PDA

Zobacz pełną wersję : Między- forumowe nr3- GŁOSOWANIE



Czarna_Offca
9.04.18, 20:01
Zaczynamy głosowanie w trzeciej edycji między- galaktyczno- forumowych Zadań Tematycznych

Przypominam tematem zwełnionym był: "PORTRET B&W"

Wpłynęło 25 prac, więc macie do dyspozycji max pięć głosów

Głosowanie na więcej niż 5 prac oraz oddanie głosu na siebie będzie karalne (zgodnie z regulaminem)

Termin zakończenia głosowania mija za 4 dni (13.04.2018r)

Numer zdjęcia znajduje się nad nim:

1
199844

2
199845

3
199846

4
199847

5
199848

6
199849

7
199850

8
199851

9
199852

10
199853

11
199854

12
199855

13
199856

14
199857

Czarna_Offca
9.04.18, 20:13
15
199858

16
199859

17

Tu było zdjęcie kolorowe.

18
199861

19
199862

20
199863

21
199864

22
199865

23
199866

24
199867

25
199868

hades
9.04.18, 21:15
Głosy oddane.

A56
9.04.18, 22:23
Mamy rodzynek w torcie.
Temat "Portret B&W"
Kto znajdzie rodzynek? Zakamuflowany.:grin:

henry1
9.04.18, 22:26
Ja tam widzę dwa rodzynki. :shock::mrgreen:
I wcale nie zakamuflowane. :mrgreen:

A56
9.04.18, 22:32
Ja tam widzę dwa rodzynki. :shock::mrgreen:
I wcale nie zakamuflowane. :mrgreen:

Faktycznie jest też drugi rodzynek. Ale się zakamuflował, że go od razu nie zauważyłem :grin:

ogc13
10.04.18, 10:28
To ja widzę 3 :)

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

Zagłosowane :)

Marek61
10.04.18, 13:28
Szukałem ale cierpliwości zabrakło ;-( a regulaminu.
Proszę o odpowiedź:
czy zdjęcia wstawiane do głosowania mogą być wcześniej publikowane na forum?
Pytam w kontekście anonimowości prac.
Czy jeżeli tematem konkursu / głosowania mają być portrety B&W to jak do tego ma się wstawienie fotografii kolorowej?

Jacek_Z
10.04.18, 14:03
Można wstawiać już publikowane.
Kolor usuwam, nieregulaminowy, proszę nie głosowac na zdj 17.
Do momentu końca głosowania pozostawiam widoczne zdj 3, akt, bo w głównym regulaminie nie było zakazu. Będzie edycja regulaminu konkursu, akty będą "zakazane".

Koriolan
10.04.18, 14:39
pamięć chyba mnie oszukuje - wydawało mi sie że regulamin był bardziej rozbudowany i było tam też cosik o nagości. Trójka podpada zdecydowanie pod akt, dobra praca ale nieco jednak poza tematem?

Jacek_Z
10.04.18, 14:51
Z regulaminem działy się dziwne rzeczy i trzeba by było powołać komisję śledczą ;)
Z offcą roboczo uzgadniałem co tam ma być i miały być pewne zapisy, np o tym, że autor ma mieć zgodę na publikację wizerunku o ile na zdjęciu są widoczne osoby, zapisu nie było, dodałem go 30.03. Nagości tez nie miało być, taki zapis jest w e wszystkich konkursach, tu też go wcięło. Owieczka mówi, że było, no ale nie ma.

Na zdj 3 mamy wizerunek osoby, więć choc akt to się i kwalifikuje.

shary
10.04.18, 16:17
To co? na oczy Wam padło? Nie widzieliście wcześniej że to zdjęcie to kolor? To nie można było przez tydzień zwrócić uwagi autorowi że ma przysłać inne zdjęcie? Poza tym wisiało już dobę na forum, może ktoś na nie głosował? i potem ktoś decyduje się je usunąć? To co z moim zmarnowanym głosem jeśli na nie głosowałem? To samo z aktem! przyjęliście zdjęcie, powiesiliście je to powinno już zostać. A nie dorabiać ideologię do zastanej sytuacji. To teraz wywalcie jeszcze jakieś autoportrety które ktoś tu zgłosił i ostatni zgasi światło. Przy następnej edycji może już nie być chętnych udziału w zabawie. Jeśli wymaga się od innych to trzeba zacząć od siebie. Zdjęcia miały być wystawione do głosowania wcześniej? I były?
Gdyby nagrodą był Bentley, to można by trzymać się sztywno reguł, ale skoro to jet zabawa to...

Krakman
10.04.18, 16:46
To co? na oczy Wam padło? Nie widzieliście wcześniej że to zdjęcie to kolor? To nie można było przez tydzień zwrócić uwagi autorowi że ma przysłać inne zdjęcie? Poza tym wisiało już dobę na forum, może ktoś na nie głosował? i potem ktoś decyduje się je usunąć? To co z moim zmarnowanym głosem jeśli na nie głosowałem? To samo z aktem! przyjęliście zdjęcie, powiesiliście je to powinno już zostać. A nie dorabiać ideologię do zastanej sytuacji. To teraz wywalcie jeszcze jakieś autoportrety które ktoś tu zgłosił i ostatni zgasi światło. Przy następnej edycji może już nie być chętnych udziału w zabawie. Jeśli wymaga się od innych to trzeba zacząć od siebie. Zdjęcia miały być wystawione do głosowania wcześniej? I były?
Gdyby nagrodą był Bentley, to można by trzymać się sztywno reguł, ale skoro to jet zabawa to...
Widziałem na żywo jednego Bentley'a . Nie fajny był. :roll:

And.N
10.04.18, 17:37
To co? na oczy Wam padło? Nie widzieliście wcześniej że to zdjęcie to kolor? To nie można było przez tydzień zwrócić uwagi autorowi że ma przysłać inne zdjęcie? Poza tym wisiało już dobę na forum, może ktoś na nie głosował? i potem ktoś decyduje się je usunąć? To co z moim zmarnowanym głosem jeśli na nie głosowałem? To samo z aktem! przyjęliście zdjęcie, powiesiliście je to powinno już zostać. A nie dorabiać ideologię do zastanej sytuacji. To teraz wywalcie jeszcze jakieś autoportrety które ktoś tu zgłosił i ostatni zgasi światło. Przy następnej edycji może już nie być chętnych udziału w zabawie. Jeśli wymaga się od innych to trzeba zacząć od siebie. Zdjęcia miały być wystawione do głosowania wcześniej? I były?
Gdyby nagrodą był Bentley, to można by trzymać się sztywno reguł, ale skoro to jet zabawa to...
Stanę tu częściowo "w obronie" prowadzącej bo to niewdzięczna rola jednak jest (wiem po sobie w popRAWce)... Odnosząc się do pogrubionego tekstu, uważam, że głosujący chyba również zna temat tej zabawy (powinien znać, choć wykluczyć nie można że ktoś zagłosował nie zaznajamiając się z tematem ) i swój rozum ma. Jak zmarnował głos to w dużej części z swojej winy.
W regulaminie pisze między innymi : "...Zdjęcie powinno jak najbardziej odwzorowywać temat bądź być z nim związane. Ocenie podlega podejście do tematu oraz jego wykonanie"
Choć przyznam także, masz swoją rację iż uwaga autorowi tego zdjęcia powinna być zwrócona.
PS.
Błędy się zdarzają i każdy je popełnia, także ktoś głosujący na pracę niezgodną z oczywistym tematem popełnił ewentualny błąd.
Na co liczył autor tej pracy, to już nie wiem...(właściwie jak praca została wycofana to może się ujawnić i odpowiedzieć )

Koriolan
10.04.18, 18:09
shary , ale wiesz że to jednak zabawa ?
andtor2
Prace były selekcjonowane przed publikacją do głosowania ? Były. no to każdy głosujący miał prawo zakładać, że zdjęcie spełnia wymogi regulaminu.

And.N
10.04.18, 18:19
@andtor2 (https://forum.olympusclub.pl/member.php?u=10600)
Prace były selekcjonowane przed publikacją do głosowania ? Były. no to każdy głosujący miał prawo zakładać, że zdjęcie spełnia wymogi regulaminu.
Każdy głosujący ma też oczy...jak Ci powiem, że białe jest czarne to uwierzysz:wink:

fret
10.04.18, 18:34
Wydaje mi się, że regulamin jest dla uczestników, od sprawdzania zgodności z regulaminem jest organizator, a uczestnik ma po prostu głosować na zdjęcie, które mu się najbardziej podoba. Trudno jest mi przyjąć tezę, że organizator sam nie wie, co napisał w regulaminie.

Teraz o akcie. To było moje zdjęcie (w sensie autorstwa, a nie postaci ;) ) i wycofałem je z zabawy. Uzasadniene wklejam z forum Canona (z tamtego forum wysyłałem zdjęcie).


https://forum.olympusclub.pl/imgimported/2018/04/quote_icon-2.png
źródło (http://www.canon-board.info/images/metro/red/misc/quote_icon.png) Zamieszczone przez Czarna_Offca
https://forum.olympusclub.pl/imgimported/2018/04/viewpostright-2.png
źródło (http://www.canon-board.info/zadania-tematyczne-81/miedzy-forumowe-nr3-glosowanie-107725/index2.html#post1368617)
@fret (http://www.canon-board.info/members/fret-10441/) jesteś pewny swej decyzji?

