PDA

Zobacz pełną wersję : popRAWka 7/2018 - Głosowanie i Wyniki



And.N
3.04.18, 15:21
199605


popRAWka 7/2018 - Głosowanie


Witam i zapraszam do głosowania w Edycji 7/2018 popRAWki. Zapowiadało się
nie ciekawie z frekwencją, ale w sumie dobrnęliśmy do 16 prac, więc całkiem przyzwoicie:).
Głosujemy maksymalnie na 4 prace. Nie jest to oczywiście obowiązkiem, można głosować
tylko na jedną. Z swej strony "namawiam":wink: do wykorzystywania przysługujących głosów.
Prosiłbym tylko o nie głosowanie na więcej niż cztery prace.

Termin głosowania 3 dni czyli do 06.04.18 (piątek)

Po zakończonym głosowaniu zostaną ujawnieni autorzy prac.
Jeśli ktoś sobie nie życzy ujawnienia proszę o informację na priv
Numer danej pracy znajduje się nad zdjęciem.
Plik RAW mojego autorstwa.

Dla chętnych do pobrania paczka z pracami: 199624


Oryginał
199606



PROPOZYCJE popRAWkowe

1. Krakman
199607

2. andtor2
199608

3. paparapa
199609

4. dudidu
199610

5. A56
199611

6. a123
199612

7. ogc13
199613

8. jkr
199614

9. krzysiekz
199615

10. easy_rider
199616

11. Ola_Olga
199617

12. Dziadek
199618

13. DzejPi
199619

14. henry1
199620

15. gulasz
199621

16. hades
199622



Na temat konkretnych prac wypowiadamy się (pozytywnie/negatywnie) po zakończonym głosowaniu, i do takiej dyskusji zachęcam.
W trakcie głosowania oczywiście można ogólnikowo się wypowiadać. Offtopy też mogą być:smile:

Powodzenia wszystkim życzę.

hades
3.04.18, 15:36
Nie wskazując na konkretne zdjęcie (autor będzie wiedział, że o nim mowa) widzę powrót do starych technik retuszerskich. To co niewyraźne trzeba uzupełnić. Całkiem dobrze to wyszło.

henry1
3.04.18, 16:36
" Na temat konkretnych prac wypowiadamy się (pozytywnie/negatywnie) po zakończonym głosowaniu, i do takiej dyskusji zachęcam.
W trakcie głosowania oczywiście można ogólnikowo się wypowiadać. Offtopy też mogą być "

Powodzenia wszystkim życzę.


Właśnie, proszę nie dyskutować o moim "dziele" tylko na nie głosować. :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

ogc13
3.04.18, 17:15
Obowiązek obywatelski wypełniony.

Bodzip
3.04.18, 17:24
Kurcze, niektóre są kapitalne. Muszę się zastanowić nad głosami :)

henry1
3.04.18, 18:00
Kurcze, niektóre są kapitalne. Muszę się zastanowić nad głosami :)


Się nie zastanawiaj, tylko głosuj na moje "dzieło", bo ono jest najpiękniejsze. :evil::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Bodzip
3.04.18, 20:59
Się nie zastanawiaj, tylko głosuj na moje "dzieło", bo ono jest najpiękniejsze. :evil::mrgreen::mrgreen::mrgreen:
16 prac, do dyspozycji 4 głosy, więc 25 % szans na trafienie w Twoje "dzieło" :)

hades
3.04.18, 23:31
No dobra henry1, które to dzieło? Tak lobbujesz za nim, że... będziemy je omijać w głosowaniu ;P

henry1
4.04.18, 00:04
No dobra henry1, które to dzieło? Tak lobbujesz za nim, że... będziemy je omijać w głosowaniu ;P

Przecież napisałem : "TO najpiękniejsze". :oops:
A lobbować trzeba, teraz taka moda, nie lobbujesz to przepadasz w odchłani niebytu. :cry:

:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

Zagłosowałem ! :mrgreen:
Na pewno na zwycięzców. :mrgreen:

ogc13
4.04.18, 08:54
Zagłosowałem ! :mrgreen:
Na pewno na zwycięzców. :mrgreen:
No jakim cudem jak nie można na swoją pracę głosować ???
Jakiś przekręt wyczuwam :evil::grin:

helmuth
4.04.18, 09:46
Zastanawiam się, czy dodanie gwiazd na niebie i promieni wokół latarni, to jeszcze "klasyka" czy już "nasze wizje"?

