PDA

Zobacz pełną wersję : popRAWka 1/2018 - Głosowanie i Wyniki



And.N
15.01.18, 17:04
197701

popRAWka 1/2018 - Głosowanie


Witam i zapraszam do głosowania w pierwszej tegorocznej popRAWce. Mamy 14 prac, całkiem dobry wynik:)
Nowością w niej jest to, że nie obowiązywały żadne ograniczenia co do użytych programów, rodzaj edycji -> klasyka+

Termin głosowania 5 dni, czyli do 20.01.2018 - sobota
Głosujemy maksymalnie na 3 prace. Nie jest to oczywiście obowiązkiem, można głosować
na dwie lub jedną pracę. Z swej strony "namawiam":wink: do wykorzystywania przysługujących głosów.
Prosiłbym tylko o nie głosowanie na więcej niż trzy prace.

Po zakończonym głosowaniu zostaną ujawnieni autorzy prac.
Jeśli ktoś sobie nie życzy ujawnienia proszę o informację na priv
Numer danej pracy znajduje się nad zdjęciem.
Plik RAW mojego autorstwa.

Dla chętnych do pobrania paczka z pracami : 197718


Oryginał
197703



PROPOZYCJE popRAWkowe

1. A56
197704

2. tropic
197705

3. dudidu
197706

4. fret
197707

5. andtor2
197708

6. Bodzip
197709

7. henry1
197719

8. DzejPi
197711

9. ogc13
197712

10. a123
197713

11. Ola_Olga
197715

12. helmuth
197714

And.N
15.01.18, 17:16
13. gulasz
197716

14. Krakman
197717



PS.
Jedna osoba pewnie z przyzwyczajenia z Edycji Specjalnej dała nieco większy rozmiar (1280 pix). Zbyt późno to zauważyłem, moja wina:)
Sądzę, że nie będzie to miało większego znaczenia w głosowaniu dlatego już tak to zostawię.

Powodzenia dla wszystkich, mam nadzieję, że frekwencja w głosowaniu również dopisze:)

helmuth
15.01.18, 17:48
Jaka ulga!
Tylko 14 a nie 59, zupełnie inaczej się wybiera :D

And.N
15.01.18, 17:59
Zobaczymy, czy to będzie miało jakiś istotny wpływ na frekwencję w głosowaniu:)

Bodzip
15.01.18, 19:36
Jaka ulga!
Tylko 14 a nie 59, zupełnie inaczej się wybiera :D
No jasne :)



Zobaczymy, czy to będzie miało jakiś istotny wpływ na frekwencję w głosowaniu:)

Nie ważne. Wybór z kilku (nastu) jest dużo bardziej przyjemny,

ogc13
15.01.18, 20:19
poszły głosy :)

fret
15.01.18, 20:40
Wybór jest przyjemny, ale wcale nie jest łatwy... :)

And.N
15.01.18, 20:54
Możliwość głosowania na 3 prace, co by nie mówić, ten wybór ułatwia.

fret
15.01.18, 23:46
Może jakiś donosik? ;)

And.N
15.01.18, 23:52
Donoszę:wink: Na pierwszym miejscu jedna praca i dość wyraźnie odskoczyła do przodu. Później stawka wyrównana, 2 prace na drugim miejscu, 4 prace na trzecim miejscu. Bez głosu jak na razie jeszcze 4 prace.

fret
16.01.18, 00:03
Coś mi się wydaje, że wiem, która odskoczyła :)

henry1
16.01.18, 00:15
Jestem trzynastym głosującym, a wiadomo co trzynastka oznacza, mam przerąbane. :mrgreen:
Pewnie na mojego gniota nikt nie zagłosuje. :cry:

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -


Coś mi się wydaje, że wiem, która odskoczyła :)

Przecież wiadomo, ZWYCIĘZCY ! :mrgreen:
A kto nim będzie, można się domyślić. :roll::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

And.N
16.01.18, 00:17
Jak w takim tempie będzie przebiegać głosowanie (już 13 osób głosowało w ciągu 7 godz), to będę chyba je musiał skrócić do 3 dni:wink::)

fret
16.01.18, 00:28
Się napracujesz przy donoszeniu :mrgreen:

Krakman
16.01.18, 09:46
Się napracujesz przy donoszeniu :mrgreen:

Zależy co się donosi.
Dobrze że, na ten przykład, cementu na budowę nie musi donosić...

Bodzip
16.01.18, 09:47
19 głosowało. Też się domyślam która odskoczyła. Podoba mi się :)

fret
16.01.18, 10:22
Zależy co się donosi.
Dobrze że, na ten przykład, cementu na budowę nie musi donosić...

Ma facet szczęście...

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

Pora na donosik... ;)

henry1
16.01.18, 13:58
Ma facet szczęście...

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

Pora na donosik... ;)

Uprzejmie donoszę .....

Podpisano:
Gal Anonim
:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

fret
16.01.18, 14:08
Jednak poczekam na konkrety... :cool:

Bodzip
16.01.18, 14:15
Uprzejmie donoszę .....

Pamiętam te czasy...

fret
16.01.18, 14:30
Też pamiętam i łza w oku się kręci na ich wspomnienie :) Fakt, donosów może mniej, ale głównie z tego powodu, że inwigilacja nam się przepięknie rozwinęła i donosy utraciły swoje znaczenie :)

And.N
16.01.18, 15:32
Przekroczyliśmy 20 głosujących więc będzie przeciek:). Sytuacja podobna jak wcześniej, praca na prowadzeniu utrzymuje dystans. Na drugiem miejscu 4 prace, na trzecim 2 prace. Bez głosu jeszcze są 3 prace.