--- Kolejny post ---

teraz ja cosik napiszę: byłam wyrozumiałą, miłą owieczką. Jednak się nie da.....




Tak, przed wysłaniem aktu wykonałem wykonałem trzy kroki:

1. Pstrykam portrety od ładnych kilku lat, ale trendy się zmieniają i dla spokojności sprawdziłem najnowsze definicje portretu w kilku wiarygodnych miejscach, zarówno krajowych, jak i zagranicznych. Nigdzie nie spotkałem stwierdzenia, że modelka/model musi być w ubraniu.
2. Przeczytałem dokładnie regulamin konkursu. Nic o aktach i ubraniu.
3. Założyłem nowy wątek na forum. Zapytałem w nim, czy akty nie naruszają jakichkolwiek forumowych zasad. Gdzie wtedy byli wszyscy przeciwnicy?

Wydaje mi się, że zrobiłem wszystko, co było w mojej mocy, żeby się upewnić, że wysyłając akt, nie naruszam żadnych zasad. Obecna nagonka jest dla mnie żenujaca i zupełnie niezrozumiała. Jeśli ktoś popełnił błąd, to jego wina a nie moja i niech sam ponosi konsekwencje. Chyba, że ten ktoś jest miły i wyrozumiały tylko w stosunku do siebie
https://forum.olympusclub.pl/imgimported/2012/03/icon_wink-1.gif
źródło (http://www.canon-board.info/images/smilies/icon_wink.gif)

shary
10.04.18, 18:45
Teraz o akcie. To było moje zdjęcie (w sensie autorstwa, a nie postaci ;) ) i wycofałem je z zabawy. Uzasadniene wklejam z forum Canona (z tamtego forum wysyłałem zdjęcie).

Nie powinieneś go wycofywać. Twoje zdjęcie wyczerpywało znamiona zadanego tematu. To jest naprawdę ciekawa praca. Szkoda że tak się stało.
Gdy fotografia staje się w jakimś aspekcie kontrowersyjna, to zaczyna być niewygodna. Źle mi się kojarzy zakaz publikowania gołych d#p. Szczególnie na forum fotograficznym, gdzie nagość ładnie pokazana jest artyzmem.

Niedługo będzie tu można wieszać tylko "Jelenie na rykowisku" :(

And.N
10.04.18, 18:57
Wydaje mi się, że regulamin jest dla uczestników, od sprawdzania zgodności z regulaminem jest organizator, a uczestnik ma po prostu głosować na zdjęcie, które mu się najbardziej podoba.
Z tym się nie zgodzę i biorę pod uwagę przy głosowaniu zgodność pracy z tematem, to nawet główne moje kryterium/warunek. Dlatego przykładowo nie głosowałem w Edycji z tematem "Radość o poranku (https://forum.olympusclub.pl/threads/114995-O%28n%29ly-temat-nr-2-G%C5%81OSOWANIE)" , uważając, że żadna praca nie odzwierciedla tematu.
Nie wiem, może dla innych zgodność z tematem się nie liczy i na to nie patrzą.
Tak, regulamin jest też dla uczestników, głosujący też jest uczestnikiem zabawy mz., a w tym regulaminie pisze miedzy innymi : "Ocenie podlega podejście do tematu oraz jego wykonanie". Kto ocenia? prowadzący czy głosujący przyznając swoje głosy ?

Co do Twojej pracy nic nie pisałem i zastrzeżenia masz słuszne uważam.

fret
10.04.18, 19:08
...
Tak, regulamin jest tez dla uczestników, głosujący też jest uczestnikiem zabawy mz., a w tym regulaminie pisze miedzy innymi : "Ocenie podlega podejście do tematu oraz jego wykonanie".

...

Z tym się nie zgodzę. Zapisy w regulaminie dotyczące głosowania mają sens jeśli głosuj jury, forumowe głosowania maja charakter plebiscytu i każdy sam wybiera sobie kryteria.

And.N
10.04.18, 19:17
Z tym się nie zgodzę. Zapisy w regulaminie dotyczące głosowania mają sens jeśli głosuj jury, forumowe głosowania maja charakter plebiscytu i każdy sam wybiera sobie kryteria.
Cóż, to się nie zgadzamy:). Ja nie lubię jak ktoś narzuca mi kryterium jak napisałeś " uczestnik ma głosować na zdjęcie, które mu się najbardziej podoba" ("po prostu" pominąłem bo nie ma większego znaczenia)
Powtarzam, dla mnie najważniejszym kryterium jest zgodność pracy z tematem i dopiero z takich prac wybieram te, które mi się najbardziej podobają. No, ale może jestem jakiś inny:wink:

fret
10.04.18, 19:21
Ok, odpuszczam "ma", tu masz rację :)

stpman
10.04.18, 20:16
Osobiście uważam, że zdjęcie "17" nie powinno brać udziału w konkursi, bo było ewidentnie niezgodne z tematem.
Tutaj winny jest zarówno organizator, który to zdjęcie opublikował jak i autor, który za przeproszeniem "na pałę" wysłał foto i nawet mu się nie chciało go przerobić na b&w.

Co do aktu to był zgodny z regulaminem i powinien zostać, chyba że regulamin forum zabrania takich zdjęć.

Jacek_Z
10.04.18, 21:22
To co? na oczy Wam padło? Nie widzieliście wcześniej że to zdjęcie to kolor? To nie można było przez tydzień zwrócić uwagi autorowi że ma przysłać inne zdjęcie? Poza tym wisiało już dobę na forum, może ktoś na nie głosował? i potem ktoś decyduje się je usunąć? To co z moim zmarnowanym głosem jeśli na nie głosowałem?
Na tym forum robię za adwokata diabła. Niestety. Poczuwam się do udzielenia informacji na temat przyczyn, o ile je znam.
Nie widziałem zdjęć. Nie jestem osobą prowadzącą zabawę.
Nikt na zdj 17 nie zagłosował i to na żadnym z 3 forów. Spokojnie. Sprawdziłem zanim usunąłem.


To samo z aktem! przyjęliście zdjęcie, powiesiliście je to powinno już zostać. A nie dorabiać ideologię do zastanej sytuacji. To teraz wywalcie jeszcze jakieś autoportrety które ktoś tu zgłosił i ostatni zgasi światło. Przecież zdj 3 jest, nie było zakazane i nie zostało usuniete. To samo z autoportretami. Dlaczego sie oburzasz na coś, co nie ma miejsca?


Gdyby nagrodą był Bentley, to można by trzymać się sztywno reguł, ale skoro to jet zabawa to...
Zdecyduj się więc, czy traktujemy to jako zabawę czy nie.
Podpowiem - Bentleya nie mamy. Czyli wg Ciebie nie trzeba się stosować sztywno reguł. Dlaczego więc skoczyło ci tak ciśnienie?


Wydaje mi się, że regulamin jest dla uczestników, od sprawdzania zgodności z regulaminem jest organizator, a uczestnik ma po prostu głosować na zdjęcie, które mu się najbardziej podoba. Trudno jest mi przyjąć tezę, że organizator sam nie wie, co napisał w regulaminie.

Wydaje mi się, że zrobiłem wszystko, co było w mojej mocy, żeby się upewnić, że wysyłając akt, nie naruszam żadnych zasad. Obecna nagonka jest dla mnie żenujaca i zupełnie niezrozumiała. Jeśli ktoś popełnił błąd, to jego wina a nie moja i niech sam ponosi konsekwencje. Chyba, że ten ktoś jest miły i wyrozumiały tylko w stosunku do siebie
https://forum.olympusclub.pl/imgimported/2012/03/icon_wink-1.gif
źródło (http://www.canon-board.info/images/smilies/icon_wink.gif)
Gdybyś naruszył zasady, to zdjęcie by było usunięte, tak jak zdj nr 17.
Zrobiłeś wszystko, tak. Zdjęcie zostało. Ja nic nie poradzę na to, że traktujesz to co napisano jako nagonkę.


Osobiście uważam, że zdjęcie "17" nie powinno brać udziału w konkursi, bo było ewidentnie niezgodne z tematem.
Tutaj winny jest zarówno organizator, który to zdjęcie opublikował jak i autor, który za przeproszeniem "na pałę" wysłał foto i nawet mu się nie chciało go przerobić na b&w.

Co do aktu to był zgodny z regulaminem i powinien zostać, chyba że regulamin forum zabrania takich zdjęć.
Tak właśnie zostało to wszystko zrobione.

Czarna_Offca
11.04.18, 17:45
OGŁOSZENIE PARAFIALNE

Drodzy użytkownicy tego forum. W związku z pewnymi sytuacjami rezygnuję z prowadzenia zabawy na tym forum. Nie wiem co w związku z tym Jacek zrobi. Czy kogoś znajdzie czy sam będzie prowadził.

Dokończę tą edycję, a w następnej nie wezmę już udziału

Wszystkim bardzo dziękuje za współpracę

Pozdrawiam :)

Krakman
11.04.18, 19:23
OGŁOSZENIE PARAFIALNE

Drodzy użytkownicy tego forum. W związku z pewnymi sytuacjami rezygnuję z prowadzenia zabawy na tym forum. Nie wiem co w związku z tym Jacek zrobi. Czy kogoś znajdzie czy sam będzie prowadził.