And.N
4.04.18, 11:26
Zastanawiam się, czy dodanie gwiazd na niebie i promieni wokół latarni, to jeszcze "klasyka" czy już "nasze wizje"?
Tez się dość długo zastanawiałem, nawet była wymiana zdań na priv z autorem. Ostatecznie zdecydowałem przyjąć pracę w takim kształcie jak była bez zmian.
Jestem tez winny przeciek. jedna praca na lekkim prowadzeniu, dwie prace na 2 miejscu, 2 prace na 3 miejscu. bez głosu jeszcze 5 prac.

Marek61
4.04.18, 11:30
Poszło... :wink:

Dziadek
4.04.18, 11:52
Tez się dość długo zastanawiałem, nawet była wymiana zdań na priv z autorem. Ostatecznie zdecydowałem przyjąć pracę w takim kształcie jak była bez zmian.
Jestem tez winny przeciek. jedna praca na lekkim prowadzeniu, dwie prace na 2 miejscu, 2 prace na 3 miejscu. bez głosu jeszcze 5 prac.

Komentować zdjęcia mamy po zakończeniu głosowania. Inkwizycja jak zwykle czujna. A nuż uda się wykosić konkurencję :)

A56
4.04.18, 13:07
Zastanawiam się, czy dodanie gwiazd na niebie i promieni wokół latarni, to jeszcze "klasyka" czy już "nasze wizje"?

I jak teraz autor zdjęcia ma się wypowiedzieć do kol. uwagi, skoro autor ma być anonimowy.
Ja złamię tą zasadę nawet kosztem usunięcia zdjęcia z zabawy.
Dodanie gwiazd to żadna kombinacja. Niebo można przyciemnić, mocno przyciemnić i wykorzystać duży szum na niebie, bo wygląda jak gwiazdy. Szum rozmyć dopasować kolorystycznie do koloru gwiazd i pozostawić na niebie takie jaśniejsze kropki. To mógł zrobić każdy, kto by chciał zrobić takie niebo. Na każdej fotografii niebo jest inne.
Na jednych więcej szumu, na innych mniej. A szum wygląda jak niebo zasiane gwiazdami.
Na moim jest tylko kilka gwiazd, bo taką miałem koncepcję zrobienia nieba.
Z promieniami z latarni to kol. andtor2 wyjaśniłem na priv. Też żadnych kombinacji tu nie ma. .Każdy mógł to zrobić korzystając z oryginalnego zdjęcia i użycia specjalnego pędzla.
Dopiszę jeszcze kilka uwag. Flagi też nie są takie jak na oryginale, tak samo znak drogowy, donice po lewej stronie, bruk, światło na chodniku, faktura tynku, wyciągnięte kontury zabudowy i wiele innych szczegułów.
Teraz wiadomo czyje to zdjęcie.
Jeżeli jest chęć usunięcia tego zdjęcia z zabawy to usuwamy. Wyrażam zgodę.

Marek61
4.04.18, 13:30
A co z głosami oddanymi - ewentualnie - na tę pracę :?:

Bodzip
4.04.18, 13:31
Ja może bardziej ogólnie. Jestem w troszkę lepszej sytuacji bo zdjęcia nie wysłałem.
paparapa pisał, że niebo to pikuś. A na wszystkich (prawie) został banding. Sporo prac jest nie prostowanych, a na niektórych budynki po prawej stronie są wybrzuszone jak mój bebech po piwie.
Miałem głosować na 4 a wyszło, że tylko na jedną.

A56
4.04.18, 13:32
A co z głosami oddanymi - ewentualnie - na tą prace :?:

Jeżeli będzie zgoda to mogę wskazać na którą pracę głosy przekazuję.:grin:


Dziwi mnie jedno. Moje latarnie zauważono bo..... inne.....gorsze.... lepsze.....?
A co z latarniami na innych zdjęciach. Nie napiszę numeru zdjęcia, by nie psuć zabawy.

easy_rider
4.04.18, 13:43
Jeżeli będzie zgoda to mogę wskazać na którą pracę głosy przekazuję.:grin:Handel punktami?
To może na priv wyślę na którą przekaż głosy... :twisted:



...niebo to pikuś. A na wszystkich (prawie) został banding.Może to chmury? :mrgreen:

A56
4.04.18, 13:53
Handel punktami?
To może na priv wyślę na którą przekaż głosy... :twisted:




Jeżeli usuwamy moją pracę za niebo i latarnię, to proszę przyjrzeć się innym latarniom, może coś znajdziemy dziwnego, co pozwoli także osunąć inne zdjęcia z zabawy. Ja takie widzę.

easy_rider
4.04.18, 13:59
Ja nie uważam że Twoja praca powinna być usunięta za niebo i latarnie - ale teraz nie jest już (niestety) anonimowa, co przeczy idei konkursu...

