PDA

Zobacz pełną wersję : popRAWka Edycja Specjalna, RAW nr 2



And.N
16.12.17, 21:14
popRAWka Edycja Specjalna, RAW nr 2


Witam i zapraszam do udziału w drugiej Edycji Specjalnej popRAWki. Mamy do wywołania plik RAW (CR2), którego autorem jest Bartek, nick akustyk z forum Canon-Board.
Zdjęcie wybraliśmy (Jacek, prowadzący na nikoniarzach i ja) po konsultacjach z kilku propozycji. Sądzę, że dużego kłopotu nie sprawi, a są dość duże możliwości
na pokazanie własnej interpretacji tego kadru.

W stosunku do poprzedniej edycji zaszły małe zmiany w regulaminie.
Konkretnie, to wolno stosować filtry i korekty lokalne.
Udostępniony zostanie także plik DNG jeśli ktoś miałby kłopot z otwarciem RAW-a z rozszerzeniem Cr2.


Termin nadsyłania prac mija 23.12.2017 (sobota) o godz. 20:00
Proszę pamiętać o rozmiarze pracy - max. 1280 pix. dł. bok w poziomie (w pionie max. 900 pix.)


Oryginał
196936


Plik CR2 do pobrania: IMG_4274
(https://www.dropbox.com/s/q43t0lb6e057jfo/IMG_4274.CR2?dl=0)
Plik DNG do pobrania: 196937
|Regulamin konkursu (https://forum.olympusclub.pl/threads/114378-RAWki-Edycja-Specjalna-Regulamin-konkursu)|

Prace wysyłamy na adres : forumofoto@gmail.com

Miłej zabawy:)




PS.

Podsumowanie Edycji nr 1 będzie zamieszczone trochę później z powodu dogrywki na CB i samo liczenie głosów/punktów na 3 forach niestety musi potrwać.

RAW zamieszczony na Dropbox z powodu iż hosting forumowy najprawdopodobniej "nie toleruje" plików z rozszerzeniem .CR2

Jakby były jakieś kłopoty z pobraniem RAW proszę o informacje.

Jacek_Z
16.12.17, 21:31
RAW zamieszczony na Dropbox z powodu iż hosting forumowy najprawdopodobniej "nie toleruje" plików z rozszerzeniem .CR2





Prośba do grizz by ujednolicił to co jest możliwe do wrzucania na wszystkich forach. Na nikoniarzach i canon-board hosting jest od niedawna i tam można wrzucać bardzo wiele rodzajów RAWów, wszystkie z popularnych systemów (czyli także C N Sony Pentax itp.). Tu pewnie z powodów historycznych ;) ustawień nie ma opcji załączania tych plików.

apz
17.12.17, 11:41
To nie jest druga poprawka - to część druga poprawki pierwszej Jacek_Z andtor2

And.N
17.12.17, 11:49
Oj tam, cykl (cały konkurs) składa się z 3 Edycji Specjalnych popRAWek.
Jak byś w takim razie zatytułował wątek ?

apz
17.12.17, 13:24
Oj tam, cykl (cały konkurs) składa się z 3 Edycji Specjalnych popRAWek.
Jak byś w takim razie zatytułował wątek ?

Spec poprawka to 3 poprawki 3 różnych rawów . Te trzy poprawki są wspólnie oceniane - więc są wspólną edycją.

Zatem edycja pierwsza część pierwsza, druga i trzecia. - moim zdaniem.

And.N
17.12.17, 14:05
Można powiedzieć, że są wspólnie oceniane, ale także i oddzielnie. Po co byłaby dogrywka na forum CB. Zresztą niech główny kierownik się wypowie. Nazwy wątków zawsze można zmienić.

Piszę to z analogi forumowej popRAWki gdzie prowadziłem 2 cykle po 10 popRAWek. Zwycięzcy poszczególnych edycji są również ważni tak samo jak zwycięzca całego cyklu, ale może źle interpretuję tą zabawę i tu liczy się głównie zwycięzca całego cyklu. Kto wygrał daną edycję (czy cz.1 Edycji, jak nazywasz) po zsumowaniu głosów/punktów z 3 for mniej istotne...