Dokończę tą edycję, a w następnej nie wezmę już udziału

Wszystkim bardzo dziękuje za współpracę

Pozdrawiam :)

No tak, trochę hejtu i już się obraża...... Trzeba było precyzować temat... I może bardziej padchadziaszcze tematy........:roll:

henry1
11.04.18, 20:02
Jak mawiał "Edziu Listonosz" : "Ale jaja, ale jaja", koniec cytatu. :shock::mrgreen:

Krakman
11.04.18, 20:06
Jak mawiał "Edziu Listonosz" : "Ale jaja, ale jaja", koniec cytatu. :shock::mrgreen:
eeee, to chyba nie on mawiał tak... Była taka jedna na "taśmach"

henry1
11.04.18, 20:08
eeee, to chyba nie on mawiał tak... Była taka jedna na "taśmach"

Edziu listonosz z Kiepskich, a na taśmach to Pelagia była. :mrgreen:

Bodzip
11.04.18, 20:20
OGŁOSZENIE PARAFIALNE

Drodzy użytkownicy tego forum. W związku z pewnymi sytuacjami rezygnuję z prowadzenia zabawy na tym forum. Nie wiem co w związku z tym Jacek zrobi. Czy kogoś znajdzie czy sam będzie prowadził.

Dokończę tą edycję, a w następnej nie wezmę już udziału

Wszystkim bardzo dziękuje za współpracę

Pozdrawiam :)


199908

Drogie dziewczę. Nie dziw się że wyszło jak wyszło. Nie patrz na nas, popatrz na siebie. Popatrz jak Ciebie nie było, a ludzie czekali, popatrz jak pokazywały się wyniki i nie wiadomo kto ile miał głosów bo nicków nie podałaś i wiele innych których ku wstydowi nie będę przytaczał.
Wiesz co kibice śpiewają jak reprezentacja przegra... "Polacy nic się nie stało" ...

Saboor
12.04.18, 17:19
To i ja wrzucę kilka słów od się:
to samo zdarzenie u Nikoniarzy, Cannonierów, czy OlyTalibów wyląda baardzo różnie, ot przykład właśnie tej zabawy:
Nikoniarze się po prostu bawią w wątkach jest dużo przekomarzania i śmiechu.
OlyTalibowie, ogromną wagę przykładają do detali, czy to natury organizacyjnej(prowadzenie), czy prawnej(regulaminy), czy wreszcie samego klucza ocen zdjęć.
O Canonierach nie piszę, bo nie widziałem jak tam to przebiega.

Szkoda że nam się jagnięcina poddała, bo zaczynało być fajnie, ale: "jeszcze się taki nie urodził..."

Nie da się, wzorca jednej społeczności stosować do wszystkich, po prostu: nie pajdziot w pieriot a w kibini...

Szkoda.

Koriolan
12.04.18, 18:15
cóż, tutaj zabawa w wątkach została w którymś momencie przycięta.

Saboor
12.04.18, 18:24
Taak, no może i tak, ale w szerszej perspektywie: OR -> padł, rertonaprawa -> było gorąco, przetrwała, że o bojach popRAWkowych nie wspomnę, a prowadzący bardzo różni.
Mi się wydaje, że przed laty, tu na OC było więcej luzu i dystansu do samych siebie.
Zmienia się geometria skrzydeł, czy co?

Koriolan
12.04.18, 18:31
Może po prostu wiele osób które ten luz wnosiły - już się tu nie pojawia. Kilka innych z kolei dość często wzniecało dośc ostre "spiny" przez które kilka aktywnych osób odeszło.
Kłopoty techniczne ciągnące się miesiącami też swoje zrobiły.

Saboor
12.04.18, 18:36
Może po prostu wiele osób które ten luz wnosiły - już się tu nie pojawia. Kilka innych z kolei dość często wzniecało dośc ostre "spiny" przez które kilka aktywnych osób odeszło.
Kłopoty techniczne ciągnące się miesiącami też swoje zrobiły.

To wszystko prawda, a w zasadzie półprawda, bo atmosferę na forum tworzą Ci, którzy tu zaglądają(no chyba wiedzą po co tu przyszli),
na siłę się nic nie da, bo ..... to by beczała. Chcesz się pośmiać, to się śmiejesz, chcesz się bawić - baw się! A może jakaś merytoryczna dysputa?
To wszystko jest do zrobienia, tylko trza chcieć.

hades
12.04.18, 19:26
Jedno zdjęcie kolorowe w puli, a tyle szumu się wytworzyło jakby zupa była za słona. Wystarczyło szepnąć, czy Czarna_Offca się nie pomyliła. Chciałem zobaczyć co to za kolor tam był, ale zdjęcia nie ma już na liście.

Jestem za tym by Offca wróciła do prowadzenia konkursu. Poza tym możemy trochę spokojniej przekazać sugestie jak coś idzie nie tak. Nie ma osób nieskazitelnych i nie popełniających błędów.

FreddieChopin
12.04.18, 19:54
Przecież to kolorowe zdjęcie to było dla jaj (; Wnioskuję o przywrócenie go, bo było najbardziej na luzie z całej wyegzaltowanej reszty <:

Jacek_Z
12.04.18, 20:16
Tam było kiepskie wysycenie koloru, ale jednak zdjęcie było barwne.
Z rozmowy z offcą wynikło, że ona właściwie odżegnuje się od kwalifikowania zdjęć. Ustala temat, a to użytkownik ma się martwić, czy jego zdjęcie spełnia założenia. Ona publikuje zdjęcia, a oceniający zdjęcie głosują na zdjęcia zgodne z tematem. Czyli w praktyce zdejmuje odpowiedzialność z siebie i przerzuca na forumowiczów, zarówno wysyłających zdjęcia jak i głosujących. Czyniąc tak sądziła, że nie będzie się narażała uczestnikom, odrzucając ich zdjęcia. Tymczasem nie wzięła pod uwagę drugiej strony medalu, czyli głosujących i tych, którzy nawet nie biorąc udziału w zabawie kontrolują zgodność zdjęć z tematem, przyglądają się regulaminowi itd.
Przypomina mi się sytuacja z pierwszą edycją popRAWki na 3 fora, gdzie były zdjęcia z nadmiernym kadrowaniem i z usuniętym elementem. Takie cos by przeszło na nikoniarzach, tu była burza.
Pozwólcie na okres przejściowy, dotarcie się "światów".

Czarna_Offca
12.04.18, 20:18
zdjecie nie było ani zbytnio kolorowe ani w b&w. Kolory były wyblakłe i dlatego je zostawiłam... Każdy ma inny gust, a o gustach się nie rozmawia. Tak samo o interpretacji tematu, bo każdy ma inną wizję :)

Nawet gdybym została to przez pewien czas nie będę mogła z Wami się bawić (brak netu u rodziców)

hades
12.04.18, 20:32
Nawet gdybym została to przez pewien czas nie będę mogła z Wami się bawić (brak netu u rodziców)

No to ktoś cię czasowo zastąpi, do czasu powrotu do sieci.

Czarna_Offca
12.04.18, 20:43
Ty :D :D :D

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

a od dziś Owieca jest Blue Black Sheep xD xD

helmuth
12.04.18, 21:20
Przecież to kolorowe zdjęcie to było dla jaj (; Wnioskuję o przywrócenie go, bo było najbardziej na luzie z całej wyegzaltowanej reszty <:Ciekawe podejście świeżo upieczonego moderatora :roll:
Trzeba mieć mocno luźne podejście do faktów, przecież w tytule edycji jest wyraźnie B&W! Zdjęcie kolorowe to nie B&W

Czarna_Offca
12.04.18, 21:39
Ciekawe podejście świeżo upieczonego moderatora :roll:
Trzeba mieć mocno luźne podejście do faktów, przecież w tytule edycji jest wyraźnie B&W! Zdjęcie kolorowe to nie B&W

to nie było stricte zdjecie kolorowe :)

FreddieChopin
12.04.18, 21:40
Ciekawe podejście świeżo upieczonego moderatora :roll:
Traktuj to jako wypowiedź prywatną.


Trzeba mieć mocno luźne podejście do faktów, przecież w tytule edycji jest wyraźnie B&W! Zdjęcie kolorowe to nie B&W
Podobnie sepia nie jest czernią i bielą, a jakoś nie słychać tutaj gromów... Przejrzysz listę zdjęć, to z pewnością zauważysz o którym mówię (; Nie wiem czy widziałeś to słynne "zdjęcie nr 17", ale ono naprawdę było zrobione, obrobione i wrzucone tu dla jaj. Tymczasem z takiego drobnego żarciku robi się tu tzw. "shitstorm". Jestem sobie w stanie w 100% wyobrazić, że Czarna_Offca widząc to zdjęcie uśmiechnęła się ukradkiem pod nosem, potraktowała to jako żart i jako prawdziwa pokerzystka z kamienną twarzą postanowiła pociągnąć ten blef dalej.

Przecież w tym konkursie nie można wygrać żadnej kasy, więc ten formalizm w wymaganiu dosłownego przestrzegania każdego słowa chyba jest przesadzony... To jest zabawa. Poprzednim tematem była "radość o poranku" - jak ktoś wrzuciłby zdjęcie na którym jest smutny, albo zrobione o 12tej (albo wieczorem), to też by był taki lincz?