A56
4.04.18, 14:06
Ja nie uważam że Twoja praca powinna być usunięta za niebo i latarnie - ale teraz nie jest już (niestety) anonimowa, co przeczy idei konkursu...

No właśnie. Jeden nieprzemyślany wpis o pracy może ukierunkować innych na co mają zwracać uwagę.
To nie jest uczciwe. Nieuczciwe w stosunku do mnie i do innych uczestników zabawy.
Dlatego postanowiłem się ujawnić. Już raz mi to zrobiono. Teraz powtórka z rozrywki.

Dziadek
4.04.18, 14:32
To przecież takie przyjemne podkładać komuś nogę czy kopać sie po kostkach. Jestem przeciw usuwaniu zdjęcia!

henry1
4.04.18, 14:50
Ja może bardziej ogólnie. Jestem w troszkę lepszej sytuacji bo zdjęcia nie wysłałem.
paparapa pisał, że niebo to pikuś. A na wszystkich (prawie) został banding. Sporo prac jest nie prostowanych, a na niektórych budynki po prawej stronie są wybrzuszone jak mój bebech po piwie.
Miałem głosować na 4 a wyszło, że tylko na jedną.


Przyznaj się że to na moją głosowałeś. :mrgreen:


A Andtor Drugi wyraźnie napisał, że w czasie głosowania nie prowadzimy dyskusji o pracach wystawionych do oceny. :roll:
Dyskutować o pracach można po zakończeniu głosowania. :!:


Ja nie mam z tym problemu, o moich "dziełach' nikt nie dyskutuje i to jest piękne. :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

And.N
4.04.18, 14:53
Panowie przystopujmy trochę z emocjami. Powiem tak, po tej mojej odpowiedzi:

Zastanawiam się, czy dodanie gwiazd na niebie i promieni wokół latarni, to jeszcze "klasyka" czy już "nasze wizje"?

Też się dość długo zastanawiałem, nawet była wymiana zdań na priv z autorem. Ostatecznie zdecydowałem przyjąć pracę w takim kształcie jak była bez zmian.
sprawa jest (powinna być) jakby oczywista. Autor niepotrzebnie się ujawnił i wywiązała się dalsza dyskusja. Decyzji swojej nie zmieniam, a po dyskusji dochodzę do wniosku na przyszłość ( i podobnej sytuacji) będzie tylko informacja na priv dla autora co ma zmienić w pracy pod restrykcją nie przyjęcia jej pod głosowanie. Po prostu zdam się tylko na swoje "widzenie" odnośnie regulaminowości pracy, czy też nie. Sympatii sobie tym pewnie nie przysporzę.
Tą edycję zostawiamy bez żadnych zmian, dodawania, przekazywania, anulowania głosów. Znany jeden autor, trudno. Kiedyś były tylko jawne głosowanie gdzie wszyscy autorzy byli znani i też zabawa się kręciła:)

A56
4.04.18, 14:58
Ja nie mam z tym problemu, o moich "dziełach' nikt nie dyskutuje i to jest piękne. :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Zazdroszczę. Jak to robisz?

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -


Panowie przystopujmy trochę z emocjami. Powiem tak, po tej mojej odpowiedzi:

sprawa jest (powinna być) jakby oczywista. Autor niepotrzebnie się ujawnił i wywiązała się dalsza dyskusja. Decyzji swojej nie zmieniam, a po dyskusji dochodzę do wniosku na przyszłość ( i podobnej sytuacji) będzie tylko informacja na priv dla autora co ma zmienić w pracy pod restrykcją nie przyjęcia jej pod głosowanie. Po prostu zdam się tylko na swoje "widzenie" odnośnie regulaminowości pracy, czy też nie. Sympatii sobie tym pewnie nie przysporzę.
Tą edycję zostawiamy bez żadnych zmian, dodawania, przekazywania, anulowania głosów. Znany jeden autor, trudno. Kiedyś były tylko jawne głosowanie gdzie wszyscy autorzy byli znani i też zabawa się kręciła:)

Dziękuję. Podoba mi się ta decyzja. Prośba do uczestników zabawy. Od tego momentu nie głosujcie na moją pracę. Proszę.

henry1
4.04.18, 14:58
Zazdroszczę. Jak to robisz?

