PDA

Zobacz pełną wersję : Głosowanie, Retronaprawa 3/2018



helmuth
13.03.18, 11:08
Do naprawy mieliśmy znowu zdjęcie szklanego negatywu.
Oto on, po zmianie na pozytyw i pomniejszony:

199128

Mamy pięć prac, zaczynamy głosowanie.
Głosujemy tylko na jedną pracę, oto one:

1- andtor2

199129

2- helmuth

199130

3- tropic

199131

4- A56

199132

5- Dziadek

199133

Jest też paczka do pobrania stąd (https://drive.google.com/open?id=1jLvkKa1scw6tVeijzBy9YNJJFB_WoLFF)

Bodzip
13.03.18, 17:09
Strasznie mi się dwie prace podobają. Pełen szacun dla umiejętności. Jeszcze jakby jedna miała poprawione coś, to nie wiem którą bym wybrał.
Ale i tak brawo za obydwie :)

And.N
13.03.18, 18:58
...Pełen szacun dla umiejętności. ...
Gimp naprawdę w tych naprawach dużo może, a kto tu go zna lepiej od Ciebie:).

Bodzip
13.03.18, 21:00
Gimp naprawdę w tych naprawach dużo może, a kto tu go zna lepiej od Ciebie:).
Nie siebie chwaliłem :)
Nie startowałem, zbyt dużo u mnie się działo.

And.N
13.03.18, 21:16
Nie siebie chwaliłem :)
Nie startowałem, zbyt dużo u mnie się działo.
Nie, no, po Twoim wpisie tak się domyślałem, że nie startowałeś. Dlatego tak napisałem, jak napisałem...
Może lekko chciałem nacisnąć na ambicję:wink: do przyszłościowego udziału w tej zabawie.

Bodzip
13.03.18, 21:49
Do edycji trzeba przysiąść. To całkiem coś innego, niż wywołanie RAW-a i wysłanie.
Ale tak, postaram się znaleźć czas.
Oooo widzisz, RAW-a trzeba wywołać Nr 6 :)

And.N
13.03.18, 21:52
...Oooo widzisz, RAW-a trzeba wywołać Nr 6 :)
Trzeba, trzeba, koniecznie:), ale czasu chyba sporo, czy tam powiedzmy wystarczająco powinno być.

ajan
13.03.18, 23:36
Ja już wiem, która praca najlepsza, zagłosowałem...

And.N
14.03.18, 17:39
Ja już wiem, która praca najlepsza, zagłosowałem...
Powiedziałbym, że raczej, która Tobie się podoba najbardziej:), a czy najlepsza.... ? (zdania, sądzę, będą podzielone w głosowaniu:) )

tade665
15.03.18, 15:54
Te zdjęcia które tutaj są widoczne są bardzo piękne

ogc13
15.03.18, 16:22
Poszedł głosik. Zdecydowanie jedna mi pasuje.
Podziwiam kunszt wszystkich uczestników.

helmuth
18.03.18, 17:21
Przypominam o głosowaniu, jeszcze tylko niecałe dwa dni.
Na razie prowadzi praca ... z największą ilością głosów ;)

helmuth
19.03.18, 23:20
Ostatni wieczór na oddanie głosu.
Jutro o 10:10 koniec głosowania :)

helmuth
20.03.18, 12:03
Głosowanie zakończone, pora ujawnić autorów:
1- andtor2
2- helmuth
3- tropic
4- A56
5- Dziadek


Wygrał i tym razem A56. Gratulacje




PS
Dziękuję autorom i wszystkim biorącym udział w głosowaniu.

And.N
20.03.18, 12:13
Gratulacje.
Mnie natomiast cieszy, że właścicielowi tego archiwalnego zdjęcia przypadła do gustu moja wersja.

helmuth
20.03.18, 12:20
To też powód do zadowolenia :)

And.N
20.03.18, 12:35
Tak na marginesie, wolno dodawać chmury ? Sam się zastanawiałem, czy tego nie zrobić, ale stwierdziłem, że byłoby to mocno dyskusyjne z punktem 3a regulaminu mówiacym : "

3. Zabrania się
a. umieszczania nowych elementów tam, gdzie na oryginale na pewno ich nie było.

To już tak bardziej pod poprawkę podchodzi, a nie naprawę.

helmuth
20.03.18, 12:59
3. Zabrania się
a. umieszczania nowych elementów tam, gdzie na oryginale na pewno ich nie było.Jesteś pewny, że na oryginale chmur na pewno nie było?
Też się nad tym zastanawiałem ale doszedłem do wniosku, że nie jestem pewny na tyle, aby prace odrzucić.

A56
20.03.18, 13:15
Dziękuję za gratulacje.

Ja dodałem delikatnie chmury z tego powodu, że w rzeczywistości prawie nigdy się nie zdarza, żeby niebo było idealnie białe. Na zdjęciu jest słonecznie. Zamieniając na czarno-białe zdjęcie będzie niebo szarawe z jakimiś odcieniami. Przecież w rzeczywistości winietowanie nieba nie występuje a obiektywy to robią.
Przy retronaprawie moim zdaniem nie powinno się zabraniać delikatnego dodawania faktur, jeżeli pomaga to zdjęciu.
W moim zdjęciu ławka też ma delikatną fakturę deski a nie szarą plamę. Podobnie z budowlą, krawężnikiem.
Przecież nie wiemy jak było w rzeczywistości. Zdjęcie ma swoje lata i szczegóły zniknęły, lub nie zostały zarejestrowane.
Jeżeli chcemy poprawić wygląd zdjęcia to taki delikatny retusz pomoże.