Edit: aktualizacja - bez głosu już tylko 2 prace.

fret
16.01.18, 16:37
To w zasadzie można kończyć, punkty rozdzielone... :)

And.N
16.01.18, 17:39
To w zasadzie można kończyć, punkty rozdzielone... :)
Żarty, żartami:), ale serio rozpatruję skrócenie terminu głosowania do 3 dni (w tej edycji oczywiście termin pozostaje wcześniej ustalony).
Może w następnej edycji zrobimy 3 dni na głosowanie, jeśli jednak frekwencja głosujących nie przekroczy 20 osób, a lepiej 25 do 30:), wówczas wrócimy do 5 dni na głosowanie. Co o tym sądzicie ?:)

fret
16.01.18, 18:00
5 na obróbkę, 3 na głosowanie i nie boimy się Jacka i jego pomysłów :)

ogc13
16.01.18, 18:00
Jestem za trzema dniami. Strasznie się dłuży oczekiwanie na wynik :)

fret
16.01.18, 18:08
Dłużenie się można przeżyć. Bardziej martwi mnie, że Jacek chce nam wyrwać z życiorysu pół roku. Cykl ośmiodniowy daje szansę na zrealizowanie naszych planów w pozostałe pół roku.

And.N
16.01.18, 18:12
Na obróbkę nie będę zmieniał i zostanie 7 dni. Dobrze, aby jeden weekend był. Nie każdy ma czas w tygodniu. Z głosowaniem można spróbować tych 3 dni. Dobrze jakby jeszcze z kilku uczestników popRAWki się wypowiedziało w tym temacie.

fret
16.01.18, 18:14
5 to weekend + trzy dni dla nudzących się w pracy... ;)

And.N
16.01.18, 18:34
5 to weekend + trzy dni dla nudzących się w pracy... ;)
Na razie zostajemy przy 7 dniach na obróbkę.


Dłużenie się można przeżyć. Bardziej martwi mnie, że Jacek chce nam wyrwać z życiorysu pół roku. Cykl ośmiodniowy daje szansę na zrealizowanie naszych planów w pozostałe pół roku.
Nikt nikomu nic nie wyrwie:). Najwyżej dwa konkursy będą się toczyć równolegle, o czym zresztą już pisałem:

Jeśli o mnie chodzi już obiecałem, że 2 cykle po 10 popRAWek na naszym forum się odbędzie i słowa zamierzam dotrzymać, nawet jakby miały się na siebie nakładać z Edycją Specjalną na 3 fora. ...

Czekam jeszcze na wypowiedzi uczestników popRAWki co sądzą, aby na próbę skrócić w następnej edycji termin na głosowanie do 3 dni.

helmuth
16.01.18, 18:46
Czekam jeszcze na wypowiedzi uczestników popRAWki co sądzą, aby na próbę skrócić w następnej edycji termin na głosowanie do 3 dni.Moim zdaniem, jak ktoś interesuje się tą zabawą to mu 3 dni wystarczą.

gulasz
16.01.18, 18:51
tak jak się interesuje to styknie
ale trzeba pamiętać - że czasami jest lipa jeśli chodzi o dostęp na dłuższych wyjazdach, delagacjach itp...
te 3 dni czasem będzie git
a czasem się tak poskłada że zabraknie (zwłaszcza że ja akurat z tych co wolą sobie ściągnąć folder fot i wybierać z tego
na komóreczce takich rzeczy wolę nie oceniać...


niemniej jak będzie 3 dni - to człowiek się będzie musiał sprężyć i głosować szybko i zwarcie ;)
co zrobicie tak będzie - i będzie git

a123
16.01.18, 19:22
Jestem za - 3 dni starczy na głosowanie :)

Ola_Olga
16.01.18, 19:32
Ja też myślę, że 3 dni wystarczy. A zmienić ponownie zawsze można (gdyby okazało się, że to jednak za krótko).

Muminek
16.01.18, 20:02
Biorę udział tylko jako oceniający, dla mnie 3 dni są wystarczające :)

And.N
16.01.18, 20:15
Czyli można powiedzieć decyzja zapadła, będzie 3 dni na głosowanie od następnej edycji. Chyba, że rzeczywiście jakoś znacząco wpłynie to na obniżenie frekwencji, wówczas wrócimy do starego terminu.

henry1
16.01.18, 20:44
Ja jako oczekujący na wynik uważam, że trzy dni to za długo. :mrgreen:

PS.
Bym zapomniał.
"Głosujcie na mojego gniota " :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Bodzip
16.01.18, 20:55
Średnia litościwa na głosowanie(gulasz) = 4 dni :mrgreen:

Krakman
16.01.18, 21:30
5 na obróbkę, 3 na głosowanie i nie boimy się Jacka i jego pomysłów :)

Chciałem Ci dołożyć bo jak wiesz nie przepadam za Tobą, ale za rzeczonym Jackiem jeszcze bardziej nie. No ale : "...musisz rozdać...." itd (dołożyć oczywiście plusa)

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

Natomiast co do trzy, czy pięć to oba nieparzyste..... I trudne.
Można przy każdym wystawionym do poprawki zdjęciu info na temat rodzaju poprawki i info ile dni....
Ale tak generalnie to za Bogdanem jestem, choć też mnie czasem światopoglądowo wkurza, czyli cztery dni..... (krakowskim targiem)

fret
16.01.18, 23:00
Boh trojcu lubit...