Jak ujawni Andtor autorów prac, wszystko stanie się jasne. :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Ola_Olga
4.04.18, 14:59
Tą edycję zostawiamy bez żadnych zmian, dodawania, przekazywania, anulowania głosów.

I bardzo dobrze. Głos rozsądku.:)

henry1
4.04.18, 15:01
Zazdroszczę. Jak to robisz?

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -



Dziękuję. Podoba mi się ta decyzja. Prośba do uczestników zabawy. Od tego momentu nie głosujcie na moją pracę. Proszę.

A ja cały czas wprost przeciwnie i niestety bez skutku. :mrgreen:

A56
4.04.18, 15:08
A ja cały czas wprost przeciwnie i niestety bez skutku. :mrgreen:

Spróbuj tak jak ja. Polak jest przekorny.:mrgreen:

And.N
4.04.18, 16:01
Z mojej strony prośba o udział w głosowaniu i nie słuchaniu "podpowiedzi":wink: głosuj/nie głosuj na moją:wink: (żarcik oczywiście), a kierowanie się swoim gustem (w co nie wątpię, że tak jest). Jest oryginał i prace poprawkowe (wybór spory bo można głosować aż na 4). Jak na razie więcej uczestników od głosujących, ale mam nadzieję, że to się zmieni.

easy_rider
4.04.18, 16:48
Ja chyba jednak nie zagłosuję... znam tylko dwóch autorów, a głosów mam cztery...

And.N
4.04.18, 16:57
Ja chyba jednak nie zagłosuję... znam tylko dwóch autorów, a głosów mam cztery...
To oczywiście Twoja decyzja...Tak wynikałoby z wypowiedzi, że wolisz głosować wiedząc na kogo...ja wolę głosować na prace, a nie ich autorów...

Krakman
4.04.18, 16:58
Ja może bardziej ogólnie. Jestem w troszkę lepszej sytuacji bo zdjęcia nie wysłałem.
paparapa pisał, że niebo to pikuś. A na wszystkich (prawie) został banding. Sporo prac jest nie prostowanych, a na niektórych budynki po prawej stronie są wybrzuszone jak mój bebech po piwie.
Miałem głosować na 4 a wyszło, że tylko na jedną.

mam nadzieję, ze na moje......:mrgreen:

easy_rider
4.04.18, 17:01
To oczywiście Twoja decyzja...Tak wynikałoby z wypowiedzi, że wolisz głosować wiedząc na kogo...ja wolę głosować na prace, a nie ich autorów...To była ironia z mojej strony...

And.N
4.04.18, 17:03
To była ironia z mojej strony...
Wiesz, żadnej emotki nie zobaczyłem, więc sądziłem, że poważnie piszesz

helmuth
4.04.18, 21:46
I jak teraz autor zdjęcia ma się wypowiedzieć do kol. uwagi, skoro autor ma być anonimowy.Nie chodziło mi o wywołanie autora do odpowiedzi, raczej prowadzącego.

Tez się dość długo zastanawiałem, nawet była wymiana zdań na priv z autorem. Ostatecznie zdecydowałem przyjąć pracę w takim kształcie jak była bez zmian.
Oczywiście to Twoja decyzja. Zadając to pytanie chciałbym jednak dowiedzieć się, co przekonało Cię do dopuszczenia tej pracy.

Inkwizycja jak zwykle czujna. A nuż uda się wykosić konkurencję :)Nadmierna złośliwość.
Zakładasz, że chcę swojego konkurenta "wykosić"? Skąd wiesz, czy biorę udział w tej zabawie?

Marek61
4.04.18, 22:07
A miało być tak fajnie...
Po co to komu :|

A56
5.04.18, 07:05
Nie chodziło mi o wywołanie autora do odpowiedzi, raczej prowadzącego.



Nie przemyślałeś do końca tego wpisu.
To co napisałeś może ukierunkować osoby oglądające i zwrócą uwagę na niebo i latarnie.
Jedni to zaakceptują i z tego powodu oddadzą głos na to zdjęcie a inni mimo, że im się zdjęcie spodoba podążą Twoją sugestią i zdjęcie odrzucą.
Takich rzeczy nie pisze się podczas głosowania.

A tak na marginesie, dlaczego tylko zauważyłeś niebo i latarnie inną na moim zdjęciu a inne, które też mają niebo i latarnie inną nie zaakcentowałeś?
Coś więcej napiszę po zakończeniu głosowania, by nie psuć zabawy.