Mój wniosek o przywrócenie zdjęcia ma na celu właśnie sprowadzenie dyskusji na właściwy tor. Osoby które nie widziały tego zdjęcia mogą teraz snuć przypuszczenia że był tam jakiś super-portret aspirujący do zwycięstwa, który chciał kolorem zyskać nieuczciwą przewagę nad innymi. Tymczasem to zdjęcie to BYŁ żart (jak dla mnie naprawdę niezły [; ). Jeśli ktoś tego w tym zdjęciu nie widzi, to... smutne (;

Czarna_Offca
12.04.18, 21:44
Idę po popcorn :D Kto chce?????

ogc13
12.04.18, 21:48
To ja też powiem co myślę :)
A co.
Jak dla mnie wszystkie zdjęcia, o które jest awantura to mogłyby spokojnie zostać.
Głosujący mają swój rozum i sami nie daliby na nie głosów.
Wystarczyłby jeden post z informacją, że coś jest nie tak i następnym razem organizator brałby to pod uwagę.
I tyle w temacie.

Uczestniczę w popRAWce żeby się czegoś nauczyć. Niektórzy pewnie biorą udział, żeby pokazać swój kunszt.
Ale jak widać są też osoby, które zajmują się przede wszystkim pilnowaniem regulaminu :roll: Prawnicy czy co .....

Już się spotkałem z takim podejściem do tematu jak w pewnej poprawce "zniknąłem" chmurkę :)
Też była wielka awantura i dyskusja na kilka wątków po kilka stron :)

Życzę wszystkim OLYforumowiczom więcej luzu i spokoju.
A jak nie to trudno. Dostosuję się.

PS. Offca fajnie prowadzi zabawę. Wracaj .....
Nie biorę udziału w tematycznych tylko dlatego, że działam mocno amatorsko i nie mam takich fajnych zdjęć :cry:

Czarna_Offca
12.04.18, 21:50
ogc13 chcesz popcorn??? I piwo do tego????

hades
12.04.18, 21:51
Ty :D :D :D

Chyba cię nie strzygli ostatnio... że tak powiem ;).

helmuth
12.04.18, 21:52
Przecież w tym konkursie nie można wygrać żadnej kasy ...A cóż to za argument?
Skoro nie ma kasy to można olać regulamin?

Czarna_Offca
12.04.18, 21:53
strzygli nie, ale się godzinę temu się farbowałam :D :D (nie na blond)

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -


A cóż to za argument?
Skoro nie ma kasy to można olać regulamin?

złotych kalesonów z kryształami Swarovskiego też nie :)

FreddieChopin
12.04.18, 22:01
A cóż to za argument?
Skoro nie ma kasy to można olać regulamin?
Ale pomiędzy dwoma skrajnościami (przestrzeganie regulaminu co do joty vs. kompletne olanie regulaminu) dostrzegasz może pewne obszary szarości (lub - żeby było w temacie - wyblakłego koloru)? Jest takie przysłowie o nadgorliwości, ale nie będę go cytował, bo wtedy by ktoś przywołał https://pl.wikipedia.org/wiki/Prawo_Godwina i już by był kompletny shitstorm...

helmuth
12.04.18, 22:04
A cóż to za argument?
Skoro nie ma kasy to można olać regulamin?
złotych kalesonów z kryształami Swarovskiego też nie :)Kompletnie nie łapię Twojego poczucia humoru :roll:
Myślałem, że skoro strzeliłaś focha to już się nie odezwiesz ale skoro jednak, to jednak spróbuj wytłumaczyć swoją decyzję. Pokaż to zdjęcie i wytłumacz dlaczego je dopuściłaś.
Chyba, że wolisz jeść popcorn, pić piwo i przyglądać się co z tej dyskusji wyniknie.

Czarna_Offca
12.04.18, 22:08
nigdy nie łapiesz mojego poczucia humoru, ale jestem do tego przyzwyczajona :) Ważne, że inni użytkownicy go łapią :)

Piwo i popcorn po całym dniu w pracy + do tego relaksująca muzyka... mmmmmm :D

Nie strzeliłam focha. Focha strzelają dziewczynki, a nie kobiety :)

FreddieChopin
12.04.18, 22:10
Pokaż to zdjęcie i wytłumacz dlaczego je dopuściłaś.
Popieram pierwszą część! Dla kompletności tej dyskusji trzeba widzieć to zdjęcie. Tłumaczenie jak dla mnie wtedy zbędne, bo powód raczej będzie oczywisty (; W końcu co jest lepsze od blefu? Podwójny blef (;

Czarna_Offca
12.04.18, 22:11
199931

helmuth
12.04.18, 22:14
Ale pomiędzy dwoma skrajnościami (przestrzeganie regulaminu co do joty vs. kompletne olanie regulaminu) dostrzegasz może pewne obszary szarości ...Regulamin jest regulamin.
Jaki jest sens wymyślać/ustalać regulamin, jeśli można go olać?
Jeśli jest regulamin to go przestrzegajmy, dopóki się nie zmieni na inny!

henry1
12.04.18, 22:18
199931

Czy to wczasowicz z Rakowieckiej 37 ? :shock::mrgreen:
Barwna postać. :mrgreen:

FreddieChopin
12.04.18, 22:23
Regulamin jest regulamin.
Jaki jest sens wymyślać/ustalać regulamin, jeśli można go olać?
Jeśli jest regulamin to go przestrzegajmy, dopóki się nie zmieni na inny!
Verordnungen sind Vorschriften.
Was ist der Grund, sich Regeln auszudenken, wenn Sie sie spielen können?
Wenn es Vorschriften gibt, lasst uns ihr folgen, bis sie sich in eine andere ändert!

ORDNUNG MUSS SEIN!

A tak serio - znajdź punkt regulaminu, który mówi, że zdjęcie musi DOSŁOWNIE i co do joty przestrzegać tematu edycji. Jeśli go nie znajdziesz, to wracamy do przysłowia o nadgorliwości.

stpman
12.04.18, 23:12
Czytam co tu sobie piszecie i jakoś dalej nie jestem w stanie zrozumieć o co ta cała burza.
Temat konkursu był prosty jak budowa cepa, ale ktoś i tak miał to w tyłku. Sporej grupie się to nie spodobało więc autorka konkursu się obraziła, ktoś tam twierdzi, że to był żart a ktoś inny że brakuje nam luzu i generalnie to można dać zdjęcie niezgodne z tematem bo w sumie to nie jest zabronione...
To po co w takim razie nadawać konkursom jakikolwiek temat? Skoro wszystko wolno?
Już nie będę się czepiał zdjęć zwierząt, choć jak dla mnie to też stricte portret nie jest... Ale wszak nadgorliwość gorsza od...

easy_rider
12.04.18, 23:13
A tak serio - znajdź punkt regulaminu, który mówi, że zdjęcie musi DOSŁOWNIE i co do joty przestrzegać tematuCzyli do konkursu "portret B&W" mogę wysłać zdjęcie samochodu, drzewa, budynku czy parowozu...
Przecież sportretować da się wszystko.
No chyba że w regulaminie będzie napisane że nie wolno samochodu, drzewa, budynku i parowozu - ale wtedy wyślę fotkę kajaka, kwiatka itd...
Albo Trabanta - niby jest samochodem - ale to zbyt ogólne, musiały by być wyszczególnione wszystkie zabronione marki - żeby było dosłownie i co do joty...
Oczywiście zdjęcie może być w kolorze - bo interpretacja B&W jest dowolna...

helmuth
12.04.18, 23:17
Verordnungen sind Vorschriften.
Was ist der Grund, sich Regeln auszudenken, wenn Sie sie spielen können?
Wenn es Vorschriften gibt, lasst uns ihr folgen, bis sie sich in eine andere ändert!

ORDNUNG MUSS SEIN!Jesteśmy na forum polskojęzycznym i zapewniam Cię, że możesz do mnie zwracać się po polsku. Zrozumiem!



... znajdź punkt regulaminu, który mówi, że zdjęcie musi DOSŁOWNIE i co do joty przestrzegać tematu edycji.
Mogę odbić piłeczkę i poprosić o przykład mówiący o tym, że zdjęcie nie musi DOKŁADNIE i co do joty przestrzegać tematu edycji
Jest powiedziane "powinno", jak w większości "poważnych" przepisów, kodeksów itp.

Jacek_Z
12.04.18, 23:35
Widać, że to odrzucone to był kolor. I widać, że to żart. Myslę, że autor sie nie obrazi, jak powiem, że nie sądze by ono wygrało.
Zgodzę sie jednak z formalistami. Jesli zdjęcie było żartem to czy jest to powód, dla którego ma byc potraktowane "ulgowo"? Ulgowo mozna potraktować zdjęcia - sepie czy inne monochromatyczne. Tu by mogło byc pole do sporu i tu bym bronił portretu w załóżmy np niebieskościach czy sepii, choć formaliści mogą powiedzieć, że nie wolno.
W regulaminie trzeba napisać, że kwestie sporne w interpretacji zapisów regulaminu i interpretacji tematu rozstrzyga osoba prowadząca zabawę. Ale jak widać nie można puszczać wszystkiego. Konkurs to konkurs, żartowac możemy w postach, a zdjęcia maja być serio, no chyba że tematem będzie to żart ;) Tak więc prowadzący nie może się bać nie dopuścić zdjęcia do konkursu.