And.N
16.01.18, 23:55
...Można przy każdym wystawionym do poprawki zdjęciu info na temat rodzaju poprawki i info ile dni....
Takie informacje są zawsze. Rodzaj popRAWki to rodzaj edycji, a mamy ich 4 :
-> nasze wizje
-> czy umiemy lepiej
-> klasyka
-> klasyka+
Bardziej szczegółowe informacje jaki zakres obróbki jest dozwolony w danej edycji znajdują się w regulaminie popRAWki. Tych informacji nie będę powielał. Osoba, (co też jest zapisane w regulaminie) wysyłająca plik RAW do zabawy, wybiera rodzaj edycji i może wprowadzić swoje wymogi co do obróbki w danej edycji. Rzadko, ale było stosowane np. tu (https://forum.olympusclub.pl/threads/110692-popRAWka-9-2016), czy w tej (https://forum.olympusclub.pl/threads/113409-popRAWka-14-2017) edycji. Wówczas taka informacja oczywiście się pojawia. Jeżeli są wątpliwości proszę pytać w wątku.

fret
17.01.18, 09:59
2 dni też by wystarczyły, głosujących nie przybywa...

Krakman
17.01.18, 16:30
2 dni też by wystarczyły, głosujących nie przybywa...
A co z Bogiem, który lubi trójkę? :wink:

fret
17.01.18, 16:39
A co z Bogiem, który lubi trójkę? :wink:

Sam sobie winien. Mógł dostarczyć głosujących trzeciego dnia. Dla niego to pikuś :)

Krakman
17.01.18, 19:35
Sam sobie winien. Mógł dostarczyć głosujących trzeciego dnia. Dla niego to pikuś :)
Upraszczasz, nawet dla Niego to może być problem....

fret
17.01.18, 19:41
Ok, a fakty są takie, że od 24 godzin nikt nie zagłosował.

Przepraszam, właśnie pojawił się nowy głos :)

And.N
17.01.18, 21:24
Może dojdzie do trzeciego przecieku:)

Bodzip
17.01.18, 21:26
To ja idę spać. Jestem stary i zmęczony :mrgreen:

Krakman
17.01.18, 22:08
To ja idę spać. Jestem stary i zmęczony :mrgreen:

Ja pierdziu..... A co ja mam powiedzieć..:lol:

henry1
18.01.18, 18:11
Ja pierdziu..... A co ja mam powiedzieć..:lol:

Powiedz coś miłego. :mrgreen:
Już niedługo Twój dzień będziesz świętować. :mrgreen:

Krakman
18.01.18, 18:21
Powiedz coś miłego. :mrgreen:
Już niedługo Twój dzień będziesz świętować. :mrgreen:
Coś miłego....? Lubiem Was,
noo może nie wszystkich. :mrgreen:
Jaki dzień będę świętował, że się tak spytam beznadziejnie niezorientowany?

henry1
18.01.18, 18:22
Coś miłego....? Lubiem Was,
noo może nie wszystkich. :mrgreen:
Jaki dzień będę świętował, że się tak spytam beznadziejnie niezorientowany?

Dzień Dziadka, dziadku. :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:
Szykuj flaszkę, wnuki przyjdą. :mrgreen:

Krakman
18.01.18, 18:25
Dzień Dziadka, dziadku. :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:
Szykuj flaszkę, wnuki przyjdą. :mrgreen:
Ale szybki jesteś. Wnuczki i wnuk nie przyjdą. Szlajają się po Teneryfie i pewnie dopiero na święta może wpadną.... :cry:
Smutne....

henry1
18.01.18, 18:36
Ale szybki jesteś. Wnuczki i wnuk nie przyjdą. Szlajają się po Teneryfie i pewnie dopiero na święta może wpadną.... :cry:
Smutne....

I jak tu Ciebie pocieszyć ?
Koleżanki i Koledzy pocieszcie Krzyśka bo smutny dzisiaj. :cry:

Krakman
18.01.18, 18:37
I jak tu Ciebie pocieszyć ?
Koleżanki i Koledzy pocieszcie Krzyśka bo smutny dzisiaj. :cry:
Po prostu wpadnij kiedyś na Polanę Żywiecką z flaszką .......

helmuth
18.01.18, 19:28
Lubiem Was ...Już nie lubisz? :cry:

henry1
18.01.18, 20:49
Jeszcze dwa dni trzeba czekać. :evil:
Ludzie głosujcie, bo Andtor Drugi, miłościwie nam panujący w Poprawce, będzie niepocieszony. :shock:
I w następnej edycji da takiego gniota do obróbki, że pozostanie nam tylko seppuku. :cry:

fret
18.01.18, 20:56
Mamy pełne 24 godziny bez głosu, chyba można zamykać... ;)

Krakman
18.01.18, 21:12
A mogę głosować na Krakmana?

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -


A mogę głosować na Krakmana?
Już za późno, zagłosowałem. :mrgreen:

And.N
18.01.18, 21:31
A mogę głosować na Krakmana?

Już za późno, zagłosowałem. :mrgreen:
Na siebie nie głosujemy:), taki głos nie będzie liczony i odjęty w ankiecie.
Taki mamy regulamin. Wszędzie zakazy:wink::)

Krakman
18.01.18, 22:20
Na siebie nie głosujemy:), taki głos nie będzie liczony i odjęty w ankiecie.
Taki mamy regulamin. Wszędzie zakazy:wink::)
Trudno u cha cha... To zagłosuj choć Ty na mnie....:wink:

henry1
18.01.18, 23:32
Trudno u cha cha... To zagłosuj choć Ty na mnie....:wink:

Na to nie licz, zagłosują tak, żebyś nie wygrał. Takie życie. :cry:
Na każdej poprawce rzucam hasło : "Głosujcie na moje "dzieło" i głosują, niestety nie na moje. :cry:

gulasz
19.01.18, 01:54
28 jest to i 30tka pewnie pyknie ;)

fret
19.01.18, 06:23
Zawsze pyka (od jakiegoś czasu) :)

Krakman
19.01.18, 09:53
28 jest to i 30tka pewnie pyknie ;)
Mi już dawno pyknęła 60-siątka :roll:

fret
19.01.18, 10:05
Mi już dawno pyknęła 60-siątka :roll:

I takie piękne włosy... szacun :)