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -




Może to chmury? :mrgreen:

To nie chmury. Tam na niebie są gwiazdy. Pokaże to po zakończeniu głosowania.

Dziadek
5.04.18, 07:45
Nie chodziło mi o wywołanie autora do odpowiedzi, raczej prowadzącego.
Oczywiście to Twoja decyzja. Zadając to pytanie chciałbym jednak dowiedzieć się, co przekonało Cię do dopuszczenia tej pracy.

Nadmierna złośliwość.
Zakładasz, że chcę swojego konkurenta "wykosić"? Skąd wiesz, czy biorę udział w tej zabawie?

Jeżeli nie bierzesz udziału w zabawie, to określiłbym takie zachowanie jednym słowem, które nie muszę Ci pewnie tłumaczyć - Schadenfreude :(

easy_rider
5.04.18, 08:17
To nie chmury. Tam na niebie są gwiazdy. Pokaże to po zakończeniu głosowania.Rety... przecież to był żarcik - dla rozładowania atmosfery - i odnosił się do wspomnianego bandingu, a nie gwiazd na Twojej pracy...

Krakman
5.04.18, 08:29
Wygrałem już?! Bo troszkę pospałem... :roll:

To tak dla zmiany tematu.:wink:

A56
5.04.18, 09:38
Rety... przecież to był żarcik - dla rozładowania atmosfery - i odnosił się do wspomnianego bandingu, a nie gwiazd na Twojej pracy...

Ja nie odniosłem tego jako przytyk do mojej pracy. Tam na niebie naprawdę są gwiazdy. Naliczyłem ich 12
A może ktoś też się w liczenie zabawi i napisze ile ich widzi.
Dobrze widoczny jest Pas Oriona.

And.N
6.04.18, 15:43
Zwycięzcą edycji 7/2018 został andtor2
czyli moja skromna osoba:wink::smile:

Miejsce 1 (praca 2)
199685

Miejsce 2
hades (praca 16)
199686

Miejsce 3
Krakman (praca 1)
199687




Podsumowanie wyników 7 Edycji.
Punkty wynikają z miejsca jakie praca zajęła w głosowaniu i tak odpowiednio (miejsce / punkty):
1/25 ; 2/20 ; 3/15 ; 4/12 ; 5/10 ; 6/8 ; 7/7 ; 8/6 ; 9/5 ; 10/4 ; 11/3 ; 12/2 ( prace od miejsca 13 i dalsze otrzymują 1 punkt)
199688

Dziękuję wszystkim za udział w zabawie i głosy na moją pracę.
Zapraszam także do dyskusji na temat prac.

Następną edycję rozpocznę jutro.

henry1
6.04.18, 16:03
Gratulacje dla zwycięcy I. !!! :mrgreen:

Gratulacje dla zwycięzcy II. !!! :mrgreen:

Gratulacje dla zwycięzcy III. !!! :mrgreen:

Chwała pokonanym !!! :mrgreen:

Podziękowania da osoby głosującej na mojego gniota. :mrgreen:

easy_rider
6.04.18, 16:17
Hura !! Pierwsze miejsce :mrgreen:
Tyle że od końca... pewnie za dużo pyskowałem, to mnie pokarało... :roll:

Ola_Olga
6.04.18, 16:20
@andtor2 - serdecznie gratuluję kolejnego zwycięstwa!
Nie mniej serdeczne gratulacje dla Hadesa i Krakmana!
Ale fajnie, głosowałam na te 3 prace.. :)
Dziękuję za głosy na 11-tkę :grin:

A56
6.04.18, 17:16
Gratulacje dla zwycięzcy. Tym bardziej mnie cieszy to zdjęcie, bo na nie głosowałem.

And.N
6.04.18, 17:29
Dzięki za gratulacje. Gratuluje również Hadesowi i Krakmanowi. Z szumem poradzili sobie lepiej ode mnie, tak sadzę.