FreddieChopin
12.04.18, 23:36
Czyli do konkursu "portret B&W" mogę wysłać zdjęcie samochodu, drzewa, budynku czy parowozu...
Przecież sportretować da się wszystko.
No chyba że w regulaminie będzie napisane że nie wolno samochodu, drzewa, budynku i parowozu - ale wtedy wyślę fotkę kajaka, kwiatka itd...
Albo Trabanta - niby jest samochodem - ale to zbyt ogólne, musiały by być wyszczególnione wszystkie zabronione marki - żeby było dosłownie i co do joty...
Oczywiście zdjęcie może być w kolorze - bo interpretacja B&W jest dowolna...
Zieew... Naprawdę zadziwiające, ile energii niektórzy wkładają w dyskusję nad czymś co pomyślane jest jako ZABAWA, a nie jakiś sformalizowany konkurs... Jeśli na temat "portret B&W" wrzucisz zdjęcie samochodu, to myślę że jury (głosujący) docenią Twoją interpretację tematu, tyle że raczej negatywnie. Grałeś kiedyś w gronie znajomych w kalambury? Np. na jakimś wyjeździe plenerowym czy generalnie daleko od domu? Tam też byś się tak wszystkiego czepiał i stał z batem nad ludźmi którzy się bawią, wymyślając co można a czego nie można?

Ludzie! To jest wesoła zabawa. Nie można tu nic wygrać. Negatywne emocjonowanie się tym jest kompletnie bezcelowe i nietrafione... Ktoś sobie zrobił jaja, prowadząca tą zabawę postanowiła pociągnąć żart dalej, a tu bulwers nie z tej ziemi... W efekcie prowadząca przestanie prowadzić zabawę i stratni są wszyscy - normalnie "win-win"...

Poczytajcie sobie np. bliźniaczy temat na nikoniarzach - http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=288636 . Zero napinki i niepotrzebnych kłótni o to co można a czego nie. Na koniec zdjęcie które po wywaleniu koloru też by perfekcyjnie pasowało do aktualnej edycji zabawy http://www.obrazki.jeja.pl/7503,czajnik-na-allegro.html

helmuth
12.04.18, 23:57
Widać, że to odrzucone to był kolor..Widać!

I widać, że to żart.Chyba mam coś z oczami :roll:

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -


Zieew... Naprawdę zadziwiające, ile energii niektórzy wkładają w dyskusję nad czymś co pomyślane jest jako ZABAWA, a nie jakiś sformalizowany konkurs...l (http://www.obrazki.jeja.pl/7503,czajnik-na-allegro.html)Naprawdę zadziwiające, ile energii niektórzy wkładają w dyskusję nad czymś co jest niezgodne z założeniami tej zabawy :)

Jeśli na temat "portret B&W" wrzucisz zdjęcie samochodu, to myślę że jury (głosujący) docenią Twoją interpretację tematu, tyle że raczej negatywnie.Błąd!
Zdjęcie samochodu nie powinno być dopuszczone do edycji!
Głosujący nie mogą decydować czy kolor to B&W!

Ktoś sobie zrobił jaja ...Z prowadzącej i biorących udział w zabawie.
Jeżeli ogłaszamy zawody w wyścigu na hulajnogach dookoła podwórka, to trzeba wyjątkowej bezczelności, żeby zgłosić się do wyścigu na rowerku.
Co jednak powiedzieć o prowadzącym zabawę, jeśli dopuszcza tego na rowerku?

Jacek_Z
13.04.18, 00:01
Widać!No przecież to napisałem. Stwierdziłam fakt.

FreddieChopin
13.04.18, 00:16
Chyba mam coś z oczami :roll:
Raczej z poczuciem humoru (;


Naprawdę zadziwiające, ile energii niektórzy wkładają w dyskusję nad czymś co jest niezgodne z założeniami tej zabawy :)
Mylisz się. Ja nie bronię tego zdjęcia (no chyba że w kwestii tego czy jest śmieszne - dla mnie jest, choć trochę brakuje zombiaków w tle) ani tego czy powinno być dopuszczone czy nie. Chodzi mi jedynie o to, że temat zdjęcia nr 17 został rozdmuchany do rozmiarów kompletnie nieadekwatnych do rangi tej zabawy. Zdjęcie było dla jaj, zostało usunięte, sprawa zamknięta. A tu normalnie jesteśmy już na poście nr sześćdziesiąt-kilka spierając się o tą sprawę, jakby do wygrania było co najmniej 10000 zł a usunięte zdjęcie prowadziło w rankingu, gdy tymczasem zdjęcie to miało zero głosów w momencie usunięcia i za zwycięstwo w konkursie nie będzie nawet przysłowiowego uśmiechu prezesa (odciśniętego w betonie).


Jeżeli ogłaszamy zawody w wyścigu na hulajnogach dookoła podwórka, to trzeba wyjątkowej bezczelności, żeby zgłosić się do wyścigu na rowerku.
Co jednak powiedzieć o prowadzącym zabawę, jeśli dopuszcza tego na rowerku?
"Wyścig", "konkurs", "zawody", ... Tymczasem prowadząca na każdym kroku i w każdym możliwym miejscu podkreśla, że jest to zabawa. Obstawiam, że jakby poszukać, to w jej postach nigdy nie pojawia się słowo "konkurs", ale nie chce mi się tego sprawdzać. Nawet z jej swobodnego podejścia do kwestii gramatyczno-stylistycznych, słowotwórczych i ortograficznych można wyciągnąć wniosek, że całość nie jest zbyt poważna. Generalnie ten "konkurs" należy w mojej opinii przyrównać do tej Olimpiady - https://www.youtube.com/watch?v=l4qpD842PM0 . Obawiam się jednak, że niektórzy tutaj najchętniej by powołali "Polski Związek Fotografii Konkursowej" z prezesem, zarządem, skarbnikiem i sądem koleżeńskim. Następnie przez 3 lata gromada prawników opracowywałaby statut związku, który mógłby zostać zatwierdzony podczas kilku walnych corocznych zjazdów związku. Tak więc gdzieś przed 2030 rokiem całość byłaby formalnie gotowa do rozpoczęcia działalności i starania się o dofinansowania z naszych ministerstw i z unii europejskiej, oraz do przyciągania sponsorów tytularnych, finansowych. Wypadałoby też załatwić media i retransmisje konkursu na całą galaktykę. Przy dobrej organizacji pierwsza edycja w 2030 jest więc realna. Regulamin na pewno będzie "bulletproof"!

Seriously?

DzejPi
13.04.18, 07:10
Czy to wczasowicz z Rakowieckiej 37 ? :shock::mrgreen:
Barwna postać. :mrgreen:
Ależ skąd . T mój kolega... z Kurkowej.
Na co dzień nie jest taki barwny. Jest B&W.
Ad rem. Barwna jest ta dyskusja w sprawie B&W.:mrgreen:

sten
13.04.18, 07:13
Coraz dziwniejsze ludzie na forum Olympusa. Zróbcie najpierw jakieś zdjęcia, a nie prowadźcie jałowych dyskusji

fret
13.04.18, 07:47
Coraz dziwniejsze ludzie na forum Olympusa. Zróbcie najpierw jakieś zdjęcia, a nie prowadźcie jałowych dyskusji

Szybkie kariery są teraz modne. Kupujesz pierwszy aparat, po tygodniu zostajesz modem na forum fotograficznym, a po kolejnym czujesz się ekspertem i zaczynasz wszystkich pouczać. Kabaret. Olympuskabaret.

FreddieChopin
13.04.18, 08:10
Szybkie kariery są teraz modne. Kupujesz pierwszy aparat, po tygodniu zostajesz modem na forum fotograficznym, a po kolejnym czujesz się ekspertem i zaczynasz wszystkich pouczać. Kabaret. Olympuskabaret.
Dokładnie tak jak napisał fret! Trzeba skończyć z kolesiostwem i nepotyzmem! Powołać komisję śledczą!

A tak poważnie - skąd przekonanie, że moderatorem powinna być tylko osoba będąca ekspertem z fotografii? Czy do zamiatania w muzeum zatrudniasz ludzi tylko ze stopniem dr w dziedzinie historii, specjalność muzeologia, czy może wystarczy jak dobrze zamiatają? Na forum Canona ( http://www.canon-board.info/zadania-tematyczne-81/miedzy-forumowe-nr3-glosowanie-107725/ ) pokazałeś jak wygląda "dyskusja" w Twoim wykonaniu (dobrze że Offca i Jacek nie mieszkają blisko Ciebie, bo z pewnością byś ich pozabijał, tak konfrontacyjne były Twoje wypowiedzi), więc pozwolę sobie nie kontynuować tego wątku. Jeśli masz jakieś wątpliwości, to z pewnością wiesz kto na forum jest "decyzyjny" i możesz się do niego zgłosić ze swoimi uwagami. Tymczasem miej świadomość tego, że akurat dyskusja o tym kto jest/nie-jest moderatorem z tematem tego wątku nie ma nic wspólnego, więc dalszy offtop zostanie wycięty do osobnego wątku.