Bodzip
19.01.18, 12:38
I takie piękne włosy... szacun :)
Peruka :mrgreen:

fret
19.01.18, 12:56
Peruka :mrgreen:

Jak Krakman kupił sobie to śmieszne wozidełko, to pomyślałem, że nawet fajny gość, bez kompleksów.
A tu peruka... :shock::mrgreen:

Krakman
19.01.18, 19:28
Jak Krakman kupił sobie to śmieszne wozidełko, to pomyślałem, że nawet fajny gość, bez kompleksów.
A tu peruka... :shock::mrgreen:

Zróbcie cuś z tym złośliwym Fretem!!!
Wozidełko. też coś...
Pewnie, kupię sobie (nie wiem za co) brykę na 4,5m i nigdzie się nie zmieszczę bez ryzyka otarcia w mieście. Do tego 4,3 l na trasie . Jeżdżę dużo po Krakowie, a czasem na rybki do 100km... A i na autostradzie też się świetnie sprawdza.
Miałem jakiś czas Audi A4 quatro... No lymuzyna, tylko spalanie mnie wykańczało.... Nie mam ambicji, choć.... jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma. Zaletą mego wizidełka jak mówisz jest na pewno to że w chwili zanabycia miał 12km na liczniku. O!
A co do peruki? Ty nigdy głupot nie robiłeś? Przeczytaj jeszcze raz moją stopkę.!!!
Awatar w peruce, ale własny i jest!

henry1
19.01.18, 19:39
Zróbcie cuś z tym złośliwym Fretem!!!
Wozidełko. też coś...
Pewnie, kupię sobie (nie wiem za co) brykę na 4,5m i nigdzie się nie zmieszczę bez ryzyka otarcia w mieście. Do tego 4,3 l na trasie . Jeżdżę dużo po Krakowie, a czasem na rybki do 100km... A i na autostradzie też się świetnie sprawdza.
Miałem jakiś czas Audi A4 quatro... No lymuzyna, tylko spalanie mnie wykańczało.... Nie mam ambicji, choć.... jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma. Zaletą mego wizidełka jak mówisz jest na pewno to że w chwili zanabycia miał 12km na liczniku. O!
A co do peruki? Ty nigdy głupot nie robiłeś? Przeczytaj jeszcze raz moją stopkę.!!!
Awatar w peruce, ale własny i jest!


Ot i cała prawda !
W pewnym wieku się dojrzewa do rozsądnych zachowań.
Mnie już od bardzo dawna nie rajcuje udowadnianie wszystkim na drodze ile mam koni i jakie one szybkie i zrywne.
Wisi mi i powiewa czy mnie ktoś wyprzedza i mam ubaw jak robi to kaszlak, czy cienko-cienko.
Wyraz twarzy ich kierowców, nieoceniony.:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Saboor
19.01.18, 19:53
A co do peruki? Ty nigdy głupot nie robiłeś? Przeczytaj jeszcze raz moją stopkę.!!!
Awatar w peruce, ale własny i jest!
Robił, ale nie w peruce i to Was różni...

fret
19.01.18, 19:55
Zróbcie coś z tym przewrażliwionym Krakmanem!!!!

Ja też mam śmieszne wozidełko kupione z przebiegiem 12 km i włosy mam nawet podobne do Twojej peruki. Trochę krótsze, ale do fryzjera chodzę raz w roku, na wiosnę. Właśnie zaczynają mi sięgać do ramion. Ałdi nigdy nie miałem. Ugotuj sobie kwasnicę i wyluzuj ;)

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

Głupoty robię cały czas i sprawia mi to dużą przyjemność :mrgreen:

Saboor
19.01.18, 19:55
Ja bym to ujął tak: ktoś musi być złośliym, by w peruce wozidełkiem mykał ktoś. O!

Krakman
19.01.18, 20:01
Zaszczelić Was z uku to mało!!!!:wink:

fret
19.01.18, 20:07
Lepiej strzelaj do Andtora, już 31 głosów, a donosu brak...

Krakman
19.01.18, 20:08
Ja też mam śmieszne wozidełko kupione z przebiegiem 12 km i włosy mam nawet podobne do Twojej peruki. Trochę krótsze, ale do fryzjera chodzę raz w roku, na wiosnę. Właśnie zaczynają mi sięgać do ramion.

- :mrgreen:
Nie każdy ma tyle włosów.... Ciekawym jak będzie u Ciebie za trochę lat.... Też miałem kiedyś własne, długie.... Ale to mija z wiekiem I nie dlatego, że się nie podoba, tylko coraz mniej miejsc gdzie włosy rosną.:mrgreen:

W kwestyji formalnej: peruka do foto była tylko. Nie pomykam w niej żadnym wozidełkiem..... (to do Saboora)
A teraz do głosowania bo nas przegoni niejaki Andtor

fret
19.01.18, 20:30
... Ciekawym jak będzie u Ciebie za trochę lat....

Kolor już się zgadza, jeśli już tyle ze mną przeżyły, to może kilka lat jeszcze wytrzymają w tym miejscu :)

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -


...
A teraz do głosowania bo nas przegoni niejaki Andtor


Głosowanie jest ok, to Andtor się obija i nie donosi...

