PDA

Zobacz pełną wersję : Retronaprawa, edycja 2/2017



helmuth
14.12.17, 09:55
Zaczynamy nową edycję




Zdjęcie przysłał Krakman

197269

Tu do pobrania tif (https://drive.google.com/open?id=0B5ms3-y7MTViVXNTT0plWmZnQ0dMR0RfNnJmaVdfU2NTdVg4)
Po naprawie zdjęcie powinno mieć 800 px w pionie.

Swoich wersji naprawionych zdjęć, nie wklejamy do wątku tylko wysyłamy na adres

retronaprawa@gmail.com
Miłej zabawy!

Przysłane wersje po naprawie



197268197371

And.N
14.12.17, 23:12
Na początku rodzi się pytanie czy ucięta osoba przy lewej krawędzi powinna zostać po "naprawie" zdjęcia ? Według regulaminu punkt:

3. Zabrania się:
b. usuwanie elementów, będących częścią oryginalnego kadru

Kłuci to się z moim pojęciem "naprawa zdjęcia" i takie jakby sprzeczne jest z pojęciem naprawy. Kiedy można byłoby usunąć ? Jakby był tylko łokieć tej osoby ?, można by zinterpretować, że to plama.

W podobnej edycji (jeszcze popRAWki (https://forum.olympusclub.pl/threads/81897-Wyniki-popRAWka-5-2012)) moja praca została usunięta przez skadrowanie z lewej tego słupka/plamy przy lewej krawędzi zdjęcia.
Uważam, że regulamin ogranicza swobodę:wink: i uniemożliwia poprawienie zdjęcia, dlatego w tej edycji udziału nie wezmę. Nie ukrywam, że napisałem to w kontekście Twoich uwag do Regulaminu popRAWki:) i potraktuj to z przymrużeniem oka:)
PS.
Zdjęcie poglądowe mogłoby zostać pokazane w całości, bez potrzeby klikania.

helmuth
15.12.17, 17:21
Na początku rodzi się pytanie czy ucięta osoba przy lewej krawędzi powinna zostać po "naprawie" zdjęcia ?Pytanie dotyczy tej edycji, więc post zostaje ale dalszą dyskusję przeniosłem do wątku "Retronaprawa- dyskusja ogólna". (https://forum.olympusclub.pl/threads/114416-Retronaprawa-dyskusja-og%C3%B3lna)
Tam też znajdziesz odpowiedź.

helmuth
19.12.17, 14:21
Nie ma żadnych prac?
Za trudne czy po prostu nie ma chętnych do zabawy??

yac
19.12.17, 22:34
Ściągnąłem i spróbuję się piobawić

helmuth
20.12.17, 12:49
Cieszy mnie to. Mam nadzieję, że pokażesz efekty :)
Na moje oko, największą trudnością jest przepalone/wyblakłe tło. Trudno tam się dopatrzyć jakichkolwiek szczegółów a co dopiero tych brakujących :)

helmuth
28.12.17, 17:15
Po wielu próbach poddałem się- lepiej nie dam rady :)
197270

Przepalone tło i mnóstwo drobnych rys, miejscami tak gęstych, że aż brakuje obrazu, wymaga benedyktyńskiej cierpliwości, zdolności plastycznych i piórka.
Nie mam żadnej z tych rzeczy ;)

Bodzip
28.12.17, 17:34
Dałem Ci Heniu plusa, bo naprawdę też próbowałem. Gdyby to było moje lub za kasę to pewnie i noc bym poświęcił. Brawo Ty :)

helmuth
28.12.17, 23:51
Brawo Ty :)Dzięki.
Mam nadzieję, że to nie będzie jedyna praca w tej edycji. :)

Krakman
29.12.17, 02:01
Dla drobnego opisu zdjęcia, niejako historycznego, który może zmobilizuje do "poprawy" ....
Ten pan w środku bez roweru to wicemistrz olimpijski z 1924 w kolarstwie torowym (drużynowym) Jan Łazarski. Prywatnie mój wujek.
A tak nieskromnie pierwszy z lewej to 17-to letni mój tata. Zdjęcie z 1928r.

Fajne portecki mają...

ajan
30.12.17, 09:30
Bardzo dobrze a nawet celująco...
Ten pierwszy z lewej z rowerem to przystojniejszy od syna (patrząc na awatar).

Po wielu próbach poddałem się- lepiej nie dam rady :)
197270

Przepalone tło i mnóstwo drobnych rys, miejscami tak gęstych, że aż brakuje obrazu, wymaga benedyktyńskiej cierpliwości, zdolności plastycznych i piórka.
Nie mam żadnej z tych rzeczy ;)

helmuth
1.01.18, 16:24
A56 przysłał swoją wersję:
197370

Bodzip
1.01.18, 16:50
Adam jest mistrz. Nawet dziury ze starości zostawił. Rewelacja, brawo :)

helmuth
1.01.18, 18:21
Nawet dziury ze starości zostawił.Ale trzeciemu z prawej zabrał zapięcie koszulki, razem z guzikiem ;)

A56
1.01.18, 18:35
Ale trzeciemu z prawej zabrał zapięcie koszulki, razem z guzikiem ;)

Jak obrabiasz zdjęcie to czasem coś umknie i dopiero drugie oko zauważy. Starałem się wydobyć coś z tła. Ciężko coś więcej osiągną. Może ktoś sobie z tym poradzi.

Bodzip
1.01.18, 18:56
Ja się tylko domyślam że Krakman wczoraj wypił wszystką wódkę. I co on biedny postawi za te foty ? :mrgreen:

helmuth
1.01.18, 19:51
Jak obrabiasz zdjęcie to czasem coś umknie i dopiero drugie oko zauważy.Wiem coś o tym, sam też się męczyłem z tym zdjęciem :)

Krakman
1.01.18, 19:59
Ja się tylko domyślam że Krakman wczoraj wypił wszystką wódkę. I co on biedny postawi za te foty ? :mrgreen:
Dochodzę do siebie...

helmuth
1.01.18, 20:09
Dochodzę do siebie...Najgorsze są pierwsze trzy dni. Potem już się można przyzwyczaić :)