Jacek_Z
17.12.17, 18:26
Spec poprawka to 3 poprawki 3 różnych rawów . Te trzy poprawki są wspólnie oceniane - więc są wspólną edycją.

Zatem edycja pierwsza część pierwsza, druga i trzecia. - moim zdaniem.Tak jest.


.. Po co byłaby dogrywka na forum CB. Zresztą niech główny kierownik się wypowie. Nazwy wątków zawsze można zmienić...
Po to by wiedzieć komu przyznać 100 pkt, a komu 90 pkt. To spora róznica.
Dla kolejnych miejsc nie robiliśmy dogrywek, bo byłoby ich multum (na 3 forach, na odległych pozycjach) a różnice w pkt na dalszych miejscach to ..1 pkt.

Co do zmian nazw wątków - OK, nie przywiązuję do tego wagi, nie narzucałem nazw wątków.

And.N
17.12.17, 18:55
Powiem sądziłem, że nieco inaczej będzie to przebiegać. Czyli, że również będzie wyłaniany zwycięzca każdej części Edycji Specjalnej, głosami na 3 forach. Czyli przykładowo jak będzie tu remis zwycięzca już nie będzie wyłaniany (dogrywki nie będzie). Można i tak. Jak rozumiem liczy się głównie zwycięzca całej edycji.

Jacek_Z
17.12.17, 19:43
Są zwycięzcy na każdym z forów, są zwycięzcy "globalni' ;)
Są zwycięzcy etapu 1, 2, 3 i jest ktoś, kto wygra całość.
Zaraz wrzucam podsumowanie etapu I (edit - już jest we właściwym wątku)
https://forum.olympusclub.pl/threads/114457-popRAWka-Edycja-Specjalna-nr-1-G%C5%82osowanie/page7?p=1328483&viewfull=1#post1328483
tu w skrócie:

Na forum Canon-board o głos wygrał nbogdan z Nikoniarzy
Na forum Olympusclub wygrał adlatus z Canon-board
Na forum Nikoniarze nr 1 to dudidu Olympusclub

Licząc trzy fora: na pierwszym miejscu dwie osoby, mające po 270 pkt: adlatus_canon-board oraz dudidu-olympusclub trzecie miejsce należy do nbogdan_nikoniarze mający tylko 3 punkciki mniej (czyli ma 267 pkt),

To samo będzie po etapie 2 i po etapie 3. Oczywiście będzie sumowane też etap 1 z 2 i z 3 i to będzie główny zwycięzca cyklu.

henry1
17.12.17, 22:30
W edycji nr 1 poszło jako tako. :cry:
W edycji nr 2 głosujcie na moje "dzieło" (gniot). :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Jacek_Z
19.12.17, 01:18
Jest 15 prac, z czego 9 od osób, które nie startowały w pierwszej części. Więc albo się zrobi tłoczno (w sensie wiele prac), albo będzie wymiana uczestników na nowy garnitur ;)
Bodzip - faktycznie twoja wywoływarka dużo może.

Bodzip
19.12.17, 10:23
Bodzip - faktycznie twoja wywoływarka dużo może.
Jeśli chcesz *.xmp to podeślę.

Jacek_Z
19.12.17, 10:57
Jak wygrasz to opublikujemy?
Na nikoniarzach tak bywa (nie ma obowiązku bo nie wszyscy pracują na wywoływarkach generujących xmp).

Bodzip
19.12.17, 15:18
Jak wygrasz to opublikujemy?
Na nikoniarzach tak bywa (nie ma obowiązku bo nie wszyscy pracują na wywoływarkach generujących xmp).
Tyle tylko, że moje *.xmp jest dla Darktable (Linux) i nie ustawi suwaków w LR... chociaż nie wiem :roll:
Oj tam, zaraz wygrał. Na forum N i C jest sporo chłopaków, którzy mnie biją na głowę. Gdzieś wcześniej pisałem, że gdyby nie ta chmurka to oddałbym głos na 23. Bardzo mi odpowiadał balans bieli i wyciągnięcie z cieni.