And.N
19.01.18, 20:39
Zróbcie cuś z tym złośliwym Fretem!!!
Wozidełko. też coś...
Pewnie, kupię sobie (nie wiem za co) brykę na 4,5m i nigdzie się nie zmieszczę bez ryzyka otarcia w mieście. Do tego 4,3 l na trasie . Jeżdżę dużo po Krakowie, a czasem na rybki do 100km... A i na autostradzie też się świetnie sprawdza.
Miałem jakiś czas Audi A4 quatro... No lymuzyna, tylko spalanie mnie wykańczało.... Nie mam ambicji, choć.... jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma. Zaletą mego wizidełka jak mówisz jest na pewno to że w chwili zanabycia miał 12km na liczniku. O!
A co do peruki? Ty nigdy głupot nie robiłeś? Przeczytaj jeszcze raz moją stopkę.!!!
Awatar w peruce, ale własny i jest!
Jakoś tak bardzo na poważnie odebrałem ten Twój wpis, sprzeczne z tym co masz napisane w stopce:wink:. Wypowiedzi freta bardziej w tonie żartu odbierałem:). Ale nie o tym chciałem.
Do rzeczy zatem. Uprzejmie donoszę, że generalnie sytuacja niewiele się zmieniła. Praca prowadząca zachowuje dalej dystans. Jedna praca na 2 miejscu. Dwie prace na 3 miejscu. Dalej stawka dość wyrównana. Bez głosu pozostają 2 prace.

fret
20.01.18, 10:05
Jakoś tak bardzo na poważnie odebrałem ten Twój wpis, sprzeczne z tym co masz napisane w stopce:wink:. ...

Zdarzają się ludzie z jednostronnym poczuciem humoru godnym Kalego, ale nie o tym chciałem :)

Już za kilka godzin zostaną przyznane pierwsze punkty w tegorocznej edycji popRAWki :D
Zakombinuj tak, żeby na moim koncie nie było zero... ;)

Krakman
20.01.18, 10:34
Jakoś tak bardzo na poważnie odebrałem ten Twój wpis, sprzeczne z tym co masz napisane w stopce:wink:. Wypowiedzi freta bardziej w tonie żartu odbierałem:).

Eeeee tam, przecież wiem, że Fret żartuje. A ja pisząc z pozoru poważnie jestem zupełnie niepoważny. :wink:
To kwestia intonacji, którą raczej trudno przekazać pisząc... Zapomniałem o śmieszkach buźkach, które poprawiają przekaz.:grin:
Ale OK... Stopka się zgadza na pewno

And.N
20.01.18, 10:41
Eeeee tam, przecież wiem, że Fret żartuje. A ja pisząc z pozoru poważnie jestem zupełnie niepoważny. :wink:
To kwestia intonacji, którą raczej trudno przekazać pisząc... Zapomniałem o śmieszkach buźkach, które poprawiają przekaz.:grin:
Ale OK... Stopka się zgadza na pewno
To sobie wyjaśniliśmy:smile:


Już za kilka godzin zostaną przyznane pierwsze punkty w tegorocznej edycji popRAWki :grin:
Zakombinuj tak, żeby na moim koncie nie było zero... :wink:
Na razie "kombinuję", ruszyć 4 litery i wyjść na jakieś foty (dość mocna mgła u mnie w tej chwili), czy nie wyjść:)
Chyba lenistwo cza będzie pokonać, może coś się uda pstryknąć warte pokazania:)

fret
20.01.18, 10:43
Wychodź, bedzie co popRAWiać :D

And.N
20.01.18, 10:53
Takie mgliste foty niezbyt się nadają do popRAWki. Niewiele można z nimi zdziałać:)

Bodzip
20.01.18, 10:58
Dzisiaj spadło jakieś 5 cm śniegu. Jagna dostała pierdolca :mrgreen:

fret
20.01.18, 11:02
... Jagna dostała pierdolca :mrgreen:

Dopiero po chwili skojarzyłem, że chodzi o psa... :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Bodzip
20.01.18, 11:05
Dopiero po chwili skojarzyłem, że chodzi o psa... :mrgreen::mrgreen::mrgreen:
To nie pies, to suk (jak Krakman mówi)...
i jeszcze rozpieszczona :)

197808

ogc13
20.01.18, 11:16
Takie mgliste foty niezbyt się nadają do popRAWki. Niewiele można z nimi zdziałać:)

Filtr dehaze i do przodu :)

Krakman
20.01.18, 11:43
To nie pies, to suk (jak Krakman mówi)...
i jeszcze rozpieszczona :)

197808

Pies w pościeli! i jeszcze z byka patrzy.
Co Wy żeście wychowali na własnych piersiach...?:shock:

fret
20.01.18, 11:53
Bodzip, wrzuć ją kiedyś do popRAWki :)

Krakman
20.01.18, 13:13
Bodzip, wrzuć ją kiedyś do popRAWki :)
Psa (suka) podobno tak rozpieszczonego to tylko poprawka ratuje by dało się jakoś obok żyć... :mrgreen:

fret
20.01.18, 13:40
Psa (suka) podobno tak rozpieszczonego to tylko poprawka ratuje by dało się jakoś obok żyć... :mrgreen:

popRAWczak? :roll: :mrgreen:

And.N
20.01.18, 13:59
popRAWczak? :roll: :mrgreen:
O to to:mrgreen:, bo chyba pełnoletnia jeszcze nie jest, nawet przeliczając na ludzki wiek:)

Bodzip
20.01.18, 14:56
Świetne z tym popRAWczakiem :)
Pojutrze kończy roczek, to na ludzkie licząc - ok. 16 lat. Więc nieletnia :mrgreen:

And.N
20.01.18, 15:10
...Pojutrze kończy roczek, to na ludzkie licząc - ok. 16 lat. ...
Te pieski (ta rasa) tak krótko żyją ?..to by było z 5 , 6 lat tylko...

fret
20.01.18, 15:16
Andtor, nie bajeruj pieskiem, za dwie godziny ogłaszasz wyniki... :cool:

Bodzip
20.01.18, 15:20
Maltańczyki żyją ok 20 lat. Tylko różnie się ten wiek liczy - najpierw szybko, potem wolniej, potem znów szybko.
Za dwie godziny... te dwa bez głosów to Henia i moje :roll:

And.N
20.01.18, 15:20
Już za 2 godz. ? Nie jestem przygotowany:wink:, będziecie musieli poczekać:mrgreen:

fret
20.01.18, 15:23
Koniec głosowania o 16:19, ok, do 16:20 mogę poczekać :mrgreen:

And.N
20.01.18, 15:25
Oj tam, co to jest powiedzmy godzina, przy 5 dniach czekania:grin:
Kurczaka mam w piekarniku, muszę pilnować, co by się dobrze upiekł:mrgreen:, później jeszcze zjeść, to wszystko trwa:)

Bodzip
20.01.18, 15:28
Już za 2 godz. ? Nie jestem przygotowany:wink:, będziecie musieli poczekać:mrgreen:
Do "ruskich" mam niedaleko. Nie boisz się TOPOL-M ?? 197810

fret
20.01.18, 15:34
...
Kurczaka mam w piekarniku, muszę pilnować, co by się dobrze upiekł:mrgreen:, później jeszcze zjeść, to wszystko trwa:)

Poproś sąsiadkę o pomoc :mrgreen:

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

Ja chcę szybciutko zobaczyć moje pierwsze punkty, nawet, jeśli one będą w liczbie jeden. Z zerem nawet nie kombinuj :cool:

And.N
20.01.18, 15:42
Poproś sąsiadkę o pomoc :mrgreen:
Żona wraca po 15:00 z pracy:grin:


Ja chcę szybciutko zobaczyć moje pierwsze punkty, nawet, jeśli one będą w liczbie jeden. Z zerem nawet nie kombinuj :cool:
Wyniki w ankiecie będą od razu, a ja ogłoszę oficjalnie nieco później. Trzeba wpisać nicki i takie tam. Postaram się w miarę szybko:)

fret
20.01.18, 17:14
Żona wraca po 15:00 z pracy:grin:

...

No to masz pecha... ;)

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -


...


Wyniki w ankiecie będą od razu...


I wystarczy :) Miłego obiadu z żoną :)

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

pięć minut...

Saboor
20.01.18, 17:14
Nie każdy ma tyle włosów.... Ciekawym jak będzie u Ciebie za trochę lat.... Też miałem kiedyś własne, długie.... Ale to mija z wiekiem I nie dlatego, że się nie podoba, tylko coraz mniej miejsc gdzie włosy rosną.:mrgreen:
Z wiekiem się kurczy(włos)

W kwestyji formalnej: peruka do foto była tylko. Nie pomykam w niej żadnym wozidełkiem..... (to do Saboora)
Zawiozł...zawiodłeś mnie.

And.N
20.01.18, 17:38
Zwycięzcą edycji 1/2018 został andtor2
czyli moja skromna osoba:wink::)

197812


Miejsce 2 ex aequo zajęli: A56 i ogc13. Gratuluję



A56
ogc13


197813
197814








Dziękuje wszystkim uczestnikom i głosującym za udział w zabawie.



Słów kilka odnośnie prac. Fajnie zobaczyć różne wersje swojego zdjęcia. RAW nie był "wdzięczny" do obróbki i trudno było uzyskać coś fajnego:). Wszystko przez mocno pochmurny dzień i brak światła, jak wcześniej wspomniał Bodzip. Tak konkretniej w temacie obróbki i usuwania elementów kadru.
Jak wiecie w edycji klasyka i klasyka+ dozwolone jest usuwanie tzw. "przeszkadzajek" i z grubsza wyszczególnione w regulaminie. Tu takim minimum, moim zdaniem, było usunięcie ptaków na niebie (przy wieży z prawej, ale nie tylko). Po zmniejszeniu zdjęcia zostały po nich właściwie kropki i trudno by powiedzieć, czy nie są to jakieś zabrudzenia na obiektywie, czy matrycy. Tu przykładowo praca nr. 12 dobrze to odzwierciedla.
Drugie to słupy i linie elektroenergetyczne. Bez nich zdjęcie zyskuje, ale usuniecie jest co by nie mówić trudniejsze. Trzecie, to niebieska balustrada mostka i auto przy zamku. Co do mostka, może i usunięcie jest bardziej kontrowersyjne, ale uznałem, że prace bez niego będą przyjęte (sam to zresztą zrobiłem). Nie stanowi on głównego tematu zdjęcia jakim jest zamek w otoczeniu drzew. Niepotrzebnie też zwraca, czy odciąga uwagę, przez wyróżniający się kolor. Auto podobnie, tu usuniecie mniej kontrowersyjne bo równie dobrze mogło go tam nie być.
W edycji klasyka jest też dopuszczalne kadrowanie i wydaje mi się, że lepiej wizualnie wypadają prace kadrowane np. dp proporcji 3:2 (lub bardziej) z usunięciem części nieba i dołu.

Co do prac, które nie otrzymały głosu. Praca nr. 2 zdecydowanie za ciemna moim zdaniem i głosujących pewnie też. Nie wiem, czy celowo, a może zbyt jasno ustawiony monitor i u autora nie jest tak ciemne.
Praca nr. 6 coś tam się stało z drzewami. Jakieś mocno "rozmemłane" wyszły miejscami. Też nie wiem, czy celowo, (to raczej nie był dobry pomysł) czy jakiś uboczny efekt obróbki, np. usuwania szumu. Choć raczej chyba nie, bo szumu zbyt dużo nie było. Druga sprawa to widoczny już (przynajmniej u mnie) efekt halo wokół krawędzi wież. Sam kolor nieba chyba też niezbyt trafiony (pomijam już ewentualną wizję autora). Zbyt ciepłe na mocno pochmurny dzień. Odnośnie pracy nr. 4, ten kolor nieba wpadający w turkus nie bardzo mi się widzi. W pracy nr. 3 znowuż za bardzo w fiolet.
To tak z grubsza na co chciałem zwrócić uwagę, choć nie koniecznie muszę mieć rację, to mój subiektywny odbiór prac.