And.N
20.03.18, 14:15
Przekonaliście mnie:). W sumie to jestem za taką nieco swobodniejszą interpretacją:)

Dziadek
20.03.18, 16:13
Serdecznie gratuluję Adamowi A56!

A56
20.03.18, 16:51
Serdecznie gratuluję Adamowi A56!

Dziękuje

Bodzip
20.03.18, 18:13
Gratulacje Adam, to musiało trochę pracy kosztować.
Brawo :)

Krakman
20.03.18, 18:39
Gratuluję.
Choć jest troszkę ...... niedokończone jakby.
Ja poszedłbym dalej:

199323

I myślę że nie masz za złe, że grzebnąłem w Twej wersji... To tylko tak by było widać co mam na myśli... Przeszkadzało mi w Twoim "brudna" elewacja....:wink:

helmuth
20.03.18, 18:52
Ja poszedłbym dalej ...Czemu nie poszedłeś? :roll:

And.N
20.03.18, 18:53
Przyznam mi też ta "brudna" elewacja się nie podobała i tak moim zdaniem lepiej wygląda. Oczywiście łatwiej jest coś tam jeszcze poprawić niż od "zera" taki efekt uzyskać:)

A56
20.03.18, 19:20
Gratuluję.
Choć jest troszkę ...... niedokończone jakby.
Ja poszedłbym dalej:


199323

I myślę że nie masz za złe, że grzebnąłem w Twej wersji... To tylko tak by było widać co mam na myśli... Przeszkadzało mi w Twoim "brudna" elewacja....:wink:

Dzięki, że to pokazałeś. Próbowałem sobie z tym poradzić, ale tak dobrze mi to nie wyszło. Chyba za mało miałem cierpliwości. Doś dużo czasu spędziłem nad tym zdjęciem. Starałem się wydobywać szczegóły za pomocą światła i cieni a to trochę czasu kosztuje i nie skupiłem się za bardzo nad elewacją. Dobrze jak ktoś to zauważy i pokaże.
Jeszcze raz wielkie dzięki.

Krakman
20.03.18, 21:43
Dzięki, że to pokazałeś. Próbowałem sobie z tym poradzić, ale tak dobrze mi to nie wyszło. Chyba za mało miałem cierpliwości. Doś dużo czasu spędziłem nad tym zdjęciem. Starałem się wydobywać szczegóły za pomocą światła i cieni a to trochę czasu kosztuje i nie skupiłem się za bardzo nad elewacją. Dobrze jak ktoś to zauważy i pokaże.
Jeszcze raz wielkie dzięki.
Nie ma sprawy, choć jak wcześniej napisał nasz kolega, że łatwiej jest coś poprawić niż od początku kombinować...

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -


Czemu nie poszedłeś? :roll:
Wstępnie nawet zrobiłem ale jakoś inne prace, czyli komercja mnie uwięziły przez kilka dni.....

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -


Dobrze jak ktoś to zauważy i pokaże.
Jeszcze raz wielkie dzięki.
I jeszcze jedno. Jak działasz stemplem, to staraj się "brać" z różnych miejsc bo (co widać na trawie), te same "wzorki" powtarzają się w kilku miejscach...

helmuth
20.03.18, 23:44
... komercja mnie uwięziły przez kilka dni.....Nie chciałbym straszyć ale możesz nie mieć zbyt wiele następnych okazji- kończą się zdjęcia, które przysłał ajan
Pisałeś, że masz tego sporo, może coś podeślesz?

Krakman
21.03.18, 19:56
Może..... Poszukam - znaczy rzucę okiem na me przepastne archiwa....

And.N
21.03.18, 20:31
...Pisałeś, że masz tego sporo, może coś podeślesz?
Myślę, że każdy z nas ma tego sporo (Ty pewnie też), ale nie każdy chce się dzielić z swoim prywatnym archiwum zdjęciowym. Może też nie wszyscy mają je w postaci cyfrowej....

helmuth
21.03.18, 20:41
Myślę, że każdy z nas ma tego sporo (Ty pewnie też) ....Akurat tak starych, jak bym widział do tej zabawy, nie mam.
Chodzi o naprawdę stare zdjęcia a skaner dzisiaj ma chyba każdy.

And.N
21.03.18, 20:46
Akurat tak starych, jak bym widział do tej zabawy, nie mam...
Aż nie chce mi się wierzyć, to chyba niemożliwe...
Jak stare te zdjęcia według Ciebie powinny być do tej zabawy ? powyżej sto lat, czy wystarczy 70 lat...

helmuth
21.03.18, 21:12
Jak stare te zdjęcia według Ciebie powinny być do tej zabawy ? powyżej sto lat, czy wystarczy 70 lat...To nawet nie chodzi o wiek ale o stopień zniszczenia.
Niestety, mam niewiele starych (50+), rodzinnych zdjęć a te które mam, mam wklejone w staroświecki album, w związku z tym nie są zniszczone. Przynajmniej nie na tyle, aby nadawały się do Retronaprawy.