And.N
19.12.17, 15:50
Tyle tylko, że moje *.xmp jest dla Darktable (Linux) i nie ustawi suwaków w LR... chociaż nie wiem :roll:
Na 100% nie ustawi suwaków w LR (różne programy, różne suwaki, pomijam już tu Linux/Windows), powinien za to zrobić to w Darktable dla systemu Windows...ale pewny nie jestem.
Edit.
Raczej też tego nie zrobi, ze wzgledu na to, że system Windows pewnie nie odczyta poprawnie pliku .xmp utworzonego w systemie Linux.

Jacek_Z
19.12.17, 16:06
Nie wgłębiałem się. Ale jeśli PS i LR generują to rozszerzenie to ważne jest czy przeczytają xmp wygenerowany w czyms innym niż ACR.

And.N
19.12.17, 16:23
Nie wgłębiałem się. Ale jeśli PS i LR generują to rozszerzenie to ważne jest czy przeczytają xmp wygenerowany w czyms innym niż ACR.
Biorąc tak na logikę, piszesz w czymś innym, czyli innym programie w domyśle (jak np. Darktable, nawet tego dla Windowsa), który ma całkiem inne suwaki. W jaki sposób LR ma odtworzyć suwaki z Darktable, przecież to zupełnie nie możliwe.

Jacek_Z
19.12.17, 20:16
Znam wiele programów gdzie jeśli plik ma dane rozszerzenie to jest czytany w każdym z nich poprawnie.

grizz
19.12.17, 20:21
Znam wiele programów gdzie jeśli plik ma dane rozszerzenie to jest czytany w każdym z nich poprawnie.

I pewnie znasz tez sporo programów, które nie odczytyją wszystkich plików z danym rozszerzeniem. o np. .avi .raw .orf .jpg

Jacek_Z
19.12.17, 20:23
:)
Mam na teraz 19 prac.
Pojawił się nam sponsor - MareckiMarek ufundował dla zwycięzcy cyklu program http://www.machineryhdr.com/pl/
Więcej informacji później :)

Mamy też nagrodę - forumowy kalendarz. Jak ktoś chce dorzucić się z nagrodą to niech się nie krępuje ;)

apz
19.12.17, 22:16
:)
Mam na teraz 19 prac.
Pojawił się nam sponsor - MareckiMarek ufundował dla zwycięzcy cyklu program http://www.machineryhdr.com/pl/
Więcej informacji później :)

Mamy też nagrodę - forumowy kalendarz. Jak ktoś chce dorzucić się z nagrodą to niech się nie krępuje ;)

A co z osobistymi pisemnymi gratulacjami od fomaga? (dedykacją)

Jacek_Z
19.12.17, 22:22
Myślę, że to nie problem. Nie pytałem go o to co prawda, ale bym się zdziwił odmowie.

MareckiMarek
21.12.17, 16:47
Ponieważ z oczywistych względów nie będę startował w konkursie w którym sponsoruję nagrodę, postanowiłem zamieścić obróbkę RAWa przy pomocy programu Machinery HDR Effects.
Wszystkie operacje został wykonane w programie, bez pomocy innych narzędzi.

Program można pobrać tutaj: www.MachineryHDR.com (http://www.machineryhdr.com)


https://forum.olympusclub.pl/imgimported/2017/12/b55cadd6a0687329-1.jpg
źródło (https://images81.fotosik.pl/944/b55cadd6a0687329.jpg)

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

Na forum jest wątek dotyczący Machinery, zapraszam.

https://forum.olympusclub.pl/threads/79558-MACHINERY-2-0-HDR-Effects/page9?p=1314701 (https://forum.olympusclub.pl/threads/79558-MACHINERY-2-0-HDR-Effects/page9?p=1314701&highlight=machinery#post1314701)

Krakman
22.12.17, 20:02
A co z osobistymi pisemnymi gratulacjami od fomaga? (dedykacją)
Ty tak poważnie...???