Następną edycję rozpocznę jutro.

Dziadek
20.01.18, 17:39
Gratuluję !!!

fret
20.01.18, 17:48
Gratulacje dla zwycięzcy i podziękowania dla wszystkich, którzy głosowali na moje dzieło :) Wyniki mnie nie zaskoczyły, sam głosowałem zgodnie z trendem. Dla mnie wybór był prosty. Prace można podzielić z grubsza na realistyczne i "fantasy", wygrał bardzo udany kompromis. Autor bardzo zgrabnie podkręcał fotkę i potrafił się zatrzymać, zanim całkiem go poniosło :)

Bodzip
20.01.18, 17:52
Mówiłem ?
Mówiłem :mrgreen: Ja i Krzysiek bez głosu. Ale wtopa. Idę się upić o!

fret
20.01.18, 18:17
... Idę się upić o!

Kto wyprowadzi piesę na spacer??? :shock::mrgreen:

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

Turkusowe niebo? Możliwe, z premedytacją zdjąłem czerwień z nieba, może przesadziłem. Dla mnie jest ok, ale w wolnej chwili sprawdzę pipetą :)

Krakman
20.01.18, 18:22
Ja niestety tuż poza pudłem.... Też się upiję. Boooogdan! gdzie jesteś!:neutral:

Ale chwila, jak na drugim jest dwóch to ja trzeci Uraaaaaaa:wink:

And.N
20.01.18, 18:32
Kto wyprowadzi piesę na spacer??? :shock::mrgreen:
Może piesiom dajmy już spokój. Zapoczątkowałem ewentualną dyskusje o pracach, żeby nie było do mnie pretensji:smile:


Turkusowe niebo? Możliwe, z premedytacją zdjąłem czerwień z nieba, może przesadziłem. Dla mnie jest ok, ale w wolnej chwili sprawdzę pipetą :)
Napisałem, że u mnie wpada w turkus (jakby domieszka zieleni była). Pipeta tu raczej się nie sprawdzi. Nie jest to kolor typowo turkusowy.
Tak samo jak w pracy 3 niebo wpada w fiolet (u Ciebie nie ? )

fret
20.01.18, 18:39
Jednak pipeta jest jedynym obiektywnym sposobem stwierdzenia, czy jest tam jakiś turkus. Nie upieram się przy swoim. Chciałem, żeby niebo kontrastowało z cegłami. Mogłem przesadzić.

And.N
20.01.18, 18:45
Jednak pipeta jest jedynym obiektywnym sposobem stwierdzenia, czy jest tam jakiś turkus.
Ale w jaki sposób stwierdzić pipetą, wpada czy nie wpada w ten turkus:). Według listy kolorów (https://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_kolor%C3%B3w) na Wikipedii turkus ma RGB odpowiednio: 48, 213, 200. Takiego koloru na pewno nie masz:)

fret
20.01.18, 18:49
Teraz o kadrowaniu :) Tu akurat bardzo mi pasowały oryginalne proporcje. Fajnie pokazywały dominację obiektu nad otoczeniem. Trochę tylko osłabiłem zieleń na pierwszym planie, żeby z kolei nadmiar liści i trawy nie zdominował cegieł.
W temacie przeszkadzajek. Nie druty, nie słupy, nie żółty samochód i nawet nie mostek. Dla mnie najpaskudniejszy jest blaszany dach. Na szczęście nie rzuca się w oczy na tyle, żeby warto było z nim walczyć :) Z usuwaniem drutów było czasem zabawnie. W jednej pracy klonowanie zakończyło się atakiem klonów :)

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

Sprawdziłem numer pracy. To niestety numer 6, sorry Bodzip :(

And.N
20.01.18, 18:54
Kadrowanie to już bardziej rzecz gustu:) Ja z kolei bardziej chciałem skupić uwagę na samej budowli. Za proporcjami 4:3 nie przepadam w widoczkach, nawet takimi z architekturą.

jkr
20.01.18, 18:57
andtor2, gratuluję zajęcia pierwszego miejsca.

Bodzip
20.01.18, 19:10
Dobra, już się nie nabijajcie bo se coś zrobię.
Z tych emocji zapomniałem aby pogratulować Wam chłopaki i dziewcz.... co ja piszę. Brawo :)
Nie wiem skąd mi się to rozmemłane drzewo wzięło. Chyba se utnę zwierzątko :(

henry1
20.01.18, 19:11
Gratulacje dla zwycięzcy !!! :mrgreen:

Gratulacje również dla pozostałych uczestników poprawiania rzeczywistości. :mrgreen:

Podziękowania dla glosujących na moje " dzieło ".:mrgreen:

A56
20.01.18, 20:32
Gratulacje dla zwycięzcy.

a123
20.01.18, 20:46
Gratulacje dla zwycięzcy, podziękowania dla uczestników, głosujących i do następnego popRAWiania :)

And.N
20.01.18, 20:55
Dziękuję, którym nie dziękowałem:)

Ola_Olga
20.01.18, 20:56
andtor2 gratulacje za zajęcie I miejsca i za rozkręcenie popRAWki na forum.:)

ogc13
20.01.18, 23:31
Gratulacje Andtor
Jestem już po flaszecce whisky- nieiwem jakiej bo chyba po drugiej ,,,

Powiem tylko że przy głosowaniu u mnie odpadały pracye w których nie usubuęto tych niby ptaków ..
Czekam na następn poprawkę :)

fret
21.01.18, 10:41
Sprawdziłem i szmaragdu nie stwierdziłem :) Pipeta zawsze ma sens. Po pierwsze pokazuje dany kolor w dużym prostokącie, bez wpływu otoczenia. Łatwiej ocenić wtedy faktyczny odcień. Po drugie wszelkie szmaragdy z internetu mają G nieco większe niż B lub chociaż równe, na moim niebie ten warunek zdecydowanie nie jest spełniony. Proporcje RGB są typowo niebieskie. Z drugiej strony, faktem jest, że moje niebo jest zdecydowanie mniej czerwone, niż na innych pracach (szczególnie jak się na nie patrzy po fioletowej pracy nr 3), efekt jest taki, że jak oglądam moje dzieło osobno, to niebo wydaje mi się ok, jak oglądam wśród innych prac, to faktycznie jest jakieś inne ;)

