsumowując DITL-a. Udział wzięło 10 osób. Dziękuje wszystkim za udział i zapraszam na następną akcje.
Galeria DITL do obejrzenia w naszej galerii głównej https://galeria.olympusclub.pl/thumbnails.php?album=7127

Saboor
26.05.18, 21:56
Kiedy następna edycja, hades?

hades
27.05.18, 14:11
Kiedy następna edycja, @hades (https://forum.olympusclub.pl/member.php?u=5384)?

Niespodziewanie ;).

Saboor
27.05.18, 15:25
Ok
[emoji75][emoji75][emoji75]