Jacek_Z
22.12.17, 20:17
Myślę, że osoba, która wygra cykl sama określi czy chce te dedykacje, czy nie.

Ilość prac przekroczyła właśnie te z poprzedniej edycji. Mam 42 prace, została doba do końca zbiórki. Jutro taki dzień, gdy wszyscy będziemy zabiegani i zaabsorbowani czym innym. Nie zwlekajcie, nadsyłajcie prace już teraz. Ułatwicie tym samym pracę andtor2, siemalysemu i mnie.

Ponieważ ankieta i głosowanie maja być dobę po końcu zbiórki, a doba po końcu zbiórki to .. wigilijny wieczór, to oczywiście zmienimy termin startu z drugą ankietą. Mam nadzieję, że to zrozumiałe i nie wzbudza Waszych podejrzeń ;)
Konsultacje zaczniemy jeszcze przed końcem zbiórki, a zdjęcia pod głosowania damy jutro, 23.12 w nocy (może o 22-23.00? zależy jak się wyrobimy).

apz
22.12.17, 23:44
Myślę, że osoba, która wygra cykl sama określi czy chce te dedykacje, czy nie.

Ilość prac przekroczyła właśnie te z poprzedniej edycji. Mam 42 prace, została doba do końca zbiórki. Jutro taki dzień, gdy wszyscy będziemy zabiegani i zaabsorbowani czym innym. Nie zwlekajcie, nadsyłajcie prace już teraz. Ułatwicie tym samym pracę andtor2, siemalysemu i mnie.

Ponieważ ankieta i głosowanie maja być dobę po końcu zbiórki, a doba po końcu zbiórki to .. wigilijny wieczór, to oczywiście zmienimy termin startu z drugą ankietą. Mam nadzieję, że to zrozumiałe i nie wzbudza Waszych podejrzeń ;)
Konsultacje zaczniemy jeszcze przed końcem zbiórki, a zdjęcia pod głosowania damy jutro, 23.12 w nocy (może o 22-23.00? zależy jak się wyrobimy).

Myślę, że osobista dedykacja Szefa i gratulacje od to szczególną nagrodą i powinno to być już dawno uzgodnione.
Jak nie masz extra bonusów to daj chociaż niepowtarzalną pamiątkę.

Jacek_Z
22.12.17, 23:53
Wg życzenia. Odnoszę wrażenie, że niektórzy czują pewną awersję do szefa, stąd niech się stanie wg ich życzenia.
Saboor dorzuca suweniry olkowe: Futerał na pena, kamizelka e sytem, koszulka OMD, czapeczka Olympusa
No i jest program Machinery. Może jeszcze ktoś, coś? ;)

Jest 46 prac, przebiliśmy więc to co było na częsci 1, zostało 21 godzin. Przekroczymy 50? :)
Mamy już chyba każdą możliwą wersję kolorystyczną :)

And.N
22.12.17, 23:59
Myślę, że osobista dedykacja Szefa i gratulacje od to szczególną nagrodą i powinno to być już dawno uzgodnione.
Nie przywiązywałbym do tego specjalnie wagi:)

Jak nie masz extra bonusów to daj chociaż niepowtarzalną pamiątkę.
Bonusy przecież są, kalendarz forumowy i licencja na program Machinery HDR Effects.
Widzę, że jeszcze sie pojawiają dodatkowe:

...Saboor dorzuca suweniry olkowe: Futerał na pena, kamizelka e sytem, koszulka OMD, czapeczka Olympusa

Wszystko to zgarnia tylko zwycięzca ?

PS.
Czy tylko ja widzę w ostatnich postach pogrubioną czcionkę (chociaż posty pisane zwykłą) ?

apz
23.12.17, 00:11
Nie przywiązywałbym do tego specjalnie wagi:)

...
Gdy szef będzie właścicielem {czego mu życzę!} "polskiego" amazona to będziesz miał tylko szanse na dedykacje od jego sekretarki. Dziś drobna pamiątka może stać się przedmiotem dużej wartosci...
Poza tym świadczy o Jego osobistym patronacie i dlatego jest ważne, ale widać tego nie rozumiecie obaj.

Gdybym organizował cos takiego jak poprawka wieloforumowa, starałbym się nadać temu przedsięwzięciu odpowiednią oprawę w postaci nagród dla np. najlepszych 3 wywołujących, odpowiedniej ilości drobnych upominków dla zwycięzców na każdym forum itd i itp.
Jak widzę myśli skupiły się na technikaliach i to nie do końca. Szkoda...

And.N
23.12.17, 00:19
...Gdybym organizował cos takiego jak poprawka wieloforumowa, starałbym się nadać temu przedsięwzięciu odpowiednią oprawę w postaci nagród dla np. najlepszych 3 wywołujących...
Powstaje jeszcze pytanie na ile właściciel jest zaangażowany w ten konkurs, może w ogóle (o nim nie wie :wink: ) ? Bo raczej tego nie organizował, ale może nie jestem wtajemniczony:)
PS.
tez macie pogrubioną czcionkę w postach ?

apz
23.12.17, 00:29
Powstaje jeszcze pytanie na ile właściciel jest zaangażowany w ten konkurs, może w ogóle ? Bo raczej tego nie organizował, ale może nie jestem wtajemniczony:)
PS.
tez macie pogrubioną czcionkę w postach ?

Nic na form nie dzieje się bez akceptacji właściela. Oczywiście od wydarzeń stosownego formatu. A taki konkurs jest nim jak najbardziej.

Tak mam:

And.N
23.12.17, 00:38
Nic na form nie dzieje się bez akceptacji właściela. Oczywiście od wydarzeń stosownego formatu. A taki konkurs jest nim jak najbardziej.
Hmm, czy ja wiem, czy to wydarzenie takiego formatu...

Odnośnie tej czcionki, w momencie pisania i np. edycji mam tak:

197109

Później w poście wygląda tak:
197110
kiedyś wygląd był taki sam

apz
23.12.17, 00:50
Hmm, czy ja wiem, czy to wydarzenie takiego formatu...

..

Ja wiem.

A co do czcionki to chyba wybrany jest inny rodzaj czcionki do postów i inny do edytora.
Czy jest to lepsze, wygodniejsze nie mam zdania. Na razie. Muszę obejrzeć na różnych monitorach - teraz jestem na słabym laptopie. Taki mw sam raz do przeglądania i pisania i do niczego więcej....

And.N
23.12.17, 00:54
...A co do czcionki to chyba wybrany jest inny rodzaj czcionki do postów i inny do edytora.
Czy jest to lepsze, wygodniejsze nie mam zdania. Na razie. Muszę obejrzeć na różnych monitorach - teraz jestem na słabym laptopie. Taki mw sam raz do przeglądania i pisania i do niczego więcej....
Mógłbyś sprawdzić jeszcze (lub ktokolwiek) czy jest taka sama czcionka, w tym wątku, w pierwszym poście. U mnie ta pogrubiona jest dopiero od postu #2.

apz
23.12.17, 01:06
Tak, w pierwszym poście mam tę samą czcionkę.

And.N
23.12.17, 01:22
U mnie tak to wygląda:

197112

tylko w pierwszym poście mam zwykłą czcionkę...

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -


Tak, w pierwszym poście mam tę samą czcionkę.
@apz (https://forum.olympusclub.pl/member.php?u=10285), właściwie to też masz źle. W pierwszym poście tylko tekst:

"Termin nadsyłania prac mija 23.12.2017 (sobota) o godz. 20:00
Proszę pamiętać o rozmiarze pracy - max. 1280 pix. dł. bok w poziomie (w pionie max. 900 pix.)"

jest napisany przeze mnie pogrubioną czcionką:

197113

U Ciebie wszystko jednakowe (pogrubioną czcionką), więc źle się wyświetla.
Nie tak jak napisałem.

apz
23.12.17, 01:25
Zgłaszam do grizza. Masz rację są tam znaczniki pogrubienia.