And.N
21.01.18, 11:03
...efekt jest taki, że jak oglądam moje dzieło osobno, to niebo wydaje mi się ok, jak oglądam wśród innych prac, to faktycznie jest jakieś inne ;)
To przy tym pozostańmy:). Akurat mi nie do końca odpowiada (wpadające w fiolet jeszcze bardziej, żeby nie było:) ).
Tak nawiasem mówiąc, w każdej pracy niebo jest "jakieś inne" i dobrze:). Gorzej jakby prace były bardzo podobne i weź tu wybieraj.

fret
21.01.18, 11:09
No właśnie, dawaj kolejną, znów będzie co wybierać :)

And.N
21.01.18, 11:14
Tu jest problem bo jeszcze nie wiem co :). W każdym razie dziś zapoczątkujemy, o której godz. nie mam pojęcia:). Raczej pod wieczór.

fret
21.01.18, 11:23
Może coś bez nieba tym razem? ;)

And.N
21.01.18, 11:28
Takich zdjęć za dużo nie mam. Kwiotki, inne badylki, coś ala makro, tak na szybko co kojarzę:)

fret
21.01.18, 11:31
Kwiotka lub badylka dawno chyba nie było... :)

helmuth
21.01.18, 14:24
Kwiotka lub badylka dawno chyba nie było... :)"Na głowie kwietny ma wianek. W ręku zielony badylek. A przed nią bieży baranek. A nad nią lata motylek ..."- jaki wybór! :)

fret
21.01.18, 15:05
No nie wiem, czy dałoby się taki sielski obrazek bez kawałka nieba zrobić :mrgreen:

apz
21.01.18, 15:34
No to teraz ja.

1) Gratulacje za trafienie w gusta głosujących.

2) I Parę uwag do obróbki. - niebo można by lepiej udramatyzować i nie ciągnąć tych cegieł i zielenie by biły po oczach i zęby bolały.
Nazbyt mi to mocno ciągnionym HDR mi trąci. Po prostu jak na mój gust zbyt obróbka jest niezrównoważona. Albo mury są zmoczone i zieleń żywa, albo mury suche i zieleń soczystozielona... tak mi się nasunęło oglądając zwycięskie wykonanie.
A i chciałbym spytać skąd niby to tylne jaskrawe światło na ten obrazek pada? I jeśli pada dlaczego nie jest bardziej żółto-różowe?

Pozdrawim wszystkich sympatyków i "udziałowców" PopRAWki. apz.

PS. to nic osobistego, ale kto jak kto Ty na pewno umiesz lepiej...

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

No to teraz ja.

1) Gratulacje za trafienie w gusta głosujących.

2) I Parę uwag do obróbki. - niebo można by lepiej udramatyzować i nie ciągnąć tych cegieł i zielenie by biły po oczach i zęby bolały.
Nazbyt mi to mocno ciągnionym HDR mi trąci. Po prostu jak na mój gust zbyt obróbka jest niezrównoważona. Albo mury są zmoczone i zieleń żywa, albo mury suche i zieleń soczystozielona... tak mi się nasunęło oglądając zwycięskie wykonanie.
A i chciałbym spytać skąd niby to tylne jaskrawe światło na ten obrazek pada? I jeśli pada dlaczego nie jest bardziej żółto-różowe?

Pozdrawiam wszystkich sympatyków i "udziałowców" PopRAWki. apz.

PS. to nic osobistego, ale kto jak kto Ty na pewno umiesz lepiej...

fret
21.01.18, 16:49
No to teraz ja.

1) Gratulacje za trafienie w gusta głosujących.

...

PS. to nic osobistego, ale kto jak kto Ty na pewno umiesz lepiej...

...

Sam zauważyłeś, że tu chodzi o trafienie w gust, a nie o "lepiej". Po ilości prac w klimatach "fantasy" można sądzić, że HDR-owy gust jest na forum dość popularny. Andtorowi udało się zachować resztki umiaru, może właśnie dlatego, że umie lepiej :)

apz
21.01.18, 17:06
Sam zauważyłeś, że tu chodzi o trafienie w gust, a nie o "lepiej". Po ilości prac w klimatach "fantasy" można sądzić, że HDR-owy gust jest na forum dość popularny. Andtorowi udało się zachować resztki umiaru, może właśnie dlatego, że umie lepiej :)

Znam zasady.
Ale bywam także "w terenie", może dlatego zauważam odmienność klimatów...

Tak czy inaczej gratuluję, bo trafić w gusta tak znacznej grupy głosujących to nielada sztuka.

And.N
21.01.18, 17:39
....
PS. to nic osobistego, ale kto jak kto Ty na pewno umiesz lepiej...
Przeceniasz mnie:). Taka wizja mnie naszła na to zdjęcie i w sumie się sprawdziła można powiedzieć.

PS.
Postaram się najpóźniej do 19:00 uruchomić nową edycję.
Mam świeże zdjęcia, ale chyba nie będziecie zadowoleni, ponieważ, jest niebo, drzewa i chyba też widoczne druty. To nic złośliwego z mojej strony:grin:. Foty jeszcze na karcie w aparacie. Muszę jeszcze sprawdzić czy ostrość dobra i się nadadzą.

fret
21.01.18, 17:51
Dawaj, druty, to dobry temat dla tabletu z Biedronki :cool: