PDA

Zobacz pełną wersję : popRAWka Edycja specjalna - dyskusja ogólna



Saboor
16.12.17, 22:10
Tak przy okazji: czy popRAWka OC jeszcze istnieje, czy tylko galopujące SuperpopRAWki? Jacek_Z nie za często edycje? Chcesz wyjechać konkursy lokalne?

Jacek_Z
16.12.17, 22:15
Cykl obejmuje 3 zabawy. Ma być sprawiedliwie - raw z olka, canona, nikona. Takie było założenie od samego początku. Regulamin sie kłania :) Nagroda jest za cykl 3 konkursów.

Saboor
16.12.17, 22:27
Cykl obejmuje 3 zabawy. Ma być sprawiedliwie - raw z olka, canona, nikona. Takie było założenie od samego początku. Regulamin sie kłania :) Nagroda jest za cykl 3 konkursów.Ty mi tu z regulaminem nie wyjeżdżaj, pytanie - odpowiedź krótko i zdrowo.

Jacek_Z
17.12.17, 00:52
Ty mi tu z regulaminem nie wyjeżdżaj, pytanie - odpowiedź krótko i zdrowo.Odpowiedziałem. Cykl obejmuje 3 zabawy, jedna już była, teraz leci RAW z Canona, na końcu z Nikona. Na tym koniec i analiza czy to powtórzymy, jeśli tak to kiedy, czy raz na kwartał czy jak. Za wcześnie na decyzje, pierw trzeba zobaczyć jak to się udało. Na forum canona są zadowoleni, bo tam nie było nic. Na nikoniarzach - czym więcej tym fajniej. Tu ... jest róznie, sam czytałeś. Zobaczymy czy sie ludzie do tego przekonają, do końca zostało jeszcze 26 dni.
Czyli - za 26 dni startuje tradycyjna popRAWka olympusowa, no chyba, że pokochaja te formę konkursu na 3 fora ;)
Ja bym chętnie za kwartał powtórzył zabawe na 3 fora, a potem to w ogóle zaprosił Sony - KKM i Pentaxa czyli zabawa na 5 fajerek :)

Saboor
17.12.17, 00:54
Odpowiedziałem. Cykl obejmuje 3 zabawy, jedna już była, teraz leci RAW z Canona, na końcu z Nikona. Na tym koniec i analiza czy to powtórzymy, jeśli tak to kiedy, czy raz na kwartał czy jak. Za wcześnie na decyzje, pierw trzeba zobaczyć jak to się udało. Na forum canona są zadowoleni, bo tam nie było nic. Na nikoniarzach - czym więcej tym fajniej. Tu ... jest róznie, sam czytałeś. Zobaczymy czy sie ludzie do tego przekonają, do końca zostało jeszcze 26 dni.
Czyli - za 26 dni startuje tradycyjna popRAWka olympusowa, no chyba, że pokochaja te formę konkursu na 3 fora ;)
Ja bym chętnie za kwartał powtórzył zabawe na 3 fora, a potem to w ogóle zaprosił Sony - KKM i Pentaxa czyli zabawa na 5 fajerek :)Czemu tylko 5? [emoji16]

Jacek_Z
17.12.17, 02:43
Bo inne fora są już małe, userów mało, a ci co są to i tak pewnie są na naszych forach. Logistycznie to jest niezła jazda, 5 wystarczy.

apz
17.12.17, 11:11
,,,. Na nikoniarzach - czym więcej tym fajniej. Tu ... jest róznie, sam czytałeś. Zobaczymy czy sie ludzie do tego przekonają, do końca zostało jeszcze 26 dni.
Czyli - za 26 dni startuje tradycyjna popRAWka olympusowa, no chyba, że pokochaja te formę konkursu na 3 fora ;)
...

Poprawka olympusowa nie ma nic do superpoprawki.... Moim zdaniem może sietoczyć swoim rytmem i niezależnie. Nie było umowy na wyłaczność superpoprawki o ile dobrze sobie przypominam.

fret
17.12.17, 11:26
Poprawka olympusowa nie ma nic do superpoprawki.... Moim zdaniem może sietoczyć swoim rytmem i niezależnie. ...

Jestem za taką interpretacją :)

And.N
17.12.17, 11:41
Rozpatrywałem taką ewentualność, uważam, że jednak byłby lekki przesyt tymi konkursami na forum. Zwłaszcza jeszcze biorąc pod uwagę okres przedświąteczny, Święta, Nowy Rok. Nie wykluczam natomiast, że ruszymy z popRAWką forumową nie czekając na zakończenie 3 Edycji Specjalnej.

apz
17.12.17, 13:30
Rozpatrywałem taką ewentualność, uważam, że jednak byłby lekki przesyt tymi konkursami na forum. Zwłaszcza jeszcze biorąc pod uwagę okres przedświąteczny, Święta, Nowy Rok. Nie wykluczam natomiast, że ruszymy z popRAWką forumową nie czekając na zakończenie 3 Edycji Specjalnej.

Chwała Ci za te słowa.
Poprawka specjalna nie olimpiada by inne wojenki z fotomaterią zamykać na czas jej trwania...
Poprawka specjalna niech sobie idzie w swoim, innym, rytmie.

And.N
17.12.17, 16:50
Pozwoliłem sobie przenieść kilka postów z wątku Gatki popRAWkowe gadki truizmy wszelakie, a dotyczących nowego konkursu popRAWkowego Edycji specjalnej na 3 fora. Sądzę będzie większa przejrzystość, gdy nowa zabawa będzie miała swój oddzielny wątek do dyskusji.

apz
17.12.17, 17:09
Pozwoliłem sobie przenieść kilka postów z wątku Gatki popRAWkowe gadki truizmy wszelakie, a dotyczących nowego konkursu popRAWkowego Edycji specjalnej na 3 fora. Sądzę będzie większa przejrzystość, gdy nowa zabawa będzie miała swój oddzielny wątek do dyskusji.