Moi drodzy kilka zdań na temat tej edycji i regulaminowości prac w edycji klasyka/klasyka+. Wstępnie jak wiadomo przyjmuje prace i sam oceniam czy praca zbyt nie wykracza z obróbką. Po ukazaniu się prac i ankiety z głosowaniem oczywiście wolno mieć swoje zastrzeżenia. Przypomnę tak się już zdarzyło w edycji 14/2017 (https://forum.olympusclub.pl/threads/113513-popRAWka-14-2017-G%C5%82osowanie-i-Wyniki) i praca została wycofana. Decydujący głos ma (jak zapisane w regulaminie) autor RAW-a. Tak też było w bieżącej edycji z decydującym głosem (akurat byłem autorem RAW-a) i jak pisałem A56 niepotrzebnie się ujawnił. Proszę tego pochopnie nie czynić. Wolałbym także i prośba z mojej strony, jak ktoś ma zastrzeżenia co do regulaminowości pracy, najpierw napisać do mnie na priv. Skonsultuje to z autorem RAW-a i odpowiem. Dalsze kroki będą uzależnione od decyzji autora RAW-a.

Jeszcze tak ogólnie o edycji klasyka. Są tu dozwolone swoje wizje na zdjęcie, jednak nie przesadzajmy z nimi. Trzymajmy się idei popRAWki, tak jak brzmi nazwa tej zabawy:). (za wyjątkiem oczywiście edycji ->nasze wizje gdzie swobodnie można puszczać wodze fantazji w obróbce). Przypomnę może fragment zapisu z regulaminu dla edycji klasyka:

"...W tej edycji dopuszcza się konwersję do B&W, sepii, czy innego monokoloru. Można usuwać "przeszkadzajki" w kadrze typu linie, słupy energetyczne, urządzenia p.poż itp. (jeśli nie są jednym z głównych czy głównym tematem zdjęcia). Róbmy to jednak z umiarem nie ingerując zbyt mocno w odbiór zdjęcia oryginalnego. Prace takie mogą zostać wykluczone z konkursu."

Przykładowo, jeśli już robimy konwersję do B&W, sepii, czy innego monokoloru to może nie dodawajmy już tego szumu. Mam tu akurat na myśli prace nr 15. Nie chcę być zbyt restrykcyjny bo to na pewno zabawie nie służy, ale kto wie czy nie powinienem:wink:
I przypadła mi rola wyboru RAW-a, może autorzy prac z 2 czy 3 miejsca mają jakiś fajny RAW-ek do obróbki, chętnie odstąpię ten przywilej:)

DzejPi
6.04.18, 17:34
Gratulacje!. I-sze miejsce zasłużone.
Dziekuję za głosy na moja pracę.

apz
6.04.18, 17:55
Gratulacje dla wyróżnionych, biorących udział, głosujących i sympatyków poprawki!

A56
6.04.18, 18:03
Obiecałem, ze po zakończeniu głosowania coś napiszę, więc wywiązuję się z obietnicy.
Zarzucono mi że niebo i latarnie nie za bardzo odpowiadają regulaminowi tej edycji i do tego chcę się odnieść
Na niebie w moim zdjęciu są gwiazdy, bo gwiazdy zostały sfotografowane przez autora zdjęcia.
Aby nie być gołosłownym zamieszczam zbliżenie gwiazd z RAW-a
199689

Te gwiazdy też występują w pracach autorów, którzy usunęli szum z nieba. Szum się usunął, a gwiazdy zostały. Pewnie na niebie było dużo więcej gwiazd, ale szum je zniszczył.
Więc nie rozumiem po co taki zarzut do mojej pracy. Taką miałem koncepcję nieba i takie zrobiłem. Gwiazdy były sfotografowane a ja je zaakcentowałem.
Myślę, że to wyjaśnienie wystarczy.
Teraz latarnie a właściwie blask wokół latarni. To też zarzut do mojej pracy. Ja widzę w 16 pracach 16 różnych wariantów, ale do mojej były uwagi. A przecież ja nic nadzwyczajnego z tym nie zrobiłem.
Wywołałem sobie zdjęcie raz ciemniej a drugi raz jaśniej.
Na zdjęciu wywołanym ciemniej pokazały się zarysy latarni i ja je zaakcentowałem (zdjęcie poniżej)
199690

Drugie jaśniejsze zdjęcie umożliwiło mi korzystanie z blasku wokół latarni.
199691

Wystarczyło te dwa zdjęcia połączyć i za pomocą specjalnego pędzla uzyskać blask.
199692
W którym miejscu dokonałem czegoś niedozwolonego?

A tak na marginesie pokażę inną latarnię z prac, do której nikt nie wniósł zastrzeżeń.
199693


Są też prace prawie bez blasku wokół latarni. Ja do żadnej pracy nie wnoszę uwag. Dla mnie wszystkie prace mieszczą się w regulaminie.