BTW - swój pierwszy aparat kupiłem naprawdę dawno temu i nie był to obecnie posiadany Olympus. Insynuacje na poziomie młodszej grupy z przedszkola.

helmuth
13.04.18, 10:29
Chodzi mi jedynie o to, że temat zdjęcia nr 17 został rozdmuchany do rozmiarów kompletnie nieadekwatnych do rangi tej zabawy. Zdjęcie było dla jaj, zostało usunięte, sprawa zamknięta.Temat został rozdmuchany dzięki takim wypowiedziom jak Twoje.
Skoro zdjęcie usunięto, sprawa jest zamknięta, to dlaczego usiłujesz wszystkich przekonać, że to żart? Bagatelizujesz sprawę i bronisz decyzji Offcy o dopuszczeniu tego zdjęcia?
Wolałbym przeczytać jej uzasadnienie w tej sprawie niż Twoje domysły.

... jesteśmy już na poście nr sześćdziesiąt-kilka spierając się o tą sprawę, jakby do wygrania było co najmniej 10000 zł
Uważasz, że tylko za pieniądze warto przestrzegać ustalone reguły?
Jako moderator "za darmo" też będziesz taki tolerancyjny dla osób postępujących nie do końca zgodnie z regulaminem forum?
Przecież to forum to tylko zabawa jest, tu nie można wygrać żadnych pieniędzy ani "złotych kalesonów z kryształami Swarovskiego".

FreddieChopin
13.04.18, 11:01
Wolałbym przeczytać jej uzasadnienie w tej sprawie niż Twoje domysły.
Nic prostszego - jest na pierwszej czy drugiej stronie.


Uważasz, że tylko za pieniądze warto przestrzegać ustalone reguły?
Jako moderator "za darmo" też będziesz taki tolerancyjny dla osób postępujących nie do końca zgodnie z regulaminem forum?
Przecież to forum to tylko zabawa jest, tu nie można wygrać żadnych pieniędzy ani "złotych kalesonów z kryształami Swarovskiego".
Uważam że w czymś pomyślanym jako zabawa nie ma sensu być nadgorliwym. Lepsza jest zabawa z nie-do-końca sprecyzowanymi zasadami, które czasem można dla śmiechu nagiąć, niż BRAK ZABAWY. A taki właśnie będzie (czy w zasadzie jest, bo wg mnie zabawa się skończyła) efekt skrajnego formalizmu jaki prezentujesz. Innymi słowy - Tobie i fretowi się wydaje, że alternatywą jest "zabawa w której wszyscy przestrzegamy regulaminu co do joty" albo "zabawa w której można sobie naginać czasem regulamin żeby było weselej i bardziej na luzie". Tymczasem nie ma takiej alternatywy - po pierwsze dlatego, że wtedy to nie jest zabawa, tylko korpo-zabawa (czyli każdy się w wymuszony sposób śmieje i mówi jak to jest wspaniale i w ogóle "great opportunity"), a po drugie dlatego, że organizatorka wielokrotnie i w jasny sposób dała do zrozumienia, że tak sformalizowanej zabawy nie będzie prowadzić.

Dla zmiany klimatu ogłaszam, że udzielone mi (po znajomości i za dobrą łapówkę) uprawnienia, pozwoliły mi podejrzeć wyniki ankiety. Może was zainteresować informacja, że na 99,666% wygra https://forum.olympusclub.pl/members/49496

...

Hehe (; A tak serio. Na 3 zdjęcia nie oddano żadnego głosu, w ankiecie wzięło udział 23 forumowiczów, głosowanie kończy się dziś. Da się zauważyć dosyć mocną trójkę na czołówce, ale nigdy nic nie wiadomo! Chyba jest na tym forum więcej niż 23 aktywnych uczestników, no nie? Przykładowo jakby dwóch największych malkontentów zagłosowało, zamiast spierać się o regulamin, to już by było 25 głosujących. Do dzieła! (;

apz
13.04.18, 11:02
Jacek_Z byłbyś łaskaw uporządkować bałagan w wątku będącym pod Twoją jurysdykcja zanim posypią się tu upomnienia i bany?

Wystarczy jedna strata jaką jest w moich oczach rezygnacja Czarna_Offca

Jacek_Z
13.04.18, 11:15
Nie, z dwóch powodów.
1. Mam nawyk z nikoniarzy, uważam, że dobry. Tam jest zasada, że moderator będący w dyskusji z użytkownikiem nie moderuje danego wątku.
Jeśli uważa, że przekroczono granicę to raportuje, a inny moderator wchodzi w wątek i robi co uważa.
2. Nie uważam, że przekroczono granice i nie raportowałem. To także wiąże z większa tolerancją wypowiedzi na N, a szczególnie z tym, że jestem moderatorem i nauczony jestem znosić więcej. Gdyby sie odnoszono żle do użytkownika to bym reagował, do moderatora - można (do pewnego stopnia).

Każdy moderator jest inny i jesli ktoś uzna, że trzeba moderowac - niech moderuje. Ja wręcz nie mogę tego wątku moderować.

fret
13.04.18, 11:31
...
2. Nie uważam, że przekroczono granice i nie raportowałem. To także wiąże z większa tolerancją wypowiedzi na N, a szczególnie z tym, że jestem moderatorem i nauczony jestem znosić więcej. Gdyby sie odnoszono żle do użytkownika to bym reagował, do moderatora - można (do pewnego stopnia).

....

Bardzo dobre podejście. Tu trochę za często moderatorzy walczą o "swoje". To akurat nie jest uwaga do apz.

Bodzip
13.04.18, 11:35
Kochani moi, najpierw dygresja.
W Szwecji, pani minister poszła sobie do sklepu i zobaczyła zajefajne buty. Uuuups, nie mam pieniędzy ze sobą, nie mam karty. Ale miała kartę służbową. Kupiła te buty. W tym samym dniu przelała pieniądze na służbowe konto.
Na drugi dzien, sama z siebie podała się do dymisji. Bo uważała, że zrobiła źle. Co ciekawe, dymisja została przyjęta. Premier rządu wyszedł z założenia, że nie ma ludzi niezastąpionych. Ale był pełen szacunku (podobnie jak i ja) dla tej kobiety.
Jeśli w Polsce nie będziemy mieli takich standardów to dalej będziemy 20 lat za murzynami.
Wg mnie standard obowiązuje tak w polityce, jak w pracy, szkole czy zabawie.
Biorąc pod uwagę wypowiedzi niektórych uczestników tej dyskusji - to po co tworzyć regulaminy. Robimy ogłoszenie typu:
"Każdy kto chce wziąć udział w zabawie, wrzuca zdjęcie jakie chce. A forumowicze będą głosować na to które im się najbardziej podoba".
Naprawdę, proszę - nie róbmy regulaminów. Nie będzie głupich dyskusji, będzie fajnie i wesoło. Nikt od nikogo się nic nie nauczy, za to piasku w oczach z tej piaskownicy będzie co niemiara.
Albo zachowujmy się jak pani minister w Szwecji i przestrzegajmy podstaw, które sami wypracowaliśmy.
Czarna_Offca strzeliłaś focha, bo usłyszałaś kilka cierpkich słów.
Powtórzę jeszcze raz - popatrz na siebie.
Nie wiem jak na Nikonie czy Canonie, ale tu na Olyclubie aby człowieka docenić to musi się on napracować. Robić dobre zdjęcia, mieć wiedzę, dobrze doradzić i raczej nie być konfliktowym.
A Ty, co zrobiłaś ? Twój pierwszy post: "cześć jestem czarna_offca i będę u Was prowadziła konkursy. No bez jaj dziewczyno.
Tym bardziej, że się potwierdziło:
konkurs się skończył - cisza. Ludzie się dopominają o wyniki
ok, są wyniki ale nie wiadomo kto na kogo głosował, brak informacji kto jakie kolejne miejsca zajął.
Już nie piszę o hecy w tym wątku, która rozpętała dyskusję o złotych kalesonach.
Moja dorada - jeśli chcesz mieć mir u użytkowników Olyclubu - załóż swój wątek, pokaż choć jedno zdjęcie, podyskutuj o zdjęciach innych. A Ty tak... owczym pędem.
Jeśli nie wiesz jak poprowadzić konkurs - zapytaj tych co wiedzą: andtor2 wielki szacun, Saboor - lata prowadził ditla, apz - tu są RAW-y apz-a
Oni naprawdę pomogą.
Strasznie się rozpisałem, więcej nie będę :)
ps. Jacek_Z podoba mi się Twoja ostatnia wypowiedź (mimo, że Cię nie lubię :mrgreen: )

apz
13.04.18, 11:44
Nie, z dwóch powodów.
1. Mam nawyk z nikoniarzy, uważam, że dobry. Tam jest zasada, że moderator będący w dyskusji z użytkownikiem nie moderuje danego wątku.
Jeśli uważa, że przekroczono granicę to raportuje, a inny moderator wchodzi w wątek i robi co uważa.
2. Nie uważam, że przekroczono granice i nie raportowałem. To także wiąże z większa tolerancją wypowiedzi na N, a szczególnie z tym, że jestem moderatorem i nauczony jestem znosić więcej. Gdyby sie odnoszono żle do użytkownika to bym reagował, do moderatora - można (do pewnego stopnia).