Krakman
23.12.17, 01:53
Gdy szef będzie właścicielem {czego mu życzę!} "polskiego" amazona to będziesz miał tylko szanse na dedykacje od jego sekretarki. Dziś drobna pamiątka może stać się przedmiotem dużej wartosci...
Poza tym świadczy o Jego osobistym patronacie i dlatego jest ważne, ale widać tego nie rozumiecie obaj.

Ja nie rozumiem oczywiście, ale ja tylko po szkole średniej jestem to mogę nie ogarniać...
Trzeba mieć pewnie wyższe wykształcenie by zrozumieć i tak wspiąć się na wyżyny wazeliniarstwa... Przykre to bo tego się nie spodziewałem.

apz
23.12.17, 06:35
Ja nie rozumiem ... by zrozumieć i tak wspiąć się na wyżyny wazeliniarstwa... Przykre to bo tego się nie spodziewałem.

Użyłeś niepotrzebnie szorstkich słów...

Kalendarz można sobie kupić za jakieś 30 PLN, uważałem i uważam nadal, że ten który jest nagrodą powinien mieć unikalne cechy, np zawierać gratulacje od sponsora forów. Nie ma w tym żadnej wazeliny.

Krzyśku baw się, i niech żadne podejrzenia i podszepty niech Ci tej zabawy nie psują....
W Galicji jesteś, tytulaturą i tutejszymi obyczajami powinieneś przez lata przesiąknąć.
Wesołych Świąt!
Pozdrawiam AP.

Saboor
23.12.17, 13:42
Ja nie rozumiem oczywiście, ale ja tylko po szkole średniej jestem to mogę nie ogarniać...
Trzeba mieć pewnie wyższe wykształcenie by zrozumieć i tak wspiąć się na wyżyny wazeliniarstwa... Przykre to bo tego się nie spodziewałem.

Krzysiuuu a to pamiętasz:

Dzień bez uśmiechu - dzień stracony!
Wszystkim smętnym, nie mającym poczucia humoru, tudzież agresywnie reagującym na nasze wspaniałe i pogodne wpisy, zwane dalej oftopami - MÓWIĘ STANOWCZE NIE ! KRAKMAN - Uczestnik i Użytkownik czego się da..., nawet TWA

Krakman
23.12.17, 14:32
Krzysiuuu a to pamiętasz:
Cios poniżej pasa.... Dobrze, że mam w styczniu wizytę u urologa :mrgreen:

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -



Krzyśku baw się, i niech żadne podejrzenia i podszepty niech Ci tej zabawy nie psują....
W Galicji jesteś, tytulaturą i tutejszymi obyczajami powinieneś przez lata przesiąknąć.
Wesołych Świąt!
Pozdrawiam AP.
Dzięki za życzenia i wzajemnie Wesołych Świąt dla Was.

Saboor
23.12.17, 14:33
:mrgreen:

fret
23.12.17, 14:37
Ciemna skórka ***** po oczach, w jasnej tłuste literki. To już nie jest zabawne. Jeśli ambicją niektórych jest stworzenie pierwszego nieoglądalnego forum, to wróżę rychły sukces.

And.N
23.12.17, 14:48
Ciemna skórka ***** po oczach, w jasnej tłuste literki. To już nie jest zabawne. Jeśli ambicją niektórych jest stworzenie pierwszego nieoglądalnego forum, to wróżę rychły sukces.
Będzie to zapewne poprawione. Obecnie jak jestem zalogowany, jest teraz dobrze z tekstem. Po wylogowaniu mam tekst pogrubiony w postach..., ale pierwszy post jest u mnie dobrze wyświetlany (niezależnie czy jestem zalogowany, czy nie). Trochę dziwne, że każdy inaczej to widzi...

PS.
"Ostatnio edytowane" i "stopkę" mam tłustym drukiem (nawet jak jestem zalogowany)
PS2
Takie techniczne poprawki odnośnie forum (skórki, tekstu) zostawmy już może na okres poświąteczny.