Chcę podziękować wszystkim, którzy chcieli zagłosować na moją pracę, ale uszanowali moją prośbę. Wielkie dzięki.

a123
6.04.18, 18:19
Gratulacje dla zwycięzcy :grin: i dzięki za głosy na moją poprawkę

gulasz
6.04.18, 19:42
Dzięki za gratulacje. Gratuluje również Hadesowi i Krakmanowi. Z szumem poradzili sobie lepiej ode mnie, tak sadzę.


Tez tak mi sie wydaje bo chyba glownie na to zwracalam uwage glosując a moje głosy wlasnie poszly dla nich ;)

Niemniej gratuluje zwycięzcy :)
I dzieki dwóm Panom na h za głos na me ziarno :mrgreen:

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -


Nie wskazując na konkretne zdjęcie (autor będzie wiedział, że o nim mowa) widzę powrót do starych technik retuszerskich. To co niewyraźne trzeba uzupełnić. Całkiem dobrze to wyszło.

Tak z ciekawosci..
O ktorej pracy mowiles?

Btw dla mnie to mega trudna ta poprawka byla..
Mialam chyba ze 4 wersje i nie qiedzialam w ktorą str pojsc..

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

A co do tego czy sie lapie czy nie w regulaminie, pozostawilabym to prowadzacemu...
A dyskusja o tym po glosowaniu i chill.. ;)

Bodzip
6.04.18, 19:51
Gratulacje :)
Ja to chyba wyczucie straciłem, bo na zwycięzców nie głosowałem. Na DzejPi za to :)
Jak na PW Andrzejowi pisałem, sprawy domowe nie pozwoliły wziąć udziału w zabawie. Nie mniej spróbowałem w wolnej chwili się pobawić. Stwierdziłem, że zdjęcie wymaga dużo pracy, a czas niestety był u mnie w cenie w tym okresie.
Zrobiłem jakieś coś, ale wstyd mi było to wysyłać.
Jeszcze raz wyrazy szacunku dla zwycięzców :)

DzejPi
6.04.18, 20:01
Gratulacje :)
Ja to chyba wyczucie straciłem, bo na zwycięzców nie głosowałem. Na DzejPi za to :)...
Dziekuję Tobie.
Może dlatego głosowałeś na mnie, że widać iż zaczynaliśmy w trudnych czasach fotografii analogowej i o czyszczeniu szumów do granic plastiku nie było mowy.:mrgreen:

Krakman
6.04.18, 20:06
Gratulacje :)
Ja to chyba wyczucie straciłem, bo na zwycięzców nie głosowałem. Na DzejPi za to :)
:)

jak mogłeś......:shock:

Bodzip
6.04.18, 20:23
jak mogłeś......:shock:
I tak Cię kocham. Cokolwiek to znaczy :mrgreen:

And.N
6.04.18, 20:37
@hades (https://forum.olympusclub.pl/member.php?u=5384) , @Krakman (https://forum.olympusclub.pl/member.php?u=12626) , nie macie chęci zapodać jakiegoś RAWka do następnej edycji ? U mnie mało pomysłów i zasobów...

Krakman
6.04.18, 20:42
I tak Cię kocham. Cokolwiek to znaczy :mrgreen: Dobre choć tyle....

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -


@hades (https://forum.olympusclub.pl/member.php?u=5384) , @Krakman (https://forum.olympusclub.pl/member.php?u=12626) , nie macie chęci zapodać jakiegoś RAWka do następnej edycji ? U mnie mało pomysłów i zasobów...
Sorry ale ja w RAW-ach praktycznie nie gustuję....

And.N
6.04.18, 20:47
Sorry ale ja w RAW-ach praktycznie nie gustuję....
Jakoś w tym moim "zagustowałeś":wink: i na podium się załapałeś:)

Krakman
6.04.18, 20:53
Jakoś w tym moim "zagustowałeś":wink: i na podium się załapałeś:)
Nie przybieraj sobie do głowy. To przez pomyłkę. :mrgreen: Poza tym to był DNG :mrgreen:
A to, że czasem mam pomysła jak przerobić (czyt. poprawić) zdjęcie to już co innego.... To kwestia natchnienia, pomysłu, które nie zawsze są..... To tak jak z babą: nie zawsze chętnie by się obróciło...:roll:

And.N
6.04.18, 21:01
Nie przybieraj sobie do głowy. To przez pomyłkę. :mrgreen: Poza tym to był DNG :mrgreen:...
Niech Ci tam będzie:grin:, a DNG to to samo co RAW właściwie (różni się nazwą?):-P:mrgreen::wink:


... To kwestia natchnienia, pomysłu, które nie zawsze są..... To tak jak z babą: nie zawsze chętnie by się obróciło...:roll:
Obróciło, czy obrobiło:) My tu obrabiamy:grin:...zdjęcia:)

hades
6.04.18, 22:38
andtor2, wybiorę coś do jutrzejszego południa i podrzucę na pocztę.