Każdy moderator jest inny i jesli ktoś uzna, że trzeba moderowac - niech moderuje. Ja wręcz nie mogę tego wątku moderować.

Twoja działka...

Jeśli oceniać po owocach "osłony moderatorskiej" to wynik moim zdaniem wyszedł słaby.
3/4 dyskusji w wątku dotyczy spraw zupełnie pobocznych, widzę wypowiedzi po oświadczeniu Offcy, które przekraczają granicę dobrego smaku, widzę bezinteresowną napastliwość i wycieczki osobiste do innych użytkowników.

"U nas" zwykło się takie rzeczy wydzielać do oddzielnego wątku i w nim ewentualnie tam porządkować lub pozostawić bez zmian.
Udział w dyskusji w tym nie nie przeszkadza przecież.

fret
13.04.18, 11:46
Bodzip, bardzo dobry tekst, a ten fragment, to bym szczególnie moderacji polecał:


...
Nie wiem jak na Nikonie czy Canonie, ale tu na Olyclubie aby człowieka docenić to musi się on napracować. Robić dobre zdjęcia, mieć wiedzę, dobrze doradzić i raczej nie być konfliktowym.
...

;)

apz
13.04.18, 12:06
Bodzip, bardzo dobry tekst, a ten fragment, to bym szczególnie moderacji polecał:



;)

Frecie! Bardzo dobry cytat. od zaraz zacznij stosować go do siebie.

Ostatni fragment zwłaszcza, naprawdę polecam.

Zdarza się mi czasem taaakie marzenie, by na Olyclubie zamiast przytyków do regulaminów, osób itp. byly zdjęcia zabawy i o nich rozmowa....
bo drętwo się robi, a i przykro gdy ludzie dostają po palcach od współużytkowników czasem niezasłużenie. Jedno pociąga za sobą drugie.

hades
13.04.18, 12:15
Gdy spojrzałem po przedstawionych pracach, to definicja portretu, wg. uczestników, jest bardzo szeroka. To tylko zdjęcie postaci, najczęściej głowy, geometryczny kształt z kilkoma detalami. Zastanawiam się co definiuje portret? Czy wystarczy umieszczenie w nim postaci by graficznie zgadzała się z domyślnym przekazem, czy może przedstawienie sceny, gdzie postać jest w centrum uwagi, a jej charakter i dynamika to interakcja z otoczeniem?

fret
13.04.18, 12:24
Frecie! Bardzo dobry cytat. od zaraz zacznij stosować go do siebie.

...

Ależ ja już stosuję. Nie wiem, czy zauważyłeś, ale poza tym wątkiem praktycznie zniknąłem z forum. Gdyby nie dziwna akcja z moim zdjęciem, to i w tym wątku bym się nie pojawił. Jeśli już jestem, to dopiszę, że od moderacji należy wymagać więcej. Ja mam swoje wady, ale na moderatora się nie pcham. Napisze też, że moim zdaniem moderacja jest największym problemem tego forum. Wcześniej myślałem, że dno zostało już osiągnięte i wystarczy trochę poczekać na odbicie. Myliłem się, nowy moderator w pięknym stylu przebił dno.

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -


Gdy spojrzałem po przedstawionych pracach, to definicja portretu, wg. uczestników, jest bardzo szeroka. To tylko zdjęcie postaci, najczęściej głowy, geometryczny kształt z kilkoma detalami. Zastanawiam się co definiuje portret? Czy wystarczy umieszczenie w nim postaci by graficznie zgadzała się z domyślnym przekazem, czy może przedstawienie sceny, gdzie postać jest w centrum uwagi, a jej charakter i dynamika to interakcja z otoczeniem?

To jest akurat proste, portret definiuje słownik języka polskiego:

https://sjp.pwn.pl/sjp/portret;2505483.html

Pieski i kotki też nie pasują.

Ale kotek jest fajny, kotkowi bym odpuścił :)

Jacek_Z
13.04.18, 12:41
To jest akurat proste, portret definiuje słownik języka polskiego:

https://sjp.pwn.pl/sjp/portret;2505483.html
Bardzo zawężone i wręcz nielogiczne. Jeśli fotografia to twarzy, a jeśli działo to może być cała osoba? Czyli fotografia nie jest dziełem?
Definicji portretu jest od groma, w efekcie łapie się na to prawie wszystko co przedstawia człowieka. A że częso bywa nawet coś co jest tytułowane "portret kota" albo "portret psa" to zamieszanie się robi jeszcze większe. Stąd decyzja o usunięciu jedynie zdjęcia kolorowego, zwierzaki zostały.

Co do definicji to wikipedia bardziej pokazuje złozoność tematu: https://pl.wikipedia.org/wiki/Portret

hades
13.04.18, 12:51
To jest akurat proste, portret definiuje słownik języka polskiego:

https://sjp.pwn.pl/sjp/portret;2505483.html


I ta płytka definicja cię satysfakcjonuje?

Od fotografa wymaga się więcej niż cytowanie słownikowych definicji. Nie jest to dobre źródło informacji. Według tego słownika, "kartka papieru" to luźny kawałek papieru. Jednak dobrze wiemy, że posiada ona trzy wymiary, wyróżnia się strukturą włókien, gęstością surowca użytego do jej produkcji, dodatkami poprawiającymi jej trwałość lub chłonięcie materiałów drukarskich czy piśmienniczych. Zatem czy portret to tylko "fotografia przedstawiająca twarz jakiejś osoby"?

fret
13.04.18, 12:55
I ta płytka definicja cię satysfakcjonuje?

...

Jest dobrym punktem wyjścia, wystarczy dołożyć kilka szarych komórek (najlepiej własnych) i portret gotowy :)

hades
13.04.18, 15:31
Jest dobrym punktem wyjścia, wystarczy dołożyć kilka szarych komórek (najlepiej własnych) i portret gotowy :)

Czyli, by narysować sowę trzeba narysować dwa owale i dorysować mnóstwo szczegółów. To jak rozumiem wystarczyłoby ci do narysowania realistycznego szkicu. Tak mniej więcej widzę twoją odpowiedź.

199936


Ta definicja, którą podałeś jest dobra, ale do konkursu wiedzy ogólnej. Dla nas zupełnie nieprzydatna i jak już napisałem płytka. Praktyka pokazuje, że nie tylko twarz człowieka to portret. To jedynie domyślny przedmiot portretu, kiedy zaczynamy o portrecie dyskutować. My jednak nie robimy zdjęć w "ustawieniach domyślnych" i w domyślnych definicjach. Próbujemy im uciec i złamać reguły. Nie potrzebny byłby nam żaden konkurs na portret, bo bazując na ustawieniach domyślnych nie obchodziłoby tu nikogo, który z portretów jest najlepszy. Jednak sądząc po nadesłanych pracach, nie wszyscy rozumieją to słownikowo, co akurat mi się podoba. Nie podoba mi się jedynie wykonanie, które, mimo złamanej reguły czy definicji nie wygląda najlepiej wg. mnie.

Skoro tak szeroko widziany jest portret przez uczestników, a chcemy zamknąć go w słownikowej, płytkiej definicji, to co zrobić z przedstawieniami całej postaci, postaci bez twarzy, w masce, wystającej zza rekwizytów, odbitą w szkle? Co zrobić z portretami zwierząt? Co zrobić z portretami sytuacyjnymi, gdzie portretowana postać może być zajęta jakąś czynnością? To nie tylko przykłady z tego konkursu, tak widzą portret ludzie na całym świecie. Nie widzę powodu by rozstrzygać o portrecie według definicji opartej na wykadrowanym owalu twarzy, bo zdaje się, że nawet twoja praca by się nie kwalifikowała (o ile zgadłem, która to :)).

W fotografii definicje mogą wyznaczać kierunek, początek rozważań. A my nie jesteśmy na początku. Możemy sobie darować definiowanie podstaw. Jeśli to naprawdę potrzebne to można je znaleźć w słowniku. Możemy skupić się na rozważaniach, własnych odkryciach, opowiedzeniu jak ewoluowało nasze rozumienie zagadnienia. Np. czy można sportretować przedmiot? Przecież fotografią oddajemy charakter, detal, odnosimy się do powiązań z bohaterem naszego zdjęcia. Ale to na inną okazję.

Definicje słownikowe w takim ujęciu są jak płytka kałuża po deszczu. Nie da się z nich wiele zaczerpnąć. Dodawanie do takich nijakich definicji szarych komórek też niczego wzniosłego nie spowoduje. Potrzeba naładować szare komórki wiedzą wyniesioną z dyskusji o rozumieniu tematu przez innych, by móc z prostej definicji uczynić coś więcej niż owalny kształt w prostokącie. Więc co decyduje o portrecie? Tylko owal w prostokącie czy detale i otoczka, które definiuje przedmiot portretu? Jeśli detale, to co ma znaczenie?

Czarna_Offca
13.04.18, 16:13
Skoro @Jacek_Z (https://forum.olympusclub.pl/member.php?u=14929) nie moderuje wątku to ja zacznę: Panowie, zamiast się sprzeczać jak kobiety o to, która ma najładniejszą torebkę i najdroższą, radzę po prostu wiąć udział w kolejnych edycjach oraz wypić zimne piwo dla relaksu :)

And.N
13.04.18, 16:59
2. Nie uważam, że przekroczono granice i nie raportowałem. To także wiąże z większa tolerancją wypowiedzi na N, a szczególnie z tym, że jestem moderatorem i nauczony jestem znosić więcej. Gdyby sie odnoszono żle do użytkownika to bym reagował, do moderatora - można (do pewnego stopnia).