Popieram!

And.N
17.12.17, 17:10
...Czyli - za 26 dni startuje tradycyjna popRAWka olympusowa, no chyba, że pokochaja te formę konkursu na 3 fora ;)
Jak już pisałem w tym wątku nie wykluczam uruchomienie tradycyjnej popRAWki jeszcze w czasie trwania tej Specjalnej Edycji. Będzie to jednak na pewno po Nowym Roku (w czasie trwania Edycji nr3).

...Ja bym chętnie za kwartał powtórzył zabawe na 3 fora, a potem to w ogóle zaprosił Sony - KKM i Pentaxa czyli zabawa na 5 fajerek :)
Podoba mi się forma rywalizacji w większym gronie (3 fora), ale aż takim entuzjastą nie jestem by jeszcze powiększać liczbę for. Logistycznie będzie coraz trudniej, głównie co prawda dla Ciebie.

Jacek_Z
17.12.17, 18:20
Poprawka olympusowa nie ma nic do superpoprawki.... Moim zdaniem może sietoczyć swoim rytmem i niezależnie. Nie było umowy na wyłaczność superpoprawki o ile dobrze sobie przypominam.Była taka mowa. Może nie zwracałeś uwagi na to co piszę, cytuję siebie "Po tym, jak się namęczycie z RAWami innych systemów
https://forum.olympusclub.pl/imgimported/2011/01/icon_wink-1.gif
źródło (http://forum.nikoniarze.pl/images/smilies/icon_wink.gif) powrócimy do zwykłej formuły popRAWek. A jeśli zabawa z takimi różnymi RAWami się spodoba to kiedyś do niej wrócimy, dopieszczając regulamin." Cały czas uważałem to za dosyć oczywiste. Cykl się kończy 10 stycznia, ale faktycznie nie ma chyba problemu wystartować z popRAWką Olympusową w trakcie gdy już jest po zebraniu prac z obróbki z trzeciego RAWa, czyli po 5 stycznia, gdy trwa ostatnie głosowanie. Kończy sie to 10 stycznia. Andtor mówi, że chce ruszyć w styczniu (nie precyzując dnia), ale jeśli po 5 stycznia to nie widzę większego problemu.

Krakman
17.12.17, 19:07
Była taka mowa. Może nie zwracałeś uwagi na to co piszę, cytuję siebie "Po tym, jak się namęczycie z RAWami innych systemów
https://forum.olympusclub.pl/imgimported/2011/01/icon_wink-1.gif
źródło (http://forum.nikoniarze.pl/images/smilies/icon_wink.gif) powrócimy do zwykłej formuły popRAWek. A jeśli zabawa z takimi różnymi RAWami się spodoba to kiedyś do niej wrócimy, dopieszczając regulamin." Cały czas uważałem to za dosyć oczywiste. Cykl się kończy 10 stycznia, ale faktycznie nie ma chyba problemu wystartować z popRAWką Olympusową w trakcie gdy już jest po zebraniu prac z obróbki z trzeciego RAWa, czyli po 5 stycznia, gdy trwa ostatnie głosowanie. Kończy sie to 10 stycznia. Andtor mówi, że chce ruszyć w styczniu (nie precyzując dnia), ale jeśli po 5 stycznia to nie widzę większego problemu.

No ludzki pan... :wink:

And.N
17.12.17, 19:08
I tak pewnie będzie, głosowanie w 3 Edycji Specjalnej w niczym nie przeszkadza aby rozpocząć forumową popRAWkę. Zresztą nawet pod koniec zbierania prac do 3 Edycji jak wystartuje zwykła popRAWka też nie widzę problemu. Jakby te dwie zabawy biegły równocześnie też nic by się nie stało, ale tego nie chce robić jak pisałem ze względu na okres przedświąteczny i też więcej zajęcia dla mnie by było.

Zastanawiałem się jeszcze nad skróconą formą tej Edycji Specjalnej popRAWki (byłoby większe wyzwanie:smile:). Zachowując dotychczasowe terminy, (7 dni - wysłanie prac, 5 dni - głosowanie) uruchamiamy wątek (na 3 forach) w którym zamieszczone są od razu do wywołania 3 RAW-y (ORF, NEF, CR2). Po otrzymaniu wszystkich prac Jacek i prowadzący na forach zakładają 3 wątki (następnego dnia) z ankietami do głosowania. Po zamknięciu głosowań Jacek przedstawiłby zsumowane wyniki. Miałby na to powiedzmy 3 dni (? do uzgodnienia). Nie byłoby dogrywek, a jedynie wówczas gdy po całościowym podsumowaniu nie zostałby wyłoniony zwycięzca.

Tu pewną "niedogodnością" byłoby zakładanie 3 wątków z ankietami (w sumie pewnie ponad 100 zdjęć) oraz to, że byłyby na forach jednocześnie 3 ankiety do głosowania (tu chodzi o ewentualny wpływ na frekwencję). Choć na forach bywają jednocześnie 3 ankiety i ludzie głosują.

Jacek_Z
17.12.17, 21:08
No i to cos konstruktywnego. Tzn najbardziej to, że nie wykluczasz kiedys tam kontynuacji zabawy na 3 fora. Formuła - do dogadania, cały czas powtarzam, że pierwsza edycja jest po to by wyciagnąć wnioski, udoskonalić "produkt" ;) itd i dać następną edycję (bądź odpuścić przy dezaprobacie dla konkursu).