And.N
6.04.18, 22:43
Fajnie, dziękuję:)

ogc13
7.04.18, 00:22
Gratulacje.

A może pogadamy o tym jak takie zdjęcia powinno się obrabiać ?
Jakoś nie wiedziałem jak się do niego przymierzyć.
Wpadłem na głupi pomysł, żeby nie odszumiać mocno po całości - jakimś cudem :) zaznaczyłem niebo i odszumiłem je bardziej.
Może ktoś rzuci jakimiś poradami jak takie zdjęcia najlepiej opracowywać.

And.N
7.04.18, 00:30
...
A może pogadamy o tym jak takie zdjęcia powinno się obrabiać ?...
Może ktoś rzuci jakimiś poradami jak takie zdjęcia najlepiej opracowywać.

Tu już powinieneś zapytać konkretnego autora danej pracy..., choć podejrzewam, że "uniwersalnej recepty" nie ma...ja nie mam w każdym razie...

hades
7.04.18, 00:48
Tak z ciekawosci..
O ktorej pracy mowiles?


Ula, pisałem o pracy A56. Gdy ją zobaczyłem przypomniał mi się retusz negatywów, kiedy część niewyraźnych czy prześwietlonych detali trzeba było uzupełniać ręcznie. Te poprawki sprawiały wrażenie nienaturalnych i nierzeczywistych, ale poprawiały wyrazistość fotografii. Tu A56 podszedł podobnie do tematu. Może nieco przesadził z niektórymi detalami, ale pokazał, że technika mimo upływu lat wciąż może mieć zastosowanie. Komputer ma jednak przewagę nad piórkiem. Pozwala na dużo większe zbliżenie się do realizmu oświetlenia i przenikania retuszy z obrazem.



Btw dla mnie to mega trudna ta poprawka byla..
Mialam chyba ze 4 wersje i nie qiedzialam w ktorą str pojsc..


Ja tworzyłem w szale ograniczenia czasowego ;). Na 3 godziny przed upływem terminu zgłoszeń pobrałem RAW-a. Pierwsza wersja totalny paździerz, a właściwie obraz gładki jak tafla lodu, zero detali. Druga wersja była już podzielona na strefy i każda z osobna miała nie tylko inaczej ustawione odszumianie, ale nawet wewnątrz tej strefy były miejsca gdzie odszumianie było różnicowane w zależności od stopnia oświetlenia i wyrazistości źródła. Pomyślałem, że to dobry temat na artykuł po tej edycji. Jeśli andtor2 nie będzie miał nic przeciwko to użyje jego zdjęcia jako doskonałego przykładu do opisania tej techniki.

Jednak ostatecznie za bardzo skupiłem się na odszumianiu, a zapomniałem o kadrowaniu. Lampa z lewej strony została paskudnie ucięta.



A co do tego czy sie lapie czy nie w regulaminie, pozostawilabym to prowadzacemu...
A dyskusja o tym po glosowaniu i chill.. ;)

Też jestem zdania, że prowadzący powinien decydować co się łapie do konkursu. Ale nie negowałbym dyskusji na ten temat. To daje wszystkim temat i nie pozostawia konkursu jałowym przerzucaniem i edycją zdjęć. Od kilku argumentów i zdrowej dyskusji nic się nikomu nie stanie przecież.

And.N
7.04.18, 01:19
... Jeśli @andtor2 (https://forum.olympusclub.pl/member.php?u=10600) nie będzie miał nic przeciwko to użyje jego zdjęcia jako doskonałego przykładu do opisania tej techniki.
Jednak ostatecznie za bardzo skupiłem się na odszumianiu, a zapomniałem o kadrowaniu. Lampa z lewej strony została paskudnie ucięta..

Nie mam nic przeciwko. Te kilka głosów (właściwie to dwa) jakie uzyskałem więcej, też mi się wydaje, że ze względu na to, że objąłem szerszy kadr. Było to możliwe dla każdego w każdym razie. Posłużyłem się darmowym programem DxO OpticsPro 11 Essential.

Marek61
7.04.18, 11:45
Gratulacje dla zwycięzców :)