Bardzo dobre podejście. Tu trochę za często moderatorzy walczą o "swoje". To akurat nie jest uwaga do apz.

...
ps. @Jacek_Z (https://forum.olympusclub.pl/member.php?u=14929) podoba mi się Twoja ostatnia wypowiedź (mimo, że Cię nie lubię :mrgreen: )
Mi też się podoba takie podejście moderatora.
Pewnie, można by przenieść dyskusję do odrębnego wątku, ale mz. tylko na życzenie autora tego wątku (tak poza tym autorka może to też zrobić sama, widać nie ma takiej woli)
PS.
Chyba skorzystam z rady Czarnej Offcy...co do tego drugiego:)

fret
13.04.18, 17:04
Hades, nie wiem o co Ci chodzi. Przecież ta definicja jest bardzo dobra:
«dzieło sztuki plastycznej, przedstawiające określoną osobę albo grupę osób z zachowaniem podobieństwa»

Fotografia jest dziełem sztuki plastycznej, ten problem mamy z głowy.
Ma być osoba lub grupa osób. Też chyba ok. Zwierzęta i przedmioty bym sobie darował. Choćby ze względu na "zachowanie podobieństwa". Zachowanie podobieństawa oznacza dla mnie, że portretowany ma cechy indywidualne pozwalające go odróżnić od innych podobnych. Nasz mózg pozwala dość precyzyjnie odróżniać ludzi, ale z psami i kotami tak dobrze już nie jest. W ramach danej rasy można znaleźć mnóstwo egzemplarzy, które będą dla nas identyczne. Choćby z tego powodu zdjęcie kota, będzie dla nas zdjęciem jakiegoś kota. Nawet właściciel często by nie rozpoznał swojego.
Pozostaje kwestia ilości osoby portretowanej na zdjęciu. Ile tylko chcesz, byle osoba była rozpoznawalna. Może być sama twarz, ale jest też coś takiego jak portret konny. Mieści się na nim portretowana osoba i na dodatek cały koń z kopytami :)

Saboor
13.04.18, 17:07
Skoro @Jacek_Z (https://forum.olympusclub.pl/member.php?u=14929) nie moderuje wątku to ja zacznę: Panowie, zamiast się sprzeczać jak kobiety o to, która ma najładniejszą torebkę i najdroższą, radzę po prostu wiąć udział w kolejnych edycjach oraz wypić zimne piwo dla relaksu :)

Gadasz, jak Czarna_Offca wśród OlyTalibów :mrgreen::mrgreen::mrgreen:
Popieram!

Ola_Olga
13.04.18, 21:07
Wyniki już są, czekamy na ogłoszenie zwycięzcy(ców):)

And.N
13.04.18, 22:20
Fakt, taka informacja powinna się już pojawić, lub jakieś info kiedy, o ile będzie opóźniona. Zwłaszcza to drugie...wówczas wszystko OK mz.
Prowadzący chyba wie kiedy się kończy głosowanie i czy (kiedy) będzie mógł ogłosić wyniki.

Czarna_Offca
13.04.18, 22:38
Kochani wyniki podam jutro jak wróce z pracy, takie jak zawsze. Jacek nie wiem, kiedy tabele zrobi :)

And.N
14.04.18, 10:38
...To już trzecia edycja gdzie użytkownicy czekają i czekają i czekają i czekają ....
W poprawce - andtor2 od razu pokazuje wyniki, miejsca, kto i jak głosował, a nawet tabelkę zbiorczą ze wszystkich dotychczasowych poprawek. ...
Bogdan, tak uściślając nieco:), wyniki po głosowaniu podaję w formie tabelki także (miejsce, ilość głosów, punkty) dla danej edycji. Zbiorcza z dotychczasowych popRAWek pojawia się następnego dnia przy uruchomieniu kolejnej edycji. Kto jak głosował, wiadomo klikamy na którąkolwiek cyferkę z liczbą głosów w ankiecie.

Saboor
14.04.18, 11:26
Wątek posprzątany. Proszę Was wszystkich o wyhamowanie i wzięcie w cugle emocji

Jacek_Z
14.04.18, 12:45
Podsumowanie i wyniki. Przybyło 14 nowych uczestników, po 3 tematach mamy sklasyfikowanych 35 forumowiczów. Nadesłano 24 prace.

Nikoniarze - 13 prac, 44 głosujących
Canon-board - 9 prac, 25 głosujących
Olympusclub – 2 prace, 27 głosujących
Na wszystkich 3 forach wygrał Ostry600 za co otrzymał max 150 pkt, tak samo wszędzie 2 miejsce zajął rul3z i zgromadził 120 pkt. Tu na olku trzeci był A56 z olka :)

Międzyforumowym mistrzem po 3 zadaniach jest Ostry600 z nikoniarzy (awans z drugiego), ma 341 pkt, drugi jest (awans z miejsca 4) Eberloth z Canon-board z 260 pkt, trzeci jest ponownie Michalb także z Canon-Board z 230 pkt.
Pełne zestawinie

wg miejsc zajętych w temacie portret:
199948

wg miejsca zajmowanego po 3 zadaniach:
199949

po 3 zadaniach, alfabetycznie:
199950

Krakman
14.04.18, 19:37
Wątek posprzątany. Proszę Was wszystkich o wyhamowanie i wzięcie w cugle emocji
Jakie tam emocje. Oni się ledwo rozkręcali... :roll:

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -


SPanowie, zamiast się sprzeczać jak kobiety o to, która ma najładniejszą torebkę i najdroższą, radzę po prostu wiąć udział w kolejnych edycjach oraz wypić zimne piwo dla relaksu :)
A jak się ma do tego ustawa o wychowaniu w trzeźwości...:roll:

And.N
14.04.18, 19:47
Sugeruję aby powiększyć tabele jak na forum C i N.
Kurdę doceniam trud, włożoną pracę, ale te tabele jakieś "skomplikowane" (niezbyt przejrzyste po 3 edycjach) się wydają..., może tylko mi...
Przykładowo to Lp. według jakiego klucza jest, każdy ma jakiś swój stały numer przypisany ?
Dlaczego w tabeli 3 , tam gdzie są uczestnicy alfabetycznie to Lp. jest taka kolejność 1,2,3 ......9,11,12,14,13,15,16,17....., brak nr10 i wszystkich uczestników jest 35, a z tabeli by wynikało, że 36. To jakiś błąd czy tak ma być ?

Jacek_Z
14.04.18, 20:27
Pozycja LP jest przypisana do kolejnosci alfabetycznej i się nie zmienia, stąd gdy jest segregowanie inne niż alfabetyczne to nie leci od 1.
To co nad tabelką 1:
kolejność w temacie portret, tzn kolejność w tej zabawie i tam kolumna Miejsce w 3 (czyli w 3 zabawie) jest po kolei 1,2,3

druga z tabelek - miejsce po 3 zadaniach - tam jest segregowanie wg miejsc zajmowanych PO 3 zabawach, kolejność 1,2,3 jest w ostatniej kolumnie.

Kolejność alfabetyczna - wg nicków userów (uczestnikowi najłatwiej się odszukać)

To dokładnie ta sama tabelka, tylko segregowanie wg innej kolumny. Nie wiem jak wolicie, co ważniejsze, więc dałem 3 tabelki do wyboru, czytajcie którą chcecie.


Sugeruję aby powiększyć tabele jak na forum C i N.
Tu się robi jakoś inaczej. tam jest z automatu dostosowywanie do szerokości regulaminowej. Tu wpierw sie robią miniatury. Zmieniłem na medium, uważasz że są za małe - ok zmieniam na large. Ale przecież można kliknąć na małe to się zrobią duże.

And.N
14.04.18, 20:41
Ale nie odpowiedziałeś na moje pytanie:

"Dlaczego w tabeli 3 , tam gdzie są uczestnicy alfabetycznie to Lp. jest taka kolejność 1,2,3 ......9,11,12,14,13,15,16,17....., brak nr10 i wszystkich uczestników jest 35, a z tabeli by wynikało, że 36. To jakiś błąd czy tak ma być" ?


Pozycja LP jest przypisana do kolejnosci alfabetycznej i się nie zmienia, ...
W pierwszej edycji (https://forum.olympusclub.pl/attachment.php?attachmentid=199224&d=1521332837) miałem Lp nr 12 i był dlatego, że moja praca miała nr 12. W edycji 2 to Lp zmieniło mi się na nr 2 (była tylko jedna tabela (https://forum.olympusclub.pl/attachment.php?attachmentid=199523&d=1522425180)).

Jacek_Z
14.04.18, 20:51
Nie przywiązuj sie do LP, mogę usunąć te kolumnę w ogóle, bo widzę, że wprowadza w błąd.

jest 35 osób, pominąłem nr 10, stąd ostatni ma 36.
LP jest najmniej ważna, nic nie pokazuje ;) (pokazuje liczbę osób jaka wzięła udział we wszystkich edycjach)